Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 79 от общо 79
    На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Страх ли ви е от СМЪРТТА!?

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Тогава животът тук няма абсолютно никаквъв смисъл!?
    Какво значение има брекзит или ЕС, дали ще живееш добре, как ще живеят децата ти, като след някоя друга деситилетка - просто изчезваш?
    Някой хора преди да са си изплатили ипотеките в УК , техните родители ще са умрели и няма на кой да се хвалят на село

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Страх ли ви е от СМЪРТТА!?

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Същото е като да намериш половин бутилка евтино бренди в шкафа под мивката,между торбичка с неизвестна втвърдена субстанция и нещо изглеждащо като много отдавна използвана гъба за чинии с кафеви петна по края и съответния мирис.
    there is a wee without poo
    ..but there is no poo without wee....

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Страх ли ви е че не сте съществували преди да сте се родили?
    Страх ли ви е че не си спомняте първите най ранни години от живата си?

Много ми харесва израза, който прочетох или чух някъде: “А, бе, то ши съ мре, ама как ши са рита...”

Та страх ме е от болката и дължината на съзнателно усещаната агония. А не от това че съм заспал.

Живота ме е сблъсквал повече от пет пъти в ситуации на ръба на съзнателна и дълга агония и съм пищял с минути докато съм умирал (и ми се е разминавало). Причините са били от всички важни органи - стомах бъбреци сърце мозък. Имал съм в някои ат тези случаи халюцинации на същества надвесени над мен които ме колят - усещал съм го коленето чак си бях изплезил езика. Чувал съм ги как ми мърморят злобно “падна ли ми сега”. Халюцинирал съм как ги псувам и ги кълна че ме убиват.

Невъзможно е да спреш конвулсиите и писъците. Нито е възможно да ги забравиш освен ако не положиш усилия.

Почти съм Умирал съм и други около пет пъти в абсолютно спокойствие и неведение без болка и без да разбера че ще умра следващия миг или че умирам. Страхът и ужасиите са били за онзи или онези които са ме откривали/наблюдавали. Причините - сърцето или мозъка.

Чел съм че шанса е наистина фифти фифти да се гътнеш мирно все едно са ти дръпнали контакта на телевизира внезапно а другата страна на монетата е по неприятна. Това примерно за типа умирания вследствие изненадващи сърдечни удари падания удряне застрелване/намушкване и т.н.

Ако умираш от рак или нещо друго подобно в добра домашна или болнична обстановка - процеса се нарича “активно умиране” и е три седмици.
    Крайното умиране е последните три дена.

Болките преди последните три дена успешно се тушират от съвременната медицина.
    Последните три дена умиращия е в безсъзнание или полусъзнание дезориентиран.
    Медицинската агония е последните опити за дишане съпроводени с конвулсии може и ръмжащо гъргорене от пълнещия се с плюнка и течност бял дроб . Това може би изглежда ужасяващо болезнено но умиращия всъщност не е в съзнание в този момент макар че може да говори несвързано. Последните ясни изречения и предсмъртни думи в съвремените умиряния ся от преди последните три дена.

При самия миг на последния сърдечен удар и умирането зениците на очите се подбел ват нагоре. Долната челюст обикновено увисва. Дишането става учестено и сякаш мъчително с последен хрип въздишка. Малко преди това може да се наблюдават пръстите на ръцете да се свиват все едно държат и пускат нещо. Абсолютно съм сигурен че умиращия вече е отдавна в безсъзнание и въобще не изпитва болка при този стадий.

Докато съм бил в болници в България в моите стаи са умирали двама. Единия от вътрешен кръвоизлив заради редовно пиене на аспирин без да разбере нищо просто падна между леглата - дойдоха дигнаха го после ни казаха че бил умрял .

Другия умря през нощта чак са го изнесли тихо без да се събудя. А преди да заспим си бъбрихме с него всичко беше ОК. На сутринта сестрата ни каза ме умрял през нощта и докараха друг пациент на леглото му. Аз си мях младичък и малко шокиран тогава.

По филмите дават как хората говорят ясно и издъхват но това не е вярно или е било вярно само в миналото (ама и тогава ме съмнява)

Аз го знам от майка: тя го е виждала с бабите и дядовците ми. И си го е кръстила “агонийката”. Аз бях ужасен, като се случваше в дома ни със Сетра й и с баща й ( за другите вече бях тук в УК) но тя имаше опит след първия си път а освен това е обучавана - тя това работи. От няколко години е в даването на последна грижа за умиращите склеротици в България .

(За сведение на римокатолиците и майкотерезите , зорлен “светица” албанката е давала на активино умиращите в Индия и другите й държави жертви - икона тук таме аспирин и ужасни мъки - вместо адеквятното осигуряващо комфорт съвременно медикаментозно подпомагано облекчено умиране. Има книга която описва прането на пари , свидетелства от лекари от нейните “хосписи” които не им е разрешавано да дават морфин антибиотици и т.н на хора които всъщност е можело и да не умрат . Хосписите приличат на зали за всеобщо мъчение и ужасия от концлагер с одеяла на гол под икона на забучен Христос и надпис “така отивам при бога” с големи букви. Абсолютна гнусотия )

Така че майната му на умирането
    Обаче ритането....
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

4. ХАРЕСВАМ! Motovilkov liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Прав си Кори,
    процесът е по-ужасяващ от крайното състояние.
    Доста странно - обреченността на живота би трябвало да ужасява всеки. Ако знаеш, че краят е след няколко минути, дни, месеци ще си ужасен. Но ако е след десетки години хората го приемат за нормално. Раждаме деца, които са обречени на 100% смърт (въпрос на време).
    Животът се обезсмисля от самото му начало. Всеки иска да е здрав и жизнерадостен старец, но старческата недъгавост и болки са си щастие за по-лесно сбогуване с този свят.

6. ХАРЕСВАМ! korry liked this post
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Страх ли ви е от височини?
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 14
    Последно мнение: 06-05-2014, 20:39
  2. Великобритания - страх от чужденците
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-08-2010, 16:37
  3. Доган се изпусна от страх
    От Wolf във форум Новини от и за България
    Отговори: 36