Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567
Резултати от 151 до 173 от общо 173
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от glabadan Виж мнението
    Мъжът има годишен доход не повече от 15 000 -16 000, не е кандидатствал до сега за помощи. Сега съпругата му дойде да живее при него и е безработна. Той е от държава членка на ЕС, имат документи: НИН, банкови сметки, договор за наем.
    КАто гледам тук, с този доход и за данъчен кредит няма да се класират, на човек е 6,420, те го надхвърлят.https://www.gov.uk/government/public...and-thresholds

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия

Здравейте,
    само да попитам- за да получаваме Уъркинг и чайлд такс кредит, ако само единият от родителите работи, колко трябва да е минимумът часове на седмица?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от jorkata86 Виж мнението
    Здравейте,
    само да попитам- за да получаваме Уъркинг и чайлд такс кредит, ако само единият от родителите работи, колко трябва да е минимумът часове на седмица?
    https://www.gov.uk/government/collec...tlement-tables

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Здравейте, искам да попитам (понеже не видях някой да е писал за подобно нещо във форума по-нагоре) съпруга ми отива да работи легално в Англия при английски работодател, на трудов договор,пълно работно време, напълно всичко легално и след време иска да дръпне мен и сина ни(който е на 10 м.). Казаха ни че можем от там да кандидастваме за помощти там в бюрото, но е нужно да носи със себе си удостоверение за брак и акт за раждане на сина ни. Въпросът ми е понеже съм извадила от общината европейски образец на двата документа - формуляр А и формуляр Б, както и дубликати на документите със заверен правоъгълен печат за чужбина, но европейския образец може ли да свърши работа пред общината без да се налага да нося дубликатите за превод и легализация? В общината в БГ ми казаха, че този европейски образец нямало да ми свърши никаква работа за Англия, но във фирмата за превод и легализация казаха че ще с него ще можем да кандидастваме за помощи след като отидем там на място. Има ли истина в това?

5. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Dislikes Happy idiot, DerManko, Amun-Ra disliked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Мъжът ти предполагам е някакъв специалист щом идва с договор вече сключен. Каква е годишната му заплата по договор
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

7. БЛАГОДАРЯ DerManko thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от gretalinka Виж мнението
    ...Казаха ни че можем от там да кандидастваме за помощти там в бюрото...
    Хайде някой съвестен модератор да начене инициатива за кампания против бенефит и помощи "туризъм", защото услугата да се дава трибуна на това тук, ще бъде "мечешка".

Unemployed Roma immigrant Rudi Ion, currently living it up with his family in Bridlington Street, Nottingham, says he loves Britain and the Queen because of the benefits..

‘If my people bring more children in, or have more children here, there are more benefits. So, of course, they have babies.’

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...#ixzz3c5SOGUkw
    Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

9. БЛАГОДАРЯ madlena, musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Amun-Ra liked this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Нямаме още представа, на място ще разбере. Договорът не е сключен от БГ.
    Идеята ми е взимат ли се под внимание документите, на които съм извадила европейски образец по формуляр А и Б?

11. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Dislikes DerManko disliked this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от gretalinka Виж мнението
    Нямаме още представа, на място ще разбере. Договорът не е сключен от БГ.
    Идеята ми е взимат ли се под внимание документите, на които съм извадила европейски образец по формуляр А и Б?
    Не се тревожете за тези неща сега.
    Той нека да отиде,да се останови някъде.
    И веднага да отиде първо в Джоб центъра,а после и в кансила,и на двете места дават помощи.Ако не знае английски,ще му намерят преводач.
    Документите са лесна работа.

U cant succeed if u dont try.

13. Dislikes DerManko disliked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Аз разбирам твоята идея, моята е че те помощите не се раздават просто така а на бедни хора. Ако един човек го взимат специфично от бг за някяква работа то тази работа със сигурност не е нискоквалифицирана. Тоест вие няма да сте бедни и да имате право на ромощи. Съответно и въпроса ни отпада относно документите.

15. ХАРЕСВАМ! DerManko liked this post
    Recommend DerManko recommended this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Иначе дали печата е прарвоъгълен кръгъл или трапец няма никакво значение, нито пък има значение дали е преведен по незнам си кой образуц. Просто си вземи акта за раждане НЕПРЕВЕДЕН НЕПОДПЕЧАГАН И НЕ ПО ОБРАЗЕЦ. акта за брак е достатъчно камо да се преведе със съответният подпис и име на преводача

17. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DerManko Виж мнението
    Хайде някой съвестен модератор да начене инициатива за кампания против бенефит и помощи "туризъм", защото услугата да се дава трибуна на това тук, ще бъде "мечешка".

Unemployed Roma immigrant Rudi Ion, currently living it up with his family in Bridlington Street, Nottingham, says he loves Britain and the Queen because of the benefits..

‘If my people bring more children in, or have more children here, there are more benefits. So, of course, they have babies.’

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...#ixzz3c5SOGUkw
    Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

Вече е малко трудничко с бенефит туризма. Такъв не съществува вече.

Иначе има хора които наистина имат нужда от временна подкрепа и няма нищо лошо в това да поискат бенефит когато им се полага.
    Сега правилата са такеива че няма прецакване на системата и всички които са тлъгнали на бенефитен турищзъм скоро се връщат в бг заслъжняли още повече отщолкото когато са тръгнали.

Работа се иска, работа

19. БЛАГОДАРЯ няма, DerManko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, DerManko, musi, rumi_066, lordm and 1 others liked this post
    Recommend няма, DerManko, dimi_m recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

А какво ще кажете за бенефитите който много хора в Бг ги получават от ЮК.Ама как искам да ги спрат и да връщат
    взетите помощи.По мой данни жените 2-3 пъти злоупотребяват със помощите.Хем не плащат почти никакви данъци че и помощи.Болшинството клинарки са такива

21. Recommend няма recommended this post
    Dislikes няма disliked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Piter Виж мнението
    А какво ще кажете за бенефитите който много хора в Бг ги получават от ЮК.Ама как искам да ги спрат и да връщат
    взетите помощи.По мой данни жените 2-3 пъти злоупотребяват със помощите.Хем не плащат почти никакви данъци че и помощи.Болшинството клинарки са такива
    с тези писма, които почнаха да изпращат много често, като искат по сто пъти едни и същи документи, често между тях и паспорти и свидетелства за раждане, според мен много трудно някой, който вече живее в БГ, да получава дълго време помощи от ЮК... Ако има останали, те са единици и много скоро ще се изчистят. Коментарите ти за жените, че получавали помощи незаслужено... какво да ти кажа. Това се нарича "сексизъм". Не ти пречи, че жените раждат децата, а не мъжете, ама ти пречи, ако получават помощи...

Гугъл търсачка на форума

23. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, tt_tt_tt liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Почти всички кранчета вече са затворени и се затварят и малкото останали.
    Това не е проблем само за межденци в ук а и за самите ук граждани.
    Последното кранче затворено от 6 април е че всеки на когото все още му се плаща като селф от агенция hmrcще знаят доходите му, защото всички агенции които плащат на селф са длъжни да дават справка за платените суми на hmrc. Вече е трудно да се укриват доходи. Единственият начин е ако ти плащат cash in hand. Тук рядко е прието някой да прарви такива плащания и взимането на помощи кагято нямаш нужда от тях вече е почти невъзможно.
    Дори взимането на майчинство с заднаж дата на регистрация като селф вече е невъзможно.

Тези които взимат помощи и живеят в бг отдавна ги няма

От 6 април има толкова много промени, които много хора не ги знаят и тепърва ще се сблъскват с тях и "ще връщат".

Тоест нужда от призиви да спре бенефит туризма няма. Той вече е спрян и тепърва някои хора ще разберат

25. БЛАГОДАРЯ DerManko thanked for this post
    Recommend DerManko recommended this post
    Dislikes dimi_m disliked this post

По подразбиране Re: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Част от мненията са преместени в темата "Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия". Моля тук, в тази тема да пишат само тези, които задават или отговарят на конкретни въпроси за това, кой има право на определени помощи и за начина на кандидатстване за тях. Благодаря за разбирането.
    Последно редактирано от BGHelp : 05-06-2015 на 16:48 Причина: линк

27. БЛАГОДАРЯ lordm, DerManko thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,бих искал да попитам за дете с ТЕЛК в България,какви са процедурите за признаване в Англия и какви стъпки трябва да презприемем?

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Относно: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от ogy4a Виж мнението
    Здравейте,бих искал да попитам за дете с ТЕЛК в България,какви са процедурите за признаване в Англия и какви стъпки трябва да презприемем?
    Според мен няма такова нещо като признаване, тук трявба да си мине по стандартните канали и тукашни лекари да определят детето каква инвалидност има.
    Последно редактирано от lordm : 08-09-2017 на 19:22
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

30. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Относно: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Според мен няма такова нещо като признаване, тук тярвба да си мине по стандартните канали и тукашни лекари да определят детето каква инвалидност има.
    може и да се окаже,че няма инвалидност.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите.

33. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Бих изкал,като цяло да знам на какво бихме могли да разсчитаме като помощ тук в Англия,не става дума за бенефит туризъм,опитвам се да си събера семейството на едно място,но детето има нужда от периодични контролни прегледи и малко повече грижи от нормалното,което значи че съпругата ми ще е с ограничени възможности за работа.В България получаваме помощ от държавата,от която сме доволни но за тук нещата не са ми ясни.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от ogy4a Виж мнението
    Бих изкал,като цяло да знам на какво бихме могли да разсчитаме като помощ тук в Англия,не става дума за бенефит туризъм,опитвам се да си събера семейството на едно място,но детето има нужда от периодични контролни прегледи и малко повече грижи от нормалното,което значи че съпругата ми ще е с ограничени възможности за работа.В България получаваме помощ от държавата,от която сме доволни но за тук нещата не са ми ясни.
    Подготвям поредица от статии и видеа за това. Изкарах три курса за помощи да давам съвети... и скоро ще започна по усилено да се занимавам и с това. Свържете се на лични
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

36. БЛАГОДАРЯ ogy4a thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

на мен ми е много интересно,как се раздават кансъл флатовете,като вече не се приемат молби
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Благодаря,ще се свържа с вас на лични.

39. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 20-03-2014, 20:43
  2. Отговори: 92
    Последно мнение: 27-01-2014, 23:21
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 19-01-2008, 09:32
  4. Отговори: 16
    Последно мнение: 22-09-2007, 12:22

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми