Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Напреднал Аватара на Naughty
    Post Thanks / Like

Unhappy лична карта и паспорт-моля за съвет

Не съм си ходила в България от близо 2 години, е това не е оправдание че не съм си подновила личната карта и паспорта. Та ситуацията е следната: явно с изтекли док. не мога да вляза в България. Ще имам ли проблем на паспортен контрол в България ако ползавам английския си паспорт само? И от къде да започна: да отида ли в нашето посолство и да си понеса глобите ( колко ли ще ме одрусат за немарливостта?) или да си загубя по-голямата част от двете седмици 'почивка' като се сблъскам с бюрокрацията ни? и да за съжаление пропуснах гратисния период от 6 месеца също...

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: лична карта и паспорт-моля за съвет

Цитирай Първоначално написано от Naughty Виж мнението
    Не съм си ходила в България от близо 2 години, е това не е оправдание че не съм си подновила личната карта и паспорта. Та ситуацията е следната: явно с изтекли док. не мога да вляза в България. Ще имам ли проблем на паспортен контрол в България ако ползавам английския си паспорт само? И от къде да започна: да отида ли в нашето посолство и да си понеса глобите ( колко ли ще ме одрусат за немарливостта?) или да си загубя по-голямата част от двете седмици 'почивка' като се сблъскам с бюрокрацията ни? и да за съжаление пропуснах гратисния период от 6 месеца също...
    Ами то няма бюрокрация. Като идеш да си сменяш документите, ако има глоба я плащаш и това е.
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Като български гражданин си задължена да влезеш или напуснеш Б-я с български лични документи! Незная какво би се случило ако "цъвнеш" с изтекли документи. За да си спестиш както ти казваш бюрокрацията в Б-я и за да ти бъде всичко ОК отиди в посолството и си вземи пасаван. Също изисква време и пари но поне холидея ще ти е по-спокоен. Но пак трябва да отидеш до полицията за лична карта в Б-я.Успех!!!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

4. БЛАГОДАРЯ Naughty thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

по закон длъжен ли си да си вадш нов паспорт след като ти изтече старият?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    За паспорт знам, че си длъжен да върнеш изтеклия ( в някакъв срок ). Не си длъжен да си вадиш нов. Ама за лична карта си длъжен (ако все още се водиш БГ гражданин ).

7. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, madlena thanked for this post
    Banned Аватара на plamenos
    Post Thanks / Like

Сигорно е тъп въпрос...
    Изтича ми личната карта през септември кога да отида в посолството преди да изтиче или след като изтиче...и колко време трае процедурата там...
    signature disabled due to abuse of forum rules

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Изобщо не си длъжен!!! Паспорта НЕ Е задължителен ако не ти е необходим!!! Личната карта е задължителна!!!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

10. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Всеки три дена се пуска този въпрос и започва дъвченето отново...

Заключвам тази тема, моля да се прочете предишната тема и ако остане нещо за дебатиране, да се дебатира там.

http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...E%F0%F2-2.html

Благодаря за разбирането.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Изобщо не си длъжен!!! Паспорта НЕ Е задължителен ако не ти е необходим!!! Личната карта е задължителна!!!
    тогава да разбирам ли че дъщеря ми която е на 6 и има изтекъл паспорт не е длъжна да си вади нов, защото не и е необходим, защото има друг паспорт, с който да пътува.
    тук идва въпроса - щом има И бггражданство била длъжна да влиза с бг паспора в бг? илио се счита че паспорта и е необходим за да се легитимира пред българските власти?

аз примерно отказвам да извадя паспорт на дъщеря ми, не за друго, а защото процедурата е толкова тромава. за да и извадя паспорт трябва и аз и мъжа ми да не ходим на работа един ден и да отидем в посослството или и двамата да пътуваме до бг, или мъжа ми да си губи времето в посолството да ми издава пълномощно. ами ако живеехме някъде далече от посолствотъто, колко би ми струвало да извадя паспорт на дъщеря ми?
    докато не улеснят процедурите или примерно не ориемат пълнмощно направено от local solicitior аз паспорт няма да вадя.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 23
    Последно мнение: 26-08-2013, 13:17
  2. Отговори: 13
    Последно мнение: 18-01-2013, 11:08
  3. Моля за съвет и малко упътване...брак-синя карта
    От lambosr във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 28
    Последно мнение: 15-03-2009, 11:30
  4. Моля ви за съвет,относно отказ за синя карта!
    От mirabg във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 11
    Последно мнение: 26-09-2007, 20:53
  5. Съвет за връщане на паспорт.
    От k_p във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 01-06-2005, 14:26

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове