Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Град
    222222222
    Post Thanks / Like

По подразбиране От SE през 4h работен ден до Синя карта - възможно ли е

Здравейте,

скоро един познат ми подхвърли една теория, която не успявам да потвърдя или проверя никъде.

Според него него, ако изкараш NIN като SE след това можеш с този NIN да работиш 20ч седмично, като продължаваш да си работиш и като SE и след като събереш 12 месеца на половин работен ден можеш да кандидатстваш за синя карта.

Това, което ме съмнява в тази теория е че имам право да работя тези 4часа ?

В моя случай до няколко седмици ще си издам първите фактури и ще подготвя останалите документи да кандидатствам за NIN на база SE. И ако тази теза е вярна на практика ако работя на догозор по 20ч на седмица след 12тия пейслип ще мога да кандидатствам за синя карта.

Вярно ли е това ?

Поздрави,
    Станислав.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: От SE през 4h работен ден до Синя карта - възможно ли е

Цитирай Първоначално написано от stykiaz Виж мнението
    Здравейте,

скоро един познат ми подхвърли една теория, която не успявам да потвърдя или проверя никъде.

Според него него, ако изкараш NIN като SE след това можеш с този NIN да работиш 20ч седмично, като продължаваш да си работиш и като SE и след като събереш 12 месеца на половин работен ден можеш да кандидатстваш за синя карта.

В моя случай до няколко седмици ще си издам първите фактури и ще подготвя останалите документи да кандидатствам за NIN на база SE. И ако тази теза е вярна на практика ако работя на догозор по 20ч на седмица след 12тия пейслип ще мога да кандидатствам за синя карта.

Вярно ли е това ?

Поздрави,
    Станислав.
    He.
    Това е вярно само за учещите, които са си извадили жълта карта, която е различна от СЕ картата, която е също жълта.
    Не поглеждай с гняв назад.

3. БЛАГОДАРЯ madlena, Мила thanked for this post
    Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: От SE през 4h работен ден до Синя карта - възможно ли е

Здравейте,

Вярно ли е това ?

Поздрави,
    Станислав.
    Този твой приятел да не е от приказката "Алиса в Страната на Чудесата". Прати му много поздрави от Арменския Поп !!!!
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

5. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Lightbulb Относно: От SE през 4h работен ден до Синя карта - възможно ли е

Здрасти,

Пропуснал си най-важното - предполагам, че от бързане.
    [...]
    Според него него, ако изкараш NIN като SE след това можеш с този NIN да работиш 20ч седмично, ако си студент и имаш студентска жълта карта, като продължаваш да си работиш и като SE и след като събереш 12 месеца на половин работен ден можеш да кандидатстваш за синя карта.
    [...]
    Познатият ти учи ли нещо? Ако да, значи не ти е обяснил добре или ти не си разбрал теорията му. Ако пък си я разбрал правилно, то такъв филм определено няма, защото осигурителният номер не ти дава права за работа.

Поздрави!

7. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Напреднал Аватара на danny s
    Град
    Uxbridge
    Post Thanks / Like

Изобщо не е имал в предвид учащ се
    И после, когато попълва формата за синя карта има питане:
    Have you or any family members included in this application made any
    previous applications to the UK Border Agency?
    If yes, please provide the Home Office reference number.
    If you do not have a reference number but have previously made an application, please give details below...

Ако каже, че е кандидатствал за селф - тогава на какви основания е работил като нает, ще го питат!
    Ако каже, че не е кандидатствал - пак същото - на какви остования е работил като нает...
    Too Blessed To Be Stressed!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Вярно ли е това ?

Поздрави,
    Станислав.
    Няма как да потвърдиш тази теория, щото просто не е вярна. Жълта карта за СЕ не дава право на НИКАКВА работа като нает по договор, нито на 4 часа, нито на повече или по-малко. Оттам нататък всички разсъждения са преливане от пусто в празно. Казаха ти вече за разликата между жълта карта за СЕ и жълта карта за студент.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Анулиране на синя карта. Възможно ли е?
    От toss във форум Registration Certificates
    Отговори: 11
    Последно мнение: 06-09-2013, 19:03
  2. възможно ли е да подадем за синя карта.
    От ZAPRINSKI във форум Self-Employed
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-04-2013, 18:47
  3. Жълта към Синя карта, възможно ли е?
    От sheni във форум Self-Employed
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-04-2012, 14:59
  4. Синя карта за роднина, възможно ли е?
    От tsvelichkova във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 6
    Последно мнение: 21-09-2010, 09:51
  5. Отговори: 2
    Последно мнение: 03-02-2010, 19:34

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •