Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 37 от общо 37
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: S.O.S Помощ за правата на детето ми

Цитирай Първоначално написано от TONIO Виж мнението
    А според мен най-важно е какво иска детето.Ако детето иска да остане при баща си?Тогава какво прави майката?Възможно ли е бащата да не е прекъснал връзката?Възможно ли е това да е детското желание?
    Цитирай Първоначално написано от wheeler Виж мнението

Никъде не споменаваш на каква възраст е детето.

Докато не каже колко е голямо, можем само да гадаем дали само е поискало... а и след това! Във всеки случай обаче се съмнявам дете под 12 години да изрази подобно желание(особено ако е момиченце).

Post Thanks / Like

А според мен най-важно е какво иска детето.Ако детето иска да остане при баща си?Тогава какво прави майката?Възможно ли е бащата да не е прекъснал връзката?Възможно ли е това да е детското желание?
    Всичко дето се прави на сила, завършва зле за този дето го прави..
    Той сега може и контролира детето , ма да видим как ще стане със забраните за контакт ако детето му влезе в друга възраст ,например 13-14..Малко сложно ще е при положение 4е всички деца на тази възраст са с мобилни тел и разбират от доста неща...А пък има и друго- всяка забрана води до идеализиране на образа на другия родител...
    Затова и много осиновени (на които им е спестявано ,че са осиновени) в един момент когато разберат започват да издирват биологичните си родители,независимо дали осиновителите им не са си давали и живота за тях...

Това, което иска детето на 4 и 12 годишна възраст са много различни неща, и на 4 годишния е по лесно и да му забраниш или излъжеш...
    Но после това е като бумеранг..

3. БЛАГОДАРЯ lionheart thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Calypso Виж мнението
    Всичко дето се прави на сила, завършва зле за този дето го прави..
    Той сега може и контролира детето , ма да видим как ще стане със забраните за контакт ако детето му влезе в друга възраст ,например 13-14..Малко сложно ще е при положение 4е всички деца на тази възраст са с мобилни тел и разбират от доста неща...А пък има и друго- всяка забрана води до идеализиране на образа на другия родител...
    Затова и много осиновени (на които им е спестявано ,че са осиновени) в един момент когато разберат започват да издирват биологичните си родители,независимо дали осиновителите им не са си давали и живота за тях...

Това, което иска детето на 4 и 12 годишна възраст са много различни неща, и на 4 годишния е по лесно и да му забраниш или излъжеш...
    Но после това е като бумеранг..
    Това е така.Но има вероятност никой да не му забранява нищо.
    Имай предвид,че децата са доста раними.При това не живеят единствено в къщи.Децата също така са много хапливи.Представи си това дете 4 години в детска градина или училище ,където никой не вижда майка му..Представи си какви думи е чуло по адрес на майка си...Представи си учители,съседи,приятели....Не вярвам един истински баща да отчужди насила детето от майка му..Той какво печели от това...Честно,не мога да допусна подобно нещо.Тя ,майката казва,че изпраща пари и плаща всичко.Да де,ама те хората това не го виждат,те виждат,само и единствено ,че за това дете се грижи бащата и съответно се сещай какви са коментарите от всички страни.Детето е възможно да си е самоизградило отношение към майката,адекватно на нейното.Не забравяй,децата,макар и малки са ХОРА със собствени чувства и мнение...Накарай сина си /дъщеря си да облече нещо ,дето не иска ако можеш...та какво остава за чувства към липсващ родител..Детската душа е необятна,не можеш да се досетиш дори колко тънка е границата между силна любов и силна омраза....
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Post Thanks / Like

Това е така.Но има вероятност никой да не му забранява нищо.
    Имай предвид,че децата са доста раними.При това не живеят единствено в къщи.Децата също така са много хапливи.Представи си това дете 4 години в детска градина или училище ,където никой не вижда майка му..Представи си какви думи е чуло по адрес на майка си...Представи си учители,съседи,приятели....Не вярвам един истински баща да отчужди насила детето от майка му..Той какво печели от това...Честно,не мога да допусна подобно нещо.Тя ,майката казва,че изпраща пари и плаща всичко.Да де,ама те хората това не го виждат,те виждат,само и единствено ,че за това дете се грижи бащата и съответно се сещай какви са коментарите от всички страни.Детето е възможно да си е самоизградило отношение към майката,адекватно на нейното.Не забравяй,децата,макар и малки са ХОРА със собствени чувства и мнение...Накарай сина си /дъщеря си да облече нещо ,дето не иска ако можеш...та какво остава за чувства към липсващ родител..Детската душа е необятна,не можеш да се досетиш дори колко тънка е границата между силна любов и силна омраза....
    Точно за това става въпрос. Лъжата и забраните се плащат солено, на много по -късен етап...

6. БЛАГОДАРЯ Santa Fe, lionheart thanked for this post
    Post Thanks / Like

Точно за това става въпрос. Лъжата и забраните се плащат солено, на много по -късен етап...
    Каква лъжа?Какви забрани?Кой лъже и забранява?Има вероятност детето само да е взело това решение,базирано на личните си чувства и впечатления!Има много бащи,грижещи се добре за децата си и това не бива да им се отрича.

Post Thanks / Like

Каква лъжа?Какви забрани?Кой лъже и забранява?Има вероятност детето само да е взело това решение,базирано на личните си чувства и впечатления!Има много бащи,грижещи се добре за децата си и това не бива да им се отрича.
    Цитирай Първоначално написано от deina.deina Виж мнението
    .......а до последно всичко беше наред а сега изведнъж \" ами детето не иска да те чува\" ами детето не иска да те вижда\".Дори не мога да говоря с него за да мога да си фихисар отпуската тук UK и да си замина за Бг за да прекарам позволените ми 45 дни в годината...
    Ами при това положение как да знаеш дали детето само е взело такова решение? И особено малко дете....Мдаа

9. БЛАГОДАРЯ Santa Fe, Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Ами при това положение как да знаеш дали детето само е взело такова решение? И особено малко дете....Мдаа
    При това положение важи и логиката,че е възможно и само да е взело това решение,особено ако не е много малко

Post Thanks / Like

При това положение важи и логиката,че е възможно и само да е взело това решение,особено ако не е много малко
    Ако беше голямо тя изобщо нямаше да се кахъри дали може да говори с него Нали това обсъждахме по-горе...В БГ всеки над 10 години е с GSM и праща най-малкото смси или пък чати по скайпето

12. БЛАГОДАРЯ ElinaT, Santa Fe thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте редовно чета във форуми различни мнения и коментари,но за първи път решавам да пиша и аз .Във всеки форум и коментари по различни теми едни и същи хора се правят на много компетентни злобни са и нападателни .Няма да цитирам имена те си знаят кои са ,нека се давят в злобата си. Та тази жена случайно лично я познавам и мога да ви кажа (на тези които сте писали нападателно) че даже една трета от истината е на писала не си е разголила живота а по скоро е казала много малка част от него и всичко написано е 100% истина не се правете на интересни когато ви поискат съвет ако можете помогнете ако не не засягайте хората много сте дразнещи всичко знаете ,всичко можете, Вие сте просто\" прекрасни \" смешни сте !!! Осъзнайте се !!! Хайде сега, давайте започвайте да ми търсите на мен, каква сам, защо и как давайте ...

14. БЛАГОДАРЯ Tigarche thanked for this post
    Prisoner In Paradise :-) Аватара на ivandaman
    Град
    Costa Rica
    Post Thanks / Like

Само да споделя от личен опит че тези съвети че: "Детето като стане на еди каква си възраст, само щяло да потърси родителя който е далеч"..са по-скоро в сверата на мечтите от колкото в реалноста..

В моят конкретен случай стана точно обратно.. Въпреки че плащах издръжка, училище, пращах подаръци потдържах връзка и си ходих през две години в бг (От Канада).. В един момент се оказа че мозъка на дъщеря ми беше достатъчно промит за да не ме чувста като родител. Дори я поканих два пъти на гости при мен отвъд океана (като навлезе в тийнейджърска възраст) и в крайна сметка вече дори и не потдържаме връзка..

Родителя ако не е при детето не може да очаква че детето ще го чувста като такъв (родител)..

Аз го научих този урок "The hard way" ..

От тук нататък всеки си прави сметките какви са му приоритетите..

За съжаление най-вероятно бившият съпруг се е залюбил с някоя мома в БГто, и от там идва цялата патардия..

16. БЛАГОДАРЯ Zara, няма, madlena, gomorrah, elicka and 3 others thanked for this post
    Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

А към всички жени-МОЛЯ ВИ НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ СТЕ ЖЕНИ И ВАШЕТО ПРИЗВАНИЕ Е ДРУГО А НЕ КАТО МЕН И МНОГО ДРУГИ КАТО МЕН ДА СЕ НАГЪРБИТЕ С ИЗКАРВАНЕТО НА ПАРИ-КОГАТО ПЕЧЕЛИТЕ НЕ ЗНАЕТЕ КОЛКО И КАКВО ЩЕ ИЗГУБИТЕ.
    Дейна,Дейна защо си се нагърбила така и 4 год.не си се виждала със семейството си,мила.Аз моята щерка я бях оставила за една година и като се прибрах,детето ме беше забравило....Ясно е,че си тръгнала от зор ама що не си седиш ти при детето пък мъжа ти да се блъска по чужбините да ви изхранва.А ако питаш мен най-важно е да сте заедно,независимо от всичко....И той млад мъж така ли ще стои там сам толкова години и той има нужда от жена до себе си....как я мислиш тая работа изобщо.
    Съжалявам за това ,което ти се случва .....ама парите не са всичко на тоя свят.

18. БЛАГОДАРЯ Zara, Guеst, vm13, amatoria, madlena and 6 others thanked for this post

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivandaman Виж мнението
    Само да споделя от личен опит че тези съвети че: "Детето като стане на еди каква си възраст, само щяло да потърси родителя който е далеч"..са по-скоро в сверата на мечтите от колкото в реалноста..

В моят конкретен случай стана точно обратно.. Въпреки че плащах издръжка, училище, пращах подаръци потдържах връзка и си ходих през две години в бг (От Канада).. В един момент се оказа че мозъка на дъщеря ми беше достатъчно промит за да не ме чувста като родител. Дори я поканих два пъти на гости при мен отвъд океана (като навлезе в тийнейджърска възраст) и в крайна сметка вече дори и не потдържаме връзка..

Родителя ако не е при детето не може да очаква че детето ще го чувста като такъв (родител)..

Аз го научих този урок "The hard way" ..

От тук нататък всеки си прави сметките какви са му приоритетите..

За съжаление най-вероятно бившият съпруг се е залюбил с някоя мома в БГто, и от там идва цялата патардия..
    Аз уточних, че става въпрос за деца , на които им е забранявано да общуват с другия родител и моите наблюдения са върху повече от 1 такова дете, заради работата ми .
    За останалите деца дето не им е налаган натиск от единия родител с цел да им се попречи да общуват с другия родител, нещата стоят по друг начин.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. какви са ми правата
    От renault16v във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 11-01-2011, 17:05
  2. Европейците не са наясно с правата си
    От Suzanne във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-04-2007, 12:26
  3. Знаем ли как да окажем първа помощ на детето си?
    От lady във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 2
    Последно мнение: 28-01-2005, 19:05
  4. Знаем ли как да окажем първа помощ на детето си?
    От lordm във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 23-11-2004, 23:52

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker