Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 6 от 7 ПървиПърви ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 126 до 150 от общо 173
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от branimirl Виж мнението
    Благодаря ви , че така бързо се отзовахте!
    Съпругата ми напусна работа.
    От написаното разбрах , че ще мога да кандидатствам за помощи , след като съпругата ми има НИН.Купили сме вече билетите , така че на 19.07 пристига цялото ми семейство.
    Бихте ли казали от кои видове помощи ще можем да се възползваме?Необходимо ли е да мине определен период от време след получаване на НИН?
    О ужас....Някои хора или не мислят или нямат нищо в главите си.Как ще се справите с 2 деца,един родител без работа ,а другият с работа,която току що е започнал и доход 1400-1500.Дори и да ви се разрешат тези помощи те не се дават от първият ден,за някои от тях мотаенето е с месеци(поне това са писали форумци тук)
    Направо без думи.Не мога нито съвет да дам,не мога и успех да пожелая-това за мен е безрасъдна постъпка.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Post Thanks / Like

Изчезна ми мнението,но аз ще го повторя:
    Как мислиш,че ще се справите с две деца,единият родител без работа,а другият току що започнал и със заплата 1400-1500.
    За мен това е безрасъдна постъпка.Дори да има помощи (от това,което са писали форумци)те идват след няколко месеца.
    Някои хора не мислят или нямат нищо в главите си да извършват тази дейност.
    Ако идвахте с някакви стедства щяхте да задавате други въпроси-квартира,училище,работа за съпругата.Явно обаче идвате без средства,но носите голяма празна кошница.
    Не мога да пожелая успех-за мен това е глупост.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    О ужас....Някои хора или не мислят или нямат нищо в главите си.Как ще се справите с 2 деца,един родител без работа ,а другият с работа,която току що е започнал и доход 1400-1500.Дори и да ви се разрешат тези помощи те не се дават от първият ден,за някои от тях мотаенето е с месеци(поне това са писали форумци тук)
    Направо без думи.Не мога нито съвет да дам,не мога и успех да пожелая-това за мен е безрасъдна постъпка.

Оффф, пак не си в час....какви няколко месеца ? Още на летището ти дават формулярите и от другия ден почват да ти пълнят банковата сметка.

4. БЛАГОДАРЯ musi, rumi_066 thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Е и? Разбира се че при вадене на НИН, банкова сметка, избор на GPи ... може да присъства физически, но преди това и след това може да си е в България, за кратко или по-дълго...
    Впрочем доколкото разбирам това в конкретния случай вече няма значение...
    Абе и ние ги пишете - по принцип ...

За другите неща съм съгласен, за подчертаното ми е мисълта. Разбирам го, че някой може са си "джитка" напред-назад София-Лондон ... Законово няма пречки, ама има и финансова страна и затова няма смисъл да се обсъжда.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Здравейте ,

Да попитам относно помощите...
    Положението ми е следното:в УК съм от началото на октомври 2013.Работил съм и съм осигуряван с 2 прекъсвания , които общо като време са по-малко от месец.Първоначално 6 месеца съм работил в Шотландия , след това в Англия.На настоящата си месторабота съм от месец.През юли пристига съпругата ми с 2те ни деца - на 7 и 12г.
    Доход към момента 1400 - 1500п месечно.В БГ имаме жилище.
    Мога ли да кандидатствам за общинско жилище и на какви помощи от останалите имам право?Кога мога да кандидатствам,още сега или след като цялото ми семейство е на о-ва?
    Ако някой има възможността и времето да ми отговори , ще бъда безкрайно благодарен!
    П.П.Не ме разбирайте погрешно , не възнамеряваме да живеем на помощи , съпругата ми също ще работи след време , поне парт тайм , т.к с децата едва ли ще може повече , но ... просто в началото ще бъде трудно и имаме нужда от тези помощи ,за да се справим.
    Не знам защо се дават тези съвети за съпругата да идва, да се установява тук, после да се връща в България... В много от случаите броят на пътуванията извън ЮК е важен, за да се определи къде е резидент човека. Разбира се, ако се върне, за да си оправи делата в България и да ги приключи, защото се мести тук, това може и да не попречи, но имай предвид, че това е форум, внимавай кои съвети слушаш, защото някои от активно пишещите в този форум не са живели и един ден в UK.

Когато пристигнат децата, ще имате право на детски добавки (child benefit). Възможно е да имате право и на tax credits, проверете, като използвате калкулатора на HMRC. Имаме тема за този вид помощи във форума, потърсете я, търсачката в подписа ми работи добре. Дали може да кандидатствате за жилище, кога и какви са изгледите - ще разберете на място, в съвета, в който живеете. Смятам, че ако сега кандидатстваш, преди да е дошло семейството ти, нямаш изобщо някакви шансове, а и след като дойде семейството ти, пак шансовете ви не са големи, ако сте в Лондон. Тези жилища са ограничени като бройка обикновено, с предимство са хора, които са бездомни, живеят в негодни или вредни за здравето условия, с деца, болни и т.н., но ситуацията е различна във всеки район. Тук, в Шотландия, пред очите ми дадоха жилище на семейство, което живееше в такова жилище, българско, но защото жилището, в което живеят (под наем), беше преценено за негодно за обитаване, а те имат две мънички дечица. Хората обаче са живели тук от доста дълъг период. И като казвам това, съм длъжна да предупредя, че това е екстрена ситуация и че не мога да дам никакви гаранции за подобни възможности в Лондон или на други места. Друго семейство, например, пак тук, в Шотландия, в което е имало двама работещи, са чакали 5 години - и това е в Шотландия, където блъсканицата не е толкова голяма, както в Лондон... През тези 5 години, естествено, са живели под наем, на свободен наем, както му казват в България...

Във Великобритания има по принцип и други помощи, но дали ще имате право на някои от тях и на кои, зависи от доходите ви, обстоятелствата ви и статута ви. В Джобцентъра ще помогнат с това, може по телефона - обаждате се и питате да ви помогнат да определите за какви помощи имате възможност да кандидатствате, те ще ви задават въпроси и накрая системата ви ще ви каже. Може и по интернет да се направи - ето тук линкове. . Имайте предвид, че и в момента правилата се променят. Ако ходите в съвета за жилище, попитайте за възможностите за housing benefit - помощ за наема. Общините си определят техни си правила, трябва да се провери на място. За да получавате помощ за наем, трябва да живеете вече в наето от вас жилище, т.е. не може да кандидатствате за помощ за жилище, което тепърва бихте искали да наемете. Възможно е да имат изисквания да сте живели определено време тук, в някои райони слушам, че искат 2 години. Със сигурност ще направят прословутия habitual residence test, с което ще определят къде сте резиденти, т.е. къде е постоянното ви местоживеене. Взимат се под внимание много обстоятелства, за да се определи къде е домът ви, включително НИН, банкови сметки, регистрации при джипи, училище, градини и дори групи за игра за децата, брой и продължителност на пътуванията в чужбина и др. подобни.

Имайте предвид, че всички помощи отнемат време (месеци), за да се получат, дори и когато имате право на тях, след като сте подали документи и те са пристигнали там, така че първите 3-4 месеца най-малко, че и повече, не бих съветвала да разчитате на тях, трябва да имате собствени средства да се издържате, докато започнете да получавате поне детските за децата, ако изобщо стигнете до нещо друго.

Успех.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ musi, branimirl thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мила , благодаря за изчерпателния отговор. Не съм в Лондон , в Югозападна Англия съм , близо до Уелс.Определено след като те изчетох ми се поизясниха нещата.Ние не разчитаме на тези помощи , предполагам че с известни ограничения в началото , ще се справим и без тях , но ... просто се притеснявам.Утре ще прегледам внимателно всички линкове.Сърдечно ти благодаря отново!
    Спокойна вечер на всички!

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Мила , благодаря за изчерпателния отговор. Не съм в Лондон , в Югозападна Англия съм , близо до Уелс.Определено след като те изчетох ми се поизясниха нещата.Ние не разчитаме на тези помощи , предполагам че с известни ограничения в началото , ще се справим и без тях , но ... просто се притеснявам.Утре ще прегледам внимателно всички линкове.Сърдечно ти благодаря отново!
    Спокойна вечер на всички!
    Ти пък! Нема да взимам заплата, защото парите ми стигат...Остави емоциите на страна. Постави картите на масата и калкулатора ще сметне...въпрос на законност,критерии и стойности, нищо повече.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    имам един въпрос. От 8-ми Април 2014 работя с договор в Англия, но на 2-ри Юни 2014 ми го прекратиха.
    Имам ли право на някаква помощ като безработен в момента?

Post Thanks / Like

"Не е луд,който яде баницата,луд е този,който му я дава"
    30 вида помощи в UK:
    http://www.moneysavingexpert.com/family/benefits-check
    Все за някоя от тях може да се уредиш.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

"Не е луд,който яде баницата,луд е този,който му я дава"
    30 вида помощи в UK:
    http://www.moneysavingexpert.com/family/benefits-check
    Все за някоя от тях може да се уредиш.
    Знам, че искаш да помогнеш, но този калкулатор, за съжаление, не е верен за гражданите на EС... разиграх го, като си измислих стойности - показва, че имаш право хем на JSA, хем на housing benefit и council tax reduction, а гражданите на ЕС нямат право да получават и едното, и другото. Т.е. ако отговарят на другите условия, биха имали право на housing benefit, само ако работят. Ако са безработни - не... Така е и с много други помощи. Може и да са 30, ама не и за новодошли от ЕС...

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Гражданина на Великобритания гражданин ли е на ЕС? Има има значение и то точно и за помощите. Разгледах и аз калкулатора, измислих си различни националности, но не ми даде разлика. Някой който също е опитал, нека ми помогне. Благодаря!

Post Thanks / Like

Аз не искам да помогна на някого с калкулатора.Аз съм против да се дават помощи на хора,които не са работили и внасяли някакви средства в този фонд.Не говоря само за идващи от EU или извън EU,а и за англичаните.За да получиш нещо трябва да го заработиш/трябва да дадеш.
    Трябва да си оправят целият батак,който са забъркали и посяли от 60-те/70-те години и,който сега им ражда плодове-второ поколение (родители и деца -пораснали)живеещи на помощи.
    Трябва да има лимит-помощи до 1година и край,точка.
    Не искаш да работиш,не си "happy"-ами поемай си пътя,търси фасове по тротоара,бъркай в кофите за боклук и яж-твоя работа.
    "Който не работи,няма да яде"
    Помощи за безработни-да,на всеки може да се случи,ама да си вдигна багажа от тук,ако съм съкратена и да отида в Германия(примерно)надали там биха ме приели с отворени обятия и кесия-на ти душко,че по чл 45 ти се полага-ние сме в EU.
    От помощите да не забравя и за NHS .Какво пречи,като се отиде при GP да се въведе NI (или NHS номера на пациента),да се види ,това лице плаща ли или не NI(здравни осигуровки)и да му се откаже лечение(не говоря по спешност),ако не е плащал.За застраховката на една кола могат да те "проследят"веднага,за MOT също,а за NI -не.
    Пак батак.
    Затова и дадох линка-може да има промени,но това е огромно нещо-около 30 различни видове помощи.
    Тези пари идват от нас-тези,които плащаме данъци,а утре,когато ние самите ще имаме нужда от тази помощ,тя ще е малка,защото внасящите са по малко от лапащите.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Гражданина на Великобритания гражданин ли е на ЕС? Има има значение и то точно и за помощите. Разгледах и аз калкулатора, измислих си различни националности, но не ми даде разлика. Някой който също е опитал, нека ми помогне. Благодаря!
    Точно това казвам - калкулаторът е измислен и работи добре за британци или поне за тези, които са били тук определено време (за различните помощи - различно) и са упражнявали и продължават да упражняват права като граждани на ЕЕА - което най-често означава, че са работили достатъчно време в страната. Много често от класацията отпадат майки, които са отглеждали дечицата си, например или просто не са работили, студенти и т.н. Това - най-общо казано. Както казах, за всяка помощ е различно.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Аз не искам да помогна на някого с калкулатора.Аз съм против да се дават помощи на хора,които не са работили и внасяли някакви средства в този фонд.Не говоря само за идващи от EU или извън EU,а и за англичаните.За да получиш нещо трябва да го заработиш/трябва да дадеш.
    Трябва да си оправят целият батак,който са забъркали и посяли от 60-те/70-те години и,който сега им ражда плодове-второ поколение (родители и деца -пораснали)живеещи на помощи.
    Трябва да има лимит-помощи до 1година и край,точка.
    Не искаш да работиш,не си "happy"-ами поемай си пътя,търси фасове по тротоара,бъркай в кофите за боклук и яж-твоя работа.
    "Който не работи,няма да яде"
    Помощи за безработни-да,на всеки може да се случи,ама да си вдигна багажа от тук,ако съм съкратена и да отида в Германия(примерно)надали там биха ме приели с отворени обятия и кесия-на ти душко,че по чл 45 ти се полага-ние сме в EU.
    От помощите да не забравя и за NHS .Какво пречи,като се отиде при GP да се въведе NI (или NHS номера на пациента),да се види ,това лице плаща ли или не NI(здравни осигуровки)и да му се откаже лечение(не говоря по спешност),ако не е плащал.За застраховката на една кола могат да те "проследят"веднага,за MOT също,а за NI -не.
    Пак батак.
    Затова и дадох линка-може да има промени,но това е огромно нещо-около 30 различни видове помощи.
    Тези пари идват от нас-тези,които плащаме данъци,а утре,когато ние самите ще имаме нужда от тази помощ,тя ще е малка,защото внасящите са по малко от лапащите.
    Муси ти си против. Това да го кажем, добре. Останалото са ти малко свободни съчинения. Също няма лошо, но бягат от действителноста. А действителноста са законите в ЕС. Та по разсъжденията ти за "дал-получил":

Законодателството (забележи, законодателството, не аз, ти или Мила) дели подпомагането във всяка държава на ЕС на такова основано на директни или индиректни вноски и на такова което не зависи от това давал ли си. И съответно едното може (точно такъв е термина в законодателството) да се ограничи в общия случай за първите три месеца, другото не.

Втория важен момент е кога Великобритания се явява компетентната (такъв е законния термин) държава за отпускане на помоща т.е. държавата която ще дава. И тука второто ти заблуждение (и не само твое). Великобритания ще е държавата която дава помоща когато гражданина на ЕС е установил обичайното си пребиваване в нея, а не когато работи в нея. Да работиш във Великобритания в общия случай означава да си установил обичайното си пребиваване в нея, но не означава че ако не работиш то ти не си го направил. Законодателството (не аз, ти или Мила) ясно разписва кога ако не работиш си установил обичайното си пребиваване тук.

За конкретния случай, много правилно си дала лнка. Всеки според това дали си е установил обичайното пребиваване на острова, какви доходи има, имоти, деца, трудов стаж...сяда и си смята. Дали ти ще си против,дали аз ще му обяснявам възможностите, от гледна точка на законодателството не можем да променим правото му.

Старо куче
    Post Thanks / Like

P.S.

А за "вдигането на багажа", ти не разбра ли че ЕС с директивите и регламентите за придвижване и социална защита се е превърнал във федерация, както например да си вдигнеш багажа от Пловдив за София където софиянци няма да те приемат с отворени обятия, но кесията закона не им позволява да я затворят!? Другото е нарушение на законодателството и софиянеца администратор който си го позволи можеш да си го съдиш. Решение за муси софиянката е отделяне на София от България. И тук идва въпроса за единна или разделена Европа. Процеса е много напреднал, Камерън може би е в последния вагон на последния влак, последния момент когато може да се разкачи от композицията, а едва ли има възможност да вкара влака в друг коловоз.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Надявам се че някой ще може да ми отговори на запитването ми, а то е следното:

В civil marriage съм от 2012 година. Аз нямам никакви документи, включително НИН, но съм работила 3 години с временен НИН. Колко е законно и незаконно не знам, но за 3 години в които работих ми върнаха надплатен данък. Моята приятелка е английски гражданин и в момента е бременна. В момента не живеем в Англия но ще се връщаме в вай-скоро време.Моята приятелка е работила 10 години преди да прекъсне работа и също така притежава собствен апартамент. Интересува ме дали ни следват някакви помощи от държавата и ако да, то кой трябва да кандидатства за тях? Аз мога ли да кандидатствам самостоятелно за някакви помощи като безработна?

Благодаря,

Аси

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

От тебе ли е бременна, ти ли си бащата....????
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    От тебе ли е бременна, ти ли си бащата....????
    Цитирай Първоначално написано от arsenija Виж мнението
    В civil marriage съм

http://www.our-wedding-plans.co.uk/s...x_marriage.htm

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от arsenija Виж мнението
    Здравейте,

Надявам се че някой ще може да ми отговори на запитването ми, а то е следното:

В civil marriage съм от 2012 година. Аз нямам никакви документи, включително НИН, но съм работила 3 години с временен НИН. Колко е законно и незаконно не знам, но за 3 години в които работих ми върнаха надплатен данък. Моята приятелка е английски гражданин и в момента е бременна. В момента не живеем в Англия но ще се връщаме в вай-скоро време.Моята приятелка е работила 10 години преди да прекъсне работа и също така притежава собствен апартамент. Интересува ме дали ни следват някакви помощи от държавата и ако да, то кой трябва да кандидатства за тях? Аз мога ли да кандидатствам самостоятелно за някакви помощи като безработна?

Благодаря,

Аси
    Здравей, Аси,
    Разбирам, че сте в civil partnership с приятелката ти, сключен по съответния ред? Тя, пишеш, е британски гражданин, а ти, предполагам, си български гражданин?

Ако не работиш, на тебе не ти се полагат никакви помощи от пристигането, още повече, че нямаш НИН. Малко ми е странно да си получила върнати данъци, ако не си работила с постоянен НИН - провери този НИН дали е валиден - обади се по телефона. Помощи за безработица не вярвам да ви отпуснат поне първите 3 месеца, за после - ще зависи.

На нея... не съм сигурна, защото, от една страна, е британка, но от друга страна - е напуснала страната, което значи, че е загубила някои права и няма да премине автоматично теста за постоянно жителство във Великобритания, който е различен за различните помощи, не може да се каже общо така. Най-добре е когато пристигнете, тя да опита да провери на какви помощи би имала право. Това може да стане в местния джобцентър, може и по телефона. Ето тук можете да опитате и по интернет да определите - https://www.gov.uk/benefits-calculators. Това е един от калкулаторите, има и други, но не ги давам тях, защото не знам дали са осъвременени с последните изменения от март и април тази година.

И най-вече... търсете работа. Нещата са много затегнати и не са както бяха преди. Когато се роди детето, вероятно ще се промени ситуацията, но не съм сигурна дали ще е много голяма промяната, а и дотогава... може да ви е доста трудно.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Част от мненията са преместени тук. Моля в тази тема да пишат само тези, които искат да помогнат на задаващите въпроси. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искам да питам нещо и да помоля, знаещите да ми отговорят: какви помощи могат да се взимат едно семейство, при което мъжа работи на фул тайм, а жена му е дошла тук преди три месеца и не работи още, учи езика и търси работа. Мъжът е от 12 години в Англия и не е българин. Брак са сключили В БГ, нямат деца.
    Ако може някой да каже, жена му е моя близка и и казах, че сте питам във форума.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може и на лични!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от glabadan Виж мнението
    Искам да питам нещо и да помоля, знаещите да ми отговорят: какви помощи могат да се взимат едно семейство, при което мъжа работи на фул тайм, а жена му е дошла тук преди три месеца и не работи още, учи езика и търси работа. Мъжът е от 12 години в Англия и не е българин. Брак са сключили В БГ, нямат деца.
    Ако може някой да каже, жена му е моя близка и и казах, че сте питам във форума.
    По тези данни не е възможно да се даде категоричен отговор, защото има много други обстоятелства, които имат значение - например, доходите им. Има значение и статутът на не-българина мъж, както и други неща. Могат да отидат в ДжобцентърПлюс и да питат там, ще ги разходят по едни компютърни "въпросници" и накрая ще им кажат на какво имат право, ако изобщо имат право на нещо. Може и по телефона да стане същата тая работа.

Гугъл търсачка на форума

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от glabadan Виж мнението
    за да може да ти се отговори по точно трябва да се изяснят няколко неща.
    на първо време какъв е статута на небългарския гражданин живеещ от 12 години в англия.
    каква му е националноста,от някоя държава членка на ЕС или извън EC.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мъжът има годишен доход не повече от 15 000 -16 000, не е кандидатствал до сега за помощи. Сега съпругата му дойде да живее при него и е безработна. Той е от държава членка на ЕС, имат документи: НИН, банкови сметки, договор за наем.
    Последно редактирано от glabadan : 11-12-2014 на 00:03

Страница 6 от 7 ПървиПърви ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 20-03-2014, 19:43
  2. Отговори: 92
    Последно мнение: 27-01-2014, 22:21
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 19-01-2008, 08:32
  4. Отговори: 16
    Последно мнение: 22-09-2007, 12:22

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми