Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 36

Тема: Civil Partnership

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Civil Partnership

Здравейте драги българи в чужбина,

Искам първо да споделя възхищението си от този толкова полезен форум. Не бях очаквал, че ние българите сме способни на такива инициативи. БРАВО!

Ще се радвам ако успеете да помогнете със съвет и на мен.
    Аз се кавам Емил, на 32 години съм, родом от София. Последните 2 години аз и моят приятел живяхме и работихме в Франция. От 1 месец сме в Лондон където Карлош ще работи в НПО в рамките на следващите минимум 18 месеца се очертава да живеем тук.
    Карлош е португалец, няма си ядове с разрешителни за работа и т.н. Аз като български гражданин, разбира се, имам голям проблем. След като нямам достъп до пазара на труда, решихме да сключим "брак", като с това улесним пребиваването ми тук.
    Вече се регистрирахме за церемония след нова година. Искам да знам има ли други българи тук в този форум сключили civil partnership с граждани на страни от Европейския съюз?
    От това което прочетох тук и в интернет, процедурата за мен е следната:

1. Сключваме партньорството.
    2. Със сертификата за партньорство отивам на интервю за НИН (сам или с партньора?!)
    3. Подавам БР1 формата (тук имам въпрос, според посочените документи кото искат моят бъдещ сивил партнър трябва да има паспорт, а той няма. В таун хол нямат проблем с това. Проблем ли е за ХМКР, ако им изпратим личната му карта с БР1 формата?!) ще искам син сертификат.
    4. Мога да работя и преди да съм получил сертификат, след датата на сивил парнершипа - това така ли е?!
    5. Първо НИН и после БР1 или може едновремено да се движат тези неща.
    6. Колко време задържат паспорта в ХМРК?
    7. Има ли нещо спецично при сивил партнершипове м/у Българи и граждани на ЕС (рефлектиращо в/у правата ми за достъп до трудовия пазар)?!
    8. Какво изпускам?!
    9. Имам завършено образование до степен магистър в Австралия в сверата на Екологията и Биомеханиката, но през последните 7 месеца не съм работил изобщо, следователно ако подам за син сертификат по програмата, няма да събера необохдимите точки. Да разбирам ли че с този сертификат издаден на основата образование те рамкира в дадената свера или може да работиш и нещо съвсем различно (да пилотираш самолет например)?!

Забравих да споемна, че Карлош вече има НИН, има регистрация с Хоум Офиса и имаме банкова сметка, сметки за гас, вода и ток. както и тенанси агриймънт.

2. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: Civil Partnership

Цитирай Първоначално написано от edu Виж мнението
    Здравейте драги българи в чужбина,
    [...]
    Здрасти, Емо,

Преди всичко, честито предварително за... венчавката!
    Ще отговоря по малко на въпросите ти - на които и доколкото мога.
    [...] има ли други българи тук в този форум сключили civil partnership с граждани на страни от Европейския съюз? [...]
    И да има, надали ще го кажат. Хомофобите пишат повече от останалите, а и със сигурност има 1 модератор хомофоб - виж сам. За сметка на това обаче има поне 1 мод. и 1 админ., които са нормални.
    [...] Със сертификата за партньорство отивам на интервю за НИН (сам или с партньора?) [...]
    Не е задължително да сте заедно - интервюто е за потвърждаване на твоята самоличност само, както и за преснимане на твоите документи, с които кандидатстваш за номер.
    [...] Подавам БР1 формата (тук имам въпрос, според посочените документи кото искат моят бъдещ сивил партнър трябва да има паспорт, а той няма. В таун хол нямат проблем с това. Проблем ли е за ХМКР, ако им изпратим личната му карта с БР1 формата?) ще искам син сертификат. [...]
    Формулярът трябва да е EEA1, понеже бъдещият ти е от друго тесто, така да се изразя.
    Family members of an EEA national who is not an accession national (that is, not a national of the countries that joined the European Union in 2004 or 2007) can apply for a registration certificate using form EEA1. You can find out more and download the form on the Applying under European law page.
    Не съм разлиствал никога този формуляр и ще ми простиш, че не възнамерявам да го правя сега за пръв път. Предполагам обаче, че не е проблем, като няма паспорт, понеже не е длъжен да има, тъй като е гражданин на ЕС като нас.
    [...] Мога да работя и преди да съм получил сертификат, след датата на сивил парнершипа - това така ли е? [...]
    Да... разбира се, защото синята карта не дава, а доказва право на работа.
    [...] Първо НИН и после EEA1 или може едновремено да се движат тези неща. [...]
    Няма значение кое първо, но ако ще приоритизираш, по-добре първо синята карта в Croydon за 1 ден, след което кандидатстването за осигурителен номер.
    [...] Колко време задържат паспорта в ХМРК? [...]
    Ако предпочиташ да кандидатстваш по пощата, може до максимум 6 месеца да ти го задържат.
    [...] Има ли нещо спецично при сивил партнершипове м/у Българи и граждани на ЕС (рефлектиращо в/у правата ми за достъп до трудовия пазар)? [...]
    Важното е да се обичате.
    Сериозно обаче - не смятам, че има. Просто получаваш свободен достъп до трудовия пазар и това е. Е, вече няма да си single, но това са подробности.
    [...] Какво изпускам? [...]
    Пропуснал си да споменеш кога ще е почерпката след церемонията.
    [...] Имам завършено образование до степен магистър в Австралия в сверата на Екологията и Биомеханиката, но през последните 7 месеца не съм работил изобщо, следователно ако подам за син сертификат по програмата, няма да събера необохдимите точки. Да разбирам ли че с този сертификат издаден на основата образование те рамкира в дадената свера или може да работиш и нещо съвсем различно (да пилотираш самолет например)? [...]
    Какво ти пука, след като няма да кандидатстваш по тази програма?
    Аз лично не смятам, че те ограничава до определена сфера. Nevertheless, за пилотиране само синя карта няма да ти е достатъчна.
    [...]
    Забравих да споемна, че Карлош вече има НИН, има регистрация с Хоум Офиса и имаме банкова сметка, сметки за гас, вода и ток. както и тенанси агриймънт. [...]
    Имайте си. Нас какво ни грее?

Надявам се, че горното ти е от полза.

Поздрави!

4. БЛАГОДАРЯ edu thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Civil Partnership

От това което прочетох тук и в интернет, процедурата за мен е следната:

1. Сключваме партньорството.
    2. Със сертификата за партньорство отивам на интервю за НИН (сам или с партньора?!)
    3. Подавам БР1 формата (тук имам въпрос, според посочените документи кото искат моят бъдещ сивил партнър трябва да има паспорт, а той няма. В таун хол нямат проблем с това. Проблем ли е за ХМКР, ако им изпратим личната му карта с БР1 формата?!) ще искам син сертификат.
    Здрасти и от мен, Емо,
    Дунди ти е обяснил повечето неща, аз ще добавя само едно.

Значи, НИН се издава по две причини - за работа и за получаване на помощи. Ако искаш да работиш, ще трябва да им докажеш ако не намерена работа, то поне активно търсене - писма от фирми, които са те поканили на интервю или са ти съобщили, че този път не си предпочетения кандидат.

Без син сертификат, най-вероятно ще ти откажат НИН, защото ще искат да докажеш, че имаш право на работа - на мен не ми се вярва да решат, че само сертификата за партньорство е достатъчен... Можеш да опиташ, всъщност, нищо не ти пречи. Партньорът ти не е необходимо да присъства - интервюто е само за теб. Може да дойде за кураж, ако се притесняваш, де

Но най-важното е да си намериш работа...

Успех и на двама ви!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ edu thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Внимание!
    Сигурен ли си че БР1 е твоя формуляр? ПРочети внимателно втория постинг, Doondie е обяснил всичко там.

Аз съм същия случай като тебе, но партньора ми е българин и той ще е със синята карта.
    Чакането е отвратително дълго! Няма дати за интервю в Кройдън че да ти дадат картата на същия ден.
    А по пощата ще чакате най-вероятно 3-4 месеца!
    Ние подадохме на 21 окт 2010. Сега ХО разглеждат документи от 21 сеп.
    А тогава, когато подавахме, разглеждаха от началото на септември!
    Прави си изводи за скоростта им!

За НИН интервюто първо трябва да намериш работа (или да представиш доказателства че си селф емплойд, ако не можеш да намериш работа)

На евентуалния си работодател преди идването на синята карта трябва да му разясняваш цялото законодателство, което сочи към това че ти имаш право на работа и да му кажеш че още нямаш НИН и тепърва ще си изкарваш. Имайки предвид дипломата ти и естеството на професиите към които евентуално ще се насочиш, мисля че работодателите ти биха понесли необходимостта от такива разяснения.
    Но ако кандидатстваш за работа - касиер в Теско - е по-малко вероятно да ти обърнат внимание без синя карта, щото има 1000 желаещи (и компетентни) за същото място

успех!
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

8. БЛАГОДАРЯ edu thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Чудесни сте! Благодаря и на тримата!

Сега след като прочетох отново това се обадих на 01142074074 и от там отново ми казаха, че при всички случай трябва да подам форм БР1 след като съм Българин. Малко съм объркан тук ... Но по телефона казаха да си попълня секция 6 и това е.

Опитах за Кройдън онлайн - е няма никакви интервюта за момента свободни, обадих се по телефона за да попитам защо БР1 формата не е в онлайн менюто, а те ме отрязаха че след като я нямало - не можело лично да се ходи а трябва по пощата.

Ще опитам за НИН само със сертификат за партньорство - како каза Мила, нищо не губя.
    За формата съм объркан. Да не се окаже на края че съм пратил грешна форма и съм чакал 4 месеца напразно.

10. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Чудесни сте! Благодаря и на тримата!

Сега след като прочетох отново това се обадих на 01142074074 и от там отново ми казаха, че при всички случай трябва да подам форм БР1 след като съм Българин. Малко съм объркан тук ... Но по телефона казаха да си попълня секция 6 и това е.

Опитах за Кройдън онлайн - е няма никакви интервюта за момента свободни, обадих се по телефона за да попитам защо БР1 формата не е в онлайн менюто, а те ме отрязаха че след като я нямало - не можело лично да се ходи а трябва по пощата.

Ще опитам за НИН само със сертификат за партньорство - како каза Мила, нищо не губя.
    За формата съм объркан. Да не се окаже на края че съм пратил грешна форма и съм чакал 4 месеца напразно.
    Формите за българи и румънци започват с БР, така че ако ще искаш сертификат за теб, това е формата, защо имаш съмнения? Но аз не бих ходила без доказателства, че поне активно си търся работа. Казвам го, защото аз подадох документи в подобно на твоето положение - но въпреки че имах права за НИН, изрично ми поискаха доказателства, че вече съм получила откази от компании. Имах два отказа към момента на интервюто, за щастие.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Формите за българи и румънци започват с БР, така че ако ще искаш сертификат за теб, това е формата, защо имаш съмнения? Но аз не бих ходила без доказателства, че поне активно си търся работа. Казвам го, защото аз подадох документи в подобно на твоето положение - но въпреки че имах права за НИН, изрично ми поискаха доказателства, че вече съм получила откази от компании. Имах два отказа към момента на интервюто, за щастие.
    Мила и аз имам два отказа до сега, но тези два отказа, разбира се, са от преди да имам право да работя. т.е. това брои ли се?
    Или трябва да са ми отказали след датата на взлизане в партньорство?
    Колкото за формите за сертификат - така го разбирам и аз. Ако аз искам за мен БР1 ако той иска за него си и за мен - ЕЕА1. сега остава да разбера коя от тези две форми отнеа по-малко време за решаване.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    Внимание!
    За НИН интервюто първо трябва да намериш работа (или да представиш доказателства че си селф емплойд, ако не можеш да намериш работа)
    успех!
    Korry, да разбирам ли че ти вече си се опитвал да вземеш НИН на база партньорството ви?!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила и аз имам два отказа до сега, но тези два отказа, разбира се, са от преди да имам право да работя. т.е. това брои ли се?
    Или трябва да са ми отказали след датата на взлизане в партньорство?
    Колкото за формите за сертификат - така го разбирам и аз. Ако аз искам за мен БР1 ако той иска за него си и за мен - ЕЕА1. сега остава да разбера коя от тези две форми отнеа по-малко време за решаване.
    Не мисля, че при формите се оставя на потребителя някакъв избор - най-вероятно, само една е правилната. Сега прочетох, че Дунди е посъветвал да се ползва формата ЕЕА1, но не мога да споря. Първо, мисля, че тази форма е за граждани на ЕС, които не са българи и румънци - не разбрах твоя партньор дали ще иска някакъв документ. Колкото до теб, цитатът не ми се вижда много убедителен, защото ти СИ an accession national
    Family members of an EEA national who is not an accession national (that is, not a national of the countries that joined the European Union in 2004 or 2007) can apply for a registration certificate using form EEA1. You can find out more and download the form on the Applying under European law page.
    Но аз не съм специалист по имиграционно право, дебело държа да го подчертая. Изхождах от собствената си ситуация - имах право на син сертификат като фемили мембър на британец и формата за мен беше БР1. Мисля, че по аналогичен начин стоят нещата за българи, фемили мембърс на граждани на ЕС. Пак казвам, това си е само мое разсъждение - надявам се Мадлена да се включи - тя е експерт по тези въпроси тук.

Колкото до отказите - вероятно говориш за откази за работа, т.е. "съжаляваме, но на този етап вие не сте предпочетения кандидат", а не откази за НИН? Не зная дали има значение от кога са - за мен, ако бях служител на DWP, не би имало значение, защото трябва да докажат активно търсене на работа, а причината на отказа не е релевантна, но е добре да се пита тях. Аз не бих показвал писмо, на което пише "защото нямате право на работа тук", особено ако нямам още син сертификат - няма нужда да се дава прекалено много работа за мозъка на горкия британски служител - колкото по-простичко поднесено, толкова по-добре се справя той, в общия случай.

Гугъл търсачка на форума

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не мисля, че при формите се оставя на потребителя някакъв избор - най-вероятно, само една е правилната. Сега прочетох, че Дунди е посъветвал да се ползва формата ЕЕА1, но не мога да споря. Първо, мисля, че тази форма е за граждани на ЕС, които не са българи и румънци - не разбрах твоя партньор дали ще иска някакъв документ. Колкото до теб, цитатът не ми се вижда много убедителен, защото ти СИ an accession national

who is not an accession national се отнася за титуляра т.е. the EEA national, а не за неговите family members. Тъй като приятелят му е от Португалия, то той не е accession national.

@edu Използвай ЕЕА1 за да се регистрираш онлайн.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    who is not an accession national се отнася за титуляра т.е. the EEA national, а не за неговите family members. Тъй като приятелят му е от Португалия, то той не е accession national.

@edu Използвай ЕЕА1 за да се регистрираш онлайн.
    Staki, какво имаш предивд под "регистрираш онлайн" за интервю в Кройдън ли става дума? Или има регисрационнен процес по събмитване на формата онлайн?!

мерси

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ако двамата ще подавате, формата е ЕЕА,защото партнора е not accession national kakto Staki вече обясни.

НИН само със серификат за партнортство - забрави. както Мила писа НИН се дава при оопределени обстятелства.Ако нямаш някое от тях, няма да ти дадат ако ще да си в партнорство с кралската фамилия.

19. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Staki, какво имаш предивд под "регистрираш онлайн" за интервю в Кройдън ли става дума? Или има регисрационнен процес по събмитване на формата онлайн?!

мерси
    Да, за интервю за Кройдън.
    while (2+2 == 4) {
    }
    gotoAndStop ("bed");

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Korry, да разбирам ли че ти вече си се опитвал да вземеш НИН на база партньорството ви?!
    Не, не съм се мъчил!
    (мъчих се едно време обаче да вземам помощи за безработица от джобсентъра ама не ми дадаха, че съм нямал право на работа)

Както по-горе Зара обясни, НИН се дава при определени обстоятелства.

Тези обстоятелства са примерно:
    - оказва се че имаш бизнес или че работиш и се налага да плащаш осигуровки според осигурителното законодателство, следователно трябва ти НИН
    - разни други обстоятелства (искаш да получаваш социални помощи, налага ти се преглед от личен лекар)
    - доколкото знам мисля че имаш право да си джобсийкър и да искаш НИН на това основание, но ми е мътна тук материята

за разлика от България в УК нещата са наобратно.
    Тук първо доказваш че вече си навлязъл в някакви трудово правни отношения или че вече си открил фирма и развиваш бизнес. За да те наемат на работа или почнеш бизнес НЕ е необходимо да имаш НИН. Но работодателите понякога отказват да те наемат без НИН защото за тях това е по-голямо главоболие от документална гледна точка, освен това им показва че си "пресен" в УК, демек zero UK experience. За някои професии не се изисква да имаш опит, а да имаш УК опит

Има вариант доколкото знам, да покажеш че ТЪРСИШ работа и ти се отказва - тоест получил си писма с отказ на кандидатурите ти. Показваш писмата на интервюто за НИН плюс брачното свидетелство плюс разпечатка от законодателството дето да се вижда че ти си българин, ама изключение и имаш право на работа - демек си джобсийкър, току виж ти дали НИН. Ако ти откажат - здраве да е, можеш да пробваш ен на брой пъти още.
    В такъв случай мисля че е добре да напускаш кандидатурата си наляво надясно във всяка агенция дето ти се мерне, поне да получиш някое писмо с отказ (кандидатствай за държавни служби! да ти пратят отказ по пощата хаха)

Друг вариант е веднага след брачната церемония (поискай 2 или 3 копия на брачното свидетелство) отиваш в джобсентъра и им заявяваш че си джобсийкър да ти дават помощ за безработица! Според мен първия им въпрос е да те питат - кой ти е НИНа? Ти ще им кажеш - нямам! Ама съм джобсийкър и ИСКАМ да се възползвам от правото си да се регистрирам като такъв. И слушай какво ще стане после (и пиши тука да знаем и ний)
    Ако се стигне до там да те питат от къде си (демек че си бългериън) извади брачното свидетелство и ги накарай да го преснимат! и обясни че това е много важно, защото то те прави ИЗКЛЮЧЕНИЕ и че ти имаш право на работа.
    Ако те питат къде е синята карта им кажи че синята карта НЕ ти дава правото да работиш, а само го CONFIRM. Правото ти го дава брачното свидетелство плюс ей тоя (вадиш препечатката от ХоумОфис уеб страницата) текст от закона. (съответния текст е минат отгоре с едно жълто маркерче да се открои - въобще представи си че насреща ти стои осмокласник и му преподаваш Citizen rights lesson)
    Ако установиш че насреща ти стои полуидиот(35% вероятност), и ти повтаря като машина едно и също и не се старае да вникне в думите ти, запомни името му, питай за мениджъра му да си говорил с него и т н (белким го стреснеш)
    забележка: в джобсентъра служителите просто проверяват документите ти, попълвате разни други, приказвате си, докато същинските решения се вземат на Централно ниво в някой офис да речем в Глазгоу. Служителя просто сканира всичко коетотой сметне че е необходимо (затова настоявай каквото ТИ сметнеш за необходимо) и им го праща и те се произнасят с решение след около 1-2 седмици. Тяхното решение, какво и да е то, ще ти послужи за интервюто за НИН! Па не дай си боже да ти дадат помощ въпреки че според мен ще искат и дохода на партньора ти и ще ти откажат, щото сте били "богати". Но помощите майната им, важното е да те регистрират като джобсийкър, може и някой безплатен курс да ти предложат.

но горното е само предложение какво да правиш, ако нямаш какво друго да правиш, както и да ти се изясни част от логиката на бюрокращината тук.
    По добре е да се стараеш да успееш да намериш работодател (най вероятно Агенция за работа) С мазнене, обясняване че си българин, чакаш синята карта, ама чакайте да ви обясня че можете да ме наемете и преди това (и пак показваш подчертаното с жълтия маркер и обясняваш)
    Alternatively - ако ти трябват пари - четеш обявите в бгхелп за разнос на "лифлети" (среща се и като "рифлети") чат пат има обяви за строителството, понякога става и БЕЗ НИН и УТР ако те вземе някой българин. Но в такъв случай не чакай документи за НИНа.

хихи, сещам се за един лаф
    еди мой приятел преди няколко месеца и той дойде в англия да бере ягоди. Че преди да тръгне на изпроводяк гаджето на сестра му тъй му казал:
    - ШШШ ей, в Англия отиваш! На х/й да те въртят - няма са връщаш!

че тъй! може да ти се струва малко омотана и в омагьосан кръг работа тука ама ..... всичките сме се (са ни) оправили някак си

енджой ЮК!
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

22. БЛАГОДАРЯ iliyan65, zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    ..........................:
    златен си Korry!
    мерси много! ще пиша какво е станало след празниците!

Doondie, Mila, Zara, Staki благодарско и на вас!

Веселно изкарване на празниците!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте приятели и за много години!!

така, ето че минаха празниците и ние с моя приятел подписахме. сега идва ред на документната част.
    След като вече стана ясно че ми трябва форма БР1 и имам насрочено интервю в Кройдън след месец идва ред на попълването.

If you are applying and your family member holds a current Registration Certificate and is sponsoring your application, please include your sponsor's details in section 2.
    моя фемили мембър няма сертификат и не иска такъв, значи не попълвам секция 2. това не ми е много ясно, така ли е?

If you are the spouse or civil partner of a British citizen or person settled in the United Kingdom, please also complete section 6.
    това ми е ясно.

Освен личната ми карта, доказателството за адрес, снимките и брачното свидетлство + неговата лична карта какво друго ми е нужно за това интервю?

If you are applying as the Spouse or Civil Partner of a British National or a person settled in the United Kingdom
    Document(s) showing that your spouse or civil partner is a British National or a person settled in the UK (see Note 1).
    Note 1 – the document(s) must be either
    Your partner’s current passport; or
    If your partner is a British citizen without a passport, his/her full birth certificate (showing the parents’ names), accompanied by at least one other formal document as evidence of ordinary residence in the UK for the last three years.
    The following are examples of formal documents that may be provided as evidence of ordinary residence for the last three years: notice of income tax coding, driving license, building society passbook / bank statements, National Insurance or National Health Service registration issued by the Department for Work & Pensions, Department of Social Security or a local health authority.
    да разбирам ли че това важи и за партньор който не е бритиш?
    В този случай НИН картата му достъчна ли е?

благодаря!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

така, ето че минаха празниците и ние с моя приятел подписахме. сега идва ред на документната част.
    След като вече стана ясно че ми трябва форма БР1 и имам насрочено интервю в Кройдън след месец идва ред на попълването.

моя фемили мембър няма сертификат и не иска такъв, значи не попълвам секция 2. това не ми е много ясно, така ли е?

това ми е ясно.

Освен личната ми карта, доказателството за адрес, снимките и брачното свидетлство + неговата лична карта какво друго ми е нужно за това интервю?

благодаря!
    неговия паспорт...НИн карта не е доказателство за нищо.....

26. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Post Thanks / Like

това ми е ясно.

благодаря!
    Според мен трябва да попълнеш т.2 а не т6.

НА 2.1b (Do you have any EEA national family members in
    the UK who are sponsoring this application? ) тиквате yes, a на 2.1а no.
    while (2+2 == 4) {
    }
    gotoAndStop ("bed");

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Civil Partnership

Според мен трябва да попълнеш т.2 а не т6.

НА 2.1b (Do you have any EEA national family members in
    the UK who are sponsoring this application? ) тиквате yes, a на 2.1а no.
    Pardon me?!
    Формулярът НЕ Е BR1!

29. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

edu, от 19 поста нищо не си прихванал

вземи прочети цялата тема и се концентрирай

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    edu, от 19 поста нищо не си прихванал

вземи прочети цялата тема и се концентрирай
    значи да разбирам, че този на телефон 0845 915 4515 ме излъга тази сутрин. Специално се обадих да попитам, след като подробно обясних какъв е случаят коя форма трябва да попълня. Каза БР1.
    Вече не разбирам нищо.

Мадлена, явно трудно прихващам... чета и наистина не прихващам.
    Какво изпускам?!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ако двамата ще подавате, формата е ЕЕА,защото партнора е not accession national kakto Staki вече обясни.

значи да разбирам, че този на телефон 0845 915 4515 ме излъга тази сутрин. Специално се обадих да попитам, след като подробно обясних какъв е случаят коя форма трябва да попълня. Каза БР1.
    Вече не разбирам нищо.

Мадлена, явно трудно прихващам... чета и наистина не прихващам.
    Какво изпускам?!
    Ако правилно разсъждавам - отговорили са ти така, защото си казал, че само ти искаш сертификат, а ти си българин - следователно - форма БР.

Струва ми се, че горните съвети за форма ЕЕА1 са, защото останахме с впечатление, че и двамата искате съответните документи, всеки за себе си, тогава, поради гражданството на партньора ти формата ще е друга. Нека ме поправят по-знаещите, обаче. То си е голяма обърквация, особено като ти кажат друго от ХО.
    Последно редактирано от Мила : 14-01-2011 на 10:05

Гугъл търсачка на форума

33. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Pardon me?!
    Формулярът НЕ Е BR1!
    Защо да не е? Може и с двата.
    while (2+2 == 4) {
    }
    gotoAndStop ("bed");

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Lightbulb Относно: Civil Partnership

Защо да не е? Може и с двата.
    Ако беше английска невеста като Мила или пък неговият се беше установил в страната, тогава можеше и с двата, но нито едно от тези условия не е изпълнено (нито е английски зет, нито партньорът му може да докаже "ordinary residence for the last three years"), т.е. няма основание, на което да е exempt по правилата за българи и румънци.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

еду, вземи ни обясни положението си, за да ти дадем адекватен съвет.
    на едно място току що прочетох, че казваш че паетньора ти бил регнат в хпм офис и имал сертификат, на друго място казваш че той не му трябвало сертификат и нямало да кандидатства за него.
    всичко зависи от това как той уптажнява treaty rights, за каква регистрация в хпум офис за него говориш и прочие.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Civil partnership
    От arsenija във форум Registration Certificates
    Отговори: 1
    Последно мнение: 17-10-2013, 19:32
  2. Civil Partnership vs Cohabitation - Въпроси
    От sad3 във форум Семейно право в UK
    Отговори: 7
    Последно мнение: 28-03-2011, 21:46
  3. Civil Partnership
    От abacab във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 17
    Последно мнение: 04-09-2010, 10:08
  4. Превод на документи за Civil Partnership?
    От inso във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 10
    Последно мнение: 27-07-2010, 14:07
  5. Ха Ха Ха:UK civil partnership law being abused
    От DARK WARRIOR във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-03-2006, 02:07

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си