Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 78
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Български стоматолози (зъболекари) в UK

Здравейте,
    Колко ще струва да ми направят 2 пломби по здравната каса? Не знам и дали имам право, работя 5.5 месеца във ферма, натрупал съм иншуранс над 220 паунда общо. Също така някой знае ли български зъболекар в Стоук он Трент, живот и здраве скоро се местя там. Английският ми е над средно ниво, но не знам дали ще успея да обясня на англичанина да не ми вади зъбите. Чувал съм, че тук в повечето случаи направо вадят зъби вместо да слагат пломби. Интересува ме и какви са цените за премахване на зъбен камък, тази услуга минава ли по здравна каса за разлика от България?

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Brigadir2014 Виж мнението
    Здравейте,
    Колко ще струва да ми направят 2 пломби по здравната каса? Не знам и дали имам право, работя 5.5 месеца във ферма, натрупал съм иншуранс над 220 паунда общо. Също така някой знае ли български зъболекар в Стоук он Трент, живот и здраве скоро се местя там. Английският ми е над средно ниво, но не знам дали ще успея да обясня на англичанина да не ми вади зъбите. Чувал съм, че тук в повечето случаи направо вадят зъби вместо да слагат пломби. Интересува ме и какви са цените за премахване на зъбен камък, тази услуга минава ли по здравна каса за разлика от България?
    От какъв иншуранс си натрупал тези пари ???
    Ако си здравно осигурен мисля беше 1 вадене на зъб, и 2 или 3 пломби някъде из форума го пишеше какво ти покрива....
    Почистването на зъбен камък е между 60 и 150 паунда на частно.
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

http://infozauk.com/2013/04/22/%D1%8...0%D0%BC%D0%B0/
    http://infozauk.com/2013/02/18/%D1%8...%BE%D1%82-nhs/

Прочети тези две статии и ще ти се изяснят много неща.
    Последно редактирано от lordm : 13-10-2014 на 08:36
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    От какъв иншуранс си натрупал тези пари ???
    Ако си здравно осигурен мисля беше 1 вадене на зъб, и 2 или 3 пломби някъде из форума го пишеше какво ти покрива....
    Почистването на зъбен камък е между 60 и 150 паунда на частно.
    Ами в пейслиповете ми пише NI RATE, горе долу поравно поделен между мен и работодателя. Имам НИН, това значи ли че съм здравно осигурен? Значи всяка пломба ще ми легне по 48 паунда по здравна каса ако съм осигурен, ако не съм на частно много повече? Аз в България вече съм ползвал 2 пломби по здравна каса, от значение ли е и има ли как да разберат?
    Последно редактирано от Brigadir2014 : 13-10-2014 на 07:18

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами в пейслиповете ми пише NI RATE, горе долу поравно поделен между мен и работодателя. Как да разбера дали съм здравно осигурен? Значи всяка пломба ще ми легне по 48 паунда по здравна каса ако съм осигурен, ако не съм на частно много повече? Аз в България вече съм ползвал 2 пломби по здравна каса, от значение ли е и има ли как да разберат?
    Ако живееш и работиш тук, си здравно осигурен, тук здравното осигуряване не е директно свързано с количеството плащани вноски, не се занимавай с тия сметки, щото няма смисъл. Трябва да си записан при зъболекар, който работи със здравната каса. Отиваш при него и питаш. Какво си ползвал в България, няма никакво значение. Много скъпо вашето зъболечение в Англия бе... (в Шотландия мисля, че 30 % от цената на услугата се поемат от здравната каса, ама в Англия не е така).
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, разбрах че ако имам НИН съм осигурен. Значи така ще направя, като отида в Стоук ще запиша час, а можело да се чака и 2 седмици до прегледа така ли? За цените разбрах от тази статия, но наистина 1 момче ходи на преглед и за някакви козметични интервенции и преписване на лекарства му взеха 18 паунда.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Да, разбрах че ако имам НИН съм осигурен. Значи така ще направя, като отида в Стоук ще запиша час, а можело да се чака и 2 седмици до прегледа така ли? За цените разбрах от тази статия, но наистина 1 момче ходи на преглед и за някакви козметични интервенции и преписване на лекарства му взеха 18 паунда.
    Цените не са нещо постоянно, така че... Не знам какво значи "козметични интервенции", нито "преписване на лекарства", особено когато стане дума за зъболекар? Всъщност, здравната каса обикновено поема част от здравната услуга, когато е належаща от здравна гледна точка, а не когато са "козметични".

За преглед или лечение се чака различно, в зависимост от натовареността на кабинета и от спешността. Ако си с болки, имаш шанс да те приемат същия ден, но ако е нещо, което може да чака - не е толкова бързо, обикновено. На частно вероятно ще стане по-бързо и за неспешните състояния, но и ще е по-скъпо.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Някой знае ли дали има български стоматолози в Глазгоу?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от erika_lub Виж мнението
    Здравейте,
    Някой знае ли дали има български стоматолози в Глазгоу?
    Не знам за български стоматолози, но при всеки стоматолог може да се поиска български преводач, когато се взима час. Дават без проблеми, защото този разход не го плаща практиката, а централният бюджет на здравеопазването за региона. Политиката е да не се отказва на никого. Ето тук има още информация.

11. ХАРЕСВАМ! riseandfall liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Повдигам темата, защото имам нужда от добър зъболекар в района Wood Green, Southgate, Enfield или в околностите. Регистрирана съм по NHS, бях на зъболекар в Bounds Green, но не останах с добро впечатление от зъболекарката и си търся нов/а. От посещението стана ясно, че имам нужда от смяна на пломби или евентуална коронка. Цената, която тя ми обяви е 170 паунда на пломба (керамична, знам че не е покрита от NHS) или около 600 паунда за коронка + root canal work, ако се наложи. Това някак си ми се вижда висока цена, пък и както казах, не се доверих на зъболекарката (арабка, не че има значение).
    Моля за препоръки.
    Благодаря предварително!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Какви точно очаквания имаш от другият зъболекар? Евентуално да ти каже че нямаш нужда от пломби и коронка ли?
    И каква националност предпочиташ да е.

Питам тези въпроси за да ти препоръчам някой според очакванията ти?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

И правилно си преценила че не е добра защото цена за лекуване на щорен и коронка от 600 лири със сигурност означава че от зъболекаря не става нищо.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Български стоматолози (зъболекари) в UK

Цените са си нормални, според мен един Root canal да се терира е около 600 паунда без коронката да се слага, иначе, ако искаш български зъболекар http://www.bgyell.co.uk/home/show/51...D1%80%D0%B8/bg пробвай тук да се свържеш с тези

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

16. БЛАГОДАРЯ kick thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

madlena, очакванията ми са за английски зъболекар, който говори разбираем английски, а не (примерно) арабин с френски акцент, който да го карам да повтаря по няколко пъти казаното. Също така, някой предразполагащ и дружелюбен към нови пациенти.
    Надявам се, че можеш да откликнеш на очакванията ми и да ми препоръчаш подходящ зъболекар.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

в първонаалният пост не си написал/а че проблема ти е комуникацията, а че проблема ти е че зъболякаря бил от арабски произход.
    последно не ти хареса това, че не можете да се разберете, така ли?

всеки зъболекар преди да му бъде разрешено да практикува в тази държава трябва да докаже на съответните органи че може да комуникира на английски, но от пациентите не се изисква това преди да отидат на зъболекар.
    та чудя се повредата в чии телевизор е?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

madlena, мисля че повредата е в твоя телевизор.

П.С. - Намерих зъболекар без помощта на БГпомощ.co.uk, т.е. напускам темата без благодарности към никой от тук присъстващите.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Български стоматолози (зъболекари) в UK

Цитирай Първоначално написано от kick Виж мнението
    madlena, мисля че повредата е в твоя телевизор.

П.С. - Намерих зъболекар без помощта на БГпомощ.co.uk, т.е. напускам темата без благодарности към никой от тук присъстващите.
    Aз казах ли нещо да те разсърдя и да ми неблагодариш

Цените са си нормални, според мен един Root canal да се терира е около 600 паунда без коронката да се слага, иначе, ако искаш български зъболекарhttp://www.bgyell.co.uk/home/show/51...D1%80%D0%B8/bg пробвай тук да се свържеш с тези

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Български стоматолози (зъболекари) в UK

Sorry lordm, приеми извиненията ми, ти наистина откликна адекватно на молбата ми. Благодаря!

22. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    user Аватара на Soledo
    Град
    UK , BG
    Post Thanks / Like

Здравейте
    можете ли да препоръчате детски зъболекар, които има нерви да изтърпи и зъболекува едно 4 годишо палаво момче ?
    SouthWest London ili London

Thank you!
    Искам да имам крила и да летя безгрижно навсякъде

Нов потребител Аватара на cyrill0
    Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Soledo Виж мнението
    Здравейте
    можете ли да препоръчате детски зъболекар, които има нерви да изтърпи и зъболекува едно 4 годишо палаво момче ?
    SouthWest London ili London

Thank you!

Здравейте,

Може да се обадите на 02086 179 180 кабинета на Др. Райчев. Аз мога да ви видя момчето без проблем, нашия екип работи с много деца успешно и медицинските сестри са БГ момичета които много добре занимават децата през лечението.

93 Robin Hood Way
    Kingston Vale
    SW15 3QE

Поздрави

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз ползвах скоро услугите на 'Dental and Medical Clinic' в Източен Лондон — в Баркинг. На рецепцията работи българка, казва се Петя, но тя не винаги е на рецепцията. Първия път когато звъннах, секретарката не говореше български, но аз я питах може ли да говорим на български (понеже сайтът им е преведен и на бг език), и тя викна Петя на телефона. Аз имах спешна нужда от помощ, дадоха ми час за следващия ден на частно, не по NHS. Зъболекарят ми се видя доста опитен и уверен в работата си. Той говори руски и английски. Останах много доволна от работата му. А и цената не ми се видя никак висока, като се имат предвид цените на частните стоматологични услуги в Англия. Освен това проявиха загриженост и човечност към мене.
    Препоръчвам ги на всеки, който има нужда!

26. Dislikes Happy idiot disliked this post
    Нов потребител Аватара на urania3
    Post Thanks / Like

Търся български зъболекар в Нотингам или околността. Моля някой да ме насочи, ако знае такъв. Благодарности.

28. ХАРЕСВАМ! Arsenov liked this post
    Recommend Arsenov recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Български стоматолози (зъболекари) в UK

Здравейте ! Спешно търся БГ Стоматолог -Дентист за децата ми на 12 и 14 години в Ипсуич и региона... Моля българи помагайте ... спешно е... !!! : Арсенов

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Относно: Български стоматолози (зъболекари) в UK

Цитирай Първоначално написано от Arsenov Виж мнението
    Здравейте ! Спешно търся БГ Стоматолог -Дентист за децата ми на 12 и 14 години в Ипсуич и региона... Моля българи помагайте ... спешно е... !!! : Арсенов
    При условие,че за тези две деца ще е безплатно да са на английски зъболекър защо ти е толкова български да си плащаш?
    Последно редактирано от lordm : 08-11-2016 на 13:38

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    При условие,че за тези две деца ще е безплатно да са на английски зъболекър защо ти е толкова български да си плащаш?
    Много е сложно браточка... и двете упорито отказват да бъдат прегледани от БГ Зъболекар който знае как да ги прилъже...!?... а спешно трябва да вземам мерки защото зъбките и челюста им растат с часове...а около преместването ужасно закъснях...!!! Ако можеш да ме свържеш с наши Зъболекари в Ипсуич и региона. ..ще ти бъда изключително благодарен !!! С плащането няма да има проблеми... парите в случая не са важни... очертава се през близките две години да не можем да се приберем в БГ, поради договорни ангажименти... Предварително благодаря !!!... Pls....

Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. БЪЛГАРСКИ ЗЪБОЛЕКАРИ В ЛОНДОН?
    От lordm във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 5
    Последно мнение: 08-11-2016, 04:56
  2. БЪЛГАРСКИ ЗЪБОЛЕКАРИ В ЛОНДОН?
    От imported_DARK WARRIOR във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 15
    Последно мнение: 10-01-2012, 16:39
  3. Български зъболекари в Лондон
    От GERGX във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 0