Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Вредата от микровълновото приготвяне на храна!!!

В една от темите някой учудено пита какво е вредното на микровълновото готвене?!!!!
    Приятно четене:http://www.nexusmagazine.com/articles/microwave.html

Cognizant User Аватара на BGet
    Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Този някой бях аз. Благодаря за линка.
    Аз продължавам да бъда все така учудена, но вече и развеселена.

Ще изкоментирам конкретно някои неща от тази статия.

The bottle may seem cool to the touch, but the liquid inside may become extremely hot and could burn the baby's mouth and throat. Also, the buildup of steam in a closed container such as a baby's bottle could cause it to explode.
    Трябва да си абсолютно невеж в употребата на микровълнова печка за да си изгориш бебето по такъв начин. А ако си невеж можеш да го направиш по хиляди други начини. Абсолютно невалидни аргументи. Въпрос на правилна употреба. Основно правило е да не се поставят херметично затворени неща в печката.

...there may be a loss of some vitamins
    Всяка топлинна обработка води до загуба на витамини.

Историята на HANS HERTEL

This led Hertel to the conclusion that such technically derived energies may, indeed, be passed along to man inductively via consumption of microwaved food.
    Ако знаеш само каква безсмислица е тази фраза...

"There is extensive scientific literature concerning the hazardous effects of direct microwave radiation on living systems,"
    Естествено, че ДИРЕКТНОТО излагане на микровълново лъчение има опасни последици за жив организъм. И на инфрачервено лъчение да го изложиш (каквото е в класическата фурна) пак ще има опасни последици.

"Technically produced microwaves are based on the principle of alternating current. Atoms, molecules and cells hit by this hard electromagnetic radiation are forced to reverse polarity 1 to 100 billion times a second. There are no atoms, molecules or cells of any organic system able to withstand such a violent, destructive power for any extended period of time, not even in the low energy range of milliwatts.
    "Of all the natural substances-which are polar-the oxygen of water molecules reacts most sensitively. This is how microwave cooking heat is generated-friction from this violence in water molecules. Structures of molecules are torn apart, molecules are forcefully deformed (called structural isomerism) and thus become impaired in quality.
    Манипулация на масовата публика, която си няма понятие от физика. Интересно защо не са направили същото изследване за въздействието на инфрачервените вълни, които са действащия агент в класическата фурна. Те също се поглъщат от храните и причиняват денатурация.

"This is contrary to conventional heating of food, in which heat transfers convectionally from without to within.
    Поредната безсмислица. За каква конвекция можем да говорим в твърдо тяло, пиле например? :confused: И какво значение има в каква посока се разпространява топлината?

Не мисля да пордължавам повече. Ще ми отнеме повече време отколкото искам да отделя на това писание. Toва е една псевдонаучна статия, която не представя никакви убедителни аргументи. Посоченото изследване търпи много критики. Най-очевиден е непредставителния брой изследвани лица - 8.
    В целия текст личи един манипулативен стил: Представяне на неща, които варират от баналности до неистини и безсмислици скрити зад специфична терминология неразбираема за широката публика. Типично по американски.

Това не е статията, която ще ме убеди във вредата от микровълновото готвене. Въпроса заслужава внимание, но със сигурност няма място за отричане на микровълновата печка. Когато видя сериозни научни изследвания публикувани в реномирани списания от авторитетни учени може да приема нещата по-сериозно.

Нов потребител Аватара на Red
    Post Thanks / Like

Микровълновата печка работи подобно на фенерче - вълните, които загряват храната се изпращат на тесен сноп, който скоростно затопля определена точка. Така както при светване с фенерче се вижда малък кръг светлина. Снопчетата са няколко, но не много. Затова е необходима въртящата се платформа вътре - снопчетата са статични, и е нужно храната да се мести, за да се излагат различни части на затопляне. По същата причина е необходимо разбъркване от време на време, защото иначе остават студени и горещи райони, като мозайка.
    Така загрятите точки са с много висока температура, и затова там витамините се унищожават над 70%. Това е повече отколкото при печене в обикновена фурна, и всякакъв друг вид готвене - в този смисъл микровълновото готвене е най-нездравословно.
    Изречението за конвекция е въпрос на превод - на английски "конвекция" се разбира и в нефизичен, а вежедневен смисъл: "предаване на топлината" е най-близкото съдържание. В Онова Изречение става въпрос, че в обикновените фурни топлината се предава от външния слой навътре, докато при микровълновите топлината се генерира на различен принцип, директно във вътрешността.
    Микровълновата енергия не излиза извън затворената печка, и не остава в храната, затова не може да ви навреди. Микровълновата енергия са вълни подобни на радиото - представете си го така. :cool:

Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Bget, не ме интересува дали приемаш аргументите които използват в АВСТРАЛИИСКОТО(не американско)списание като се хилиш на тях или дали САМО идиоти според теб неможели да си служат с микровълнови фурни. Личи си че и Аинщаин да беше казал че микровълновите фурни са вредни ти щеше да продължаваш да се хилиш и да настояваш да бъде направено проучване върху вредата и от ИНФРАЧЕРВЕНОТО(???!!!!) излъчване :o
    ДА ЖИВЕЯТ ПРЕКРАСНИТЕ МИКРОВЪЛНОВИ ФУРНИ-НАЙ ВЕЛИКОЛЕПНИТЕ ФУРНИ НА СВЕТА :rolleyes: :rolleyes:
    Последно редактирано от Red Baron : 13-02-2005 на 21:30

Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Не съм твърдяла, че СПИСАНИЕТО е американско.
    Явно смяташ, че инфрачервеното излъчване не може да причини вреда :rolleyes:
    Е, всичко е въпрос на дозировка. Инфрачервеното излъчване, както и микровълновото е част от електромагнитния спектър, разликата е само в дължината на вълната. Разбира се от това произтичат разлики във взаимодействието с живата материя, но да твърдиш, че едното е вредно, а другото безвредно...:rolleyes:
    Хе, хе, Айнщайн... Случайно да си виждал Айнщайн как си доказва твърденията?
    Аз съм... Прави го убедително...

ДА ЖИВЕЯТ ПРЕКРАСНИТЕ МИКРОВЪЛНОВИ ФУРНИ-НАЙ ВЕЛИКОЛЕПНИТЕ ФУРНИ НА СВЕТА
    Не знам защо го приемаш толкова навътре. Като не ти харесват не ползвай. Аз ги намирам полезни и продължавам да твърдя, че зеленчуците са най-вкусни приготвени на микровълнова фурна.

Red, моят Collins не дава такъв ежедневен смисъл на convection, но да допуснем, че е използвана в този смисъл.

happy, happy, happy Аватара на coda
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

argumenti? lol
    Not surprisingly, the public has been denied details on these significant health dangers
    . zvuchi kato conspiracy theory malko, ne namirate li? :D

THEY DONT WANT YOU TO KNOW! :d

Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Така си е, това е заговор на евреите. С един куршум два заека. Унищожават ни бавно с микровълново приготвена храна и в същото време печелят от продажбата на печките. :d

Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от BGet
    Така си е, това е заговор на евреите. С един куршум два заека. Унищожават ни бавно с микровълново приготвена храна и в същото време печелят от продажбата на печките. :d
    BGet, има една БГ поговорка:-" Въпрос на вкус-казала котката и се облизала под опашката".
    Аз ти дадох линк, ти игнорира опасностите а сега правиш и тъпи коментари. Ами продължаваи да се "лижеш" с микровълнова храна. Ако имаш време потърси в Гугъл "microwave danger" - там има повече от 70 страници информация и , о каква наглост-позволяват си да говорят дори и за мобилните телефони а ти ми говориш за куршуми и евреи :D

Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Мислех да престана да се намесвам в тази тема, но ...
    От тези 70 страници информация в Гугъл половината са повторение тази статия, а другата половина са позоваване на някакви мистериозни руски иследвания. Самите тези иследвания ги няма никакви.
    И не намесвай мобилните телефони, там проблемът е съвсем друг и става дума за директно облъчване на организма. Така поставен проблемът съществува и при печките. Но да ми говориш колко вредна е храната приготвена по този начин, базирано на някаква статия написана на ниво жълта преса... Аз притежавам достатъчно познания по физика, а и известни такива по физиология, за да приемам сериозно статии като тази.
    А истината никога не е едностранна и границата между вредно и полезно обикновено се определя от дозата.

Колкото до тъпите конментари, въпрос на чувство за хумор, твойто явно е много "остро". Не може всички да сме такива "остри". :d
    Вече отбелязах, че приемаш целия спор твърде лично. Толкова, че даже се опитваш "деликатно" да ме засегнеш с неуместни поговорки.

Всичко хубаво и ти пожелавам да живееш 100 години НЕ ядейки микровълново обработена храна. Аз ще продължавам да си я ползвам разумно, както досега, пък току виж и аз съм доживяла до 100.

Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Като станеш на 100 години ми се обади

happy, happy, happy Аватара на coda
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Red Baron
    Ако имаш време потърси в Гугъл "microwave danger" - там има повече от 70 страници информация
    /me slaps forehead.

ОХ, ЕСТЕСТВЕНО! Щом е на internet-a и на google, значи е истина

Код:
    http://www.google.com/search?sourcei...ns+on+the+moon

Results 1 - 100 of about 9,370 for bulgarians on the moon. (0.29 seconds)
    разбирам че си пуснал инфото като 'едно на ум' или любопитна теория но не знам защо се сърдиш когато я опровергаваме.

Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

zvuchi kato conspiracy theory malko, ne namirate li?

Последно редактирано от Red Baron : 15-02-2005 на 23:56

Напреднал Аватара на Carmen
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Няма значение дали е австралийско, те са повлияни много от Америката, нищо, че нашта Кралица е и тяхна. :D

http://dictionary.reference.com/search?q=convection

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Приготвяне на багаж, пренасяне и настаняване
    От Toblerone във форум Образование в UK
    Отговори: 37
    Последно мнение: 03-07-2010, 13:05
  2. Приготвяне на мехлеми, мазила и кремове
    От gynecomastia във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-01-2010, 17:52
  3. Отговори: 33
    Последно мнение: 22-06-2009, 00:17
  4. Относно вредата от ехографа