»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 4 от общо 4
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Nov 2009
    ћнени€
    11
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »зтекла жълта карта - National Insurance Number

ѕривет на всички.

¬ момента съм в малко деликатна ситуаци€ и се чуд€ как да постъп€ и какво да направ€ затова имам нужда от вашите съвети насоки и мисли

»мам издадена жълта карта като студент 20часа седмично, ко€то уви е изтекла от 2 месеца, но през тези 2 месеца, усп€х да си намер€ работа в един ѕъб и работ€ 1 месец, не особено легално.  огато ме наемаха, мениджъра €вно не знаеше за изисквани€та за хора от Ѕг и не ми иска никакви документи, казах му че н€мам изваден National Insurance Number, той каза н€ма проблеми, когато издадеш ми го дай и ме регистрира с н€какъв временен доколкото разбрах. “ъй като картата ми е изтекла, не се престраших да кандидатствам за NI да не стане н€какъв сакатлък и реших да изчакам докато ми издадат новата ∆ълта карта, за ко€то кандидатсвах Ќоември, обаче €вно там нещата нещо се забав€т (имало н€какви нови правила/проверки) и не е €сно кога ще е получа. ƒнес Ўефа ми каза че искал да му дам Ќомера вече, каза ми го между другото но звучеше спешно, аз му казах ќк, понеже не исках да изпадам в полемики и сега се чуд€ какво да прав€.

¬ъпроса е следни€, мога ли да кандидатствам за NI с изтекла жълта карта, имам едно писмо от колеж, който е страничен от колежа с който кандидатствах за ∆ълта карта, според което съм студент до март месец?
    ўе провер€ват ли дали е изтекла или не?  акто и ако се усет€т че е изтекла, могат ли да ме глоб€т мен или шефа с онази солена глоба от 5 бона?

Ѕлагодар€ за вниманието ви.

Banned forever јватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    –егистриран на
    Sep 2007
    √рад
    Yorkshire
    ћнени€
    11 255
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: »зтекла жълта карта - National Insurance Number

÷итирай ѕървоначално написано от ivankoz ¬иж мнението
    ѕривет на всички.

¬ момента съм в малко деликатна ситуаци€ и се чуд€ как да постъп€ и какво да направ€ затова имам нужда от вашите съвети насоки и мисли

»мам издадена жълта карта като студент 20часа седмично, ко€то уви е изтекла от 2 месеца, но през тези 2 месеца, усп€х да си намер€ работа в един ѕъб и работ€ 1 месец, не особено легално.  огато ме наемаха, мениджъра €вно не знаеше за изисквани€та за хора от Ѕг и не ми иска никакви документи, казах му че н€мам изваден National Insurance Number, той каза н€ма проблеми, когато издадеш ми го дай и ме регистрира с н€какъв временен доколкото разбрах. “ъй като картата ми е изтекла, не се престраших да кандидатствам за NI да не стане н€какъв сакатлък и реших да изчакам докато ми издадат новата ∆ълта карта, за ко€то кандидатсвах Ќоември, обаче €вно там нещата нещо се забав€т (имало н€какви нови правила/проверки) и не е €сно кога ще е получа. ƒнес Ўефа ми каза че искал да му дам Ќомера вече, каза ми го между другото но звучеше спешно, аз му казах ќк, понеже не исках да изпадам в полемики и сега се чуд€ какво да прав€.

¬ъпроса е следни€, мога ли да кандидатствам за NI с изтекла жълта карта, имам едно писмо от колеж, който е страничен от колежа с който кандидатствах за ∆ълта карта, според което съм студент до март месец?
    ўе провер€ват ли дали е изтекла или не?  акто и ако се усет€т че е изтекла, могат ли да ме глоб€т мен или шефа с онази солена глоба от 5 бона?

Ѕлагодар€ за вниманието ви.
    ј ти като си имал жълта карта, защо не си кандидатствал за син€, а отново чакаш жълта?
    Ќе поглеждай с гн€в назад.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Nov 2009
    ћнени€
    11
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: »зтекла жълта карта - National Insurance Number

Arthur's Sword EXCALIBUR,
    не кандидатствам за син€, поради това че наскоро си намерих работа и н€мам 12 пейслипа, т.е 1 година на работа.  акто и картата не ми беше издадена за 1 година, а за около половин.

—ега погледнах и направих сметките и всъщност, когато започнах работа, картата е била все още активна. јз започнах работа 15 окт, а картата изтече на 30 окт. Ќе зна€ дали това промен€ нещо.

сладур јватара на Doondie
    –егистриран на
    Sep 2008
    √рад
    ѕлевен
    ћнени€
    3 999
    Post Thanks / Like

Lightbulb ќтносно: »зтекла жълта карта - National Insurance Number

Ќе важи ли та€ карта 2-4 месеца след приключване на курса? Ќали си кандидатствал за нова? »скай от шефа си препоръка за пред JobCentrePlus, занеси и писмо от колежа (страничен(?!) или какъвто е там), че учиш редовно, и се €ви с вече изтеклата жълта карта и 1-2 банкови извлечени€. ѕокажи и бележката от ѕощата, че си пратил писмо до Ўефийлд (с документи за нова), ако се наложи.
    «ащо си мислиш, че с новата жълта карта, ко€то не се знае кога ще дойде, осигурителни€т ти номер ще цъфне в пощенската ти кути€ за 1 седмица? »ли се из€сни с шефа си, че чакаш Home Office да ти изпрати документа (€вно не живееш в Ћондон, щом не си отишъл до  ройдън за нова жълта карта), с който можеш да си извадиш осигурителен номер без проблем, или кандидатствай още сега, след като му искаш препоръчително писмо сега, а не после.

”спех!

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. National Insurance Number
    ќт alexandropolis във форум ѕрофесии и работа
    ќтговори: 26
    ѕоследно мнение: 24-10-2013, 21:05
  2. National Insurance Number без европейска здравна карта?
    ќт Logistics във форум —татут в UK, посто€нно жителство, британско гражданство
    ќтговори: 6
    ѕоследно мнение: 27-03-2012, 20:36
  3. National Insurance Number без европейска здравна карта?
    ќт Logistics във форум «драве и здравеопазване
    ќтговори: 2
    ѕоследно мнение: 27-03-2012, 07:41
  4. National Insurance Number
    ќт alexandropolis във форум ќтзиви за работодатели и об€ви за работа
    ќтговори: 22
    ѕоследно мнение: 12-02-2010, 15:27
  5. National Insurance Number
    ќт Nadia-N във форум ѕрофесии и работа
    ќтговори: 21
    ѕоследно мнение: 30-01-2006, 12:29

ќтметки