Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 44
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Exclamation Опасна бактерия в зеленчуци

В Гермaния трима души починаха, а 214 лежат в болници с тежка стомашна инфекция. Подозренията са, че още стотици други са заразени. Дни наред изследователите във Федералната република трескаво издирваха причинителя на заразата. Днес те успяха да установят опасната бактерия „ешерихия коли" в краставици от Испания. Продължава обаче проучването и на други зеленчуци, предимно домати от северна Германия.

Не само купувачите, но и продавачите са силно притеснени от вестта за пагубната бактерия. Хората са изплашени и пазарите, предимно в северната част на Федералната република, са почти безлюдни. Домати, краставици и салати - за тях здравният институт „Робърт Кох" предупреди, че могат да бъдат опасни.

Едно от предположенията за разпространение - бактерията „ешерихия коли", която се среща сред преживните животни, попада в зеленчуците чрез естествения тор, с който се подхранват. Много от производителите обаче се съмняват в тази теория. Те са застрашени и от големи загуби.

Райнхард Боргер, директор на института „Роберт Кох": - От вчера сме регистрирали 100 нови случая на зараза. Това е страшно много. Не можем да изключим, че източникът остава активен. Вероятно е да има още инфекции.

Европейският съюз със загриженост следи развоя на епидемията във Федералната република. Първи случаи вече са констатирани в Дания, Великобритaния и Холандия. На всички държави-членки на общността е препоръчано да вземат мерки за защита на своето население.

БНТ
    26.05.2011 / 19:45
    Последно редактирано от Doondie : 28-05-2011 на 21:52

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

А на Острова има ли заразени или не се знае още?

Mod. edit: Моля, спазвайте нет етикета!
    Последно редактирано от Doondie : 30-05-2011 на 00:30 Причина: capslock

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Опасна бактерия в испански зеленчуци

Не е нужно да се напрягаме, за да съзрем дългата ръка на световната конспирация. То не бяха луди крави, птичи грипове и прочее, а сега - опасни краставици. Опитват се да ударят и по вегетарианците... Какво ще е следващото? Нещо свързано с рибата или с бирата?
    Не поглеждай с гняв назад.

4. БЛАГОДАРЯ RNOH, Nikolay Nenov, PTopalova thanked for this post
    заяк Аватара на DonNadie
    Post Thanks / Like

Мисля,че е твърде пресилено въображението ти по краставичарския въпрос.Реално Испания има свръх продукция от години насам...предимно в южната част към Малага пройзлизаща от море от оранжерий.За пройзводството на зеленчуците заминават тонове химикали и торове... Ниската изкупвателна цена - некви си 0.2 ,0.3 цента и устройството на пазара (търг,където стоката може да не от същия ден дори) преразполага към занижаване на качеството от всякакво естество...от бране,транспорт до пласмент. Но по-интересен е факта... защо в Испания няма заболели след като те в тия времена на криза най-вече задоволяват собствения си пазар,(реекспорта им на плодове,зеленчуци и зехтин в пъти е намалял),който заради туризма изобщо няма да го обявим за малък
    Да си добре приспособен към болно общество...не е знак за добро здраве

6. БЛАГОДАРЯ darkrose, plamenos thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Гермaния търси източника на заразата

Немците са предупредени да не консумират краставици, докато тестовете не установят източника на смъртоносната бактериална зараза с Е. коли, убила 10 души и разпространила се в Европа.

Смята се, че заразени натурални краставици са внесени от Испания, но в момента се провеждат допълни изследвания.

От зеленчуците са се разболели стотици хора с хемолитично-уремичен синдром (ХУС), причиняващ проблеми с бъбреците.

Случаи на заразени са установени в Швеция, Дaния, Холaндия и Великобритaния.

В неделя службите в Чeхия и Австpия са иззели час от испанските краставици от магазините поради опасения за зараза.

[...]

Две испански оранжерии, смятани за източник на заразата, са затворени и в момента се разследват, за да се установи дали заразата идва оттам или от другаде, заявил говорител на ЕС.

[...]

E.coli cucumber scare: Germany seeks source of outbreak

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

абе аз се скъсах от ядене на салата цяла седмица, нищо ми няма.
    краставиците разбира се ги мия по-дълго. но ми е интересно как аджеба би преживяла ешерихия коли вътре в краставицата??
    някой да има идеи?
    очевидно останалото е въпрос на добро измиване на зеленчуците и понеже засега няма режим на водата, ми е интересно за кво се вдига толкоз врява?

p.s. dopuskam 4e stava duma za krastavici konsumirani izvun ku6ti i ne sa bili izmiti dobre
    Последно редактирано от RNOH : 30-05-2011 на 10:31
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

9. БЛАГОДАРЯ Doondie, Мила thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    ми е интересно за кво се вдига толкоз врява?
    Germans have been warned not to eat cucumbers until tests identify the source of a deadly E.coli outbreak that has killed 10 and spread across Europe.
    Туй е от линка на Дунди.
    Иначе и на мен не ми е много ясно как става номера.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
    Germans have been warned not to eat cucumbers until tests identify the source of a deadly E.coli outbreak that has killed 10 and spread across Europe.
    Туй е от линка на Дунди.
    Иначе и на мен не ми е много ясно как става номера.
    прочетох го.
    ама в супермаркета не са спрели да ги продават. и наистина, миналата седмица забелязах че им падна цената. макар че дори не погледнах дали са испански...
    мисля си че най-вероятно народа е ял недобре измити краставици в сандвичи, готови салати или в заведения. няма друга логика.
    аз ги мия добре и няма проблем.

лошо няма де, поне им пада цената, да продължават да разправят простотии, ще ядем салатки на 2-но по-ниска цена

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

12. БЛАГОДАРЯ iliyan65, plamenos, Мила, madlena thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

А как точно се проявява заболяване от ешерихия коли? За какво става точно дума?

И аз чета, че изтегляли испанските краставици от Австрия и Чехия.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Опасна бактерия в испански зеленчуци
    Някаква модификация на Бактериyc Бyлгариkyc ще да е...

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ето тук
    Escherichia coli - Wikipedia, the free encyclopedia

Epidemiology of gastrointestinal infectionTransmission of pathogenic E. coli often occurs via faecal-oral transmission.[25][35][36] Common routes of transmission include: unhygienic food preparation,[35] farm contamination due to manure fertilization,[37] irrigation of crops with contaminated greywater or raw sewage,[38] feral pigs on cropland,[39] or direct consumption of sewage-contaminated water.[40] Dairy and beef cattle are primary reservoirs of E. coli O157:H7,[41] and they can carry it asymptomatically and shed it in their faeces.[41] Food products associated with E. coli outbreaks include cucumber,[42] raw ground beef,[43] raw seed sprouts or spinach,[37] raw milk, unpasteurized juice, unpasteurized cheese and foods contaminated by infected food workers via faecal-oral route.[35]

According to the U.S. Food and Drug Administration, the faecal-oral cycle of transmission can be disrupted by cooking food properly, preventing cross-contamination, instituting barriers such as gloves for food workers, instituting health care policies so food industry employees seek treatment when they are ill, pasteurization of juice or dairy products and proper hand washing requirements.[35]

Shiga toxin-producing E. coli (STEC), specifically serotype O157:H7, have also been transmitted by flies,[44][45][46] as well as direct contact with farm animals,[47][48] petting zoo animals,[49] and airborne particles found in animal-rearing environments.[50

днес нямаше никакви краставици в супермаркета
    испанците или са ги поливали със замърсена вода, или са ги осрали вместо да ги наторят, ша ме прощавате за изказа...
    макар че и на мен ми звучи като поредния фарс подобен на птичи и не знам си къв още грипове...
    обаче е наистина интересно че няма никой засегнат в испания?

16. БЛАГОДАРЯ Мила, iliyan65, galeria7 thanked for this post
    заяк Аватара на DonNadie
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    ето тук
    Escherichia coli - Wikipedia, the free encyclopedia

днес нямаше никакви краставици в супермаркета
    испанците или са ги поливали със замърсена вода, или са ги осрали вместо да ги наторят, ша ме прощавате за изказа...
    макар че и на мен ми звучи като поредния фарс подобен на птичи и не знам си къв още грипове...
    обаче е наистина интересно че няма никой засегнат в испания?

Испания има проблем с водата... питейната и поливната(особенно в тия райони). Повечето частни стопанства правят сондажи в земите си за поливна вода... както се прави за нефт ...но същата тази вода обогатена с торове и химикали... рано или късно през годините се завръща с част от трудно разграждащите се химикали обратно в подземните водоизточници.Това според мен е опасно от всякаква друга гледна точка...но едва ли има някаква връзка с кви да е бактерии ...химията би ги пребила без остатък
    Да си добре приспособен към болно общество...не е знак за добро здраве

Имам наблюдения че никoй не мие плодовете и зеленчуците. Мислят си, че като са пакетирани или опаковани са стерилни. За това е цялата работа.

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    А как точно се проявява заболяване от ешерихия коли? За какво става точно дума?

И аз чета, че изтегляли испанските краставици от Австрия и Чехия.
    болки в корема, диария ,гадене, повръщане, световъртеж. Проявявя се м/у 2 рия и 10-тия ден от заразяването.Може да се стигне и до кома.
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

20. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

Ужас... От днес вече почвам да ги беля !
    Тъкмо сега е момента да изместим испанската краставица от европейските пазари; Пловдив, Стара Загора и цялото Тракийско земеделско войнство да стягат тировете !
    ОК ?!
    "На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

22. БЛАГОДАРЯ shopska salata thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

"Оневиниха" испанските краставици-убийци

Мдам... може да ядете краставици, обаче...

© БГНЕС
    Лабораторни анализи показаха, че заразата, довела до смъртта досега на 16 души в Европа, не е тръгнала от испанските краставици.

Източникът на смъртоносната бактерия ентерохеморагична Ешерихия коли (ЕХЕК) остава загадка.

При изследванията било установено, че отгледаните по естествен начин краставици, са замърсени с бактерия Ешерихия коли, но не и със смъртоносния щам ЕХЕК, открит в червата на над 1000 души в Германия и близките страни, предаде ДПА, цитирана от БТА.

Източникът на заразата остава неизвестен, каза Корнелия Прюфер-Щокс, здравен министър на провинция Хамбург, където са извършени лабораторните анализи на две серии краставици.
    Тя предупреди хората да избягват да ядат марули, краставици и домати, докато не бъде открита причината за заразата.

http://news.ibox.bg/news/id_1768771709
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

А някаква информация за Италия? Нашите докато са били там миналата седмица, са нагъвали само салати

И само при влошаване на здравето ли може да се определи? През този 10-дневен инкубационен период няма ли начин да се определи наличие на този вирус?
    Последно редактирано от Doondie : 31-05-2011 на 19:18 Причина: сливане на постове

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

стига бе, сега и доматите...
    еее, то човек да не може салатка да си хапне посред лято
    според мен са пълни простотии
    вчера цял ден повтаряха по немското радио че едната дето е умряла в нашия район е била 91-годишна бабичка (i.e. s thousand drugi zaboliavania), другата е била на 47.
    прочетете повече инфо за ешерихия коли преди да се сбъркате от страх.
    ако зеленчуците са измити много добре не би следвало да има проблем.
    разбира се, това е по-трудно постижимо с марулите. ама с домати и краставици не би следвало да има затруднения.

не мисля че някой може в момента да ти направи пожелание тест специално за този щам на ешерихия коли. ешерихия имаме в червата си така или иначе, но просто безвреден щам.

какво може да се препоръча - мийте си добре ръцете след ползване на тоалетната + много щателно измиване на зеленчуците.... и чакайте да станете лабораторни плъхове за новата ваксина-измишльотина на хамериканците

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз съм боледувала от E-coli и трябва да кажа, че не беше никак приятно преживяване. Купих си хамбургер на път за къщи след училище. Бях 6-7 клас и помня, че докато си стигнах у дома към 19ч. отнело ми е към 40 минути да се прибера и имах вече 41 градуса температура, ужасна треска, повръщане, разстройство, гадене, ужасни болки в стомаха. Беше кошмар! Отне на лекарите няколко часа да открият какво ми има. Видяха, че е сериозно и добре че не ме натириха обратно у дома с парацетамол, както правят някои лекари тука.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

чак сега прочетох за оневиняването на испанците...
    те между другото искали да съдят германия за обвинението (ето как се печелят пари за връщане на заемите!!), хаха

хамериканците пак са "изпуснали" биологичните си оръжия, тоя път към германия

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

A aко я обелиш краставицата има ли опасност?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

забавляващ се Аватара на TORERO
    Град
    Madrid-Spain
    Post Thanks / Like

Испанските производители са отчели около 30 милиона евро загуби на седмица.В същото време се показаха френски реклами,насърчаващи закупуването на техните зеленчуци.Според мен всичко е плод на нелоялна конкуренция,защото обвинението /мълвата,както се изрази немеца/ е без никакво доказателство.
    Постигна се страхова невроза,обхващашта всички испански зеленчуци и някои от типовете плодове.Загубени са над 10.000 работни места и тонове престояла стока се изхвърля.
    Проблемът е че и испанското десправителство не предприе спешни мерки, а се ослушваше по политическия вятър цяла седмица.

Консумирайте спокойно.Проблемът не е испански а и ракията убива бактериите.
    KRAVAJ REUNION Чуствам това означава че съм жив или поне частта останала в мен ,която никой и с нищо не може да разбие,защото това съм АЗ. Змея.

30. БЛАГОДАРЯ plamenos, RNOH, niknolt62, Nikolay Nenov, shopska salata thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ох, вчера най-накрая намерих краставици в едно малко магазинче и купих няколко. да не мислят че ще ме откажат от салатка
    нали ви написах, ако краставицата е ок, просто трябва да се измива добре преди консумиране, както и вашите ръце, особено след ползване на тоалетна. няма как да има ешерихия вътре и краставицата да не е нещо развалена.

32. БЛАГОДАРЯ niknolt62, Мила, Didkus, shopska salata thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нов много опасен щам е причина за болестта в Германия

Световната здравна организация обяви днес, че нов, крайно опасен щам е причина за избухналата епидемия в Западна Европа, съобщава ИТАР-ТАСС.

Това е било установено от китайски експерти, които са изучили генетичния код на причинителя на болестта по молба на СЗО.

Учените от Пекинския институт по генетика в град Шенчжен са установили, че става въпрос за неизвестна на науката разновидност на тази бактерия. Новият щам е крайно токсичен и заразен и има устойчивост срещу някои видове антибиотици.

Също днес сенаторът по въпросите на здравеопазването в Хамбург Корнелия Прюфер-Щоркс съобщи, че заразата от стомашната инфекция, която отне живота на 17 души в Германия, може да се предава не само чрез хранителните продукти, но и от човек на човек.

Корнелия Прюфер-Щоркс е цитирала данни на института „Роберт Кох". Според специалисти от института източникът на инфекцията все още е неизяснен. Информацията, че испански краставици са причинители на заразата не се потвърди. Испанските фермери съобщават за загуби от десетки милиони евро.

Инфекцията предизвиква остра бъбречна недостатъчност. В същото време в Германия броят на заболелите от болестта, причинена от бактерията Escherichia coli, продължава да расте

http://news.ibox.bg/news/id_1878832228

Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Опасна бактерия в зеленчуци

Охх, тоя щам направо ни ощАми темата !
    Според последните данни, във Великобритания заболелите са 7 човека, от които трима англичани, посетили северна Германия и 4-ма германци. Щамът е някъде в северна Германия, но още не могат да го локализират, дявол да го вземе !
    "На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Безвредна бактерия помага в борбата с HIV
    От vladur1 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-02-2012, 18:34
  2. Опасна бактерия в зеленчуци
    От Doondie във форум ТОП НОВИНИ
    Отговори: 43
    Последно мнение: 28-06-2011, 20:07
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 03-06-2011, 03:10
  4. Заек със зеленчуци