Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    blessed Аватара на the light
    Post Thanks / Like

По подразбиране Булсатком приемници

Не съм наясно с кабелите и устройствата, затова питам. Имам три телевизора на първия етаж и един на 3-тия. Абонамент съм на Булсатком. Искам да хващам телевизия с добро качество и на 4-те телевизора. Може всички да са свързани на едно (каквото се гледа в едната стая и останалите да гледат същото) макар че бих предпочела поне програмите да могат да се сменят независимо от кой телевизор го правиш (в смисъл както на първия етаж, така и на последния да можеш да контролираш и сменяш каналите). Та как да го сторя? Какво и откъде да си купя? Сателитната ми чиния (ако въобще има значение) е 1.2м радиус. Заминавам си скоро до БГ и трябва да знам ако ще се товаря с екстра приемници, карти и пр. Най-големият ми зор подчертавам отново, е качеството и възможността за смяна на каналите от всички телевизори, не толкова всеки телевизор да функционира на различен канал.
    Дано да сте разбрали питането ми, че колкото повече обяснявам, толкова повече объркано звучи.
    Благодаря!

Нов потребител
    Град
    Newtownards,Northern Ireland
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Булсатком приемници

Здравей,за да можеш да гледаш и на четирите телевизора ти трябва конвертор с възможност за връзване на 4 приемника към него,нещо като този:zinwell quad lnb mk4 for sky + hd freeview etc FREEPOST | eBay UK
    И да си вземеш приемници за всеки телевизор,а абонамента за допълнителен приемник е 4 лв,и гледаш пакета който имаш на основният приемник Bulsatcom :: Prices
    Надявам се това мнение да ти е от полза и успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Разгледай ето тези: Maplin : Video Senders : TV Satellite Но ако се спреш на този вариянт ти трябва един предавател и по един приемник за всеки телевизор. Аз съм на булсат и ползвам Phillips VL1200 Wireless TV Link погледни и тук philips tv link | eBay UK за двете спални на втория етаж.

4. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите. Би ли ме посъветвал кое е по-добре - конвертор или предавател (въобще дали има разлика между двете?)? Представям си колко тъпо звуча...
    Що се отнася до wireless - едно време пробвах с такива ама сигнала хич не беше хубав. Не беше и постоянен. Въобще направо се измъчвах докато гледам нещо и накрая просто ги махнах (беше устройство, с което пробвах и на втория и на третия етаж да мога да си гледам телевизия, но никак не бях доволна от качеството на картината).

Нов потребител
    Град
    Newtownards,Northern Ireland
    Post Thanks / Like

Ти трябва да избереш дали искаш всеки телевизор да си е сам за себе си(конвертор с 4 изхода) или каквото гледаш на единият телевизор това и на другите(безжичните предаватели),всичко зависи от теб!Има и вариант да си вземеш конвертор с 2 изхода,връзваш към него 2 Булсатски приемника и другите два телевизора които решиш че няма да ползваш често ги връзваш с безжични приемници към Булсатските(дано ме разбереш какво искам да кажа),всичко си зависи от теб и от това колко човека сте и колко често ще се гледат различни канали на всичките телевизори едновременно!

7. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Стъпка по съпка
    1-отиваш при тиквите в Булсат- казваш - искам 1 основен приемник плюс 2 допалнителни-за 3 със сигурност знам че ставза, за 1 +3 не знам.
    2-правиш договор но даваш Бг адрес,нито дума за чужбина или че единия приемник ще е на друг адрес и т.н -3 те премника за за 1 адрес в 3 различни стаи/това е вълшебното изречение.
    3-има разни опции дето идват да ти ги монтират и т.н -дали го има тва или не-зора е да ти дадат поне 3 премника с 3 карти .взимаш си ги и си ги закарваш в кралството.
    4-ако ония кретени ти пробутат договор в които задължително монтиранетоот тях -да речем адреса е на родители те ти -кат доидат монтажниците -ваште им дават 10 лв отгоре и ония се подписват че е монтирано а те няма да правят нищо.
    5 -трябва ти точно конвертор дето по горе скакалеца ти е дал линк в ибея-може да не е тая марка но трябва да е с 4 независими изхода-демек на всеки изход може да се свърже приемник.
    6- или викаш некои от нашенците дето е в час и тои ти го свързва или някоя от месните фирмички занимаващи се с това и готово.
    Недостатък в цялата тая сиситема.
    Приемниците на Була са си тяхно гаражно производство.... в 95% кат се скапе нещо а то е неибежно да не скапе като им се обадиш че имаш проблем ,отговора е -ами донесете го в офиса....да ама когато си в чужбина ......

Като препоръка все пак-виж и при другите Бг проваидери -то и те са боклуци ама тва е положението в БГ.
    Е при тия може да си купишсамо абонамамт -демек само карта-как стои въпроса с допълнителен абонамат и т.н -не знам но поне тяхната карта е стандартна -конакс-демек има 1 камара производители на приемници дето може да си го купиш в Англия и си има локална гаранция и т.н
    Другото е че тия излъчват от 23 градуса и с един двоен конвертор може да се нагласи и 23 и 28 (Фреесат) да се гледа с 1 антена
    Последно редактирано от HSB : 01-07-2011 на 12:51

9. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Напреднал Аватара на krastavica
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от HSB Виж мнението
    Стъпка по съпка

Другото е че тия(Булсат) излъчват от 23 градуса и с един двоен конвертор може да се нагласи и 23 и 28 (Фреесат) да се гледа с 1 антена
    Имаш предвид една 4иния с двойно око ли? Малко ми е слаба техни4еската мисъл а се опитвам да измисля Фрий Сат и Булсат на едно.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от skakaueca Виж мнението
    Ти трябва да избереш дали искаш всеки телевизор да си е сам за себе си(конвертор с 4 изхода) или каквото гледаш на единият телевизор това и на другите(безжичните предаватели),всичко зависи от теб!Има и вариант да си вземеш конвертор с 2 изхода,връзваш към него 2 Булсатски приемника и другите два телевизора които решиш че няма да ползваш често ги връзваш с безжични приемници към Булсатските(дано ме разбереш какво искам да кажа),всичко си зависи от теб и от това колко човека сте и колко често ще се гледат различни канали на всичките телевизори едновременно!
    Цитирай Първоначално написано от HSB Виж мнението
    Стъпка по съпка
    1-отиваш при тиквите в Булсат- казваш - искам 1 основен приемник плюс 2 допалнителни-за 3 със сигурност знам че ставза, за 1 +3 не знам.
    2-правиш договор но даваш Бг адрес,нито дума за чужбина или че единия приемник ще е на друг адрес и т.н -3 те премника за за 1 адрес в 3 различни стаи/това е вълшебното изречение.
    3-има разни опции дето идват да ти ги монтират и т.н -дали го има тва или не-зора е да ти дадат поне 3 премника с 3 карти .взимаш си ги и си ги закарваш в кралството.
    4-ако ония кретени ти пробутат договор в които задължително монтиранетоот тях -да речем адреса е на родители те ти -кат доидат монтажниците -ваште им дават 10 лв отгоре и ония се подписват че е монтирано а те няма да правят нищо.
    5 -трябва ти точно конвертор дето по горе скакалеца ти е дал линк в ибея-може да не е тая марка но трябва да е с 4 независими изхода-демек на всеки изход може да се свърже приемник.
    6- или викаш некои от нашенците дето е в час и тои ти го свързва или някоя от месните фирмички занимаващи се с това и готово.
    Недостатък в цялата тая сиситема.
    Приемниците на Була са си тяхно гаражно производство.... в 95% кат се скапе нещо а то е неибежно да не скапе като им се обадиш че имаш проблем ,отговора е -ами донесете го в офиса....да ама когато си в чужбина ......

Като препоръка все пак-виж и при другите Бг проваидери -то и те са боклуци ама тва е положението в БГ.
    Е при тия може да си купишсамо абонамамт -демек само карта-как стои въпроса с допълнителен абонамат и т.н -не знам но поне тяхната карта е стандартна -конакс-демек има 1 камара производители на приемници дето може да си го купиш в Англия и си има локална гаранция и т.н
    Другото е че тия излъчват от 23 градуса и с един двоен конвертор може да се нагласи и 23 и 28 (Фреесат) да се гледа с 1 антена
    Благодаря ви. Задействах баща ми, за да не се мотаме излишно когато след две седмици се прибера. Също така вече си купих от Ибей точно това чудо от линка (алтернативи и други марки не търсих, че главата ми не отбира от тези устройства). Досега винаги Жоро ми е инсталирал и свързал телевизорите, приемниците, чинията. Може би и сега ще му се доверя, но искам да си набавя всичко, за да не му губя времето и да се окаже, че искам много, а нямам нищо. Дано тези в Булсатком-Бг да не ми правят въртели и да ме правят на маймуна, че остава да ми отровят мизерните 5 дни, които ще изкарам в Родината, по възможност на морския бряг ...
    Благодаря от сърце за човешкото и подробно обяснение!
    Поздрави!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krastavica Виж мнението
    Имаш предвид една 4иния с двойно око ли? Малко ми е слаба техни4еската мисъл а се опитвам да измисля Фрий Сат и Булсат на едно.

Сори че се смея но ми е смешно кат стане дума за двоино око и т.н
    не го приемаи за обида но да така е - често тъи му викат.
    Казва му се моно блок-много популярни са когато разликата в градусите е 6 градуса - 23 и 28 е5 ама то е същото
    Последно редактирано от HSB : 02-07-2011 на 08:46

13. БЛАГОДАРЯ krastavica thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Булсатком приемници

Какъв кабел се използва, ако въобще се използва между единия и другия приемник за да работят.
    Ясно ми е, че има кабели за сателита които отиват, но има ли кабели които са между двата приемника да им подават сигнал че са заедно в една къща?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Какъв кабел се използва, ако въобще се използва между единия и другия приемник за да работят.
    Ясно ми е, че има кабели за сателита които отиват, но има ли кабели които са между двата приемника да им подават сигнал че са заедно в една къща?

Не ми е много ясен въпроса ти, но на самата синия окото има два изхода за кабел. Единия ти отива до единия приемник, другия до другия . Няма кабел между приемниците....

16. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Не ми е много ясен въпроса ти, но на самата синия окото има два изхода за кабел. Единия ти отива до единия приемник, другия до другия . Няма кабел между приемниците....
    Това исках да разбера дали има кабел между приемниците.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    преди няколко години приемниците на булсат бяха вързани през ком порта. сега вече не са вързани и основния приемник може да е в българия а допълнителните в юк германия франция и т.н. до 4 бр допълнителни инфо от преди година и половина а сега може и повече да са. гледам и таксата за допълнителен е вече 2.20 а преди беше 4 лв. една подробност - каквото е платено на основния приемник като пакет програми, това ще гледат и на допълнителните
    Последно редактирано от deijei : 25-10-2013 на 22:01
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

19. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

Преди не много време имахме раздумка за нещата от живота с един приятел,та той ми каза че имало опция за Булсат без антена,т.е само по IP.Проверих в сайта ,но инфото е очаквайте скоро.Някой знае ли нещо по този въпрос?
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

Напреднал Аватара на varnagirl
    Post Thanks / Like

То си пише на сайта им, за абонати на оптичен интернет, тоест като Virgin, не съм убедена, че услугата може да се предостави в чужбина.

22. БЛАГОДАРЯ Татко Барба thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Монтаж и настройки на сателитни приемници.
    От lordm във форум Филми, Телевизия
    Отговори: 2
    Последно мнение: 12-10-2013, 00:11
  2. Булсатком приемници
    От the light във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-07-2011, 05:56
  3. Булсатком
    От pavgun във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 10-02-2011, 21:18
  4. Булсатком-Проблем