Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Важна информация за видовете регистрационни формуляри /жълти и сини карти/

Днес се хванах да разгледам сайта на УКБА и видях че са сложили нов link с много и подробна информация за всички видове жълти и сини карти, с много подробности и просто обеснено. ето го линка

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...riaromania0408

няма да имате никакви въпроси след като го прочетете и най-важното е че няма да получавате противоречива информация от хора които не знаят какво говорят и само ви объркват.

надявам се да помогне на някого, успех

2. БЛАГОДАРЯ _DANI_, nacko10, trout, dim.iliev, anix thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: super polezno info ot UKBA

Цитирай Първоначално написано от dessi68 Виж мнението
    Днес се хванах да разгледам сайта на УКБА и видях че са сложили нов link с много и подробна информация за всички видове жълти и сини карти, с много подробности и просто обеснено. ето го линка

няма да имате никакви въпроси след като го прочетете и най-важното е че няма да получавате противоречива информация от хора които не знаят какво говорят и само ви объркват.

То хубаво, ама й на аглийски.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

с удоволствие ще ти преведа каквото не разбираш, питай

5. БЛАГОДАРЯ _DANI_, Stefaniika thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Аз са опраям някак, ама по-вечето питащи за елементарни неща не могат. Начи сега вече си имат преводач (в твое лице) и няма да имат проблеми. Дано имаш повечко свободно време и нерви та да не се откажеш.

7. БЛАГОДАРЯ Zara, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Това "супер полезно инфо" не е нищо ново - винаги е имало упътване как се попълва формуляра BR1. Друг е въпросът кой го е чел.

Дори наскоро го препоръчвах на един потребител.
    Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    [...] Има наръчник как се попълва формуляра - BR1 Guidance Notes. Прочети го. [...]
    Има дори тема по въпроса с промените в новата версия на BR1 - Промени във формуляр BR1, валидни от 20.06.2011.

П.С.
    Да не се отметнеш после, като завалят въпросите за тълкуване (не просто за превод) на написаното.

========
    регистрационни формуляри, registration certificate, certificates, BR1, family member, BR1 GUIDANCE NOTES Version 06/2011, GUIDANCE FOR NATIONALS OF BULGARIA AND ROMANIA ON OBTAINING PERMISSION TO WORK IN THE UK, work authorisation, yellow, blue

9. БЛАГОДАРЯ vanessa2007 thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Важна информация за видовете регистрационни формуляри /жълти и сини карти/

Това действително е ръководството към формуляра БР1, но и наистина съдържа тази информация за регистрационните сертификати и т.н., което е полезно - този, който иска да прочете обща информация, няма как да се сети, че я има в ръковоството към БР1.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. БЛАГОДАРЯ vanessa2007 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Важна информация за видовете регистрационни формуляри /жълти и сини карти/

и от това да разбирам че аз като притежател на жълта карта и моят съпруг като exempt from work authorisation може да си прати БР1 за синя карта за потвърждение но не е задължително ?

Правилно ли съм разбрала?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от R.G. Виж мнението
    и от това да разбирам че аз като притежател на жълта карта и моят съпруг като exempt from work authorisation може да си прати БР1 за синя карта за потвърждение но не е задължително ?

Не става ясно от въпроса ти кой смята да прати и какво. Ако може да го зададеш, като обясниш по-ясно?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от R.G. Виж мнението

Правилно си разбрала. Имай предвид обаче, че ако има синя карта по-лесно ще доказва, че има право на работа и няма нужда всеки път да се обяснява, да ходи с разпечтки и линкове от сайта на UKBA.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

15. БЛАГОДАРЯ R.G., vdimitrova thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравеите от мен днес ще попълвам новата бр1 форма за синя карта но има нещо което ме озадачи?Понеже попълвам на база if you applying and your family member holds a current registration certificate and is sponsoring your application,трябва ли някъде да вписвам името на съпруга ми? В секциа 10 вписвам неговиа реф номер на синя карта?понеже ще вклуча и сина ми трябва ли да тикна секция 2.1(а)и2.1(б) да попълня неговите данни и трябва ли да пиша в секция 2 данните на мажа ми.Мисля да пратя отделно писмо с докъментите които прилагам.Благодаря предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Според мен - да, в секция 10 пишеш реф. номер на мъжа ти, тъй като той вече има издадена синя карта(доколкото разбирам), и описваш детайлите. 2.1 б пак неговите данни, но за детето не знам дали можеш да го включиш като депендънт, при положение, че ти кандидатстваш като депендънт. Не съм запозната, някой друг се надявам да помогне. Иначе след като включиш мъжа ти в 2.1 б, после трябва да му напишеш името и т.н. Всички документи най-добре заедно според мен, за да не се бавят заради това.
    Успех!
    Последно редактирано от vdimitrova : 08-08-2011 на 11:17

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора пак всичко ще проверя преди да го попълня.Лек ден.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stela76 Виж мнението
    Здравеите от мен днес ще попълвам новата бр1 форма за синя карта но има нещо което ме озадачи?Понеже попълвам на база if you applying and your family member holds a current registration certificate and is sponsoring your application,трябва ли някъде да вписвам името на съпруга ми? В секциа 10 вписвам неговиа реф номер на синя карта?понеже ще вклуча и сина ми трябва ли да тикна секция 2.1(а)и2.1(б) да попълня неговите данни и трябва ли да пиша в секция 2 данните на мажа ми.Мисля да пратя отделно писмо с докъментите които прилагам.Благодаря предварително.
    За сина ви: няма нужда да го вписвате въобще, освен ако няма да си търси работа ( не става ясно колко е голямо детенцето )

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравей,
    Моят съпруг е селф- емплоъед , но няма никакви карти.Може ли аз да подам документи за синя карта ,но да напишем че той не иска жълта карта? Той иска да подава други документи , за което не трябва да променя статута си.
    Последно редактирано от Doondie : 09-08-2012 на 16:13 Причина: българска азбука

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElenaAngel Виж мнението
    здравей,
    Моят съпруг е селф- емплоъед , но няма никакви карти.Може ли аз да подам документи за синя карта ,но да напишем че той не иска жълта карта? Той иска да подава други документи , за което не трябва да променя статута си.
    Да, може само на теб да издадат карта - просто не пращате неговия паспорт и неговите снимки, но по-добре изпратете паспорта му или ЛК, понеже все пак трябва да си докаже самоличността, както и гражданството, и напишете изрично в придружаващо писмо, че не желаете да му се издава регистрационен сертификат. Въпреки това трябва да се изпратят всички документи, доказващи, че извършва дейност като самонает.

Не виждам смисъл да не искаш да му се издаде жълта карта, понеже това не би попречило на нищо, но ти си знаеш.

22. БЛАГОДАРЯ ElenaAngel thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, може само на теб да издадат карта - просто не пращате неговия паспорт и неговите снимки, но по-добре изпратете паспорта му или ЛК, понеже все пак трябва да си докаже самоличността, както и гражданството, и напишете изрично в придружаващо писмо, че не желаете да му се издава регистрационен сертификат. Въпреки това трябва да се изпратят всички документи, доказващи, че извършва дейност като самонает.

Не виждам смисъл да не искаш да му се издаде жълта карта, понеже това не би попречило на нищо, но ти си знаеш.
    Ако на него му издадат жълта карта , това няма ли да промени статута му по някакъв начин? Нашата счетоводителка ни посъветва да не подаваме за синя карта за мен, защото той щял по този начин да си смени статута.
    Благодаря много за отговора, от много време търсих отговор.

измислен Аватара на Малогалоталотим
    Град
    в подсъзнанието
    Post Thanks / Like

Ако на него му издадат жълта карта , това няма ли да промени статута му по някакъв начин? Нашата счетоводителка ни посъветва да не подаваме за синя карта за мен, защото той щял по този начин да си смени статута.
    При положение, че мъжът ти е селф-имплойд, той си е такъв и с карта, и без карта. Тя само потвърждава, не дава статут.
    Ако не докажеш с паспорта си, че си жена, не си ли? Нещо такова...

Източникът на нашата мъдрост е нашият опит.
    Лошото е, че източникът на нашия опит е нашата глупост...

25. БЛАГОДАРЯ ElenaAngel thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А нужно ли е той да има НИН за да мога аз да взема синя карта, на основата на неговия селф- емплоъед?

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

А нужно ли е той да има НИН за да мога аз да взема синя карта, на основата на неговия селф- емплоъед?
    Е как мъжът ти може да е селф-емпл. без да има НИН?
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ggeoreto Виж мнението
    Е как мъжът ти може да е селф-емпл. без да има НИН?
    Лесно - не е задължително да има NIN, за да е самонает, макар че все пак трябва да кандидатства рано или късно, понеже има срок, в който да го направи.

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Лесно - не е задължително да има NIN, за да е самонает, макар че все пак трябва да кандидатства рано или късно, понеже има срок, в който да го направи.
    Точно това имах напредвид и аз!
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Важна информация за видовете регистрационни формуляри /жълти и сини карти/

Здравейте! Проверявам указанията за получаване на разрешителни за работа и тъй като очаквам диплома от UK университет (магистратура, курсът е завършен) сметнах, че мога да кандидатствам за син сертификат. Оказа се обаче, че има точкова система за успешни кандидатури за син - 75 точки, които за мен са непостижими. Дължа благодарност на всеки, който може да ми помогне със съвет какво да предприема и дали това е правилният вариант. Оказва се, че дипломата изобщо не помага - някои дори ме посъветваха да чакам до края на 2013, за да спестя кашата по кандидатстването.

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Важна информация за видовете регистрационни формуляри /жълти и сини карти/

Цитирай Първоначално написано от TYD Виж мнението
    [...] Оказа се обаче, че има точкова система за успешни кандидатури за син - 75 точки, които за мен са непостижими. [...]
    Тази система е за молби по HSMP и теб не те касае.

Синя Карта по International Graduates Scheme

32. БЛАГОДАРЯ TYD thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,въпроса ми е :
    Имам синя карта на база жълта на съпругата ми.Нямам NIN.
    Не съм започнал работа.Намирам се в България.Има ли срок за упражняване права на моята синя карта?
    Мога ли да я загубя и по какъв начин
    Поздрави

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от votv Виж мнението
    Здравейте,въпроса ми е :
    Имам синя карта на база жълта на съпругата ми.Нямам NIN.
    Не съм започнал работа.Намирам се в България.Има ли срок за упражняване права на моята синя карта?
    Мога ли да я загубя и по какъв начин
    Поздрави
    Няма срок. От 01.01.2014 се очаква да не ти е необходима и без друго. Сега-засега ти върши работа, макар и да не е задъжителна. Можеш да я загубиш единствено ако условието за издаване вече не е налице, а именно ако бракът ви бъде разтрогнат или съпругата ти спре да упражнява съюзно право в Кралството.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 43
    Последно мнение: 05-09-2013, 11:33
  2. Промяна в някои формуляри - регистрационни карти, постоянно жителство и др. от UKBA
    От Мила във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 30-06-2013, 12:50
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 23-07-2011, 15:50
  4. Относно въпросните сини, жълти карти
    От m1999 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 12-03-2011, 13:30

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване