Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Възпитание на малки и големи деца

АВТОР:
    Mel
    High Level

Предполагам че всеки си е задавал тези въпроси.Дали добре възпитавамe децата си ?и Добри родите ли ли сме?
    Как мислите добро ли е възпитанието в U.K..?
    Аз ям две деца .Единият ми син е на 8 години .От две години у4и тук.

По някога въобще не ме слуша .И аз опитвам да го контролирам като го наказвам с любимите my неща.Като му ги забранявам.
    Но много бързо ми минава и забраната пада бързо.Може би това ми е грешката.

Споделете как вие възпитавате децата си? и Кое е правилно бойт или други мерки предприемате и какви?

Jules
    High Level

Nikoj li na jelae da spodeli s men mnenieto si za vazpitanieto na dezata?

Mel
    High Level

как ? нещо не те разбирам

Mel
    High Level

Triabva da se nay4im da kazvame "Ne".Az mnogo 4esto nakazvam moj sin (kojto e na 8g.-parvoto mi dete)no mnogo barzo mi minava i nakazanieto poniakoga trae dori samo niakoklko 4asa .Znam 4e tova nee pravilno no mi stava jal.naprimer:Kogato my kazvam da napravi ne6to toj se pravi 4e ne me 4yva i az triabva da povtoria i da potretia ili da stignem do kavga.

xb00t
    High Level

Две думи от мен - наказанието е МНОГО по непоносимо от колкото едно пошляпване. Така че ако е малка белята един шамар стига.

-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GFA d-- s:+ a? C++ U*--- P L+ E---- W+++ N o-- K- w++
    O--- M- V-- PS PE Y-- PGP-- t--- 5-- X+ R- tv+ b- DI D-
    G e h! r y+
    ------END GEEK CODE BLOCK------

Mel
    High Level

Ne sam saglasna s teb Xb00t zastoto boj ne e miarka za vazpitanie.Tova e lesno ne sly6a i 6liap 6amara.To 6te svikne.I 6te prodaljava da e lo6o dete.Triabva da razbere koe e dobro i koe ne e.

xb00t
    High Level

Mel написа:
    Ne sam saglasna s teb Xb00t zastoto boj ne e miarka za vazpitanie.Tova e lesno ne sly6a i 6liap 6amara.To 6te svikne.I 6te prodaljava da e lo6o dete.Triabva da razbere koe e dobro i koe ne e.
    Всякакви деца има...

G e h! r y+

Mel
    High Level

Да прав си всякакви. Но и най-лошите и инатите мисля че с добро ще е по добре .Сигурно често пляскаш сестричката..............

xb00t
    High Level

Mel написа: "Da prav si vsiakakvi. No i naj lo6ite i inatite mislia 4e s dobro 6te e po dobre .Sigorno 4esto pliaska6 sestri4kata..............
    Сестра ми чете графика на нашите и реве. Защото знае че вечерите в които се засичат и двамата да са на работа и господствам аз и тогава има ."

G e h! r y+

Mel
    High Level

xb00t написа:
    Mel написа:
    Da prav si vsiakakvi. No i naj lo6ite i inatite mislia 4e s dobro 6te e po dobre .Sigorno 4esto pliaska6 sestri4kata..............
    Сестра ми чете графика на нашите и реве. Защото знае че вечерите в които се засичат и двамата да са на работа и господствам аз и тогава има .

И разказвай какво става .Интересно ми е .При мен единия ми син в момента е на 8г. (Годините на които си бил ти когато се е родила сестра ти )а другия е на 5месеца и половина .Можеш да си преставиш какво ще стане след някоко години..........................

xb00t
    High Level

Mel написа:
    Da prav si vsiakakvi. No i naj lo6ite i inatite mislia 4e s dobro 6te e po dobre .Sigorno 4esto pliaska6 sestri4kata..............
    Сестра ми чете графика на нашите и реве. Защото знае че вечерите в които се засичат и двамата да са на работа и господствам аз и тогава има .

I razkazvaj kakvo stava .Interesno mi e .Pri men edinia mi sin v momenta e na 8g. (Godinite na koito si bil ti kogato se e rodila sestrati )a drygia e na 5meseza i polovina .Moje6 da si prestavi6 kakvo 6te stane sled niakoko godini..........................

Те са един хромозом, ще си допаднат.

Еми става това че само да гъкне нещо на въпреки я затварям в неината стая и казвам че ако реве ще я смачкам от бой и в момента които затворя вратата и тя ревва. Аз това много добре го знам, просто влизам запалвам шамерената фабрика и после 3 дена и държи влажно и ме слуша пред наще. След 3тият ден пак се разлигавя и аз само и соча графика и млъква. Ама ако попрекали и пред нашите я поперквам.

G e h! r y+

Mel
    High Level

Какво става ?Казвайте как да ги възпитаваме тези дивачета?-
    Като ни дигнат нервите..

ladyDi
    High Level

Ами повиквам от време навреме, друг път тупна дупето, но като цяло трудно ми вдигат кръвното
    Малката още не е почнала, но "каката" вече проявява характер. Опитвам се да не й се връзвам и въпреки цирикането да отстоявам първоначалната позиция. Понякога пък я карам да правим компромис от двете страни. Напр. тя да се откаже от това, за което плаче, а аз отменям забраната и си намираме трето занимание... Абе правя се налуда по цял ден

Mel
    High Level

malkia e po4ti na 6m. i ni pravi ludy . V pove4eto sly4ai stava na negovoto .Kato po4ne da kre6ti i stava vinagi na negovoto.
    Batko my poniakoga se iadosva i go zarezva.

Mimka
    High Level

На мен ще ми е интересно да прочета за това, защото тепърва ми предстои.

rosi
    High Level

Много ми е трудно.
    Уж се старая да не и разрешавам да се инати, а когато го прави не и обращам внимание но не винаги става.
    Като отвори едно гърло мале, мале да не си около нея и както може да се предположи отстъпвам дали защото е още малка ( поне за мен е малка).
    Не съм напълно убедена, че така е правилно може би ако я оставя да прави това което иска и както тя иска ще е по добре?!?
    Но от друга страна до къде ще се стигне????
    Няма ли да е прекалено разглезена и лигава????
    като ги гледам някой деца като започнат да се тръшкат по земята да крещят ууу майчице направо изтръпвам. Не искам и моето дете да е така за това май по-строго е по-добре.

ladyDi
    High Level

Отначало като цирикаше, си казвах: детето не може по друг начин да изрази недоволството си и това е начинът, по който може да протестира. След това проговори що-годе и може да каже какво иска, но въпреки това, понякога пак пищи. През последните няколко дни проявява разбиране и не вдига много шум, защото съм обяснила, че тати има грипче и трябва да се съобразяваме. Доста е състрадателна и като й кажеш, че нещо те боли, веднага става сериозна. Тогава пък започвам да й обяснявам, че не е нищо сериозно и вече не боли... Абе лавираме, реагираме според ситуацията. Знам, че и този период ще мине, но понякога е доста изнервящо и едва се владея. Още повече, че и малката вече се разхожда важно из къщи и подражава във всяка щуротия.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Малката Кибритопродавачка Аватара на Mel
    Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Lightbulb

Трябва много да сме внимателни с отказите . Много пъти на малкия(кайто е на 9м) когато му казваме "не"Той запо4ва да крещи и пак прави сащото.Но внимавайте 4е това "не" понякога се преврашта в "Да".Защото
    когато запо4не много да упорства и без да искаме ние му разрешаваме само и само да спре да крещи.
    Shop, shop, till I drop!!!

:tonqe:

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране

За мен лоши деца няма,всички са добри и послушни ако се отнасяме с тях като с достойни хора.Ако с едно дете се отнасят добре още в началото то ще започне да възприема този модел на поведение.Ако в даден момент не слуша да му се обясни с твърд но загрижен тон че така не трябва по един си какви причини.

Старо куче Аватара на Dick Hurts
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от musholina
    За мен лоши деца няма,всички са добри и послушни ако се отнасяме с тях като с достойни хора.Ако с едно дете се отнасят добре още в началото то ще започне да възприема този модел на поведение.Ако в даден момент не слуша да му се обясни с твърд но загрижен тон че така не трябва по един си какви причини.
    Ела да ти дам мойте за няколко дена, и тогава ще запееш друга песен

Post Thanks / Like

По подразбиране

И моята вика от време на време ама то като нещо не и е наред.Я играчката си изтървала,я и е скучно,я гладно,я се сетила че има глас за викане.Като почне да вика без причина или иска на ръце а пък аз не мога да я държа постоянно я набутвам под висящите играчки и тя забравя за какво е викала.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Бенковски
    Ела да ти дам мойте за няколко дена, и тогава ще запееш друга песен
    Дай ги насам ще ги превъзпитам веднага.

Старо куче Аватара на Dick Hurts
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Дай ги насам ще ги превъзпитам веднага.
    Да не бъдеш превъзпитаната ти, след края на сеанса, ще говориш само за Скубиду и Плейстейшън 24 часа

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Бенковски
    Да не бъдеш превъзпитаната ти, след края на сеанса, ще говориш само за Скубиду и Плейстейшън 24 часа
    Аз за такива неща си говоря с лапето на мъжа ми и да видиш как се върти край мене и как ми помага,и каквото го помоля веднага е готов.

Малката Кибритопродавачка Аватара на Mel
    Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Thumbs up

И моята вика от време на време ама то като нещо не и е наред.Я играчката си изтървала,я и е скучно,я гладно,я се сетила че има глас за викане.Като почне да вика без причина или иска на ръце а пък аз не мога да я държа постоянно я набутвам под висящите играчки и тя забравя за какво е викала.
    И аз понякога ги правя тези трикове ,но номера не ми минава и той продължава да крещи. И запо4ваме да се носим на ръце. Ако е топло времето имам спасение -излизаме. Най-щастлив е когато сме на вън.И ве4ерите по спокойно -спи.Но като се зредят тези дъждовни дни-ужас.
    :colors:
    Shop, shop, till I drop!!!

:tonqe:

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Има ли майки с малки деца в East Sussex и наблизо (Eastbourne, Hastings, Bexhill)
    От ivi във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 0
    Последно мнение: 16-02-2014, 22:45
  2. Отговори: 7
    Последно мнение: 02-05-2013, 18:28
  3. Възпитание на малки и големи деца
    От Mel във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 14
    Последно мнение: 27-02-2011, 22:37
  4. Има ли майки на големи деца в Palmers Green?
    От idi във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-02-2007, 09:51

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker