Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Превишена скорост + снимка в България

Тази сутрин у нас са дошли двама полицаи и са показали на родителите ми снимка на моята кола, снимката е на цариградско шосе. Ясно се вижда че карам аз. Казали са че съм карал с 38 км отгоре , в момента не си спомням колко е ограничението там, но щом са казали - карал съм.

Снимката е от миналата година Август месец. Сега трябва да платя глоба от 150 лв и да си предам книжката за 1 месец, както ид а ми отнемат 7 котролни точки. Аз обаче нямам българска книжка, защото я смених за Английска.
    Питам - на кого трябва да си предам книжката. Да си пратя английска в КАТ в София или да я дам на ДЛВА тук да им я пратят?
    В София не би ли трябвало да знаят, че аз съм си сменил книжката и да ми пратят глобата тук? От английската ми книжка ли ще вземат точки?
    Пълен шах съм

Последно редактирано от playbox : 16-06-2011 на 14:56

2. БЛАГОДАРЯ Alexsander thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Превишена скорост + снимка в България

Цитирай Първоначално написано от playbox Виж мнението
    ...Казали са че съм карал с 38 км отгоре...
    Сега трябва да платя глоба от 150 лв и да си предам книжката за 1 месец, както ид а ми отнемат 7 котролни точки. ...
    7 точки!!! Тук май взимат по-малко.
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    7 точки!!! Тук май взимат по-малко.
    е те тук са различни точките.. в България имаш 40 точки или нещо от тоя сорт. тук имаш 12

5. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

Ами най-добре е да питате българския КАТ. Влезте в сайта на МВР и им пратете и-мейл, ще ви отговорят.
    Но ако нещата са напълно реципрочни, би трябвало да ви накажат само с парична глоба, понеже книжката ви е британска- така, както нас тук ни наказват с парична глоба ,ако извършим нарушение с българска книжка. Така ми се струва логично. Във всеки случай добре е да им опишете подробно в имейла кога и как сте извършили нарушението ,както и кога сте си сменили книжката- преди или след нарушението. Мен тук ме глобиха приблизително същата сума, но в лири, но освен това ми отнеха и 3 точки, за преминаване на червено. Интересното беше, че по времен на нарушението и след съдебното решение за глобата аз все още си бях с българската книжка, а когато я смених с британска, скоро след това получих известието от британския КАТ да им върна книжката и талона, за да отразят в него нарушението.
    Така че най-добре е да питате българския КАТ наистина.
    "На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

е те тук са различни точките.. в България имаш 40 точки или нещо от тоя сорт. тук имаш 12
    Чудя се, дали ако ce прехвърли глобата насам, дали ще се редуцират точките, а и глобата. И тя е малко по-височка, струва ми се.
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Чудя се, дали ако ce прехвърли глобата насам, дали ще се редуцират точките, а и глобата. И тя е малко по-височка, струва ми се.
    Аз сега се сещам, че и талон нямам (тая синята хартиийка), бяха ми вдигнали колата пак Август месец. Бях паркирал пред знак който обозначаваше край на синя зона. След това от "Пркинги и Гаражи" излязоха с обяснението че полвината кола била в синя зона?!?!?! Аз си платих, но им казах, че ще обжалвам.. и те ми прибраха талона, за да съставят акт (който аз да мога да обжалвам).. аз после си заминах и забравих за случая.
    До колкото знам колите се вдигат само в случай че пречат на движението. Има дори дела - спечелени, точно по този казус. Моята беше вдигната в 20:50 от Бул. Патрарх Евтимий... - полвината кола в синя зона - полвината извън, баш пред знак - Край на синя зона.
    КАТ направо се подиграват с хората - честно.

9. БЛАГОДАРЯ Alexsander thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nikolay Nenov Виж мнението
    ...
    Ама те КАТ четът ли си електронната поща? Не си представям, че ше ме удостоят с такава чест да ми отговорят електронно. Не ми беше хмумнало да им пиша мейл, но ще опитам.
    Благодаря за идеята.

По-рано днес се опитах да им се обадя, такъв скандал ми вдигнаха по телефона, че ми настръхна косата (дето я намам). Как съм си позволялвал да се обаждам по телефона, като не съм бил в страната да си гледам кефа, а като се върна "ще си убереш пешкира" и т.н. Единственото ценно което успях да измъкна беше името на този господин и телефона на началника му.

11. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, Alexsander thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Тази сутрин у нас са дошли двама полицаи и са показали на родителите ми снимка на моята кола, снимката е на цариградско шосе. Ясно се вижда че карам аз. Казали са че съм карал с 38 км отгоре , в момента не си спомням колко е ограничението там, но щом са казали - карал съм.

Снимката е от миналата година Август месец. Сега трябва да платя глоба от 150 лв и да си предам книжката за 1 месец, както ид а ми отнемат 7 котролни точки. Аз обаче нямам българска книжка, защото я смених за Английска.
    Питам - на кого трябва да си предам книжката. Да си пратя английска в КАТ в София или да я дам на ДЛВА тук да им я пратят?
    В София не би ли трябвало да знаят, че аз съм си сменил книжката и да ми пратят глобата тук? От английската ми книжка ли ще вземат точки?
    Пълен шах съм

А това дали не е скам? Имам предвид, откога полицията в България ходи по домовете на нарушителите да си събира глобите? Дали не са искали да измъкнат 150 лв от майка ти? Бих контактувала с най-големия шеф, да го питам те нямат ли сведения, че човекът няма българска книжка, и е извън страната, та пращат хора да се разправят с роднините му и им докарват прединфарктни ситуации? (без значение дали е така за прединфарктните ситуации хехе).
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ playbox, Alexsander, Guеst thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    А това дали не е скам? Имам предвид, откога полицията в България ходи по домовете на нарушителите да си събира глобите? Дали не са искали да измъкнат 150 лв от майка ти?
    А де? и на мен това ми беше първия въпрос? катаджии ли са, какви са?! тя майка ми толква и разбира. показали й снимка на "твоята кола и ти бепе вътре сам и се виждаше цариградско шосе"..

Пак по телефона успях да разбера, че да, пращали ги на адрес с електронен фиш - така му се викало на снимката от камера
    Било по преценка на кварталния?!?!! това не знам как да го разбирам, защо кварталния пък ще го информират аз какви нарушения имам и той ще решава дали да ми носят на крак електронния фиш.

В КАТ като са получили книжката ми от УК нямат ли ми адреса в Лондон?!
    Майка ми разбира се им казала - че няма да плаща нищо, той не в БГ.. оправяйте се.

Снимката обаче си я прибирали, за което много ме е яд.

И да, някой да е чувал кварталния да праща хора с "електронен фиш".
    ето на този телелфон 9827269 ми казаха, че такава била процедурата,...
    изумен съм напълно.

15. БЛАГОДАРЯ Alexsander thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

А де? и на мен това ми беше първия въпрос? катаджии ли са, какви са?! тя майка ми толква и разбира. показали й снимка на "твоята кола и ти бепе вътре сам и се виждаше цариградско шосе"..

Пак по телефона успях да разбера, че да, пращали ги на адрес с електронен фиш - така му се викало на снимката от камера
    Било по преценка на кварталния?!?!! това не знам как да го разбирам, защо кварталния пък ще го информират аз какви нарушения имам и той ще решава дали да ми носят на крак електронния фиш.

В КАТ като са получили книжката ми от УК нямат ли ми адреса в Лондон?!
    Майка ми разбира се им казала - че няма да плаща нищо, той не в БГ.. оправяйте се.

Снимката обаче си я прибирали, за което много ме е яд.

И да, някой да е чувал кварталния да праща хора с "електронен фиш".
    ето на този телелфон 9827269 ми казаха, че такава била процедурата,...
    изумен съм напълно.
    Е как ще очакват да платиш, ако не са оставили снимката или въпросния фиш или каквото е там? Това ме съмнява и мене... Някакси излиза - или ми даваш пари на ръка сега, или не ти оставям възможност да платиш. Какво се предполага да направиш, ако, да кажем, си дойдеш утре в БГ?

Адресът ти в Лондон няма да го имат, според мен, щото ако от ДВЛА са върнали книжка - тя е българската ти книжка. Не ми се вярва ДВЛА да седнат да ги уведомяват за лондонския ти адрес, тук са луди на тема конфиденциалност.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

17. БЛАГОДАРЯ Alexsander thanked for this post
    идЕот Аватара на Recycler
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Ама те КАТ четът ли си електронната поща? Не си представям, че ше ме удостоят с такава чест да ми отговорят електронно. Не ми беше хмумнало да им пиша мейл, но ще опитам.
    Благодаря за идеята.
    Четат, четат ... пиши на [email protected] - тоя мейл го има и на сайта на КАТ. Отговарят до седмица две, от опит го казвам, щото съм им пращал мейл да ги питам как се снема от отчет автомобил, който физически не е в БГ.

19. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    идЕот Аватара на Recycler
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Recycler Виж мнението
    Четат, четат ... пиши на [email protected] - тоя мейл го има и на сайта на КАТ. Отговарят до седмица две, от опит го казвам, щото съм им пращал мейл да ги питам как се снема от отчет автомобил, който физически не е в БГ.
    email адреЗа вече е този, преди час го смениха умниците. Ако някой ви даде 0035929824420 и 0035929823820 и ви каже, че там има някой ... забравете тия мераци, от седмица звъня и никой не вдига

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Глоба за превишена скорост
    От Santa Fe във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 62
    Последно мнение: 06-09-2015, 16:11
  2. Глоба за превишена скорост
    От juju02 във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 19-07-2013, 17:43
  3. Превишена скорост
    От dolphain във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 51