Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 6 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 131
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моят опит в UK досега.

Ето пак линка UK Border Agency | How much does it cost?

Но за всеки случай ще пейсна това което е написано в сайта на Хоум офис.

How much does it cost?
    Applying in person

This page explains the fees for making an application in person at a public enquiry office.

The fee for our same-day premium service depends on the type of application you make. The fee is for consideration of your application but does not guarantee that your application will be approved. It is higher than the fee for making the same application by post. You can find details of individual fees and how you can pay them below.

We will not refund your fee if we refuse your application or you withdraw it, so you should ensure that:

* you meet the requirements for your type of application (described in the relevant sections of this website); and
    * you bring all the required documents to your appointment at the public enquiry office - see Before you arrive for more information.

Although the public enquiry office will try to deal with your application on the day after initial consideration, it is sometimes necessary to send it to a case working area if it is too complex. We are confident that we can offer a same-day decision in the vast majority of cases, but in those rare cases further correspondence may be dealt with by post.

For some types of application, you can include your dependants - who can only be your husband, wife, civil partner, unmarried partner or same-sex partner, and any dependent children under 18 - on your application form. For other types of application, you cannot include any dependants on your application form. You should check the relevant section of this website for information about your application type.

For applications that cannot include dependants, or if your partner or dependant under 18 applies separately at a different time or on another form, they must pay the appropriate fee. Dependants over 18 must complete their own form and pay the appropriate fee.

Choose a heading below to show more information.

Таксата която се плаща в Кройдан зависи от това как си си направил апликейшъна - дали в UK извън UK или по пощата
    Това което пействам са такси за TIER 4
    #
    Fee if you are applying by post in the UK Fee if you are applying in person inside the UK Fee if you are applying outside the UK
    Main applicant Ј357 Ј650 Ј220
    Partner or child aged under 18 (if they are applying at the same time as the main applicant) Ј100 for each family member included on the main applicant's application form Ј150 for each family member included on the main applicant's application form Ј220 for each family member
    Partner or child aged under 18 (if they are applying later), or child aged over 18 Ј500 for each family member Ј800 for each family member Ј220 for each family member

Fee if you are applying by post in the UK Fee if you are applying in person inside the UK Fee if you are applying outside the UK
    Main applicant Ј357 Ј650 Ј220

Които се интересува да разгледа таксите и ще му стане по-ясно.
    Но така или иначе преди да се явиш на интервю трябва да имаш дебитна карта с която да си платиш интервюто, иначе няма как. Само ще си загубиш времето да ходиш до Англия. Затова го пиша това за да се информирате от официалните сайтове!!! Иначе лошо, Иначе мъка! (:

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wawa Виж мнението
    Пиша до всички бъдещи емигранти, които искат да си опитат късмета на Острова.
    Поздравявам Никк за успеха му!!! Но искам да допълня форума със следната информация - ЗА ДА СЕ ЯВИТЕ НА ИНТЕРВЮ В КРОЙДАН, СЛЕД КАТО УСПЕШНО СТЕ ПОЛУЧИЛИ РЕФЕРЕНТЕН НОМЕР И ДАТА И ЧАС НА СРЕЩАТА, ТРЯБВА В ДЕНЯ НА СРЕЩАТА ДА ЗАПЛАТИТЕ 650 ПАУНДА ТАКСА. Таксата от 650 паунда е само ако сте си направили APPOINTMENT ONLINE, ако сте си направили срещата по пощата ще ви струва по-малко 375 паунда.
    Казвам всичко това с желанието да няма РАЗОЧАРОВАНИ БЪЛГАРИ ПРЕД ХОУМ ОФИСА В КРОЙДАН.
    Пращам линк от официалната страница на хоум офис където може да проверите таксите за провеждане на PERSONAL APPOINTMENT.
    UK Border Agency | How much does it cost?
    Надявам се да съм бил полезен, ако някои има въпроси към мен нека да ми пише. Поздрави на всички и един съвет когато предприемете стъпки по заминаване в чужбина проверете всяка информация по два пъти или само един път, но да е от официален източник. За Англия това е сайтът UKBA.
    Поздрави!!!
    Глупости.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/wo...eretosendform/
    Последно редактирано от Staki : 08-12-2010 на 22:48
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

3. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, Nikk_, musi, mecho1991 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

И още по-ясно написано:

ICW I-Apply

Service BR1
    About this service
    Application for a Registration Certificate for a Bulgarian or Romanian national Exercising a Treaty Right in the United Kingdom

Cost
    No fee.
    Time required
    We recommend that you allow approximately 3.5 hours to complete this form. This excludes any time you may need to gather supporting evidence.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Нека wawa да обясни, защо кандидатства по TIER4.
    Не поглеждай с гняв назад.

6. БЛАГОДАРЯ smartybonita, Nikk_, mecho1991 thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Нека wawa да обясни, защо кандидатства по TIER4.
    По TIER4 кандидатстват студенти от визови страни, wawa се е объркала. Тези такси са за визи, за кандидати от страни извън ЕС, Зара вече го обясни. За българи регистрационните сертификати са безплатни и се кандидатства с формуляри, започващи с БР (българи и румънци).
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    По TIER4 кандидатстват студенти от визови страни, wawa се е объркала. Тези такси са за визи, за кандидати от страни извън ЕС, Зара вече го обясни. За българи регистрационните сертификати са безплатни и се кандидатства с формуляри, започващи с БР (българи и румънци).
    Така е, за нас такси няма. Поне на мен на са ми искали , но ако някой държи нека преведе на Хоум Офис 650 пауда, едва ли ще му се разсърдят

9. БЛАГОДАРЯ Мила, mimi3389, MilenVelikov, vanessa2007, _DANI_ thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Браво! Много ти благодаря за това което си описал. Изключително е полезно за такива като мен които мислят да тръгват по твоите стъпки. Жив и здрав да си и успех!

11. БЛАГОДАРЯ MilenVelikov, mecho1991 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за споделения опит - много полезен и поучителен разказ - находчивостта е важно и задължително условие за успеха. Да се подготвиш, като проучиш основно теорията и питаш как става наживо работата... да не бъбриш, когато не те питат, да слушаш спокоен и да отговаряш точно и кратко, със спокоен тон...и пак да питаш "не белило, а патило", ама това "патило", което е мислило...какво прави ...Благодаря и УСПЕХ! Вярвам, че ще успееш!

13. БЛАГОДАРЯ Nikk_ thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Относно РАЗДЕЛЕНИТЕ КРАНЧЕТА....)) Сгънете лист фолио на 3 - направете правоъгълник - пприбл. 15 на 30 см...сложете го под чучурите на двата крана , огънете краищата нагоре и ги прикрепете с каквото намерите - друго фолио, усукано като въже, дебел конец или...каквото ви роди фантазията...сменете го, като потъмнее от варовика - водата тук е много варовита...)) Наздраве!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от valsm Виж мнението
    Относно РАЗДЕЛЕНИТЕ КРАНЧЕТА....)) Сгънете лист фолио на 3 - направете правоъгълник - пприбл. 15 на 30 см...сложете го под чучурите на двата крана , огънете краищата нагоре и ги прикрепете с каквото намерите - друго фолио, усукано като въже, дебел конец или...каквото ви роди фантазията...сменете го, като потъмнее от варовика - водата тук е много варовита...)) Наздраве!
    Нещо снимка? Че не си го представям аз, откъде точно ще изтича смесена водата. Мистик беше дала картинка на едно приспособление, което се купува от магазин и не беше скъпо.

Иначе... водата къде точно е много варовита? Ти в Лондон ли си? Щото при нас е мноооого мека.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nikk_ Виж мнението
    Така е, за нас такси няма. Поне на мен на са ми искали , но ако някой държи нека преведе на Хоум Офис 650 пауда, едва ли ще му се разсърдят
    Подобно стана в началото на 2007 след приемането на страната ни в EU с мои две колежки.
    Аз,четейки информацията ,която пишеше във форума им казах, че хората BGHelp пишат- такса за Българи няма ама,не ...... кой ме слуша.
    Аз им казах-не плащайте, ядосвах се,ама после си казах-кой каквото прави,на себе си го прави.
    Със самочувствие на по-добре знаещи езика-чели, без да се поинтересуват от нещо друго,попълниха документите си( бяха за ILR) и заедно с тях и чек за Ј 780.
    Та минаха 1-2 месеца,от ХО се получиха техните документи,взеха им и парите.
    Е,ама се разчу ,че наистина такса за БГ няма.
    Една от колежките(прецакалите се),даже ме попита след около 8 месеца -може ли да попиташ в BGHelp дали някак си може да им се върнат парите????
    3а нас такси нямалo!!!
    Последно редактирано от musi : 02-01-2011 на 14:17

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

17. БЛАГОДАРЯ Nikk_, mecho1991 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

НИК, МОЙТЕ АДМИРАЦИИ !!! ЗНАЕШ АКВО ИСКАШ А ТОВА Е НАЙ-ВАЖНО. УСПЕХ.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много за информацията! С доста ровене из форумите всичко може да се открие

Напреднал Аватара на pavlov
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Къде си никк_ ??
    Пускай следващата доза адвентчър =]]]

Нов потребител Аватара на tasemi
    Post Thanks / Like

браво ники и аз съм на Ллоидс и с принтиран банк стейтмент си зех жълтата карта.Ама аз го принтнах и отидох да го подпечатат в клона ,че да изглежда по официално.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Wink Относно: Моят опит в UK досега.

Е, ще направя последен ъпдейт на темата. Мисля че с това се изчерпва всичко Става въпрс за NINO, букване на интервю, самото интервю и т.н.

National Insurance number

Запазването на интервю става по телефона (е, за Лондон поне е така, изключения всякакви). Не ми се ровичка за номера, във веки Jobcentreplus като попитате ще Ви го дадат. Обаждате се, продиктувате даните си и Ви насрочват интервю. В моя случай се наложи 2 пъти, и двата пъти беше след около 2-3 седмици.

Самото интервю.
    Дадох си писмото което получих по пощата и ми казаха да изчакам, щели да ме извикат. След 10-ина минути една начумерена лелка ми извика името и се запътихме към бюрото и. Беше доста неучтива, дори успя и да ме обиди по време на интервюто, но нали съм добра душа, лесно прощавам .
    Незнам аз ли си въобразявам, но навсякъде в Лондон са адски учтиви, усмихнати и услужливи (е, има и малки изключения разбира се ). Когато се стигне обаче до администрация, там положението е на обратния полюс - намусени, начумерени, държат се дръзко, предизвикателно и да не кажа грубо. Незнам, може би защото са от положението на силата и си мислят че могат да правят всичко с "бедните" емигранти (не че 80% от тях са "чистокръвни" англичани, ма карай), или просто аз само на такива попадам. Шанс . Както и да е, да не се отвличам .
    Поиска ми паспорта, аз подавам личната карта, при което тя "А паспорта Ви?" Аз завъртам безпомощно очи, защото за хиляден път ще ми се наложи да изрицитирам, че България е страна членка не ЕС и паспорт не ми трябва... Както и да е, разбрахме се . Поиска после доказателство за адрес - подавам вече златното банково извлечение (колко пъти го ползвам това чудо при различни случаи, наистина е безценно). Подавам после договора си, пейслиповете и накрая жълтата "книжка" . Отиде, снима ги и се върна като ме накара да подпиша всеки лист. Избълбука нещо за личната ми карта и книжката, аз само кимнах многозначително сякаш съм я разбрал и ги прати на някъде за нещо си . После 5-6 минутки задава въпроси и попълва някакъв формуляр - каквото ти е фамилното име, кога си роден, кога дойде в Англия, кога почна работа, кой номер обувки носиш , глупости, предполагам да потвърди дали наистина си ти, че не може да препише данните от документите. Както и да е. Върна ми всичко без личната и жълтата и ми каза да изчакам да ми ги дадат. Даде ми и писмо с реферънс номер и още някакъв номер, с които ако до 4 седмици не получи писмо от Department for Work and Pension да проверя какво става. Самата пластика (която пише че не е необходима) щяла да дойде до 9 месеца . Върнаха ми документите и така. Самото "интервю" ако мога изобщо така да го нарека е около 15-20 минути, още толкова чакане, грубо за около час свърши всичко.

Държа изрично да кажа, че аз кандидатствах от позиция за студнет, със документи за студент. Така че и идея си нямам как стои въпроса с NINO за селф имплои, какви документи искат или как протича.

Е, това е от мен. Желая успех на всички .

И весел и усмихнат ден, разбира се

23. БЛАГОДАРЯ elicka, rzt7, vm13, anastasiys, slannn and 10 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

а получи ли си вече нин номера

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Интеренсувам се до каква възраст се попълва ЕЕА1 за жалта студентска card и ако си я надминал малко какво се прави много много ще съм благодарен ако не ме нахапите с ..чЕТИИИ...всичко е писано 100 пъти

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Това ме подсеща, аз съм с насрочено интервю за НИН този петък. Проблемът ми е, че не получавам никакви сметки по пощата, нито банково извлечение. Запазил съм си няколко invoice-a от разни онлайн покупки, дали ще ги приемат за доказателство за адрес?

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gslokoski Виж мнението
    Това ме подсеща, аз съм с насрочено интервю за НИН този петък. Проблемът ми е, че не получавам никакви сметки по пощата, нито банково извлечение. Запазил съм си няколко invoice-a от разни онлайн покупки, дали ще ги приемат за доказателство за адрес?
    Ти като си си сменил името, а картата ти е със старото име, дали няма да се заядат от JC+?

P.S. По-горе имаше някакво описание как да си извадиш банково извлечение on-line.
    Последно редактирано от Arthur's Sword EXCALIBUR : 13-02-2011 на 23:07
    Не поглеждай с гняв назад.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gslokoski Виж мнението
    Трябваше да ги попиташ, когато си насрочваше интервюто... Не е късно все пак да ги попиташ и сега.

Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nikk_ Виж мнението
    Е, ще направя последен ъпдейт на темата. Мисля че с това се изчерпва всичко Става въпрс за NINO, букване на интервю, самото интервю и т.н.

National Insurance number

Запазването на интервю става по телефона (е, за Лондон поне е така, изключения всякакви). Не ми се ровичка за номера, във веки Jobcentreplus като попитате ще Ви го дадат. Обаждате се, продиктувате даните си и Ви насрочват интервю. В моя случай се наложи 2 пъти, и двата пъти беше след около 2-3 седмици.

Самото интервю.
    Дадох си писмото което получих по пощата и ми казаха да изчакам, щели да ме извикат. След 10-ина минути една начумерена лелка ми извика името и се запътихме към бюрото и. Беше доста неучтива, дори успя и да ме обиди по време на интервюто, но нали съм добра душа, лесно прощавам .
    Незнам аз ли си въобразявам, но навсякъде в Лондон са адски учтиви, усмихнати и услужливи (е, има и малки изключения разбира се ). Когато се стигне обаче до администрация, там положението е на обратния полюс - намусени, начумерени, държат се дръзко, предизвикателно и да не кажа грубо. Незнам, може би защото са от положението на силата и си мислят че могат да правят всичко с "бедните" емигранти (не че 80% от тях са "чистокръвни" англичани, ма карай), или просто аз само на такива попадам. Шанс . Както и да е, да не се отвличам .
    Поиска ми паспорта, аз подавам личната карта, при което тя "А паспорта Ви?" Аз завъртам безпомощно очи, защото за хиляден път ще ми се наложи да изрицитирам, че България е страна членка не ЕС и паспорт не ми трябва... Както и да е, разбрахме се . Поиска после доказателство за адрес - подавам вече златното банково извлечение (колко пъти го ползвам това чудо при различни случаи, наистина е безценно). Подавам после договора си, пейслиповете и накрая жълтата "книжка" . Отиде, снима ги и се върна като ме накара да подпиша всеки лист. Избълбука нещо за личната ми карта и книжката, аз само кимнах многозначително сякаш съм я разбрал и ги прати на някъде за нещо си . После 5-6 минутки задава въпроси и попълва някакъв формуляр - каквото ти е фамилното име, кога си роден, кога дойде в Англия, кога почна работа, кой номер обувки носиш , глупости, предполагам да потвърди дали наистина си ти, че не може да препише данните от документите. Както и да е. Върна ми всичко без личната и жълтата и ми каза да изчакам да ми ги дадат. Даде ми и писмо с реферънс номер и още някакъв номер, с които ако до 4 седмици не получи писмо от Department for Work and Pension да проверя какво става. Самата пластика (която пише че не е необходима) щяла да дойде до 9 месеца . Върнаха ми документите и така. Самото "интервю" ако мога изобщо така да го нарека е около 15-20 минути, още толкова чакане, грубо за около час свърши всичко.

Държа изрично да кажа, че аз кандидатствах от позиция за студнет, със документи за студент. Така че и идея си нямам как стои въпроса с NINO за селф имплои, какви документи искат или как протича.

Е, това е от мен. Желая успех на всички .

И весел и усмихнат ден, разбира се
    в JCP и подобни институции работят най-ниско платените и неуспяли хора в тая държава ... имах само един контакт с тях на втората или третата седмица от престоя ми и трябваше много здраво да ги насмета, защото много ме издразниха ... полза няма викат ти сори-сори и си остават същите малоумници ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DarkFallout Виж мнението
    в JCP и подобни институции работят най-ниско платените и неуспяли хора в тая държава ... имах само един контакт с тях на втората или третата седмица от престоя ми и трябваше много здраво да ги насмета, защото много ме издразниха ... полза няма викат ти сори-сори и си остават същите малоумници ...
    рекс, тоя май нещо се изживява като мъж...да земем да го поканим на напитка - гледам, че му дължиш пари...ще му се издължим заедно и после ще го поканим да ни купи по едно гинес...

леля ми - виждаш ли кви типове създават впечатлението за българските доктори...

дарк - pray to yer fucki.ng gods you don't trip and fall over...coz then you'll be fucke.d

http://www.youtube.com/watch?v=egsTgKCyepQ
    Последно редактирано от Bassman : 14-02-2011 на 00:08

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Ти като си си сменил името, а картата ти е със старото име, дали няма да се заядат от JC+?

P.S. По-горе имаше някакво описание как да си извадиш банково извлечение on-line.
    Аз си ги гледам онлайн, но там никъде не ми пише адреса.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Моят опит в UK досега.

Браво на Николай! Точно така и аз чета всичко от Форума и ще видя скоро дали ще ми провърви и на мене там!

Страница 3 от 6 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 41
    Последно мнение: 09-08-2013, 11:57
  2. Отговори: 50
    Последно мнение: 29-03-2013, 11:01
  3. Моят опит - не се доверявайте на агенции (NVQ)!
    От ILIYANA87 във форум Посреднически фирми
    Отговори: 9
    Последно мнение: 20-04-2012, 11:56
  4. Отговори: 43
    Последно мнение: 13-02-2012, 17:19
  5. Моят опит с Nationwide
    От Carmen във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 37
    Последно мнение: 07-10-2005, 16:29

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми