Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 2 от общо 2
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Digital Media Production

Септември 2011 започвам 12 клас в ПМГ Бургас. Завършил съм курс по Advanced English без да взимам сертификат и сега започвам подготовка за TOEFL с идеята да го изкарам до края на годината (още не съм си поставил дата) с резултат над 100. Дипломата ми ще е над 5.50. Избрал съм си специалност: Digital Media Production (или нещо от сорта, много са и си приличат доста). Все още обаче си нямам идея къде да кандидатствам. Англия ме влече (не е абсолютно задължително да е там, но ми харесва държавата), а и доколкото знам за тази специалност там е добре. Единствения университет, за който знам е: Digital Media Production - AUCB Study Abroad
    Финансовите ми възможности клонят към 0, така че ще го карам на заем.
    Та, помощ.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Digital Media Production

Здравей, To6kooo!

Последните 3 години учих Информатика в СУ и септември ще започвам Computer Games Technology в University of Abertay Dundee (пак бакалавър) в Дънди, Шотландия. От личен опит ти казвам, че си направил добре като си избрал да не учиш в България.

От гледна точка на парите, за Англия не мога да ти кажа много, освен че можеш да теглиш кредит за да си покриваш семестриалните такси - за това другите хора тук сигурно ще могат да ти кажат повече.
    В Шотландия висшето образование е безплатно и живота е по-евтин от в Англия (за второто ще мога да ти кажа от личен опит след септември :D ).

В UK по принцип образованието е малко по-разслоено от нашето, като между дипломата от гимназията и бакалавърската степен имаш и други степени (които се признават в някои държави). На кратко те са "Certificate of Higher Education", "Higher National Certificate", "Foundation Degree" (или "Diploma of higher education" или "Higher National Diploma" за някои специалности), "Bachelor of..." (като "бакалавър по..." по света) и "Bachelor of... with honours" (свежда се до "бакалавър по..." в повечето държави, но в обединеното кралство и някои държави се смята за по-висока степен от бакалавъра и по-ниска от магистъра).

Линка, който си качил е за нещо което е 2 години и дава 210 кредита, което означава че в най-добрия случай ще получиш Diploma of Higher Education и след това ще трябва да си търсиш друг университет за да си завършиш бакалавъра. Както гледам имаш стаж в програмата, така че може да не ти е много голям проблем, ама е хубаво да си знаеш.

Понеже както гледам си се ориентирал към entertainment специалности ти препоръчвам да си търсиш специалности, които са акредитирани от SkillSet (има списък със специалност на сайта им и списък с университети в статията за тях в Wikipedia). Те са non-profit организация за нещо като контрол на качеството на целия creative industry в UK, така че акредитацията (би трябвало да) ти гарантира доста добро качество на образованието.

За процедурата за кандидатстване в Англия/Шотландия виж тук.

Aко ти е интересно виж Abertay - той се води "Тhe UK's first ever university Centre for Excellence in Computer Games Education" и има специалности в областта за програмисти (Computer Games Technology и Computer Games Application Development), художници (Computer Arts и Visual Communication and Media Design) и дизайнери (Game Design and Production Management) - има супер подробна информация за това по кое кога какво се учи тук.

Ако имаш някакви въпроси - питай. Ако game нещата са ти интересни мога да ти кажа и в кои други университети съм кандидатствал :-)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Заслужава ли си да уча Film Production in UK ?
    От shadyxv във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 08-03-2015, 15:02
  2. Digital Media degree
    От lioness890 във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-11-2011, 20:22
  3. Dolby digital surround
    От Wolf във форум Интернет и компютри
    Отговори: 6
    Последно мнение: 31-05-2010, 15:17
  4. Как да гледам Digital ТВ?