Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 9 от 9 ПървиПърви ... 789
Резултати от 201 до 215 от общо 215

По подразбиране Re: Hикога не е късно да станеш за резил

По-нататъшната дискусия за Доналд Тръмп е преместена в съответната тема. Моля оттук нататък новините за него да се публикуват там, за да не се превръща тази тема в подтема за Доналд Тръмп, а да остане за отделни случаи на излагации, както е замислена. Благодаря за разбирането.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Hикога не е късно да станеш за резил

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Hикога не е късно да станеш за резил

Бай Ганьо Каталунски и други хибриди

Михаил Вешим, Стършел

Алеко Константинов написва своя „Бай Ганьо” преди повече от 120 години.

Ако тогава е имало професионален футбол, сигурно и героят – търговец на розово масло, политик, журналист – щеше да се намеси и в тая игра. Като собственик на отбор, съдия или деятел във футболния съюз. Или пък самият Бай Ганьо щеше да стане футболист и да се прочуе по стадионите из Европата.

Днес, век по-късно, си имаме един такъв образ, който даже надминава Алековия. Той е световно известен играч, голмайстор и носител на „златни топки и обувки”. Вече е бивш и понатежал, но продължава да разнася славата на родината ни по света.

Последното му изпълнение – намесата в испанските вътрешни работи. Нашият Ганьо Балкански може да бъде наричан и Каталунски – навремето игра в „Бърцилона” (произношението негово – б. а.), а сега има имоти там и нарича с гордост себе си „каталунец”. От известно време е и нещо като дипломат – почетен консул на родината ни в Испания, за Каталунската област.

Може ли от успешен футболист да излезе добър дипломат? Може, ако не се казва Стоичков…

Навремето по стадионите, освен с левия си крак, носителят на „Златната топка” се прочу и с езика си – даже испанските съдии научиха българските ругатни и го предупреждаваха: „Но мамата!”, преди да бръкнат в джобчето с картоните.

Сега, играейки не на футболния, а на дипломатическия терен, нашият състезател направи груб фаул. В характерния си стил „джаста-праста” Ганьо се изказа така по адрес на вицепремиера на Испания г-жа Сантамария: „Нейният дядо – франкист, баща й също, тя самата, вероятно и синът й. Тя ли ще ни казва какво да правим?”

Малко по-късно „консулът, който първо говори, а после мисли”, изглежда разбра, че синът на г-жа Сантамария е едва на шест години – тоест рано му е още да е „франкист”. И наш Ганьо Каталунски почна да се извинява – както той си умее, по ганьовски. Пред българска телевизия се изрази така: „Извинявам се на сина й… Ама на нея не й се извинявам. Ква ми е тая!”

„Тая”, иначе вицепремиер на голяма държава, се закани да го съди за обида – нека испанският съд да доказва кой франкист и кой просто с акъл на футболист.

А пък правителството на Испания му извади червен картон – според дипломатически източници в нашето външно министерство дошла нота от испанците за прекратяване на правомощията му.

Ето така Ганьо Каталунски прослави отново родината. В момент, когато Европа гледа с тревога случващото се в Барселона, а нобеловият лауреат, писателят Марио Варгас Льоса призовава испанците за единство, нашият хибрид (между футболист и дипломат) показа на какво е способен – да влезе в европейския конфликт напред с бутоните.

Докато той се изявяваше в международен план, други наши хибриди се проявяваха тук, в медиите ни. Някои журналисти – пишещи и говорещи, възторжено ни информираха, че 90 на сто от каталунците са гласували с „да” на референдума за отделяне от Испания. Но не уточниха по-важното – че едва 43 на сто от избирателите са участвали в допитването. Тоест, референдумът е недействителен, защото в него участниците са по-малко от половината.

Случайно ли е това? Едва ли… Да търсим ли влиянието на трета страна?

Защото има такава страна, която се прочу с хибридните си войни и с намесата си във важни избори по света. Тази страна не крие целта си – да руши обединена Европа, затова подкрепя всякакви националисти и сепаратис*ти.

Праща финансови инжекции на партията на Льопен във Франция, на националистите в Унгария, на нашата „Атака”… Спомена се, че нейна намеса има и около събитията в Барселона…

Щом чуете, че някой в нашите медии много яростно се пени и подкрепя отделянето на Каталуния, припомнете си какво пишеше Захарий Стоянов, макар и в други случаи: „И ти ли, брате, падна пронизан от руска рубла…”

Това е особеното на днешните хибриди – не можеш да разбереш кой е купен, кой е просто глупав …

Кафенето - новини и не само
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Бай Ганьо Каталунски и други хибриди
    Михаил Вешим, Стършел
    Хубаво написано и почти всичко е вярно.
    С едно изключение - въпросния съдия (дето казваше на Ицето - „Но мамата“), Пиерлуиджи Колина (Pierluigi Collina) е италианец!!!

Те верно, че държавите са наблизичко. Пък и имената им си приличат - Испания и Италия.
    Но не прилича на човек от ранга на господин Вешим да прави такива грешки!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Руснаците ни се смеят на кандидатите за избори. Вярно си е freak show! Някои изглеждат, сякаш са ги извадили от Софийския затвор...

7. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

hhhhmmmmm ..........................тук замислено си се по4есвам по главата ..запетая а после и по топките

https://www.youtube.com/watch?v=ekIgI55XG58

9. ХАРЕСВАМ! Ego sum, jhoro liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Руснаците ни се смеят на кандидатите за избори. Вярно си е freak show! Някои изглеждат, сякаш са ги извадили от Софийския затвор...
    ...с две години закъснение.ама пак добре,щото на янките ще им трябват много повече!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Град
    Post Thanks / Like

моят шеф бил гарднър,бог да го прости

може да изглежда всякак,но никой не смееше да му го каже в лицето.държеше две помпи в багажника на вана,между другото това

12. ХАРЕСВАМ! chikshirik liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Други - сякаш тепърва ще ги вадят оттам!!!
    А почти всички - че са се приготвили (отново) да ходят ... там!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

14. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    моят шеф бил гарднър,бог да го прости

може да изглежда всякак,но никой не смееше да му го каже в лицето.държеше две помпи в багажника на вана,между другото това
    R.I.P

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мани ги бе! Селяндури прости. Байганьовци. Вече въобще не ми се идва в България!

Покрай това открих Irini Zikidis, чиито постове ми вдигната поумореното настроение вечерта. Голяяяма.

17. ХАРЕСВАМ! musi, treven liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

19. ХАРЕСВАМ! steve, zmei4o_pk liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

21. ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

това е снимано в началото на 90-те и кое е смешното? ти като беше в българия,ако имаше три дъщери и не те беше прибрал клетия джоук,да не мислиш,че щеше да си по-различна?

https://btvnovinite.bg/bulgaria/zhen...-po-kasno.html

Град
    Post Thanks / Like

Мани ги бе! Селяндури прости. Байганьовци. Вече въобще не ми се идва в България!

Покрай това открих Irini Zikidis, чиито постове ми вдигната поумореното настроение вечерта. Голяяяма.
    мдаааа...всеки си следва по некои онлайн идол. мен антигона ме изтри от фейсбука и,затова следвам атанаска от павликени! и без това антигона стана дупе!

Страница 9 от 9 ПървиПърви ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 4
    Последно мнение: 06-02-2015, 12:13
  2. Късно кандидатстване?
    От mijiturka във форум Образование в UK
    Отговори: 5
    Последно мнение: 04-03-2010, 22:52
  3. Отговори: 9
    Последно мнение: 10-01-2008, 00:51
  4. Ј2000 да станеш имигрант в Uk
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0