Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 83
    Нов потребител
    Град
    Пловдив
    Post Thanks / Like

По подразбиране Стъпка по стъпка (как да почнем като self-employed) - Тема No. (безкрай) [преди 2014 г.]

Здравейте!

Четох доста. Минах през много теми и стотици страници, но винаги остава нещо неясно. Освен във форума прочетох и информацията от официалните сайтове на UK. Ще ви помоля да проверите това, което съм разбрала, и ако има нещо погрешно да ме поправите.

Преди всичко взимане на телефонен номер

Стъпка едно 1

Намиране на квартира

Най-добре е това да се започне още от България. В местните вестници има също обяви. Трябва да се сключи договор за наем (Tenacy Agreement), който в бъдеще ще послужи като доказателство за адрес.

Стъпка 2

Отваряне на банкова сметка

Има няколко банки, в които можеш да си отворишпо-лесно (без доказателство за адрерс)и евтино сметка: HSBC, Barcklis, Lloyds, но това е много субективно - зависи от клона на банката и служителя.

Стъпка 3

Започване на дейност като self employed. Лично аз имам 3 идеи, като най-силно желая да започна като персонален треньор. Добре е да се подготви рекламата на бизнеса още от България - website, брошури, флаери, фирмени фактури, визитки и т.н.т. (Някой може ли да ми предложи печатница и да ме ориентира с цени?)

Можеш да работиш до 3 месеца, от започване на дейноста, без да се регистрираш като SE и да имаш NIN.

В този период трябва да си намериш счетоводител, който да се занимава с данъците. Не е задължително, но е добро доказателство за започнат бизнес при интервюто ти за NIN.

Трябва да се пазят фактурите с клиентите, при по нататъшно изчисляване на данъци, както и тези, които са за разходите свързани с бизнеса (гориво, оборъдване дори и заплата). Те са за tax return.

Добре е да имаш и договори с клиенти, но трябва да са повече от 1 защото може да се изтълкува, че този клиент е твой работодател, за това в договора изрично трябва да уточнява, че и двете страни са независими. Също така е хубаво да пазиш и всякаква кореспонденция с клиентите.

Стъпка 4

Кандидатстване за National Insurance Number

Кандидатства се в Job Centre + . Понякога насрочването на интервюто отнема време. Това зависи от района, в който живееш. В писмото, което ти пращат с датата и часа на интервюто, пишат и необходимите документи.

Обикновено изискват:

Документ за самоличност (паспорт, лична карта, акт за раждане)
    Писмо/Договор със счетоводител
    Реклама на бизнеса
    Писма/Договори с клиенти
    Банково извлечение по сметка
    Фактури

Интересуват се от:

Датата на влизане в страната
    Дата на започнат бизнес
    Лични данни
    Семейно положение
    Защо ни трябва NIN
    С каква цел сме в страната

При одобрение номера пристига от няколко дни до месец. Ако сме отхвърлени кандидатстваме пак.

Стъпка 5

Регистрация като SE

Попълва се форма CWF1, която може да се изтегли от сайта на HM Revenue&Customs, където всъщност се кандидатства или просто се попълва онлайн.
    При одобрение ако годишния ви приход е под 5,075 паунда плащате плосък данък 2,40 паунда на седмица. А ако е 0т 5,715 до 43.875 паунда се плащат данъци 8% от годишния доход. Данъците се плащат всеки 3 месеца, а данъчната година е от април до април. тогава се подава декларация за tax return.
    неправилно е да се каже одобрение, защото ти не кандидатстваш за нещо, а просто се регистрираш. тоест не те одобряват а винаги те регистрират. 2.40 на седмица са осигуровки, не данък. В Ук има различни класове осигуровки, които се плащат при различни обстоятелства. когато си селф емплойд плащаш определена сума на седмица КЛАС2 осигуровки. можеш да ги плащшаш с direct debit или на всеки 6 месеца (преди беше 3 мес, от април тази година става на 6 месеца). когато дохода ти е до определена сума (тази година 5075) можеш да се освободиш от плащането на клас 2 осигуровки.това е за осигуровкие. данъците не са 8 % а са 20% на сумата която е над необлагаемият минимум (за тази годима е 6475) до определена сума (за тази година е 37000). 8% са друг вид осигуровка, която е КЛАС4. тя е 8% от чистат печалба на бизнеса ти над определена сума (за тази година 5700). данъците се плащаът по друга схема, не на всеки 3 месеца. дан декларация, което е tax return se podawa до 31 октомври в годината вкоято завършва на хартия или до 31 януари на секдващата година. има и друго специфики, но не е необходимо да ги знаеш на този етап
    Стъпка 6

Регистрация в Home Office

Подаване на форма BR1 (жълт сертификат)

Надявам се поне малко от нещата да са така. Ще се радвам, ако прочетете и ме поправите.

П.П. Искам да ви благодаря за многото полезна информация предоставена във форума, който чета като гост от 3 седмици. Няма нищо по-полезно от информация "първа ръка".
    Последно редактирано от madlena : 28-02-2011 на 13:00

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Стъпка по стъпка Тема No. (безкрай)

евала! с кеф да ти отговори човек.
    точка 5 е грешна, след малко ще ти я обясня.
    иначе в общи линии всикчо си разбрал/а е правилно и те поздравявам за усилието.
    тук, таме ще ти прибавя някои неща, когато имам време
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Alex B Виж мнението
    Здравейте!

Четох доста. Минах през много теми и стотици страници, но винаги остава нещо неясно. Освен във форума прочетох и информацията от официалните сайтове на UK. Ще ви помоля да проверите това, което съм разбрала, и ако има нещо погрешно да ме поправите.

.................................................. .......................................

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз смятам,че ти навсякъде по света няма да останеш гладен.Знаеш ли ,колко хора дълго живеещи тук не могат да стигнат и до твоята втора точка.Труда,който си положил е огромен,това много би ти помогнало,но не забравяй да тръгнеш и с достатъчно пари,защото в настояще време би могло да има и много изненади.Много трудно се намира работа.

5. БЛАГОДАРЯ musi, ezox12 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Пловдив
    Post Thanks / Like

Благодаря ти madlena! В такъв случай остава да дойде септември месец и да приложа всичко това на практика

7. БЛАГОДАРЯ George_d, Qgelo thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

...като най-силно желая да започна като персонален треньор...
    Ясно защо си толкова организиран.
    Не поглеждай с гняв назад.

9. БЛАГОДАРЯ George_d, Qgelo thanked for this post
    Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Добре е да се подготви рекламата на бизнеса още от България - website, брошури, флаери, фирмени фактури, визитки и т.н.т. (Някой може ли да ми предложи печатница и да ме ориентира с цени?)
    http://www.vistaprint.co.uk/gallery.aspx?pg=1&rd=2
    web!co Complete Web Solutions

11. БЛАГОДАРЯ darkrose, Alex B, zmei4o_pk, George_d thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Какви официални квалификации имаш?
    Имай предвид, че тук всички personal trainers са със специално образование, сертификати от курсове, лицензи и други квалификации. Добре е да проучиш въпроса поне онлайн. Незнам дали няма даже някакви законови изисквания за тази професия.

13. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Пловдив
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Какви официални квалификации имаш?
    От България - N.A.F.A. плюс 12 години бойни изкуства, 4 години лека атлетика и година джаз балет. Като всички тези спортове са свързани с тренировки във фитнеса, хранителни режими и обучение . Разгледала съм курсовете и сертификатите в U.K., дори съм се ориентирла към някои, но това ще стане след като се установя. За радост тези сертификати не са задължителни.

@cocaloca - благодаря!

@katiogi - имам го в предвид. Останала съм с впечатление, че средно разходите са такива:
    Квартира: 100-160 паунда/седмица
    Транспорт: 72 паунда/седмица карта Oyster 1-9 зона
    Телефон: 20-? паунда/месец
    Храна: 40-60 паунда/седмица
    Отделно има разходи за развлечение, бизнес и други.

Пожелайте ми късмет Силно се надявам да се получи.

15. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, George_d, няма, Qgelo thanked for this post
    Напреднал
    Град
    София
    Post Thanks / Like

По отношение на транспорта, най-вероятно няма да ти трябва карта чак за 9-та зона, това е доста далече и ще има да си пътуваш около два часа до централен Лондон, примерно. Цената за 1-4 зона е на половина.

Квартира - ако си се ориентирала към house share, 100-130 паунда седмично със сметките. За 160+ може да се намери и студио (понякога и с част от сметките).

Желая успех!
    Кажи на Господ, че имаш планове, за да го разсмееш!

17. БЛАГОДАРЯ madlena, Alex B, zmei4o_pk, krisdim, George_d and 1 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: Стъпка по стъпка Тема No. (безкрай)

Браво Alex B, тъкмо мислех от няколко дена и аз да пусна подобна тема!

Значи аз дойдох на 7 Април, бях си намерил квартира от интернет - Chiswick, западен лондон (слизам на Turnham Green Tube, District line последна спирка на зона 2). Прекрасен квартал, плащам 60 паунда на седмица за споделена стая, 20 паунда икономично ядене на седмица, oyster card pay-as-you-go съм за сега, може би има и по-икономичен вариант, но не ми е останал време да го разуча. Искам да кажа, че можеш да минеш и по-тънко с разходите от начало. Аз гледам да минавам с около 100 лири на седмица.

Занимавам се с уеб и мултимедийни решения "on a budget'' както му викат, намерих си 2ма клиенти от България още, работя като фрилансер. Аматьор фотограф и филмограф съм. Като събера пари за хубава техника ще отделя повече време на тях и услугите им.

Тук на място намерих няколко малки поръчки /график дизайн на листовки, едно малко каталогче и т.н./. Имам 4 инвойса до момента, една препоръка от първия ми клиент, сега завършвам втория проект и се надявам от там да дойде втора препоръка. Набързо си направих един лесен уебсайт.

Направих си лефлети А6 и визитки дизайн, пуснах ги при познат с печатница в Пловдив и сега пътуват насам с колегите от cargobghome dot com за 10 паунда /това им е минимума/ като дойдат ще ти кажа крайна цена.

Макар че сметките са ни на припейд карти /тока и газта/ успях да си поръчам да сменят името ми в British Gas, и ми пратиха писмо с моето име за да го ползвам като доказателство за адрес.

Успях да си пусна Basic сметка с карта в Santander банка, но уцелих 2 седмици с по 4 почивдни дни /Великден, сега сватба и банк холидей/ и още не е дошла за съжаление.

Имам тенанси агриймент от лендлорда.

Взех си и писмо от счетоводител, много приятна жена, българка която доста години вече е тук. Бях прозвънил 3-4 и тя ми допадна най-много.

Смятам да избързам и да си резервирам интервю за НИН като дойдат тези документи още до седмица, защото се очаква вълна от нови емигранти след 1 май, и се надявам малко да ги изпреваря. Дано стане, тъй като няма да имам много движение по сметка. Просто смятам че ако се бавя повече ще стане кошмар летните месеци.

Алекс, за сайт и дизайн на лефлети и визитки съм готов да ти съдействам, пиши ми едно лично, защото знам по какъв път си тръгнал.

неправилно е да се каже одобрение, защото ти не кандидатстваш за нещо, а просто се регистрираш. тоест не те одобряват а винаги те регистрират. 2.40 на седмица са осигуровки, не данък. В Ук има различни класове осигуровки, които се плащат при различни обстоятелства. когато си селф емплойд плащаш определена сума на седмица КЛАС2 осигуровки. можеш да ги плащшаш с direct debit или на всеки 6 месеца (преди беше 3 мес, от април тази година става на 6 месеца). когато дохода ти е до определена сума (тази година 5075) можеш да се освободиш от плащането на клас 2 осигуровки.това е за осигуровкие. данъците не са 8 % а са 20% на сумата която е над необлагаемият минимум (за тази годима е 6475) до определена сума (за тази година е 37000). 8% са друг вид осигуровка, която е КЛАС4. тя е 8% от чистат печалба на бизнеса ти над определена сума (за тази година 5700). данъците се плащаът по друга схема, не на всеки 3 месеца. дан декларация, което е tax return se podawa до 31 октомври в годината вкоято завършва на хартия или до 31 януари на секдващата година. има и друго специфики, но не е необходимо да ги знаеш на този етап
    Това някой модератор го е добавил предполагам, но на мен ми е доста неясно, има ли място където би могло да се изчете по-подробно и избираемо във форума? Мерси.
    Последно редактирано от Dartaneon : 02-05-2011 на 10:30

19. БЛАГОДАРЯ vm13, Sevdana, George_d, Qgelo thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

От България - N.A.F.A. плюс 12 години бойни изкуства, 4 години лека атлетика и година джаз балет. Като всички тези спортове са свързани с тренировки във фитнеса, хранителни режими и обучение . Разгледала съм курсовете и сертификатите в U.K., дори съм се ориентирла към някои, но това ще стане след като се установя. За радост тези сертификати не са задължителни.

@cocaloca - благодаря!

@katiogi - имам го в предвид. Останала съм с впечатление, че средно разходите са такива:
    Телефон: 20-? паунда/месец
    Храна: 40-60 паунда/седмица
    Отделно има разходи за развлечение, бизнес и други.

Пожелайте ми късмет Силно се надявам да се получи.
    Кефиш...Реалистка си...Ще успееш!!!
    Късмет !!!!
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

21. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Roll On Аватара на papinbg
    Post Thanks / Like

Това,ако е истина,ти си направила бахти и тялото,чак ми се ще да ти направя един спаринг на селфемплойски начала,да бием фактурата,дет се вика
    Tired of being number two

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Попълва се форма CWF1, която може да се изтегли от сайта на HM Revenue&Customs, където всъщност се кандидатства или просто се попълва онлайн.
    Попълва се онлайн, но се праща в плик с марка по пощата?! Аз поне така разбрах и направих.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да попитам и аз , рових се в различни теми , четох различна информация публикувана в различни периоди от време, но не успях да си изясня формуляр БР1 преди кандидатстване за НИН ли се попълва или след това и каква е разликата между BR1 i CWF1, питам понеже ми предстои интервю за НИН и се безпокоя да не пропусна нещо?

25. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моля за бърз отговор. Аз и приятеля ми работим от 5 месеца като селф и сега разбираме че е трябвало вече да се регистрираме.Ще го направим веднага, но ще имаме ли някакви проблеми като сме закъсняли?Моля за бърз отговор!

27. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mayabs Виж мнението
    Моля за бърз отговор. Аз и приятеля ми работим от 5 месеца като селф и сега разбираме че е трябвало вече да се регистрираме.Ще го направим веднага, но ще имаме ли някакви проблеми като сме закъсняли?Моля за бърз отговор!
    Не са шашкай, нямате проблеми. Ни бързи, ни бавни.

29. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Rousse, BG
    Post Thanks / Like

Здравейте !
    И аз подтикнат от сърцераздерателна история съм подтикнат към сбъдване на детската мечта - Живот и работа в UK. До тук с романтиката обаче.
    Малко инфо: Имам близък човек който да ме посрещне в Лондон с квартира и 2 години опит вече.

Конкретния ми въпрос е следния:
    Сега ли да замина да и да започна по горе споменатата "Легенда" или да изчакам до есента и да пробва с колеж който да ми спести част от мъките по институции ?

Проблема който ме навежда над въпроса е че искам да работя в тясна специалност (ресторантьорство) Опит в областта имам като сервитьор, 2 години съм работил на кораб по поречието на река Дунав, откъдето се сдобих и с няколко сертификата за определено ниво на което съм работил, иначе в България опита ми не го смятам за основателен че да го спомена пред хора (if u know what i mean)
    Очакванията ми са далеч от 5 звезден ресторант във какъвто съм работил досега, а се оглеждам по скоро за кафе в което да бачкам здраво и тихо поне докато не се ориентирам кое на на къде от собствен опит (година, 2 предполагам)

Имам някой лев спестен, и огромното желание след време да уча това което съм работил досега - общо взето все дългосрочни планове.

Тук идва и другия въпрос: Къде да търся КОЛЕЖ и кога горе долу започват курса на обучение, колко парички ще ми струва и колко често трябва да го посещавам (питам не с оглед да си взема жълта карта и НИН и да зарежа ученето а да се ориентирам колко ще мога да работя докато уча) Какво е отношението на тези колежи към квартирите ?

С огромна благодарност към всеки прочел post-а ми. Извинявам се ако питам нещо споменато по други теми, но много импулсивно реших да питам без да съм прочел абсолютно всичко.

31. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Напреднал Аватара на anastasiys
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Metodi Paskalev Виж мнението
    Здравейте !
    И аз подтикнат от сърцераздерателна история съм подтикнат към сбъдване на детската мечта - Живот и работа в UK. До тук с романтиката обаче.
    Малко инфо: Имам близък човек който да ме посрещне в Лондон с квартира и 2 години опит вече.

Конкретния ми въпрос е следния:
    Сега ли да замина да и да започна по горе споменатата "Легенда" или да изчакам до есента и да пробва с колеж който да ми спести част от мъките по институции ?

Проблема който ме навежда над въпроса е че искам да работя в тясна специалност (ресторантьорство) Опит в областта имам като сервитьор, 2 години съм работил на кораб по поречието на река Дунав, откъдето се сдобих и с няколко сертификата за определено ниво на което съм работил, иначе в България опита ми не го смятам за основателен че да го спомена пред хора (if u know what i mean)
    Очакванията ми са далеч от 5 звезден ресторант във какъвто съм работил досега, а се оглеждам по скоро за кафе в което да бачкам здраво и тихо поне докато не се ориентирам кое на на къде от собствен опит (година, 2 предполагам)

Имам някой лев спестен, и огромното желание след време да уча това което съм работил досега - общо взето все дългосрочни планове.

Тук идва и другия въпрос: Къде да търся КОЛЕЖ и кога горе долу започват курса на обучение, колко парички ще ми струва и колко често трябва да го посещавам (питам не с оглед да си взема жълта карта и НИН и да зарежа ученето а да се ориентирам колко ще мога да работя докато уча) Какво е отношението на тези колежи към квартирите ?

С огромна благодарност към всеки прочел post-а ми. Извинявам се ако питам нещо споменато по други теми, но много импулсивно реших да питам без да съм прочел абсолютно всичко.
    Здравей Методи.Пиша пръв преди другите да те почнат защото виждам че имаме еднакви интереси и желания.Според мен след като имаш заделени пари изчакай до септември и се запиши във някой колеж.Може да запишеш part time или full time.Разликата е във часовете които трябва да присъстваш във колежа на ден или седмица.Разбери във кой квартал или район ще пребиваваш и търси във интернет колеж който ще ти е близо.Цените са различни.От безплатни(доста хора казват че има но няма почти никаква информация за тях)до 3000-4000 паунда за година.Следи ако искаш темите за студенти.След 1-2 седмици ще публикувам цените на около 20 колежа от Лондон за септември 2012 тъй като в момента си кореспондирам със тях.По последни данни те са най-евтините и със голямо разнообразие от курсове.Колежите нямат никакво отношение към квартирите.Тях не ги интересува къде живееш важното е да посещаваш часовете за които си се записал.Доколкото се интересувам за сферата във която си се насочил има търсене.Аз съм работил няколко години като готвач и мисля да се развивам във Лондон от септември по същия път по който си се насочил ти.След като получиш жълтата студентска карта може да се регнеш и във агенция за персонал.Във интернет има доста такива.Ако има нещо питай макар че не знам дали е правилната тема и да не ни резне модератора......
    Последно редактирано от anastasiys : 01-04-2012 на 18:25

33. БЛАГОДАРЯ Metodi Paskalev, George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Стъпка по стъпка Тема No. (безкрай)

Незнам коя си но много ти благодаря че си направила тези усилия за хората който имат нужда. Аз имам всички документи но човек който е написал това с цел да помогне на непознати ~ да знаеш добро сърце имаш. И аз бих искал да помогна с нещо. Кажете и ще се опитам да помогна и аз с каквото мога. Помни: What The Mind Can Conceive And Believe It Can Achieve

35. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Стъпка по стъпка (как да почнем като self-employed) - Тема No. (безкрай)

Здравейте интересуваме някой запознат ли е относно цитирам ""- A2 self-employed registration card.A2 сме българите и румънците и те искат жълта карта, издадена от UKBA като потвърждение, че си самонает – ако имаш такава. ЖЪлта карта може да се издаде ПРЕДИ НИН."" Никъде не можах да открия информация относно този сертификат преди НИН.Ако някой може да бъде полезен с информация - как може да се кандидатсва за такава карта и какви документи са необходими ще бъде благодарна ,ако сподели информация.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Стъпка по стъпка (как да почнем като self-employed) - Тема No. (безкрай)

Цитирай Първоначално написано от crystalaura Виж мнението
    Здравейте интересуваме някой запознат ли е относно цитирам ""- A2 self-employed registration card.A2 сме българите и румънците и те искат жълта карта, издадена от UKBA като потвърждение, че си самонает – ако имаш такава. ЖЪлта карта може да се издаде ПРЕДИ НИН."" Никъде не можах да открия информация относно този сертификат преди НИН.Ако някой може да бъде полезен с информация - как може да се кандидатсва за такава карта и какви документи са необходими ще бъде благодарна ,ако сподели информация.
    Търси в подфорум "регистрационни сертификати" и/или използвай търсачката, много е изписано по този въпрос. Ключови думи - жълта карта за селф имплойд, жълт регистрационен сертификат пак за селф (защото има и за студенти, пак е жълт/а, но е по друг параграф).

Формулярът е BR1.

Някои тръгват първо към издаването на такава карта, други - по другия път, първо през НИН и тогава регистрация като селф-имплойд в HMRC и чак тогава - жълта карта.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

38. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Hounslow, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Стъпка по стъпка Тема No. (безкрай)

Цитирай Първоначално написано от Dartaneon Виж мнението
    Браво Alex B, тъкмо мислех от няколко дена и аз да пусна подобна тема!

Значи аз дойдох на 7 Април, бях си намерил квартира от интернет - Chiswick, западен лондон (слизам на Turnham Green Tube, District line последна спирка на зона 2). Прекрасен квартал, плащам 60 паунда на седмица за споделена стая, 20 паунда икономично ядене на седмица, oyster card pay-as-you-go съм за сега, може би има и по-икономичен вариант, но не ми е останал време да го разуча. Искам да кажа, че можеш да минеш и по-тънко с разходите от начало. Аз гледам да минавам с около 100 лири на седмица.

Занимавам се с уеб и мултимедийни решения "on a budget'' както му викат, намерих си 2ма клиенти от България още, работя като фрилансер. Аматьор фотограф и филмограф съм. Като събера пари за хубава техника ще отделя повече време на тях и услугите им.

Тук на място намерих няколко малки поръчки /график дизайн на листовки, едно малко каталогче и т.н./. Имам 4 инвойса до момента, една препоръка от първия ми клиент, сега завършвам втория проект и се надявам от там да дойде втора препоръка. Набързо си направих един лесен уебсайт.

Направих си лефлети А6 и визитки дизайн, пуснах ги при познат с печатница в Пловдив и сега пътуват насам с колегите от cargobghome dot com за 10 паунда /това им е минимума/ като дойдат ще ти кажа крайна цена.

Макар че сметките са ни на припейд карти /тока и газта/ успях да си поръчам да сменят името ми в British Gas, и ми пратиха писмо с моето име за да го ползвам като доказателство за адрес.

Успях да си пусна Basic сметка с карта в Santander банка, но уцелих 2 седмици с по 4 почивдни дни /Великден, сега сватба и банк холидей/ и още не е дошла за съжаление.

Имам тенанси агриймент от лендлорда.

Взех си и писмо от счетоводител, много приятна жена, българка която доста години вече е тук. Бях прозвънил 3-4 и тя ми допадна най-много.

Смятам да избързам и да си резервирам интервю за НИН като дойдат тези документи още до седмица, защото се очаква вълна от нови емигранти след 1 май, и се надявам малко да ги изпреваря. Дано стане, тъй като няма да имам много движение по сметка. Просто смятам че ако се бавя повече ще стане кошмар летните месеци.

Алекс, за сайт и дизайн на лефлети и визитки съм готов да ти съдействам, пиши ми едно лично, защото знам по какъв път си тръгнал.

Това някой модератор го е добавил предполагам, но на мен ми е доста неясно, има ли място където би могло да се изчете по-подробно и избираемо във форума? Мерси.
    Здравей, все още ли се занимаваш с фотография и видеозаснемане? Виждам че си по-отдавна от мен тук, така че някой съвети относно, курсове, клалификации, работа и клиенти няма да са ми излишни. Благодаря предварително

Нов потребител
    Град
    Hounslow, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Стъпка по стъпка (как да почнем като self-employed) - Тема No. (безкрай)

Ох, отново не рабирам, каква е разликата между self assessment i self employed, НАПРАВИХ НЯКАКВА РЕГИСТРАЦИЯ И МИ ПРИСТИГНА ПИСМО, ЧЕ СЪМ СЕ РЕГИСТРИРАЛ КАТО self assessment, НО ТРЯБВА ДА ИМАМ UTR номер, а за UTR номера трябва да съм self employed, но за да съм такъв трябва да имам UTR номер и т.н. И общо-взето не мога да започна работа! Има ли грамотен човек тук за да обесни като хората, как стават нещата стъпка, по-стъпка? Говоря за SELF-EMPLOYED и ако може да даде пример с някой линк?

Нов потребител
    Град
    Hounslow, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Стъпка по стъпка (как да почнем като self-employed) - Тема No. (безкрай)

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Нова рубрика по BBRTV Стъпка по стъпка с Атанас Шиков
    От lordm във форум Филми, Телевизия
    Отговори: 19
    Последно мнение: 22-05-2015, 19:27
  2. Отговори: 45
    Последно мнение: 24-05-2013, 06:03
  3. CSCS карта..стъпка по стъпка
    От KIM във форум Self-Employed
    Отговори: 13
    Последно мнение: 30-11-2011, 02:26
  4. синя карта-стъпка по стъпка