Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране пътуване до БГ

Здравейте, имам въпрос и се надявам някой да може да ми отговори. Имам дъщеря на 10 мес. Родена е тук- в Лондон. Не съм подавала никакви документи за регистрация в Бг и честно казано нямам намерение да го правя ,освен ако не ме задължат. Имам английски акт за раждане на детето. Вероятно ще ми се наложи да пътувам до България скоро и бих искала да знам мога ли да пътувам само с английския акт и пълномощно от съпруга ми. Ще съм много благодарна ,ако някой може да ми отговори.

Старо куче Аватара на kekata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: пътуване до БГ

препоръчвам ти да и направиш регистрация в БГ и да и изкараш акт за раждане, защото тя е българска гражданка в момента. Раждането и в Англия не и дава никакви права, освен че като порасне може да подаде документи за гражданство. Дотогава ако ти не направиш нищо тя всъщност ще е ничия гражданка... не мисля че това и помага по някакъв начин. Това при условие, разбира се че ти си БГ поданик.
    Не става дума за емоции, а за действия, които е добре да предприемеш навреме - заради нея....

3. БЛАГОДАРЯ ElinaT, SURVIVOR thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

До Кеката
    Изглеждаш мъдър за възраста си. Но нека да те попитам за твоето мнение на въпроса: Има ли място в Лондон за "интелигенцията" от България или само за лейбъри? Аз съм от скоро но ми се струва че отговорът е отрицателен.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от magdalena78 Виж мнението
    Здравейте, имам въпрос и се надявам някой да може да ми отговори. Имам дъщеря на 10 мес. Родена е тук- в Лондон. Не съм подавала никакви документи за регистрация в Бг и честно казано нямам намерение да го правя ,освен ако не ме задължат. Имам английски акт за раждане на детето. Вероятно ще ми се наложи да пътувам до България скоро и бих искала да знам мога ли да пътувам само с английския акт и пълномощно от съпруга ми. Ще съм много благодарна ,ако някой може да ми отговори.
    Не може да пътува само с акт за раждане. Трябва да има паспорт, какъв би бил той, решавате вие родителите и. Децата взимат гражданството на майка си или родителите си.

Ако имате право на английско гражданство, значи може да и изкарате направо такова, ако не желаете да има БГ гражданство. При всички положения детето трябва да има гражданство, ако иска да пътува извън граница.

Пълномощното от другият родител ви е нужно само за напускане на БГ, ако детето е БГ гражданин. Ако детето остане stateless, няма да има начин да пътува, нито някакви права, където и да е по света.

Всеки има state of origin, обикновено за новородени е държавата на майката или държавата, където са родени. Понеже тук в УК за нас има правила как се взима гражданство и кога, ако не отговаряте на тях, нямате друг избор освен да подадете за гражданство по майчина линия. Това е в общи линии!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

6. БЛАГОДАРЯ victor07, kekata, SURVIVOR thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deco813 Виж мнението
    До Кеката
    Изглеждаш мъдър за възраста си. Но нека да те попитам за твоето мнение на въпроса: Има ли място в Лондон за "интелигенцията" от България или само за лейбъри? Аз съм от скоро но ми се струва че отговорът е отрицателен.
    Аз не съм Кеката, но ако може бих си позволила да ви отговоря.

Място има, но дали всеки един от т.н. интелигенция, ще успее да го намери е вече въпрос на амбиции, усилия, умения, упоритост, адаптиране и време.

За съжаление има голяма конкуренция, както и правила и рестрикции за нас, това прави пътя към успеха, като надбягване с препятствия, но това не може да спре никой, който иска да успее да завърши състезанието първи. С други думи, иска ли човек да постигне нещо, никой не може да го спре да успее!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.

Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

8. БЛАГОДАРЯ няма, gomorrah, pavros, mirgad, kekata and 2 others thanked for this post
    Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

До Кеката
    И правилно ви се струва, колега !
    Не споделям ентусиазма на Елина, по-скоро бих казал, че зависи с какъв статут сте тук. Ако сте с жълта карта, значи нямате шанс, поне според мен. Съвсем друг е въпросът ако сте с (поне) синя карта, разликата, повярвайте, е значителна, кой каквото ще да ви казва- амбициозност, качества, ала-бала... ,най-важен е статутът, по-натам вече всичко е въпрос на интерпретация.
    "На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

10. БЛАГОДАРЯ mirgad thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

До Кеката
    да,разбира се че има!текучеството на интелектуалния фронт е огромно и възможностите са напрактика неограничени!ако имаш СВ,което да направи шапката на четящия да изхвърчи от главата му,талант който искаш да приложиш и безупречен английско,твоето място е в лондон!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението

За съжаление има голяма конкуренция, както и правила и рестрикции за нас, това прави пътя към успеха, като надбягване с препятствия, но това не може да спре никой, който иска да успее да завърши състезанието първи. С други думи, иска ли човек да постигне нещо, никой не може да го спре да успее!
    Позволявам си да те поправя - не за съжаление , А за радост има голяма конкуренция!!!
    Щото конкуренцията движи нещата!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

13. БЛАГОДАРЯ mamamia thanked for this post
    щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Smile Относно: пътуване до БГ

Цитирай Първоначално написано от magdalena78 Виж мнението
    Изкарай ПАСАВАН на детето от БГ. Посолството, които ще важи за 1 месец, а в БГ. си му изкарай и Паспорт. Задължително си легализирай тук едното официално копие на акта за раждане. Звънни в Посолството за повече инфо. С акт за раждане НЕ се пътува..., ако и да е 10 месечно бебе..
    Последно редактирано от mamamia : 12-07-2011 на 19:21

щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Позволявам си да те поправя - не за съжаление , А за радост има голяма конкуренция!!!
    Дай Боже такава конкуренция и в БГ...

16. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Не съм съгласна, но да не навлизаме в подробностите.
    Твоята теория би била правилна, но ако ние нямаме никакви рестрикции и сме свободни да се борим с конкуренцията на пазара, без да са ни вързали едната ръка и единият крак.

Напреднал Аватара на armagedon
    Post Thanks / Like

Това е единствения вариант в случай,че нямаш право на Английски паспорт

http://www.bulgarianembassy-london.o...=73&Itemid=141

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте .Аз задавам същия въпрос .от отговорите изобщо не се вижда яасен отговор на въпроса .Магдалена пита дали може да пътува до БГ с акта за раждане и пълномощно от съпруга и.един от отговорите е че детето не може да пътува без паспорт .ама нали те затова искат да си отидат за да го регистрират и направят офицялно български гражданин с ЕГН и т.н..ако може тук да му се извди бг паспорт какъв е смисъла .та конкретния въпрос е: какъв документ трябва Магдалена или друга майка да има за да Пътува до България със детето си(което предстои да бъде регистрирано в бг като бг гражданин?В сайта на бг посолството това никъде не е упоменато .Благодаря предварително за отговорите

Нов потребител
    Post Thanks / Like

сори ,бях пропуснала отговора на армагедон .благодаря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Изкарай ПАСАВАН на детето от БГ. Посолството, които ще важи за 1 месец, а в БГ. си му изкарай и Паспорт. Задължително си легализирай тук едното официално копие на акта за раждане. Звънни в Посолството за повече инфо. С акт за раждане НЕ се пътува..., ако и да е 10 месечно бебе..
    Ето ти отговора.....
    Ако имаш желание-търсиш начин,ако нямаш желание си намираш причина!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз пък пропуснах твоя последен пост
    Ако имаш желание-търсиш начин,ако нямаш желание си намираш причина!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    ние изкарахме пасаван на детето,и искам март месец да си отида до БГ само с малката,без тати,и там да изкарвам документи.Трябва ли ми пълномощно от таткото като напускам Англия( той после ще дойде да ни забере от БГ).?
    А и по-добре ли е от тук да се преведе акта за раждане или и в БГ може???

Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: пътуване до БГ

Здравейте.Предстои първото летене със самолет на бебо,обаче никъде не намерих инфо за количката.Можем ли да я качим на борда на самолета(ще летим с УИЗ ЕЪР),или си има други процедури?Не намерих нищо в сайта им.Може и редко да съм гледал,не знам.
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: пътуване до БГ

Намерих каквото търсех.Спокоен съм.Можем да вземем на беболинчо автомобила.
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: пътуване до БГ

здравейте и от мен.
    разглеждах доста и тази тема ми се струва най подходяща за въпроса ми.
    Ще пътуваме с малко бебе до Бг с уиз еър, но никъде не успях да намеря инфо за позволени храни напитки и т.н за бебо.
    моля всеки с опит да го сподели, дори и да не е конкретен отговор на въпроса ми.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пътуване до УК
    От merlin01 във форум Образование в UK
    Отговори: 25
    Последно мнение: 05-08-2014, 18:53
  2. пътуване
    От chabunko във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 8
    Последно мнение: 15-01-2012, 13:45
  3. пътуване
    От stefanjs във форум Общ форум
    Отговори: 1