Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: От колко време сте в UK?

Гласували
381. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • По-малко от година

14 3,67%
  • 1 година

12 3,15%
  • 2-години

65 17,06%
  • 3-години

50 13,12%
  • 4-години

55 14,44%
  • 5 години

78 20,47%
  • 6 години

33 8,66%
  • над 7 години

34 8,92%
  • Все още съм в България.

27 7,09%
  • Живея в друга държава.

13 3,41%
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 31
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране От колко време сте в Uk?

Колкодълго живеете в Uk?Нека гласуваме в тази анкета и придобием представа.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране :)

От 11 месеца грубо съм тук и почва все повече и повече да ми харесва
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Post Thanks / Like

По подразбиране

Parvite 6 meseca ne mi haresvashe izobshto, vsi4ko me drazneshe a sega kogato trqbva da otida v Bg samo za nqkolko dena izobshto ne mi se hodiMai mu sviknah ve4e na London

Agent provocateur Аватара на 3dimensional_ME
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Мен ме кефи да се прибирам и да пътувам!Лондон за мене е работа и учение повече от всичко друго! тука нито мога да си почина ,нито мога да се отпусна,ако не отида някъде другаде!В Бг е хубаво за почивка ,но не и за живеене,писва адски бързо!
    RULE!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Каква шарена картинка се получава 3 годишните са най много за сега.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Зъбаря
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

По подразбиране

А аз в началото се чудех от къде хората тук знаят толкова много за...всичко, и че пак българина разбира от всичко А то повече от 85% са тук повече от 2 години!
    Wherever you go, wherever you be, THE HOME is the best,wherever you live...

Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз тъпча из Лондонско от 6 години.Всеки път когато се връщам от БГ си викам"еех хубаво си е да се върнеш у дома"??!! И как така това "у дома" стана Лондон..така и неразбрах!?

Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Зъбаря
    А аз в началото се чудех от къде хората тук знаят толкова много за...всичко, и че пак българина разбира от всичко А то повече от 85% са тук повече от 2 години!
    Българина разбира от всичко ама друг път,по скоро е валидно не питай старо ,а питай патило!
    RULE!

Старо куче Аватара на Зъбаря
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от 3dimensional_ME
    Българина разбира от всичко ама друг път,по скоро е валидно не питай старо ,а питай патило!
    Е, да, но все пак колко си патил зависи и от това от колко време си тук, макар че не е задължително де.Ако береш краставици 2 години в някоя ферма например :blob3:
    Wherever you go, wherever you be, THE HOME is the best,wherever you live...

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Зъбаря
    Е, да, но все пак колко си патил зависи и от това от колко време си тук, макар че не е задължително де.Ако береш краставици 2 години в някоя ферма например :blob3:
    Не убиждай краставиците те са хубаво нещо!
    RULE!

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране :)

Цитирай Първоначално написано от 3dimensional_ME
    Не убиждай краставиците те са хубаво нещо!
    А така - ако не са те горките ние как ще ядем краставици
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Напреднал Аватара на blank
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Абе защо така на вси4ки ви харесва пове4е тука и ве4е го 4увствате като дом. Аз съм тук от малко пове4е от 4 години в Лондон и се прибрах в4ера от България. Мнението ми е, 4е ако развиеш добър бизнес или си намериш добра работа, без да сравняваме заплащанията с тукашните, ще живееш много по добре в България от колкото тук. Просто свободното ти време(а не е ли това наи-важната 4аст от деня) е много пове4е и го използваш много по-пълноценно и много по-приятно. Естествено 4е имаш възможност да се оправиш в България, естествено 4е можеш да се издигаш и да имаш амбиции дори да не си "връзкар". Прави ми впе4атление, 4е държавата ни е доста неуредена, но ми прави впе4атление и това, 4е тук ставаме вълци-единаци, от4уждаваме се, некомукативни... На някои хора целта им тук е да имат постоянна работа! Това като цел на живота ли ви зву4и? Тези, които пестят един ден да се завърнат, много 4есто "изтърват края" и запо4ват да хар4ат пари тук за неща, които в България не ти трябват за да си щастлив... Абе не искам да се отплесвам много на тая тема, знам 4е пове4ето сме объркани ама много ми е "българско" в момента и не мисля, 4е някога ще кажа "Англия е моят дом". Макар 4е може да ме 4уете да кажа, 4е Англия се грижи пове4е за мен отколкото България(макар и да ме мрази).

А за краставиците мога да кажа само 4е сутрин като се събудиш са наи-твърди

13. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

абе прав си , ама частично.

и в БГ за да въртиш успешен бизнес, трябва да се посветиш на него изцяло. имам познати бачкат по 18 часа на ден. Срещи с този , с онзи , доставки, продажби, счетоводства .... абе лесно няма никъде. но така или иначе в бг е голям лайф, аме кинтара се вади трудничко

Напреднал Аватара на Carmen
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Тук съм от 10 години. Когато навремето за първи път усетих, че вече не знам къде е "у дома", ми беше неприятно. Сега не мисля за това вече... Никъде не е у дома, нито тук, нито там. Като си ида в България се усещам у дома, но само докато отмине еуфорията. После се оказва, че всичко е променено и това не е вече същото "у дома".
    Отказах се вече да мисля за принадлежността си. Точно днес сутринта си мислех на път към работата, че тук никога няма да се чувствам като в родина, а в родината пък все по-непознато ми става. И приятелите ми са заминали нанякъде и ги няма. Там вече се виждам само с хора, които съм срещнала в нета през последните години.

В началото ми харесваше, но колкото повече живея тук, толкова повече не ми харесва. Мисля да се върна в България, но не още. Мисля, че би ми било най-добре ако живея някъде в Европа.
    Тук най-много не харесвам следните неща:
    - климатът
    - арогантността и безумието, които проявяват шофирайки
    - националните хигиенни навици (или по-скоро традиционната им липса)
    - некомпетентността на служителите в разните институции
    - манията им за величие и неуважението към други нации
    - пиянството им и драйфаното покрай пъбовете, което се вижда сутрин по улиците
    - необразованите радио-дисководещи и еднообразния им музикален репертоар
    - липсата на обща култура у средностатистическия млад човек
    - и други неща има... ама сега не се сещам.
    Може да си допълвам списъка. Или да си направим един общ. :toothy8:

Казвайки всичко това, не искам да оставам тук още дълги години. Това, което най-много ме задържа тук, е работата ми защото ми харесва.
    Последно редактирано от Carmen : 18-08-2005 на 22:44

16. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    ~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Родината е там, където е сърцето-България, Великобритания или другаде. Без значение къде си роден, какво гражданство имаш или къде си живял дълго.

Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Бяха попитал един германски канцлер ' Обичате ли родината си ?' не помня кой, а ми се губи и точния отговор но беше приблизително следното ' Какво значи да обичам Родината си ? Аз обичам йена си обичам децата си росителите си и приятелите си.' Аз съм тук година и половина и не знам как бих се чувствал след още 5 или 10 години ако съм тук. Но самият факт че съм тук и не сне се върнали в България говори сам по себе си. Готови сме да чакаме години за виза. Не разбирам хората, които са тук и постоянно говорят как искат да се върнат в България. За да се почуства човек добре трябва здраво да е стъпил на земята с краката си . Не можеш да прекараш живота си разкрачен между Бълагрия и Англия. Може би колкото повече минава времето свикваме с живота тук и връщането в България просто си остава като мечта знам ли.
    За списъка на Carmen хайде всеки да го прочете внимателно и да си помисли
    колко от изброените неща важат с много по голяма сила и в България?
    Истината е, че всичко си има цена. Цената на емигрантския живот е много висока, всеки сам решава дали и колко дълго може да я плаща.

Peace Аватара на Kwon
    Град
    Berkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от ALEXIAN
    Бяха попитал един германски канцлер ' Обичате ли родината си ?' не помня кой, а ми се губи и точния отговор но беше приблизително следното ' Какво значи да обичам Родината си ? Аз обичам йена си обичам децата си росителите си и приятелите си.' Аз съм тук година и половина и не знам как бих се чувствал след още 5 или 10 години ако съм тук. Но самият факт че съм тук и не сне се върнали в България говори сам по себе си. Готови сме да чакаме години за виза. Не разбирам хората, които са тук и постоянно говорят как искат да се върнат в България. За да се почуства човек добре трябва здраво да е стъпил на земята с краката си . Не можеш да прекараш живота си разкрачен между Бълагрия и Англия. Може би колкото повече минава времето свикваме с живота тук и връщането в България просто си остава като мечта знам ли.
    Истината е, че всичко си има цена. Цената на емигрантския живот е много висока, всеки сам решава дали и колко дълго може да я плаща.
    Tova beshe edin ot nai-dobrite postingi koito sum chel vuv foruma. Stronly agree !!

peace

Kwon

~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз също съм съгласна с това, което казва Alexian

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от ALEXIAN
    ... Но самият факт че съм тук и не сне се върнали в България говори сам по себе си. Готови сме да чакаме години за виза. Не разбирам хората, които са тук и постоянно говорят как искат да се върнат в България. За да се почуства човек добре трябва здраво да е стъпил на земята с краката си . Не можеш да прекараш живота си разкрачен между Бълагрия и Англия. Може би колкото повече минава времето свикваме с живота тук и връщането в България просто си остава като мечта знам ли.
    Да, сигурно списъкът е валиден и за България, но в подобни на изброените ситуации тук съм се чувствала много по-застрашена, възмутена или обидена, отколкото съм била в България. Вероятно това е цената, за която говориш. Пречупване на някакви национални претенции.

Фактът, че сме тук, а не сме се върнали в България, означава най-вече, че в България има по-малко възможности за професионална реализация и удобства. И въпреки, че сега са много повече от преди, все още няма това усещане за освободеност и все още няма достатъчно вакантни места за желани професии и свобода на изява, колкото има тук. Също и стандартът, който получаваш за същия вид труд. Това е причината, а не че не обичаме България. Причината да останем тук е икономическа, дори и поводът да дойдем да е бил друг.
    Последно редактирано от Carmen : 20-08-2005 на 00:39

Старо куче Аватара на Dick Hurts
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Carmen
    Тук най-много не харесвам следните неща:
    - климатът
    - арогантността и безумието, които проявяват шофирайки
    - националните хигиенни навици (или по-скоро традиционната им липса)
    - некомпетентността на служителите в разните институции
    - манията им за величие и неуважението към други нации
    - пиянството им и драйфаното покрай пъбовете, което се вижда сутрин по улиците
    - необразованите радио-дисководещи и еднообразния им музикален репертоар
    - липсата на обща култура у средностатистическия млад човек
    - и други неща има... ама сега не се сещам.
    Кармен, какво му е на климата? Ако е много топло и слънчево на кой ще му се работи, като много искаш слънце, хващаш самолета и си в Испания.
    Не знам къде живееш, но ако караш в Лондон и не знаеш къде караш, няма кой да те трае, ако не знаеш къде и как да се престроиш!!!
    Не може да искаш да да си променят навиците, особено от нация, която не си плакне чинийте!
    Кво радио слушаш? LBC - FM97.3??? Ако слушаш тези смешници, напълно те разбирам що си с такова мнение!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

според мен англи4аните са и3между най-толерантните хора относно 4ужденците v eвропа.
    пове4ето от нещата,които споменава кармен се отнасят с по-голяма сила в коя да е страна в европа с и3к. на климата(на мен ли4но ми допада).
    пробвали ли сте да шофирате в софия? всеки път,когато някой ми даде път си ка3вам-ето това в бг ще видя ама друг път.
    англи4аните имат една поговорка: "The grass is always greener on the other side of the fence"
    OVERCOMING DIFFICULTIES IS ONE OF LIFE'S GREAT PLEASURES

happy, happy, happy Аватара на coda
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

carmen dobre e opisala nestata, sled 10 gidini i az taka se chuvstvam... sega mislia da se mestia kam praga obache - triabva mi promiana :D

Нов потребител Аватара на elektra
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от blank
    ....... Мнението ми е, 4е ако развиеш добър бизнес или си намериш добра работа, без да сравняваме заплащанията с тукашните, ще живееш много по добре в България от колкото тук. Просто свободното ти време(а не е ли това наи-важната 4аст от деня) е много пове4е и го използваш много по-пълноценно и много по-приятно.
    Незнам какъв поглед за правене на бизнес имаш за България, обаче ако решиш да се реализираш и утвърдиш, ако искаш да успееш, ако искаш и да печелиш, забравяш ПОЧИВКА, СВОБОДНО ВРЕМЕ И ОТПУСКА за 10 години напред. Повярвай ми, практикувам го от много време и знам. Работния ми ден е от 12 до 16/17 часа, телефоните не спират да звънят и неможеш дори да ги изключиш, защото нещата са зависими от теб и от твоите решения. От 24 часа денонощие - работния ти ден е 25!

Цитирай Първоначално написано от blank
    Естествено 4е имаш възможност да се оправиш в България, естествено 4е можеш да се издигаш и да имаш амбиции дори да не си "връзкар". Прави ми впе4атление, 4е държавата ни е доста неуредена, но ми прави впе4атление и това, 4е тук ставаме вълци-единаци, от4уждаваме се, некомукативни... На някои хора целта им тук е да имат постоянна работа! Това като цел на живота ли ви зву4и?
    И в България сега е така! Отчуждение, всеки си трепери за работното място независимо дали му допада или не, разговорите се въртят само около парите и докъде стигат, приятелството е само на думи, а ако става въпрос за работа - готови са да "закопаят" и роднините си. Шуро-баджанащината все още е на почит, така че трудно се вместваш някъде без да си "връзкар", а ако случайно се впишеш - дупе да ти е яко докато се утвърдиш и издигнеш и то преди някой да ти е "подлял вода". Уважаван си от ШЕФА само ако си му удобен, а не ако си кадърен, защото понякога неговото образование е много по-ниско от твоето. Но той е човека с парите!
    Теб просто те "тресе" носталгията и всичко ти се вижда в розови нюанси, защото си идваш за малко и неможеш да му се порадваш. Не искам да звуча песимистично, обаче това което пишеш може някога и да е актуално за БГ, но не му е сега момента. Истината ви казвам!

Нов потребител Аватара на elektra
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Е, аз все още съм в България, но пак бих се включила в анкетата!
    Какво означава "у дома"?
    Това е там, където е семейството ти, където е любимия човек и децата, където се чувстваш уютно, комфортно и на място, независимо от местоположението и държавата. Казвам го, защото за толкова години в БГ, заради бизнеса на съпруга ми сме живели почти из цяла България. Имало е години в които ние сме на единия край на страната, а родителите ни на дригия и се виждаме или за празниците, или по някакъв повод с предварителна уговорка, което общо събрано е около 2-3 пъти. А иначе все сме си в България! Имам собствено жилище в което съм живяла само 3 години, а през другото време - на свободен наем. И не защото така ми харесва, а защото работата ми го налага. И винаги съм се интегрирала, и винаги съм успявала заедно със съпруга ми да си създадем нашия малък ДОМ, макар и временен.
    Само сега не съм никъде, както и той, защото почти от 2 години сме разделени аз в БГ, а той в UK. Тялом съм тук, но духом съм там, а за него е обратното. И нищо не те радва - нито приятели, нито роднини, нито емоции. Какво значение има в този случай географската ширина.....?

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Бенковски
    Кармен, какво му е на климата? Ако е много топло и слънчево на кой ще му се работи, като много искаш слънце, хващаш самолета и си в Испания.
    Не знам къде живееш, но ако караш в Лондон и не знаеш къде караш, няма кой да те трае, ако не знаеш къде и как да се престроиш!!!
    Не може да искаш да да си променят навиците, особено от нация, която не си плакне чинийте!
    Кво радио слушаш? LBC - FM97.3??? Ако слушаш тези смешници, напълно те разбирам що си с такова мнение!!!
    Аууу, не ме питай за климата, че ще взема да изпиша цял километър :happy3: Накратко - лятото е твърде късо, времето е твърде променливо, дъждът е твърде много, светлината е твърде малко. Количеството светлина през годината ми е крайно недостатъчно. През зимата дните са по-къси от българските зимни дни защото сме по- на север от България. Виж, не се майтапя, сивотата като процент е висока тук и ми действа депресивно. Даже ще си купя тази година от онези специални лампи, които симулират дневна светлина и бавно "изгряват" в спалнята ти сутрин. Ако някой се интересува от тях, ще поровя в буукмаркс-ите да намеря линк към лампите irate:

Живея на южния бряг близо до Брайтън, но работя в Гилдфорд. Шофирам 3 часа общо на ден, понякога повече в зависимост от сезона, трафика и пътните произшествия. Това е чисто междуградско шофиране и досега поне три пъти съм се измъквала на косъм от гадни инциденти, в които бих могла да съм въвлечена просто поради това, че съм на грешното място в грешното време! Един от тези инциденти определено ме накара да психясам, поради което известно време ме беше страх изобщо да се кача в колата. Безотговорността им на пътищата тук е велика.
    В Лондон не съм шофирала никога и се надявам да не ми се налага - просто ме е страх, нито познавам Лондон толкова добре.

Преди слушах Радио 1, но не понасям Крис Мойлз, нито Сара Кокс (радио слушам само сутрин, слава богу). Напоследък слушам Southern FM. Музикалният им репертоар е безкрайно повтарящ се, но поне водещите не се оригват и не пърдят в ефир, и общо взето знаят кой град на коя държава е столица!

Това за чиниите е вярно! Ама да знаеш, те някои хора и сапуна не си плакнат като източат сапунената вода от ваната ами направо се забърсват с пешкирче :happy3:

Е как да искам да си променят навиците, ми няма как. Не искам нищо да си променят. Като не ми харесва нещо някъде, просто се махам без да имам претенции към другите. Въпросът е обаче, че прехвърлянето в друга държава е голямо, трудоемко начинание и не става за един ден... Мисля, че би ми харесало да живея в Германия, но не знам нито дума немски

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Колко време се чака за tax rebate?
    От bobi78 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 08-07-2012, 13:30
  2. ILR-колко време се чака за решение
    От tevez във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 14
    Последно мнение: 01-12-2011, 11:05
  3. От колко време сте в UK
    От lordm във форум Анкети за сайта.
    Отговори: 18
    Последно мнение: 05-06-2010, 23:37
  4. Колко време се чака ... за ...
    От mariq55 във форум Общ форум
    Отговори: 15
    Последно мнение: 13-10-2008, 13:45
  5. Колко време?
    От sielo във форум Au-pair