Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Напреднал Аватара на Carmen
    Post Thanks / Like

По подразбиране Прехвърляне на виза в нов паспорт

Вчера се върнах от България. Смених си там паспорта с нов защото старият изтичаше. Като пристигнах тук на летището не ми прехвърлиха ILR-то автоматично в новия паспорт както са правили винаги досега. Казаха, че имало промяна от миналата година. Сега трябвало да отида в Кройдън лично или да си изпратя паспортите там, за да ми прехвърлят визата.

Обадих се днес по телефона и ги питах какъв е редът и дали може да ми дадат час за Lunar House в Croydon. Човекът не беше особено любезен, но ми каза да сваля форма NTL (No Time Limit) от уебсайта на Home Office. На уебсайта има две NTL форми - едната е досегашната, а другата е валидна от 15.09.2005.

Свалих новата форма защото едва ли ще имам време да я подам преди 15-ти този месец.

И какво мислите, пише в тази форма?! -

"For applications made on this form, there is a fee of
    Ј160 for applications made by post and Ј500 for
    applications made in person at one of the Public
    Enquiry Offices. Applying by post takes longer."

Едно време прехвърлянето беше безплатно и го правеха на летището при паспортната проверка. Сега вижте какви цени са сложили. :confused:

И още:

"Applications made by post: decide 70% of
    applications within 4 weeks (20 working days) and
    90% within 14 weeks(70 working days).
    Applications made in person: decide 98% within
    24hours.
    We advise you not to make any non-urgent travel
    arrangements until we have returned your
    passport(s) or travel document(s)."

В БГ са сменили правилата и те. Трябва да върна стария си паспорт на българските власти до 1 декември. Подписах документ, че ще върна стария когато получавах новия си паспорт. До 1 декември са само 11 седмици...

:confused:

Ето
    формата.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

а какво става когато паспорта е в хоум офиса и е изтекьл?

Post Thanks / Like

По подразбиране

плащаш глоба Ј50 в посолството да ти го удължат

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

кармен, много те моля тази тема сме я разисквали лично. явно не съм бил много убедителен в това какво съм казал. или не си имала време да го прочетеш. надявам се да не се налага да повтарям. моля наизусти.

1) на мен ми казаха. не от хомофис а началника на къстомс офисерс смяната, когато престигнах с двата паспорта преди 4 седмици, че мога да си ходя според международни разпоредби с двата паспорта докато ми изтече визата или новия паспорт. даже искаше да ми ги прикрепи със стейпълс и каза че е тотали файн. и никога няма да направят проблем. и ми намигна и каза, че няма смисъл да им плащам на хоум офис щото и не се знае колко време ще отнеме. нищо не ми пречело когато пътувам да съм бил с двата паспорта. така че твойта е малко гузен разгонен бяга.

2) в българия им написах че ще си върна паспорта когато ми изтече визата на 8 януари 2008. подписах се и беще напълно в реда на нещата, защото във формата за връщане на паспорт не пише да се върне до 01/12/05. пише само .. задължавам се да върна паспорта и ти сам си слагаш дата до кога ще го задържиш.

моляте не вкарвай излишно паника. и предишниа път те помолих, но явно си забравила. мерси
    няма страшно няма да те шибат. нали си редовна все пак. къв е проблема. и да ти кажа, много ме съмнява прехвърлянето на печатите да е задължително.

Post Thanks / Like

По подразбиране

lazar
    Ей, ама моята виза е безсрочна, имам я от 1998. И на мен ми казаха, че с двата паспорта е файн, обаче трябва да върна стария си бг паспорт до декември. Това подписах там в Бг. Във формата за връщане на паспорт сега пише, да се върне до 3 месеца. Подадох документи за нов паспорт на 1 септември, затова трябва да върна стария до 1 декември.

Ама ти не разбра ли от какво се оплаквам! Не от това, че ще ме шибат, хихи $$55 ами от това, че ще трябва да се набутам с 500 лири, понеже по пощата ще отнеме повече от 11 седмици, които имам до 1ви декември.

Не ми се карай, ами чети подробно

Post Thanks / Like

По подразбиране

Хм... Всъщност не помня дали пишеше изрично да се върне паспорта до 3 месеца... или жената на гишето ми каза, че понеже визата ми е безсрочна, трябва да я прехвърля до 3 месеца. Не мога да задържа стария паспорт за неограничено време.

Не съм искала да всявам паника, ами да обърна внимание за цените на тези, които не знаят още.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Е добре де, няма ли най-сетне да направят паспортите 10-годишни? Какви за тези 5 години?

Post Thanks / Like

По подразбиране

milena
    И мен това ме е яд. Новият е пак петгодишен. Ако влезем в Европа през 2007ма, сигурно пак ще ги сменят...

Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

кармен, кво ти пука бе пиле. просто подаваш документи в хоум офиц за резиденциа и ти дават един син паспорт и с него нямаш проблеми. даже можеш българския на мен д аго върнеш, че аз ги колекционирам.
    абе кво ти пука. българия кво е направила за теб лично през последните 5 години, освен че ти издават паспорт? така че един подпис няма значение. тва е няква разпоредба, а не е закон.

Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

че моя печат е тип безсрочен. аз нямам нужда дори от него ама понеже обичам да се заяждам с тях и нарочно да се кефят, че могат да се правят на велики.
    вчера на една патка от една агенция з анедвижими -фокстонс обяснявах, че българия е единственото място в европа дето бирата се още по заведенията е 50 пенса. и тя ми се прави на отворена, че бг не била в европа. аз и казах, че е б много голяма ошибка и че географске е, но политически не е. и още и казах че това ще ни е последната среща и повече няма да ползвам услугите на фирмата им. подобно говоря и на граничните служители, дазе сум по нагъл. като им аказах последния път, че пред цунамито в малаазия сме всички едно нищо и националността няма знач. сега треа да използвам за бенчмарк нахурана' катрина'.
    с две думи: дда дойдат да си го вземат паспорта. ти си постояно живееща в чужбина. тва е.

UNBREAKABLE Аватара на Sopranos
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Взех си новия паспорт с пьлномощно изпратено до майка ми,никой не е искал стария ми паспорт;пьтувах два пьти с двата паспорта и тук на летището не ми правиха проблем,но не ми прехвьрлиха визата,писаха в стария паспорт - Vpp
    I've learned...That life is tough, but I'm tougher

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Sopranos
    Взех си новия паспорт с пьлномощно изпратено до майка ми,никой не е искал стария ми паспорт;пьтувах два пьти с двата паспорта и тук на летището не ми правиха проблем,но не ми прехвьрлиха визата,писаха в стария паспорт - Vpp
    Би ли разяснил на непросветените какво написаха в стария паспорт? Благодаря.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Sopranos
    Извинявай, Сопранос, кога изтича старият ти паспорт?
    Интересувам се колко ли месеца най-много трябва да остават до изтичането на стария паспорт, за да има право човек да кандидатства за нов?

Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от milena
    Извинявай, Сопранос, кога изтича старият ти паспорт?
    Интересувам се колко ли месеца най-много трябва да остават до изтичането на стария паспорт, за да има право човек да кандидатства за нов?
    Паспорта ми изти4аше през Март'05 - майка ми извади нов Февр'05 с пълномощно ,извадено от БГ посолството в Лондон.Мисля,4е три месеца преди това можеш да искаш смяна-ако след това ще го пращаш в ХО

Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от milena
    Би ли разяснил на непросветените какво написаха в стария паспорт? Благодаря.
    VPP - visa previous passport O

Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

и на мен така ми писаха впп, дори два пъти без проблемно минавах границите.

според мен най добре е да се инсценира кражба на паспортите, като предварително се застраховат, инсценировката треа д ае напримерно в некои шоппинг център. или най добре екскурзия до прага. като застраховката ще покрие абсолютно всички глоби и разходи по подновяване и прехвърляне на виза.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. ILR-прехвърляне на виза
    От gnatov във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 23-07-2010, 23:15
  2. Изтекъл паспорт и виза
    От Zara във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 15
    Последно мнение: 18-06-2006, 20:00
  3. Виза и паспорт?!
    От Darsi във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 3
    Последно мнение: 07-01-2006, 00:17
  4. изтичащ паспорт, смяна, прехвърляне на валидна виза
    От xb00t във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство