Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Възпитание на децата и парите като средство?

Не знам дали някои от вас използват пари да поощряват децата си при възпитаването им и карането им да се учат и си вършат задълженията.
    Зная, че някои използват това за по големи деца , да кажем над 8 години.
    Ако получи специална награда в училище му дават пари.
    Ако си пише домашната, чете книги, оправя си стаята и подобно.
    Знаете ли за такива случаи?
    Дали това е правилин начин според вас.
    Определено би стимулирало едни дете да е по заинтересовано да прави дадени неща.
    На вас като малки давали ли са ви пари за пособни неща?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Възпитание на децата и парите като средство?

Единствените пари, които детето ми получава са тези от Феичката на зъбчетата като й падне някое (гледам да не се успивам).

Намирам за отвратително да се възпитава меркантилното в детето.
    Никога не бих й дала или обещала нещо за по-добри оценки. Тя си ги има и без този стимул. Зависи от ценностната система на родителя и такавз ще е тази и на детето.

Обаче тук масово го правят. За всеки взет тест им се дават по 20- 50 кинта. И пак остават тъпи, но вече в добавка и богато тъпи.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

3. БЛАГОДАРЯ няма, amatoria thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Може ако го карате да върши някоя работа, която по принцип се заплаща, ако друг я върши - например да измие колата, или да си почисти стаята. Може да му ги събирате и да му ги давате веднъж седмично или месечно.
    Не поглеждай с гняв назад.

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Единствените пари, които детето ми получава са тези от Феичката на зъбчетата като й падне някое (гледам да не се успивам).

Намирам за отвратително да се възпитава меркантилното в детето.
    Никога не бих й дала или обещала нещо за по-добри оценки. Тя си ги има и без този стимул. Зависи от ценностната система на родителя и такавз ще е тази и на детето.

Обаче тук масово го правят. За всеки взет тест им се дават по 20- 50 кинта. И пак остават тъпи, но вече в добавка и богато тъпи.
    Тя ценностната система на родителите е много важна
    На зададен въпрос, на едно дете, то отговаря........... ми майка ми мие задници а баща ми е едно нищо
    оставям го на вас за коментар, на вас, на които децата ви го имат и без стимул

Post Thanks / Like

Моя е получавал пари само за книги и уроци по английски. Също и за рожденни дни, като си ги е събирал. Така си купи първия компютър сам , не че не можех да ида и просто да му го купя. Можех ,ма човек трябва да се научи и да е търпелив и да е сигурен какво точно иска.
    Останалото - да си учи уроците или да си оправя стаята си е нещо,което е негова отговорност -не може да получава пари за нещо, което е необходимо да го прави сам за себе си. Да си научи урока е задължение на ученика , както на мене е било да ходя на работа.
    На мен кой да ми плаща, за да си измия чинията и да не си сервирам в мръсна чиния,например? Участието в домакинска работа касае всичките членове на семейството, и всеки участва с нещо. Когато сме чистели апартамента,например, аз ако мия чинийте ,той бърше прахта. В крайна сметка всички живеем на това място и ние трябва да си го поддържаме чисто.
    Общо взето така съм подхождала.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordr Виж мнението
    На зададен въпрос, на едно дете, то отговаря........... ми майка ми мие задници а баща ми е едно нищо
    Ми какъв коментар Не е имал късмета да се роди в семейство на лордове хахаха

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Calypso Виж мнението
    Ми какъв коментар Не е имал късмета да се роди в семейство на лордове хахаха
    Тук си много права.....
    или да живее при „лордове,,

9. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordr Виж мнението
    Ами то гледай сега, да се стигне до там, че детето да се срамува от професията на родителите си, значи пак някъде в тях е вината, че не са му обаснили, че няма срамна професия. Щото на моята така се опитаха да й обяснят децата в училище, та имах кахъри. После се случиха събития, които сами по себе си я убедиха в обратното.
    Твоята баба лейди незнам ква си ли е била? Срам ли те е?

Друго: дете с лоши оценци е стимулирано от родителите си- лкар и адвокатка с 20 лева за всяка шестица без тези по физическо. Детето почина на 15 от свъхдоза.

И последно: тези с титлите отпред не мият ли задниците си? Мият ги, щото там са си заврели ценностната система, а всяко нещо насилла вкарано там е като клизма. Всеки мие засници, ама малко останахме тези дето не ги И ЛИЖЕМ.

Жалко за детето, казало това, ама то и едно циганче обясняваше така "защо да учим, като баща ми като краде прави повече пари от майка ти."

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

сещам се за една възпитателна сцена,от бг филм.гара.бащата заминава по бизнес в странство.фамилията го изпраща.последната му заръка беше:
    "и повече хляб,по-малко манджа"
    с две думи...кво ти е в кръвта,тва ти е и в главата.може ноо да ти се иска да си благородник,но когато си слезал с потури и брадва от гората и да те варят и да те печат се си е тая-тиквата се ще е недопечена.
    ...а децата не само семейството ги възпитава,а и средата и живота.там 1+1 не е 2.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче Аватара на emory
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    ...а децата не само семейството ги възпитава,а и средата и живота.там 1+1 не е 2.
    нали все повече хора емигрират от БГ -то --точно за това това !!
    да не слушат '' народни мъдрости '' от рода на
    едно циганче обясняваше така "защо да учим, като баща ми като краде прави повече пари от майка ти."

като не ви харесва -- мнението
    заповядайте в буум-буум рууум !
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CA%E...tml#post440997
    лесно и удобно за всички

13. БЛАГОДАРЯ shopska salata thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    ....Дали това е правилин начин според вас.
    дали има универсален начин за възпитание на поколението
    едни се влияят други не ......
    идеята е да се стимулира по някакъв начин
    стимулирай по начин на който детето ти реагира и е ефективен за него .
    п.с. думата --пари --- не мисля че е мръсна дума

лесно и удобно за всички

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emory Виж мнението
    ми те,точно хора с подобна среда,най-често емигрират.аз закво умишлено съм си стеснил кръга си от приятели в юк до минимум...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    ми те,точно хора с подобна среда,най-често емигрират...
    всеки осъзнал горното или пак да го цитирам
    едно циганче обясняваше така "защо да учим, като баща ми като краде прави повече пари от майка ти.
    емигрира !!
    а ти си пиана на каймака , седмица преди новините
    бива ли да даваш --интервюта и то без пари ??

лесно и удобно за всички

Post Thanks / Like

народната мъдрост я чухме в странство от наш гений естествено

Post Thanks / Like

народната мъдрост я чухме в странство от наш гений естествено
    пояснението променя ли нещо , относно '' мъдростта ''

лесно и удобно за всички

Post Thanks / Like

пояснението променя ли нещо , относно '' мъдростта ''
    не знам. аз нищо не знам.

Post Thanks / Like

не знам. аз нищо не знам.

не помниш , че си я цитирала .....дори
    е , хеппи

лесно и удобно за всички

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Да, ползваме финансово възнаграждение, но за по-големи деца. Тези, дето още сменят млечните зъбките, още им е рано за финансови награди Но имай едно наум, специалистите, които се занимават с възпитанието на децата, отричат този тип награди. Дали ти ще се съгласиш с тях или не е личен избор.

Post Thanks / Like

не помниш , че си я цитирала .....дори
    е , хеппи
    Помня разбира се, ама ми е толкоз не- хапи, че даже не ми дискусионно, а това вече е обезпокоително. Имам нужда от сън. Искам да спя, а не мога. Което е пълн офтопик, за което се извинявам.

Нов потребител Аватара на Bekii
    Post Thanks / Like

[QUOTE=lordm;422565]Не знам дали някои от вас използват пари да поощряват децата си при възпитаването им и карането им да се учат и си вършат задълженията...

Всеки избира различни способи за възнаграждение преценяйки според детето,защото със сигурност във всяко семейство начина на живот,възпитание и др. са твърде различни и всеки един от нас смята за най правилния.За това прилагам една статия какво смятат психолозите...а колко е вярно тяхните твърдения също са под въпрос.

Каква е заплатата ви - 9 детски въпроса за парите
    Последна редакция: 1 Март 2010 06:58
    1. Каква е заплатата ти?
    Ще настъпи време, когато детето живо ще се вълнува от количеството пари в семейството. От съображение за безопасност е добре да не давате точни цифри, а да отговорите – нормална, конкурентноспособна, достойна, висока, средна или ниска. Не е нужно да изпадате в крайности. Първо – излишното фиксиране на състояние на бедност е вредно за детето и за неговата самооценка. Второ – ако пък се похвалите с високи доходи като вашето най-голямо постижение, детето ще стане високомерно и ще започне да се хвали.

Желателно е да включите детето в обсъждане на семейните разходи. Ако го направите, то ще се почувства като пълноценен член. Мнението че детето не печели пари и няма отговорности в семейството е грешно. Разумният подход е с възрастта да му обяснявате икономическата страна на живота. Освен запознаването му със семейните доходи е нужно да му обясните и семейните разходи - да му кажете колко струват комуналните услуги, храната, дрехите, образованието.

2. Защо получавате толкова малко, а родителите на моите приятели вземат повече?
    Абстрахирайки се от прямотата и некоректността на този въпрос, отговорете на детето си задължително. От една страна – можете да дадете за пример семейства с по-ниски и от вашите доходи, вероятно имате познати в обкръжението си. От друга страна, може да възпитате отношение към парите у детето като към средство, а не цел. Затова в едно семейство трябва да се поощряват наред с материалните и нематериалните ценности. На всички ни е ясно че парите са благополучие. Но с пари не може да се купи щастие. Обяснете на детето си, че с пари не може да се купи човешка топлина, любов и грижа.

3. Защо не ми давате джобни пари, аз съм вече голям?
    Отговорът на този въпрос се крие в друг, по-голям въпрос: трябва ли да давате джобни пари на детето и от кога? Отговорът е очевиден, както и отговора на въпроса: може ли детето да се научи да кара велосипед без велосипед? Според психолози децата в ранна възраст трябва да се учат да планират доходи и разходи. Има много примери за семейства, които нерационално планират бюджета си, задавайки си вечния въпрос: къде отидоха пък сега парите, като нищо не сме купували? Затова колкото детето по-бързо се научи правилно да се разпорежда с парите, толкова по-бързо ще се формира като личност.
    Започнете с най-простото. Нека детето само плати покупките в магазина, като предварително само избере нужните продукти и после се разплати на касата. А когато стане по-голямо, може да пазари самостоятелно. Ясно е че детето трябва да има собствени пари, обикновено това става когато се появят постоянни разходи, които съвпадат с началото на учебната година в училище.

4. На моите приятели дават много повече джобни пари, отколкото вие ми давате. Защо не ми давате повече?
    Колкото по-голямо става детето, толкова по-рядко трябва да му давате пари. На първокласниците се дават ежедневно, но на 14 годишно дете – веднъж в месеца. Така детето ще се научи само да разпределя разходите.
    Имайте предвид че детето ви може да преувеличава с колко джобни разполагат приятелите му.
    Колко джобни пари трябва да давате на детето си?
    Препоръките са елементарни: трябва да стигат за нуждите в училище, нито да са повече, нито по-малко, отколкото на другите деца. Обсъдете тази сума с детето си, отчитайки доходите на семейството ви и нуждите на детето. Както споменахме, за първокласници е добре да се дават ежедневно, в по-горните класове – ежеседмично и накрая – ежемесечно. Но сумата трябва да е фиксирана! Ако детето ви обвинява, в никакъв случай не допускайте извинителна интонация или емоционален шантаж.
    Добър показател за това, колко адекватно детето ви се отнася към получените от вас пари е дали заделя част от тях за подарък на близките си.
    Въпросът колко точно джобни да давате на детето си, вълнува всички родители – и бедни и богати. Между другото даже са създадени web калкулатори за разчет на детските джобни пари. Такава програма е разработена от специалистите на VISA. Един подобен калкулатор - Allowance Comparison Calculator се базира на сравняване на сегашни и предишни цени. Например майка, която е родена през 1971 г. си спомня че е получавала по 5 долара на седмица. Тя записва тази цифра в калкулатора, а той преизчислява актуална цена - $15.76. Друг калкулатор - Wants vs Needs предполага съвместно използване от родителите и децата. Тук може да посочите задължителните си разходи (храна, кабелна, телефон, ток, транспорт, наем и т.н.), а също и допълнителните разходи за филми и игри.

5. Това са мои пари, защо ми се карате тогава че съм си купил нещо необмислено?
    Даже и да сте силно възмутени за това, че детето ви си е купило огромен розов слон или поредната глупава играчка, уважавайте избора му. То само трябва да се разпорежда с неговите средства. Представете си ситуация: подаряват ви пари, а после ви търсят сметка за какво сте ги похарчили. Едва ли ще ви хареса. А точно така постъпвате с детето си.
    Как тогава да го научите на правилен избор?
    Трябва да му обясните за ценността и полезността на всяка вещ. Обяснете му че с тези пари е можело да си купи нещо по-ценно нещо. Сравнявайте, но не обсъждайте покупката. Привлечете вниманието и интереса му към действително ценните и нужните вещи, пояснявайки предимствата им. След което може да си кажете мнението за купената вещ, така вашето изказване няма да прозвучи като упрек, а като мнение на член от семейството.
    Опитайте се да се поставите на мястото на детето си. Децата имат нужда от детски вещи и играчки, така както съпругът ви се увлича от тунинг на колата или вие колекционирате парфюми. Коментарите са излишни.

6. Няма да мия чиниите просто ей така, на моите приятели им плащат за това!
    Детето изхожда от елементарната логика: ако имаш ограничени способности и нямаш все още диплома, избора на работа е ограничен.
    Даже ако вместо прословутите чинии, става дума за почистване на детската стая или за добро поведение, родителите считат че не е правилно да се награждава за това. Все пак това не е подвиг, за задължение. Ето затова правилния отговор на този провокативен въпрос е следния: "Изпълнението на домашните задължения се подразбира. Нито мама, нито татко получават пари за това, че си вършат задълженията в къщи. Това е нашата къща, всички трябва да се грижим за нея, за да ни е приятно да живеем."

Разберете че заплащането за помощ у дома не е препоръчително в никакъв случай. Участието в домашни задължения не трябва да се превръща в наемен труд, защото така се нарушава най-важния принцип – безкористната любов, която е в основата на всички отношения в едно семейство. Много примери показват че платената помощ на децата в семейството води до печални резултати – изкопчване на пари за най-елементарни движения. А което е по-лошо – е детето се формира потребителско отношение към собствените му родители.

Ако искате да поощрите детето си за добри оценки или добра свършена работа, подарете му подарък или развлечение, но избягвайте парите като средство за стимул.

7. Мога ли да реша в училище задача на първокласник срещу пари? Ако се справя, това ще е моя начин да заработвам пари. Вие по същия начин си продавате уменията в работата!
    Този въпрос е много деликатен. Ако отговорите положително, ще излезе че е съвсем нормално детето ви да си купи например домашно по литература от свой приятел, тъй като българския му куца, но за сметка на това – в математиката е бог. Затова обяснете на детето си, че училището не е борса.

8. Искам да печеля пари, но заплатите за ученически труд са много ниски (колцентър, детегледачки и т.н.).
    Пристъпвайки към тази сериозна крачка – търсене на истинска работа, детето се убеждава, че липсата на знания и опит ограничават избора му.
    За да не се разочарова детето ви от заплащането на своя първи труд, а обратно – за да почувства зависимостта от хвърлените усилия и получените пари, посъветвайте го да потърси такава работа, при която заплата зависи от броя изработени часове или обема на изпълнена работа.

9. Ако сам си изкарвам пари, мога ли да ги похарча за каквото си искам? Те са мои.
    Ако детето ви си спечели само пари от лятна бригада и нищо не е купило за вас, а всичко е изхарчило за себе си, това може да е сигнал за тревога. Опитайте се да му обясните с елементарни примери и то ще разбере как неговото поведение в случая се отличава от вашето родителско. Защото родителя освен че поддържа домакинство, се опитва да осигурява подаръци и развлечения на детето си.
    Ако детето ви е заработило сравнително голяма сума, трябва заедно да помислите за какво да се похарчи. Само не се лакомете за тези пари! Не се опитвайте да ги вземете или да ги прибавите към семейния бюджет. Оставете детето да почувства сладостта на честно изработените пари!
    "Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет."/Сократ

24. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, Joe Bloggs thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не знам дали някои от вас използват пари да поощряват децата си при възпитаването им и карането им да се учат и си вършат задълженията.
    Зная, че някои използват това за по големи деца , да кажем над 8 години.
    Ако получи специална награда в училище му дават пари.
    Ако си пише домашната, чете книги, оправя си стаята и подобно.
    Знаете ли за такива случаи?
    Дали това е правилин начин според вас.
    Определено би стимулирало едни дете да е по заинтересовано да прави дадени неща.
    На вас като малки давали ли са ви пари за пособни неща?
    Въпроса ти е много труден Наско...
    Един родител много трудно може да разбере къде е границата между стимулиране на детето и опасността от прекаляване.
    И също е много трудно за един родител да уцели точната сума "дневни пари" на детето си.
    Аз лично изпитвах ужас да не сбъркам-дали давам малко и децата ми ще кривнат и ще започнат да крадат,за да си задоволяват детските си прищевки,или пък давам много-и ще тръгнат по пътя на наркотиците ...
    Това е родителската отговорност ,и е според детето.
    Едното ми дете си събираше всички пари и си купуваше нещо,което си е харесало,а другото 5 минути по-късно нямаше и пи.
    Аз лично смятам,че стимулирането на децата е нещо полезно.Не е задължително да бъде с пари.Например за задълженията му не бива да му се заплаща- при отлично завършена учебна година,може да получи желан подарък....
    От друга страна ,за да се научи ,че за да получиш-трябва да дадеш,е добре да му бъде заплащано за извършване на определен труд.Например,ако го накараш в неделя да почисти тавана ,няма нищо лошо да му заплатиш за часовете положен труд.Така то ще се научи на труд от една страна,а от друга ще се научи да цени парите,изкарани с този труд.Защото е лесно да изхарчиш подарени пари,и не толкова лесно-изкарани с труд.
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението
    нооо...опитите на бегехелп капацитетите за отговор продължават...

ам, не, аз се отказах, след като казах.странно,че нямаш мнение.

27. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

ам, не, аз се отказах, след като казах.странно,че нямаш мнение.
    а ти имаш ли мнение по въпрос като...например...'има ли Господ?'...

отдавна е ясно, че тук няма място за мнения в истинския смисъл на думата...има място за мнения, които са угодни на модератори и сие...

пресен факт - писанието ми, което си цитирала, вече не съществува като отделна единица - изтрито е веднага от някой пъдар с широко отворени очи...щото било 'офтопик' вероятно (къв е българския еквивалент на тая дума...)

тука тряа се пише само за разноцветни карти, за чалга и за патриотизъм...това е...

ся и това ше бъде изтрито още преди да можеш да го прочетеш даже...

пълен ташак

п.с. пък и какъв капацитет съм аз, че да давам мнение аниуей
    Последно редактирано от Bassman : 07-03-2011 на 18:56

29. БЛАГОДАРЯ няма, Joe Bloggs thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението
    а ти имаш ли мнение по въпрос като...например...'има ли Господ?'...

отдавна е ясно, че тук няма място за мнения в истинския смисъл на думата...има мнения, които са угодни на модератори и сие...

пресен факт - писанието ми, което си цитирала, вече не съществува като отделна единица - изтрито е веднага от някой пъдар с широко отворени очи...щото било 'офтопик' (къв е българския еквивалент на тая дума...)

тука тряа се пише само за разноцветни карти, за чалга и за патриотизъм...това е...

ся и това ше бъде изтрито още преди да можеш да го прочетеш даже...

пълен ташак
    Имам мнение за Господ, даже не ме е и срам да си го кажа.
    А тая тема може да съм крайна, ам как ще й давам пари да хвърли торбата а боклук.Ми тя като стане на 15 какво ли ще иска. То моето се радва на една балетна рокля на една корона за 5 евро.

31. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз постъпих така:
    На 11 години банките позволяват всяко дете да има лична сметка.Отворихме такива и месечните пари които иначе им се дават за закуска ги прехвърлях там.Казах им,че това е тяхната заплата и както аз се старая да се вместя в моята така и те трябва да го направят.При всяко излизане им давам джобни и обикновенно смятам те да са достатъчни за сандвич и пиене (например 5 паунда).
    Всеки успех е бил награждаван по някакъв начин.Поне 5 пъти малкия ме е карал да плача със сълзи от радост пред много хора.
    Така на 12 години се сдоби с първия мобилен телефон с договор.
    Никога не са злоупотребявали.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

33. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, няма, Joe Bloggs thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 03-05-2014, 15:19
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 26-07-2009, 10:23
  3. Парите като дълг, или логика като АНТИлогика...
    От Miskinin във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-10-2008, 00:03
  4. Какво е прили4но възпитание у децата
    От евелина във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 17-11-2007, 22:58

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове