Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос за ферма и Селф Емплойд

Здравейте, сблъсквал ли се е някой със следния казус: работих във ферма 6 месеца и след приключване на договора си изкарах документи за самонает с намерението да оставам в ЮК. Така се стекоха нещата обаче, че трябваше да се прибера в България, след което получих покана за същата ферма. Въпросът ми е ще се създаде ли конфликт ако не си спра Селф имплойда докато работя във фермата (имам ли право да съм имплойд и селф имплойд едновременно) и има ли начин от фермата да разберат, че имам документи за самонает докато се оформя работната ми карта и в резултат на това да не ме вземат? Не бих желал да го спирам, защото така или иначе след като ми изтече договора този статус ще ми е нужен с оглед оставане в ЮК. Благодаря предварително.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Въпрос за ферма и Селф Емплойд

хм, ако за SAWS работна карта се иска да НЕ си в УК евентуално може да настане проблем.
    Но май нямаше такова изискване.
    Виж, ако нямаш някои съображения други що не си спреш селфемплоймънта. Па после пак си го пусни. Нин си го имаш. УТР ще ти е същия, така че няма да има проблем според мен. Хем няма и да ти начисляват по 2.40 на седмица клас2 осигуровки. Гледай да го пуснеш наново след 5ти април, да можеш без усложнения да си завършиш данъчната година.

П.С. Мерси много за въпроса, подсеща ме да проверя едни подробности за един мой приятел в подобна ситуация.
    П.П.С. Казаха ми че имало румънци били СЕ в Лондон първо, па после отишли във фермите тая година. Май няма проблеми.
    Последно редактирано от korry : 14-12-2010 на 23:36
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

3. БЛАГОДАРЯ Ivander thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivander Виж мнението
    Здравейте, сблъсквал ли се е някой със следния казус: работих във ферма 6 месеца и след приключване на договора си изкарах документи за самонает с намерението да оставам в ЮК. Така се стекоха нещата обаче, че трябваше да се прибера в България, след което получих покана за същата ферма. Въпросът ми е ще се създаде ли конфликт ако не си спра Селф имплойда докато работя във фермата (имам ли право да съм имплойд и селф имплойд едновременно) и има ли начин от фермата да разберат, че имам документи за самонает докато се оформя работната ми карта и в резултат на това да не ме вземат? Не бих желал да го спирам, защото така или иначе след като ми изтече договора този статус ще ми е нужен с оглед оставане в ЮК. Благодаря предварително.
    ако не си си вадил жълта карта, няма проблеми. ако си си вадил, просто трябва да я върнеш преди да издадат пермита за работа във фермата.
    също така не трябва да си клеймваш надплатените данъци във фермата докато не си подадеш данъчна декларация, която ще включва и двата източника на доход.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите. Не, не съм вадил жълта карта, а за данъците знам, защото получих писмо, в което ми е обяснено че окончателното определяне за данъка от фермата ще бъде изчислен април месец, когато се калкулират и данъците ми от СЕ.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Печат за Селф емплойд
    От Caka1ueB във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 14
    Последно мнение: 18-12-2010, 19:53
  2. селф емплойд
    От relax09 във форум Self-Employed
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-10-2010, 15:58
  3. селф-съфишънт или селф-емплойд?
    От idi_sofia във форум Self-Employed
    Отговори: 3