Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 128

Post Thanks / Like

По подразбиране Шофьорска книжка

Каква книжка трябва да имам за да управлявам мотопед?

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от nat
    Каква книжка трябва да имам за да управлявам мотопед?
    До 125 бубика може със специален документ казват му Cbt изкарва се за 1 ден и важи за 2 години, трябва да имащ винаги знак L на мотора и го каращ сама, нямаш право да возиш друг.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

trqbva ili:

provisional + CBT + L
    ili Full licence B + CBT - v toq slu4ai mislq 4e do 125 cc e bez L , a nad 125 sus "L"
    full licence cat. A - togava ne ti trqbva "L" obviously

the man
    Post Thanks / Like

По подразбиране

a triabva li da ima6 zaduljitelno i provijanal licens tui kato na men mi kazaha 4e bez nego i motoped dori ne moje6 da kara6

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

bez provisional ni6to nqma6 pravo da kara6 izob6to - dori i s instruktor - osven tova mnogo hora ne znaqt 4e ot provisional mogat da ti vzemat to4ki (primerno za speeding). To to4no tova e i pri4inata da go iziskvat de, ina4e nali 6a ma fanat za drujkata

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: шофьорска книжка

Тука нещо не ми е ясно.... Чета изискванията за кандидатстване за Provisional driving licence за документите, които да им изпратя на господата от DVLA. Ако правилно разбирам, трябва снимката ми да е подписана от някой (от споменатите категории), който да ме познава повече от 2 години???
    Warning : This person must have known you personally for at least two years and must not be a relative.
    Значи ли това, че няма как да се заобиколи това изискване? Хората от тези категории, които биха могли да се подпишат, не ме познават повече от 6 месеца, откогато съм в ЮК, а тези, които ме познават от повече време, не са от тези категории... Някакви идеи за помощ?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

плъшка Аватара на Beri
    Post Thanks / Like

На мен едно време ми го подписа жената,на която гледах децата,тя беше домакиня,но написа това,което беше работила преди,нещо в телевизията,не помня точно.
    А на мъжа ми му го подписа негов приятел(българин),който не беше нито едно от изброените,имаше вече англ. книжка.
    Сама прецени кой ще попиташ,но няма голямо значение,според мен.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Beri
    На мен едно време ми го подписа жената,на която гледах децата,тя беше домакиня,но написа това,което беше работила преди,нещо в телевизията,не помня точно.
    А на мъжа ми му го подписа негов приятел(българин),който не беше нито едно от изброените,имаше вече англ. книжка.
    Сама прецени кой ще попиташ,но няма голямо значение,според мен.
    Аз имам кого от тези категории да помоля, но никой от тях не ме познава от повече от 2 години, това ми е притеснението. Не мога да ги моля да лъжат хората...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

плъшка Аватара на Beri
    Post Thanks / Like

Щом не искаш да караш хората да лъжат,просто помоли някой,който те познава от 2 год.,но не е от тези категории.За това ти дадох тези примери,защото няма значение,едва ли някои сяда да ги проверявя.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Beri
    Щом не искаш да караш хората да лъжат,просто помоли някой,който те познава от 2 год.,но не е от тези категории.За това ти дадох тези примери,защото няма значение,едва ли някои сяда да ги проверявя.
    Благодаря ти за съветите, но и така не става при мен. Там е работата, че съм тук от 6 месеца и това се вижда от печата в паспорта ми, а го пиша и в молбата. Практически няма човек в ЮК (освен роднини, но те също не могатда подпишат), който да ме познава повече от 2 години.

Вече подадох документите и за тези, които имат моя проблем и биха се чудили какво да правят, обяснявам. Ходи се в най-близкото до вас поделение на DVLA с паспорта, молбата и снимката, служителите там са оторизирани да подпечатат снимката и да приемат документите. В момента в Суонзи, където се изпращат документите и се изготвят книжките, са доста ангажирани, донякъде поради летните отпуски, казаха ми, че вероятно книжката ще се забави повече от нормалните 6-8 седмици . Но от друга страна, като приключат с проверките по паспорта, който съм пратила, щели да ми го пратят обратно, без да се чака да се изготви книжката. Дай боже всичко да мине нормално и да не се загуби нещо по пътя. Иначе натам документите пътували със специален куриер.

Старо куче Аватара на Зъбаря
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla
    ... Но от друга страна, като приключат с проверките по паспорта, който съм пратила, щели да ми го пратят обратно, без да се чака да се изготви книжката. Дай боже всичко да мине нормално и да не се загуби нещо по пътя. Иначе натам документите пътували със специален куриер.
    Да, така е. На мен ми пратиха обратно паспорта за по-малко от седмица. И ако не се лъжа, 3-4 дни след това дойде и книжката.
    Wherever you go, wherever you be, THE HOME is the best,wherever you live...

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Question Re: шофьорска книжка

Разбрах за снимките,за подписите ,ама нищо не разбрах за необходимите документи,които трябва да се изпратят в DVLA за Profesional driving licence.
    Някой знае ли точни какво да се изпраща,на какъв адрес,какъв паспорт и т.н.
    Много ще съм ви благодарна за информацията предварително.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами това са документите, Муси.

Като си вземеш от пощата комплект документи, вътре има плик, за да изпратиш молбата в него, самият формуляр за молбата, специална книжка, която трябва да четеш внимателно, докато попълваш молбата, и още една книжка, дават и брошурка с тях с таксите, които плащаш за различните книжки. Адресът, на който се пращат нещата, го има вътре в книжките.

На практика изпращаш 1) молбата, на която залепваш 2) снимката (подписана или подпечатана както се обясни по-рано, паспортна, на бял фон, има изисквания, прочети ги и внимавай при залепянето, отлепя се едно квадратче и остава нещо като прозорче от лепящо фолио; прочети предварително накъде да сочи снимката и накъде да се вижда подписа или печата на гърба й), 3) международния си паспорт и 4) доказателство, че си изпратила 38 лири за таксата (аз изпратих чек, може и по друг начин, вътре пише, само не може кеш). Не ти искат медицинско, декларираш сам дали страдаш от един куп болести, изброени там, или пък дали виждаш добре и дали се нуждаеш от очила.

П.С. Чак сега виждам, че питаш за Professional Driving Licence. Това, което аз обяснявам, е за временна книжка - Provisional Driving Licence - тази, която получаваш, за да можеш да караш шофьорски курс, да се упражняваш да караш на собствена кола в присъствието на пълноправен шофьор и/или да се явиш на изпит за нормална книжка, т.е. Провижънъл е първата книжка, която получаваш на практика. После, като изкараш изпита, изпращаш отново документи, заедно с резултатите от изпита и тогава ти издават истинската книжка. Ако се нуждаеш от друг вид книжка - цъкни тук и чети от страницата на ДВЛА, която те препраща на разни места, в зависимост от това, което търсиш. Дано съм помогнала с обясненията .
    Цитирай Първоначално написано от musi
    Разбрах за снимките,за подписите ,ама нищо не разбрах за необходимите документи,които трябва да се изпратят в DVLA за Profesional driving licence.
    Някой знае ли точни какво да се изпраща,на какъв адрес,какъв паспорт и т.н.
    Много ще съм ви благодарна за информацията предварително.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ами това са документите, Муси.

Като си вземеш от пощата комплект документи, вътре има плик, за да изпратиш молбата в него, самият формуляр за молбата, специална книжка, която трябва да четеш внимателно, докато попълваш молбата, и още една книжка, дават и брошурка с тях с таксите, които плащаш за различните книжки. Адресът, на който се пращат нещата, го има вътре в книжките.

На практика изпращаш 1) молбата, на която залепваш 2) снимката (подписана или подпечатана както се обясни по-рано, паспортна, на бял фон, има изисквания, прочети ги и внимавай при залепянето, отлепя се едно квадратче и остава нещо като прозорче от лепящо фолио; прочети предварително накъде да сочи снимката и накъде да се вижда подписа или печата на гърба й), 3) международния си паспорт и 4) доказателство, че си изпратила 38 лири за таксата (аз изпратих чек, може и по друг начин, вътре пише, само не може кеш). Не ти искат медицинско, декларираш сам дали страдаш от един куп болести, изброени там, или пък дали виждаш добре и дали се нуждаеш от очила.

П.С. Чак сега виждам, че питаш за Professional Driving Licence. Това, което аз обяснявам, е за временна книжка - Provisional Driving Licence - тази, която получаваш, за да можеш да караш шофьорски курс, да се упражняваш да караш на собствена кола в присъствието на пълноправен шофьор и/или да се явиш на изпит за нормална книжка, т.е. Провижънъл е първата книжка, която получаваш на практика. После, като изкараш изпита, изпращаш отново документи, заедно с резултатите от изпита и тогава ти издават истинската книжка. Ако се нуждаеш от друг вид книжка - цъкни тук и чети от страницата на ДВЛА, която те препраща на разни места, в зависимост от това, което търсиш. Дано съм помогнала с обясненията .

Предполагам,че се е объркала. Има само два вида книжки - provisional и full driving license......

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Зъбаря
    Да, така е. На мен ми пратиха обратно паспорта за по-малко от седмица. И ако не се лъжа, 3-4 дни след това дойде и книжката.
    Само за протокола - подала съм документи в Глазгоу в ДВЛА на 23 август, днес, 11 септември, ми пристигна готовата временна книжка, т.е. на 20-ия календарен ден, въпреки че ме предупреждаваха, че може да чакам стандартно 6-8 седмици, та дори и повече, че били в отпуска. Паспортът ми пристигна преди няколко дни.

Имам въпрос към тези, които са си вадили книжка в ЮК за първи път - без да са имали книжка в БГ. Колко часа с инструктор сте взели? Вероятно е индивидуално, но питам, за да се ориентирам в средните стойности.
    Последно редактирано от Мила : 11-09-2006 на 17:26

Post Thanks / Like

Само за протокола - подала съм документи в Глазгоу в ДВЛА на 23 август, днес, 11 септември, ми пристигна готовата временна книжка, т.е. на 20-ия календарен ден, въпреки че ме предупреждаваха, че може да чакам стандартно 6-8 седмици, та дори и повече, че били в отпуска. Паспортът ми пристигна преди няколко дни.

Имам въпрос към тези, които са си вадили книжка в ЮК за първи път - без да са имали книжка в БГ. Колко часа с инструктор сте взели? Вероятно е индивидуално, но питам, за да се ориентирам в средните стойности.
    Средните стоиности според един местен инструктор са 50 часа и зависи от усвояемостта ,може и повече...

Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Средните стоиности според един местен инструктор са 50 часа и зависи от усвояемостта ,може и повече...
    Сериозно ли? Ами че това е 2 пъти повече от часовете предивдени в Бг, а и 50х20= Ј1000 Аз досега съм взел 3 часа, мисля още най-много толкова да взема, и ще се явявам на изпит на 29-ти. Дано всичко да е ок, че ако не го взема, тук дати се намират чак за след един месец.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Сериозно ли? Ами че това е 2 пъти повече от часовете предивдени в Бг, а и 50х20= Ј1000 Аз досега съм взел 3 часа, мисля още най-много толкова да взема, и ще се явявам на изпит на 29-ти. Дано всичко да е ок, че ако не го взема, тук дати се намират чак за след един месец.
    Имаш ли книжка от БГ? Аз питах за пълни начинаещи, всъщност, може би ти не си такъв.

Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Имаш ли книжка от БГ? Аз питах за пълни начинаещи, всъщност, може би ти не си такъв.
    Да, имам, забравих да уточня. Но от Бг нямах никакъв опит-кажи речи не съм карал. Тук карах около година, но понеже колата която карам е служебна, а шефа не иска да поемаме рискове си изкарвам УК книжка.

Post Thanks / Like

Дано да имаш късмет....с 3 часа само не знам дали ще стане. Имам една френдка (дано не ми се разсърди,че пиша неината сага),ама тя в последните 20-ина години и повече ,5 от които тук в УК) и по принцип от колата не слиза, още не и дават тукашна книжка,вече четири пъти опитва. И по принцип книжката в неиния случаи,не че не я взема,просто не и я дават....Всичките пъти все с по една грешка отгоре на допустимото...

Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Дано да имаш късмет....с 3 часа само не знам дали ще стане. Имам една френдка (дано не ми се разсърди,че пиша неината сага),ама тя в последните 20-ина години и повече ,5 от които тук в УК) и по принцип от колата не слиза, още не и дават тукашна книжка,вече четири пъти опитва. И по принцип книжката в неиния случаи,не че не я взема,просто не и я дават....Всичките пъти все с по една грешка отгоре на допустимото...
    Ами аз смятам още толкова да взема. А и инструктора ми каза, че за времето което съм карал, все още не съм успял да придобия много от вредните навици, заради които биха скъсали 90% от опитните шофьори(като твоята приятелка например). Също така ми обясни какви грешки допускам. За 3 урока почти спрях да ги правя, упражнихме всички маневри, даде ми и въпросника, от който ще бъдат двата въпроса в началото на изпита и сега ми остава да се упражнявам да карам "по правилата" тези 2 седмици, и преди курса пак ще взема 1-2 часа и смятам, че ще се справя
    PS Е, все пак мисля, че и малко късмет ще трябва

Нов човек Аватара на violinivo
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Ами аз смятам още толкова да взема. А и инструктора ми каза, че за времето което съм карал, все още не съм успял да придобия много от вредните навици, заради които биха скъсали 90% от опитните шофьори(като твоята приятелка например). Също така ми обясни какви грешки допускам. За 3 урока почти спрях да ги правя, упражнихме всички маневри, даде ми и въпросника, от който ще бъдат двата въпроса в началото на изпита и сега ми остава да се упражнявам да карам "по правилата" тези 2 седмици, и преди курса пак ще взема 1-2 часа и смятам, че ще се справя
    Доста късмет ще ти трябва, не малко, пак зависи къде ще караш изпита...дано успееш от първия път, щото като по4нат да те късат и то все за простотий и глупости, не му се вижда краят...става работата наистина като френдката на Зара.
    Успех все пак

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Късмет и успех! И да повлечеш крак след себе си

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Exclamation Re: шофьорска книжка

Късмет и успех
    А,аз не съм се oбъркала-питах за професионална книжка-съпругът ми е шофьор с много голям стаж-карал е 'тежки''машини-т.е.камиони в Бг-бетоновози и др.такива 29 години.Има работни места като шофьори тук ,заплащането е много добро и за това питах за професионална книжка.Казаха ми още,че след приемането в EU книжките ни са щяли да бъдат изравнени,както е при поляците(аман само тях даваме за пример,ама нейсе).
    Знаете ли нещо по този въпрос?Аз си спомням,че преди 2 години се говореше в BG-KAT за нови книжки,които да са валидни в EU,ама от тогава нищо не съм чувала.
    Последно редактирано от musi : 02-02-2008 на 17:51

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Шофьорска книжка
    От musi във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 965
    Последно мнение: 06-02-2017, 19:52
  2. Шофьорска книжка
    От tincheto във форум Общ форум
    Отговори: 16
    Последно мнение: 21-08-2015, 15:43
  3. шофьорска книжка в uk
    От veronimo във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1