Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 40 от общо 40
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Обявяване на двойно гражданство

аз смятам, че всеки има право да реши дали да спазва някаква тъпа процедура или не.
    не съм съгласна, хората не спазващи процедури да се третират катот такива живели много години в чужбина и ненаучили се да спазват закона, каквито бяхме наречени.

абсолютно не спазвам нито една процедура в бг закон която ми създава и най-малкото неудобство и която е направена за да ми е трудно. с нетърпение очаквам да ми отнемат гражданството защото не спазвам тъпи админисгративни процедури.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Баси спора е тука...

Цитирай Първоначално написано от maribet Виж мнението
    Според БГ закон ако придобиеш друго гражданство си длажен да го обявиш писмено [...]
    Докопах от сайта на Посолството един безумно стар образец на Декларация за гражданство и гражданско състояние. Може и да ти свърши работа.

Изровил съм няколко цитата - да ги ползва и тълкува който както желае. Давам и допълнителна информация за документите за самоличност, която обаче няма да удебелявам.

Закон за българските лични документи

Чл. 9. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) При промяна на имената, единния граждански номер (личния номер/личен номер на чужденец), пола, гражданството или при настъпили съществени и трайни изменения на образа лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на нови български лични документи в срок до 30 дни.

Чл. 12. (1) Българските граждани, притежаващи документи за самоличност, издадени от друга държава, са задължени в срок до 60 дни от придобиването им да уведомят писмено компетентните български органи.
    (2) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г.) Българските граждани, притежаващи и документи за самоличност, издадени от органите на друга държава, в отношенията си с българските държавни институции са задължени да удостоверяват самоличността си с български документи за самоличност.

Чл. 31. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) [...]
    (4) Личните карти се издават в срок до 30 дни от датата на подаване на заявлението.
    (5) Когато заявлението за издаване на лична карта е подадено в консулски или дипломатически представителства в чужбина, срокът за издаване е до 90 дни.

Чл. 81. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което:
    1. не подаде заявление за подмяна на българските си лични документи в срок до 30 дни при промяна в имената, единния граждански номер, пола, гражданството, постоянния адрес или при настъпили съществени и трайни изменения на образа;
    [...]
    (2) Наказва се с глоба от 30 до 200 лв. лице, което:
    1. е български гражданин и не обяви пред компетентните български органи придобиването на документи за самоличност, издадени от друга държава, в определения за това срок;

Закон за административните нарушения и наказания

Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението

3. БЛАГОДАРЯ maribet thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Така...колко става интересно...визирам само частта за гражданство

Чл. 9 Закона казва,че трябва да си смениш документите ако си придобил друго гражданство...е, защо? аз си имам БГ документи за самоличност и не виждам логика да ги сменям,при положение,че съм си българка.

Чл.81 - същата работа..защо трябва да си изваждам нови документи.

Чл.81 ал.2......документи за самоличност .....значи ако имаш само сертификат за натурализация - тои не е документ за самоличност....ако имаш паспорт - тои не е документ за самоличност щото много англичани нямат....тои е документ за пътуване...

като ви казвам,че са измислени закони не вярвате...

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Аз пък винаги съм се чудила на варирането на глобите -от /до .
    От 30 лв.до 200 лв.Как определят и по какви критерии ще е минимална и максимална глоба ?
    А щом е законово положение -да се декларира придобиването на чуждо гражданство-ОК ,ще се спазвам законите ,както на UK така и на България.
    Последно редактирано от musi : 13-06-2011 на 08:22

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

6. БЛАГОДАРЯ aaaaaaa thanked for this post
    Напреднал Аватара на mell
    Post Thanks / Like

Ами и аз бях в Бг преди един месец ,паспорта и личната карта ми бяха изтекли и затова показах само англииския паспорт.После като ми издадоха мова лична карта ,аз има казах 4е имам друго гражданство но тя не се заинтересува много.Изкарах само лична карта без паспорт,че то има много процедури в Бг.На излизане от Бг пак минах а ан паспорт,не показах български .
    По голяма стръв -по голяма щука.....

Да бъдеш щастлив не означава, че всичко е съвършенно около теб. Това
    означава, че сте решили (и сте успели!) да погледнете отвъд
    несъвършенствата на света, на хората и на нещата, които се случват.

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Аз си го декларихах като си подменях личната карта. Във формуляра за новите документи има си графа: други гражданства... декларираш там. Иначе си направих експеримент да питам митничарите на Паспортно гише Аерогара Варна -длъжна ли съм след като имам и друго гражданство да влизам и излизам от БГ само с БГ документи- казаха НЕ ,не си длъжна.Излиза ,че или четеш и се придържаш сляпо към закона или усвояваш практиките на всяко отделно КПП
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

9. БЛАГОДАРЯ mell, Мила, maribet thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Foxy Виж мнението
    Аз си го декларихах като си подменях личната карта. Във формуляра за новите документи има си графа: други гражданства... декларираш там.
    Аз нищо не бях писала и специално ме попитаха - а имате ли друго гражданство...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

на мен нищо не ми ковстваше да го обявя английското гражданство.Обачееее голям проблем стана, когато реших да не преиздавам паспорт, а просто да го върна.Всъщност изтичаше след 1 месец... не можело така.Трябвало първо да изтече- та тогава. А пък ако не съм можела после да го върна в срок-глоба. Както подразбирам от цитатите на Дунди от Закона за личните документи - година след нарушението, последното отпада от наказателна отговорност.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

на мен нищо не ми ковстваше да го обявя английското гражданство.Обачееее голям проблем стана, когато реших да не преиздавам паспорт, а просто да го върна.Всъщност изтичаше след 1 месец... не можело така.Трябвало първо да изтече- та тогава. А пък ако не съм можела после да го върна в срок-глоба. Както подразбирам от цитатите на Дунди от Закона за личните документи - година след нарушението, последното отпада от наказателна отговорност.
    Аз нямам друго гражданство, Фокси, не че съм имала проблем. Просто, като видяха, че живея другаде, явно автоматично се предполага, че може да имам - затова ме питаха...

След година и 3 месеца отпада наказателната отговорност, според това, което съм чела аз.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ Foxy thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

малко лирично отклонение по темата...
    как се декларира че се отказвате от бг гражданство?

повечето от вас си къткат бг гражданството въпреки че имат и друго...
    ама за такива като мен - някакви идеи как се обявява ново гражданство и се отказва българско?
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Не знам дали ще ти съм от помощ, но бях чела, че за да се откажеш трябва вече да си в процес на придобиване (или вече получено ) на чуждото гражданство и трябва да се попълни молба, която президента да одобри с указ.

намерих ето това: http://www.djure.net/feature.php?id=365
    Friends don't let friends get friends haircuts.

16. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

18. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    повечето от вас си къткат бг гражданството въпреки че имат и друго...
    ама за такива като мен - някакви идеи как се обявява ново гражданство и се отказва българско?
    много простотия се изписва ежедневно в този форум и ти си поредното доказателство
    ...човек който има намерение да се откаже от българското си гражданство не хвърля кьорфишеци, не развява байряка,а действа.
    Не си прави труда да ми отговаря. Вече оцапа темата

дай боже повече като мене дето си къткат българското гражданство

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

много простотия се изписва ежедневно в този форум и ти си поредното доказателство
    ...човек който има намерение да се откаже от българското си гражданство не хвърля кьорфишеци, не развява байряка,а действа.
    Не си прави труда да ми отговаря. Вече оцапа темата

дай боже повече като мене дето си къткат българското гражданство
    няма нужда от класификации. никой не хвърля кьорфишеци нито развява знамена тук, форума е място за информиране.
    не мисля че съм оцапала темата ти. забравяш че имам право на свободен избор, точно както и останалите решили да придобият 2-ро, 3-то, 5-то гражданство.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Обявяване на двойно гражданство

аз го обявих като си вадих бг лична карта
    Последно редактирано от BGHelp : 30-09-2014 на 14:03 Причина: кирилизиране. Моля, пишете на кирилица.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. двойно гражданство
    От ninky85 във форум Registration Certificates
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-04-2012, 11:34
  2. присъединяване към партньор с двойно гражданство
    От rzt7 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 12
    Последно мнение: 04-01-2011, 13:41
  3. Дете с двойно гражданство
    От zmejche във форум Общ форум
    Отговори: 23
    Последно мнение: 10-08-2008, 20:53
  4. двойно гражданство
    От kateem във форум Британско поданство
    Отговори: 42
    Последно мнение: 29-05-2007, 08:51
  5. Трябва ли разрешение за двойно гражданство?
    От Carmen във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 21-01-2006, 19:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker