Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 29
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране За нивото на образованието в БГ

това ми беше представено за класна работа по български и литература в 6-ти клас на тема радини вълнения.
    на къде върви тая държава?!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

2. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За нивото на образованието в БГ

Ти учиш деца на български език?
    наистина на къде върви тая държава?!
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

4. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post
    стрелец харпунджия Аватара на sagittarius
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: За нивото на образованието в БГ

За съжаление не ме учудва. Особено по малките населени места масово се пускат ученици да минат в горен клас неграмотни, защото няма да има необходимата бройка, ще премахнат класа а в резултат може и училището да закрият.

Както каза наскоро Л. Дилов Младши

"но аз се притеснявам за очите на бъдещето поколение. При днешното ниво на грамотност, очните прегледи става все по-трудни…"
    Няма да е винаги така!
    ....
    От мен зависи!

6. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: За нивото на образованието в БГ

Аз и 5 думи не успях да открия в тази игрословица. То не може да се прочете, камо ли смисъл да се намери в него. Пълна трагедия...
    Последно редактирано от Doondie : 08-06-2011 на 15:29

наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sagittarius Виж мнението
    За съжаление не ме учудва. Особено по малките населени места масово се пускат ученици да минат в горен клас неграмотни, защото няма да има необходимата бройка, ще премахнат класа а в резултат може и училището да закрият.

Както каза наскоро Л. Дилов Младши

"но аз се притеснявам за очите на бъдещето поколение. При днешното ниво на грамотност, очните прегледи става все по-трудни…"
    Преди години имаше и друга идея.
    Да се отнеме правото на гласуване на лица които са неграмотни с мотива какъв гражданин е този дето не можеш да му връчиш никакъв документ , защото не разбира написаното.
    Последно редактирано от Petko_Tomrushki : 08-06-2011 на 15:04

9. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post
    I'm just un ordinary..not Аватара на magdalena DA BE DA
    Post Thanks / Like

Това прилича на е мое писание,където се опитвам да разкажа една история,с която майка ми ме плашеше-как дете паднало в асансьорната шахта на съседния строеж и починало(истинска).Но бях 5-годишна тогава.В 6-ти клас правехме прилични преразкази с елементи на разсъждение.Но и учителите бяха доста загрижени да се справим,сериозно се занимаваха с нас.
    One Sign Only

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    това ми беше представено за класна работа по български и литература в 6-ти клас на тема радини вълнения.
    Даскале,в кой български регион учиш децата-в турския,в гръцкия,в мохамеданския или...във Факултета...Баси...
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

уффф...на мен ми е интересно тоя/тая дали ще го/я пуснеш да мине класа.... и наистина къде е това?
    п.п добре ще направиш ако ги научиш поне да си пишат имената превилно,контролна работа и да остават презен лист че ....

Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

Чудя се откъде да започна...
    Може би оттам- да питам от кого, къде и кога "това" ви е било представено и в качеството ви на какъв ви е било представено.... Не, майтапа настрана, КОЛЕГА, но не знам дали си давате сметка на какъв риск се излагате, признавайки индиректно с какво се занимавате, ето, един друг колега ви почна по-долу, и то твърде оригинално, ако трябва да признаем, вие сте сега като боксьор тежка категория, който изведнъж се открива за ъперкът и може да очаквате да завалят отгоре ви крошета от всички страни !
    Но не това е най-важното, нека поразсъждаваме по същество.
    За мен нивото на образованието ни е като футбола-средноевропейско. Някъде сред последните поставени в трета урна. Или по средата. Абе всичко ни е по средата.
    Не знам дали да се радвам или да плача, понеже съзирам и "добра новина" в картинката, а то е именно: ДА СЕ РАДВАМЕ, ЧЕ ПОНЕ МОГАТ ДА ПИШАТ !
    Понеже тук излезе една официална статистика, според която едно на всеки 4 деца, завършващи начално училище, не може да чете. 25 %, КОЛЕГА, 25 %, представяте ли си за каква огромна цифра иде реч !! В Англия !
    Въпросната писмена работа, която ни показвате, е върхът на айсберга, тя е висшият продукт на обезценяването, хайде да не ви казвам и на мен какви неща са ми представяни по френски, но поне при нас системата е по-сложна, базираме се на повече компоненти...
    Ами какво да кажем още... това дете ТРЯБВА да завърши поне основно, това е положението.
    "На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

колкото по-неграмотни=>толкова по-прости=> толкова повече не могат да намират информация за ставащото в живота им=> толкова по-малко се запитват защо се случват нещата които се случват=> толкова по-лесно манипулируеми=> толкова по-зависими от партията-хранилница=> толкова похаресвани от политическата върхушка!

Тази тенденция е на световно ниво и ще се задълбочава понеже неграмотни деца днес са неграмотни родители утре които нямат ума да нахъсат детето си да се образова , да успява и да става по-малко зависимо от волята на разни политици!
    Явно политическата върхушка в новия световен ред има нужда от неграмотни, малоумни, немислещи маргинали, които за жълти стотинки ще дънят 12 часови работни смени безропотно!
    Образованието ства все по-скъпо и недостъпно за масите, които от своя страна се радват на евтини хляб и зрелища!
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

15. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, zmei4o_pk, marcopolo, pavros, iva_d66 and 1 others thanked for this post
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

"На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

17. БЛАГОДАРЯ Tegmentum thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

първо искам да се извиня за подвеждащото заглавие на постинга!това е работа на модераторите,моето заглавие беше просто WTF!?модераторът на пост е проявил творчество на мой гръб,което обръща смисъла на поста ми на 180 градуса,но какво да ги правиш модераторите...и мен да ме псуват толкова и аз ще правя грешки!
    колкото до мен,извинявайте за мен и моята професия,но това съм аз и трудно мога да бъда нещо друго...малко ми е късно вече за друго
    относно детето-то не е емблематичен пример,по-скоро любопитен куриоз.може би дори нещата даже не са смешни,може и да има дислексия,кой знае-аз само замествам титуляра по литература и български в училището и трябва да оформя годишните оценки.
    друго,какво...освен пак да благодаря на модераторите за изопачаването на темата ми и да помоля,ако може да бъде преместена в хоремага.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

та кажи де къде е това?и ще го пуснеш ли да мине класа?
    п.п и аз да бях и аз щях да се изнервя за заглавието.....все пак това заглавие звучи като нападение срещу учителите все едно те са калпави и немогат да научат елементарни неща малките гаменчета ,ама не е така...

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    та кажи де къде е това?и ще го пуснеш ли да мине класа?
    п.п и аз да бях и аз щях да се изнервя за заглавието.....все пак това заглавие звучи като нападение срещу учителите все едно те са калпави и немогат да научат елементарни неща малките гаменчета ,ама не е така...
    ще опитам да коригирам идиотицата на която пише с кирилица през лятото
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

21. БЛАГОДАРЯ stanz thanked for this post
    Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Провинцията бие София по грамотност с два пъти повече отличници по правопис участвали в теста на проучването “Бъди грамотен” организиран от Образователния портал Академика БГ. Осъществени са общо 75 състезания по правилно писане. 64 от тях са проведени с подкрепата на М-Тел.

В столицата са осъществени 36 състезания, в които са се включили 3905 участници. От тях 557 са решили тестовете без грешка. В провинцията е имало 34 състезания с 3899 участници, но броят на отличниците скача на 1000.

Градовете с най-много ученици, попълнили без грешка теста са Сопот, Димитровград, Горна Оряховица и Кърджали, съответно с 47%, 42%, 38% и 36%.

Три училища от чужбина – Виена, Атланта и Будапеща, са се включили в “Бъди грамотен”. Две състезания – за журналисти и за студенти от Факултета по журналистика и масова комунникация на СУ, бяха реализирани в рамките на годината, отчитат организаторите.

Общо 11 038 са участниците в “Бъди грамотен”, от които 2082 безгрешно са решили тестовете.

Децата до седми клас пишат много по-правилно, отколкото учениците в гимназията, сочат част от резултатите от кампанията.

“В 7 клас завършва основният курс на обучение, свързан с граматичните правила”. Така Маргарита Дончева, координатор на “Бъди грамотен” в София, коментира резултатите на гимназиалния курс. Като друга причина за по-слабото владеене на правописните правила тя изтъкна и смяната на учебници и учебни програми.

Според Евелина Гечева, управител на Образователния портал Академика БГ, който организира състезанията, изучаването на български език в горния курс остава на заден план за сметка на литературата.

“Часовете са крайно недостатъчни във всички нива на обучението. “Кампанията “Бъди грамотен” има за цел да поощри правилното писане и няма претенциите да е мащабно и представително проучване “, коментира тя.

Кампанията се подкрепя от МОМН и от Синдиката на българските учители.

Резултатите от тестовете сочат, че учениците извън София, предимно децата до четвърти клас, се справят много по-добре с правописа и пунктуацията, отколкото техните връстници в столицата, коментира Гечева. Според нея една от причините се крие в много по-добрата организация на състезанията в извънстоличните училища.

Провинцията бие София по грамотност|Академика | кандидатстване, университети, колежи, стипендии, кариера
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

23. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post
    Bulgarian Beauty Аватара на smartybonita
    Град
    Birmingham
    Post Thanks / Like

относно детето-може би дори нещата даже не са смешни,може и да има дислексия,кой знае
    Много вероятно е да е именно това. Просто по логика се разчитат някои думи, въпреки "краснописа". Във всяка дума има изпуснати срички или пък две отделни думи са слети в една. Определено има проблем.
    Обаче за неграмотността извинение няма! Заглавието на темата е доста подвеждащо и много хора пак ще обвинят учителите, че не си вършат работата. Чувала съм доста често родители да казват неща от сорта- " Нали ходи на училище, там да го научат да пише и чете." То хубаво, ама като никой не се занимава с детето вкъщи, нищо не се получава
    Доста от децата губят интерес към училището още след първи клас. Като минат ченгелчетата и чертичките и стане сложно, се объркват. Но още тогава трябва родителят да му държи ръката, докато се научи да пише правилно. Именно по такива драсканици и безсмислици си личат безотговорните майки и татковци!

25. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За нивото на образованието в БГ

Очаквам предложение за заглавие на темата от недоволните.
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

27. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от 匚ㄚㄗモ尺 Виж мнението
    Очаквам предложение за заглавие на темата от недоволните.
    Кво ша кажеш ако се остави оригиналното заглавие на автора на темата ?

29. БЛАГОДАРЯ stanz thanked for this post
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: За нивото на образованието в БГ

Цитирай Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
    Кво ша кажеш ако се остави оригиналното заглавие на автора на темата ?
    Беше "WTF" и е против правилата. Все още чакам предложение или е по-лесно само да недоволствате и до там?
    И когато го променя отново всички тия мнения ще бъдат изтрити.
    BGHelp Търсачка

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    абе първия път не се нави..... явно други предложения очаква
    Няма да може темата да е с нецензурно заглавие.
    А детето определено е с дислексия - поне. Само че тя не се преодолява с упражнения вкъщи, а със специалист.

Според мен научаването на четмо и писмо не трябва да бъде състезание по бързо бягане и родителите да тормозят децата си да ги учат... Ако всеки можеше да бъде учител, нямаше да се изисква учителите да да имат специално образование. Само че в България искат за няколко месеца да са прописали, да четат вече и всичката да е свършена - и после още 5 години поправят грешките от това бързане...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

32. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, zmei4o_pk, iva_d66 thanked for this post
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

ще опитам да коригирам идиотицата на която пише с кирилица през лятото
    Ако детето наистина е с дислексия задачата ви е непосилна. Това, което не е направено в продължение на години, е трудно да се поправи за едно лято, но успех ,все пак ! А и да не е с дислексия, пак същото. И проблемът не е само в родителите, това е комплекс от множество фактори. Има и нещо друго, малко отвъд конкретния проблем:
    http://www.teenproblem.net/news/s/29479.html
    - Дим. Подвързачов

Bulgarian Beauty Аватара на smartybonita
    Град
    Birmingham
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Няма да може темата да е с нецензурно заглавие.
    А детето определено е с дислексия - поне. Само че тя не се преодолява с упражнения вкъщи, а със специалист.
    А кой трябва да го заведе на специалист- учителя и родителя?
    Последно редактирано от Doondie : 09-06-2011 на 09:34 Причина: цитат

Напреднал Аватара на yetty
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от smartybonita Виж мнението
    .... и много хора пак ще обвинят учителите, че не си вършат работата. Чувала съм доста често родители да казват неща от сорта- " Нали ходи на училище, там да го научат да пише и чете." То хубаво, ама като никой не се занимава с детето вкъщи, нищо не се получава
    Доста от децата губят интерес към училището още след първи клас. Като минат ченгелчетата и чертичките и стане сложно, се объркват. Но още тогава трябва родителят да му държи ръката, докато се научи да пише правилно. Именно по такива драсканици и безсмислици си личат безотговорните майки и татковци!
    Аз съм от родителите, които обвиняват понякога учителите. Ние с нашия син работим постоянно, защото в училище нямат време да им обяснят уроците! На поредната родителска среща влиза г-жата по български и казва: Искам вечер у вас да правите диктовки! О.К., няма проблеми, правим диктовки. Само че, влиза г-жата по математика и казва: Искам вечер да решавате задачи с детето! Добре, и двамата със съпруга ми имаме нужните познания по математика, за да му обясним вписаните фигури по геометрия или действията между едночлен и многочлен по алгебра, но има родители, които не са добре по математика. Тяхна работа ли е да обяснят урока? Най-фрапиращото от същата родителска среща беше, че влезе г-жата по английски и искаше от нас да правим диктовка по английски вечер с детето????? Добре де, аз говоря английски, но половинката - френски. Ами ако и двамата не знаем английски? Как ще правим диктовки или как ще разберем, ако го накараме да прочете урока и да го преведе? Не мисля, че някой може да ме обвини в безотговорност спрямо детето ми, само защото в училище се учи английски, а ние примерно не го знаем, но госпожата иска ние да работим с него вечер след работа Не казвам, че детето трябва да е оставено на произвола, но все пак няма нужното усилие от страна на учителите. Предполагам, че те са тотално обезверени, съгласна съм, че и учениците са меко казано кошмарни като поведение и всичко останало, ние като родители също допринасяме за този хаос, но като цяло има нещо сбъркано в системата. Нямам понятие какво е образованието в УК, но в България е сринато. Тук държавата е абдикирала от всякъде, така че образованието няма как да не бъде засегнато.

36. БЛАГОДАРЯ Мила, Nikolay Nenov, smartybonita, pavros thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от yetty Виж мнението
    Аз съм от родителите, които обвиняват понякога учителите. Ние с нашия син работим постоянно, защото в училище нямат време да им обяснят уроците! На поредната родителска среща влиза г-жата по български и казва: Искам вечер у вас да правите диктовки! О.К., няма проблеми, правим диктовки. Само че, влиза г-жата по математика и казва: Искам вечер да решавате задачи с детето! Добре, и двамата със съпруга ми имаме нужните познания по математика, за да му обясним вписаните фигури по геометрия или действията между едночлен и многочлен по алгебра, но има родители, които не са добре по математика. Тяхна работа ли е да обяснят урока? Най-фрапиращото от същата родителска среща беше, че влезе г-жата по английски и искаше от нас да правим диктовка по английски вечер с детето????? Добре де, аз говоря английски, но половинката - френски. Ами ако и двамата не знаем английски? Как ще правим диктовки или как ще разберем, ако го накараме да прочете урока и да го преведе? Не мисля, че някой може да ме обвини в безотговорност спрямо детето ми, само защото в училище се учи английски, а ние примерно не го знаем, но госпожата иска ние да работим с него вечер след работа Не казвам, че детето трябва да е оставено на произвола, но все пак няма нужното усилие от страна на учителите. Предполагам, че те са тотално обезверени, съгласна съм, че и учениците са меко казано кошмарни като поведение и всичко останало, ние като родители също допринасяме за този хаос, но като цяло има нещо сбъркано в системата. Нямам понятие какво е образованието в УК, но в България е сринато. Тук държавата е абдикирала от всякъде, така че образованието няма как да не бъде засегнато.
    Абсолютно НЕ мисля,че родителя еДлъжен да работи вечер в къщи с детето по образоването му съгласно училищните програми...
    Затова са учителите,и ако те са бездарни,то децата,които обучават ще бъдат необразовани.Понеже по ред причини учителите НЕ УСПЯВАТ да се справят,прехвърлят отговорността за това на родителите,които и без друго са натоварени с много отговорности...
    Времето вечер в къщи /или в уикенда/ е времето за ВЪЗПИТАНИЕ...
    Това е времето,в което деца и родители да общуват и малките да получават ЖИТЕЙСКИТЕ си уроци и пример от своите родители,да задават въпросите си и да получават своите отговори..,да опознават света ,доброто и злото,и всичко онова,без което не биха били готови за реалния живот...А едночлените,многочлените,вписаните фигури,както и английския са задължение на овластените във правото и задължението да работят това...
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

38. БЛАГОДАРЯ yetty, Nikolay Nenov thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от smartybonita Виж мнението
    А кой трябва да го заведе на специалист- учителя и родителя?
    Учителите трябва да са обучени да разпознават кога детето може да има нужда от консултация със специалист във връзка с четене/писане. Хубаво е и родителите да могат да правят това, но... е по-лесно да се обучи една група професионалисти, отколкото да се надяваш да обучиш целия народ на коя да е страна. Иначе ще го води родителят, разбира се. Но след като ЗНАЕ къде, защо... Аз познавах дете с подобен проблем, когато беше точно в 6-и клас. И родителите, и учителите смятаха, че е на тоя хал, защото като бил малък, го насилвали да пише с дясната ръчичка, а той бил левак. И оттам нататък - никой нищо не предприема, а той беше практически неграмотен.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

40. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, yetty, smartybonita thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Образованието затъпява?!
    От Мила във форум Интересни статии
    Отговори: 2
    Последно мнение: 16-01-2011, 20:58
  2. За образованието ни
    От Wolf във форум Образование в БГ
    Отговори: 1
    Последно мнение: 26-02-2010, 18:24
  3. Цените на имотите на нивото на 2004
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0