Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 118
    Roll On Аватара на papinbg
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Otnovo maika na 40-za ili protiv

Оня,пазарджишкият,като го гледам какъв е умник,майка му най-вероятно го е родила на 63.
    Какви е деца раждала,ражда и днес българска майка-юнашка

2. БЛАГОДАРЯ meri z, lin-100 thanked for this post
    warrior of the light Аватара на Chick
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от meri z Виж мнението
    Майка на 40-за или против
    А-у-у-у, тук в тази тема определено витае духа на патриархално-феодална България. Не виждам никаква релация между възрастта на родителите и създаването на нов живот. Всичко зависи от това дали го искаш, дали можеш да го издържаш и да му дадеш добри предпоставки за развитие и израстване (все пак за мен това е форма на отговорност, а не като оново семейство което беше на първа страница на пресата преди 1-2 месеца с 15 деца, всичките породени и двамата родители живеещи на помощи). Както и да е това си е мое виждане.

Да имаш дете на 20 + и сега тепърва да създадеш нов живот е доста странно за представите на малката провинциална България, но ето ви един от мнoгoбройните възможни - Rod Stewart - на 65 години и догодина ще стане баща за 8-ми път. Друг пример, ние с жена ми сме на между 40-те и 50-те и имаме 2 сладки деца под 5 години и двете (и сигурно ще имаме и още ). И въобще не съм се и замислял на колко години ще съм когато стана евентуално дядо. Аз имам една единствена отговорност и цел - да им създам предпоставка за добро образование, правилно развитие и прекрасен живот. Останалото си е тяхно решение (дали и кога ще ме правят дядо или не).

Все пак живеем в 21-ви век. И важното е какво искате и как се чувствате със съпруга ти; какво мислят всички останали около вас (включително и двете ви деца) няма никакво значение.
    Последно редактирано от Chick : 06-10-2010 на 01:57
    What on earth are you doing here, in the western world? ~ Open Your Eyes (Asia)
    Life is series of challenges to be met and mastered. ~ from Private Benjamin (Colonel's motto).
    All morons hate it when you call them a moron.
    ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 6

4. БЛАГОДАРЯ lin-100, Zara, golemiaK, няма, merry and 4 others thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Chick Виж мнението
    А-у-у-у, тук в тази тема определено витае духа на патриархално-феодална България. Не виждам никаква релация между възрастта на родителите и създаването на нов живот. Всичко зависи от това дали го искаш, дали можеш да го издържаш и да му дадеш добри предпоставки за развитие и израстване (все пак за мен това е форма на отговорност, а не като оново семейство което беше на първа страница на пресата преди 1-2 месеца с 15 деца, всичките породени и двамата родители живеещи на помощи). Както и да е това си е мое виждане.

Да имаш дете на 20 + и сега тепърва да създадеш нов живот е доста странно за представите на малката провинциална България, но ето ви един от мнoгoбройните възможни - Rod Stewart - на 65 години и догодина ще стане баща за 8-ми път. Друг пример, ние с жена ми сме на между 40-те и 50-те и имаме 2 сладки деца под 5 години и двете (и сигурно ще имаме и още ). И въобще не съм се и замислял на колко години ще съм когато стана евентуално дядо. Аз имам една единствена отговорност и цел - да им създам предпоставка за добро образование, правилно развитие и прекрасен живот. Останалото си е тяхно решение (дали и кога ще ме правят дядо или не).

Все пак живеем в 21-ви век. И важното е какво искате и как се чувствате със съпруга ти; какво мислят всички останали около вас (включително и двете ви деца) няма никакво значение.
    себеотдайостта на БГ родителя е поразяваща...'майната им на децата - важното е аз и женка ми да сме добре'...смятай за кво поколение ще стажа дума - децата нямат никакъв шанс от старта...

ръгай чушки на боба там и тва е...размножа'ане да има...

пази боже...

6. БЛАГОДАРЯ rumina thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    прощавай за нездравото любопитство,ама на колко роди следващото?нормално ли премина бременоста?
    Ето за това най-много съжалявам,че не родих друго дете,тогава не се уплаших от възраста,по други причини.

8. БЛАГОДАРЯ ElinaT thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Bassman;382319]себеотдайостта на БГ родителя е поразяваща...'майната им на децата - важното е аз и женка ми да сме добре'...смятай за кво поколение ще стажа дума - децата нямат никакъв шанс от старта...

пази боже...[/Q
    ====================
    Meri Z:¬ ¬

Пази Боже!
    Последно редактирано от meri z : 06-10-2010 на 07:23

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Честито и от мен!
    Лека и безпроблемна бременност!

Не,че има голямо значение моето мнение но все пак да си го кажа.Бих родила дете след 35 год само ако по медицински причини не мога да имам по рано.От там нататък ако се почувствам самотна без деца в къщи бих приела вариант осиновяване или приемно семейство.
    Да,децата са радост но и отговорност.След 50-те често започват разни болежки,кога стави,кога високо кръвно и т.н.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

11. БЛАГОДАРЯ meri z, merry, prolet thanked for this post
    warrior of the light Аватара на Chick
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението
    себеотдайостта на БГ родителя е поразяваща...'майната им на децата - важното е аз и женка ми да сме добре'...смятай за кво поколение ще стажа дума - децата нямат никакъв шанс от старта...

пази боже...
    млади ми смехурко, знаеш ли още колко много хляб имаш да ядеш докато се научиш (ако въобще се научиш) да планираш и създаваш събитията в твоя живот и контролираш първичния си инстинкт и неговите последствия и плодове...

Иначе съм напълно съгласен с теб, че старта на децата зависи от първоначалния капитал на родителите (материален, духовен, образование и положение в обществото). Само единици от милиардите родени в семейства на отрепки успяват да надскочат социалното положение на родителите си.
    What on earth are you doing here, in the western world? ~ Open Your Eyes (Asia)
    Life is series of challenges to be met and mastered. ~ from Private Benjamin (Colonel's motto).
    All morons hate it when you call them a moron.
    ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 6

13. БЛАГОДАРЯ meri z, golemiaK, Zara, няма, lin-100 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Какво прекрасно усещане - да четеш и да се усмихваш от радост, съпричастен и горд! На 35 съм и тази седмица чакаме нашето трето детенце да се появи. Синът ни е на 15 а дъщеря ни -11. Нищо по-хубаво от това!!!!!! Желаем ти лека и спокойна бременност мила, пази се и бъди благословенна!

15. БЛАГОДАРЯ stanislavazh, meri z thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Майка ми ме е родила на 44, трети син.
    Аз в момента съм на 35, а майка ми скоро ще навърши 80, да е жива и здрава.
    По-възрастните родители много добре възпитават децата си.
    Благодарен съм на майка си че е била смела и е направила тази трудна крачка.
    Успех ти желая и съм сигурен че сте много щастливи

17. БЛАГОДАРЯ Zara, ned888, elicka, lin-100, stanislavazh and 7 others thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

всеки мисли за това колко щастлив ще е родителя и как щял да се подмлади и как било дар от Живота...

някой помисли ли за детенцето, дето ще има майка във втората половина на 50-те, когато е в най крехката възраст - mid-teens?

да споменем само една от причините 'против'....

нещата не опират само до това как щял да се чувства родителят...bollocks...

та на въпроса - твърдо не...не че има значение де...ти си решила да го раждаш - да е живо и здраво...и горко му с пенсионери родители...

Какви пенсионери те гонят бе душа....с това покачване на пенсионната възраст, докато я докарам дотам сина ми вече ще трябва да е подхванал неговия си път...

Мислех те за по широко скроен, но явно е ,че не си....

19. БЛАГОДАРЯ wickedness, lin-100, meri z, merry, няма and 1 others thanked for this post
    глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

пази боже...
    .........може да е подплатено със солидна банкова сметка,....може да наследи доходен бизнес от родителите си,....пък и ще има по-големи- батко и кака........те хората са си направили сметка.......
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

21. БЛАГОДАРЯ meri z thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от niki Виж мнението
    Майка ми ме е родила на 44, трети син.
    Аз в момента съм на 35, а майка ми скоро ще навърши 80, да е жива и здрава.
    По-възрастните родители много добре възпитават децата си.
    Благодарен съм на майка си че е била смела и е направила тази трудна крачка.
    Успех ти желая и съм сигурен че сте много щастливи
    И аз мисля,че жените,родили на по-стабилна възраст са по-добри родители...Иначе какво,аз дондуркам 1,2,3 деца на 18,20,25 .....,колегите ми от университета по дискотеките.....не си е работа.....
    Виж,на 40 е друго,вече си с калцирана нервна система,с друг поглед върху живота,уравновесен и спокоен....,тогава май е по-добре....
    А в моя случай и баба не съм като хората,може би за прабаба да съм по-свободна...
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

23. БЛАГОДАРЯ wickedness, meri z thanked for this post
    Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

И аз да се включа в групата...аз родих първото си дете на 41 години....
    A второто за кога е планувано...

И аз уж считам,че вече съм си изпълнила плана и ще чакам внуци,не знам дали тепърва ще ми се занимава ако ми се случи....да не се изненадам
    Последно редактирано от евелина : 06-10-2010 на 14:29

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

съгласен съм,че си на толкова,на колкото се чустваш,обаче момичетата си имат физиология и на 40 бременоста не протича като на 20,за съжаление,но пък крайния резултат е в пъти по-ценен отколкото на 20.
    предполагам въпроса за или против,не беше социален,а по-скоро да поговорим по темата
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

26. БЛАГОДАРЯ meri z thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

млади ми смехурко, знаеш ли още колко много хляб имаш да ядеш докато се научиш (ако въобще се научиш) да планираш и създаваш събитията в твоя живот и контролираш първичния си инстинкт и неговите последствия и плодове...

Иначе съм напълно съгласен с теб, че старта на децата зависи от първоначалния капитал на родителите (материален, духовен, образование и положение в обществото). Само единици от милиардите родени в семейства на отрепки успяват да надскочат социалното положение на родителите си.
    'Иванчо, кой е този дядо, дето рита топка с тебе? Аа, чичо Петре, това е дядо татко...той така си понакуцва...'

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Какви пенсионери те гонят бе душа....с това покачване на пенсионната възраст, докато я докарам дотам сина ми вече ще трябва да е подхванал неговия си път...

Мислех те за по широко скроен, но явно е ,че не си....
    не разбрах само как по-точно определяш 'широката скройка на хората' - по това, че искат да раждат в пенсионна възраст? Ако е така, не съм широко скроен.

Раждането на деца в късна възраст за задоволяване на желанията на родителите да изглеждат млади в собствените си очи е грешно...от социална и биологическа гледна точка...

Това с 'кариерата първо, после децата' е вятър и мъгла.

До 40 години спали, после се сетили, че искат деца...правили кариера...дрън дрън

абе пълен булшит...

раждайте и на 80, ако искате...горките деца...

П.С. Оня горе, дето даде пример с Род Стюарт - може ли да попитам какви са точно приликите и разликите между тебе и Род Стюарт?

29. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, Bettina thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз скоро ще стана на 40. Мечта ми е да си имам 3-то дете. Обаче психически, физически и финансово, за сега, не мога да си го позволя. често се майтапим с мъжа ми, който редовно играе лотария, че ако спечелим милиона, започваме да правим 3-тото
    Ти сама си знаеш какво е положението ти и дали би се справила тепърва с едно малко бебе. Другият проблем, който мен би ме притеснил е, че децата ти не одобряват това ти решение. Мен лично това също би ме възпряло, но всеки човек сам си преценява.
    Късмет

31. БЛАГОДАРЯ meri z, Zara thanked for this post
    Post Thanks / Like

не разбрах само как по-точно определяш 'широката скройка на хората' - по това, че искат да раждат в пенсионна възраст? Ако е така, не съм широко скроен.

Раждането на деца в късна възраст за задоволяване на желанията на родителите да изглеждат млади в собствените си очи е грешно...от социална и биологическа гледна точка...

Това с 'кариерата първо, после децата' е вятър и мъгла.

До 40 години спали, после се сетили, че искат деца...правили кариера...дрън дрън

абе пълен булшит...

раждайте и на 80, ако искате...горките деца...

П.С. Оня горе, дето даде пример с Род Стюарт - може ли да попитам какви са точно приликите и разликите между тебе и Род Стюарт?

Толкова си далече от истината,че идея си нямаш......точно разсъждаваш като комуннистически функционер отпреди 1989 година........много нафталинено бе човек...21 век е...всеки прави деца когато поиска, когато може и тн...във всеки случаи работата не е като да натиснеш бутончетото и хоп ,хаиде работата готова...

33. БЛАГОДАРЯ няма, lin-100 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Аз скоро ще стана на 40. Мечта ми е да си имам 3-то дете. Обаче психически, физически и финансово, за сега, не мога да си го позволя. често се майтапим с мъжа ми, който редовно играе лотария, че ако спечелим милиона, започваме да правим 3-тото
    Ти сама си знаеш какво е положението ти и дали би се справила тепърва с едно малко бебе. Другият проблем, който мен би ме притеснил е, че децата ти не одобряват това ти решение. Мен лично това също би ме възпряло, но всеки човек сам си преценява.
    Късмет
    Аз ли пропускам нещо, но мисля,че и децата и го одобряват..

35. БЛАГОДАРЯ Bettina thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Толкова си далече от истината,че идея си нямаш......точно разсъждаваш като комуннистически функционер отпреди 1989 година........много нафталинено бе човек...21 век е...всеки прави деца когато поиска, когато може и тн...във всеки случаи работата не е като да натиснеш бутончетото и хоп ,хаиде работата готова...
    hopeless...I declare myself out...

Sarah
    Guest

Съвсем различно е на 40, много по осъзнато и стойностно. Не искам да кажа че тези на 20 не си гледат добре децата но на 40 наблягаш на други неща имаш опит и усет много повече което е + за детето.
    Да родиш на 40 не е прищявка а в повечето случаи е имало някаква основателна причина, обикновено такива деца са по-чакани и по-обичани а често и по-задоволени материално. Родителите им са преминали през няколко житейски битки в по-млади години и децата им не стават свидетели и са по-малко травмирани. Колкото до физическата страна, щом природата ти е дала да имаш период до 50 а понякога и по-до късно отговора е ясен. Сега има толкова много модерни изследвания така че можеш и да избегнеш някои рискове.
    Да няма да съм най-младата майка на родителската среща но със сигурност знам че ще съм дала цялата си обич и внимание на моето дете отколкото повечето майки на 20.

38. БЛАГОДАРЯ Zara, няма, Didkus, karen, lin-100 and 4 others thanked for this post
    penelopa
    Guest

По подразбиране Относно: Отново майка на 40 - за или против

Sarah,страхотно хубаво написано!
    Макар и да нямам деца и никога да не съм мислила за мои, твоите разсъждения, напълно потвърждават нашето време!
    Времето в което( е може би в Енина, Грудово, тече, няккаво друго време, но ние не говорим за него)живеем сега, за добро или лошо, изисква от нас самите да живеем Повече!!!!!!!!!!
    И както Зара е писала по-горе, ако прабаба ми някога се е пенсионирала на 35 години,родена 1901.., останала вдовица( прадядо ми бил луд за 100 100 села и конят му го върнал застрелян в главата)с дете на година и била по професия у4ителка...............
    Случило се далечната 193 и някоя............., тя пък е пример че трябва да се пуши и пие-прабаба ми пушеше по кутия БТ( това помня като дете) и пиееше по 2 чаши силно хубаво Свищовско вино( без лимонада и се подиграваше на дядо ми че се лигави с лимонадата).Бабата умря, като при Маркес-падна от стръмни, хлъзгави стълби на 96г, уплаши се и за 2 седмиси се спомина.
    Та времената се менят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ние се меним!
    Децата се менят!!!!!!!!!!!!!!
    И както някой е писал, че една жена е дарена от Бога до 50 и над 50, да може да зачева-Значи има зашо!
    Господ си знае работата и нищо не е случайно!
    Всичко е наш избор!
    И да се вкл#ча-Имам 2 -ри братовчед, който майка му го роди , като беше на 54( без намесата на медицината.Брат му беше на 34-дядо да му бъде, ако каже някой).
    Този ми братовчед, в момента е много известен в България!
    Та годините, са измислени от човека.................
    Желание и воля да има, нищо друго не е нужно, ако дядо Божи, не е имал други планове!
    Всички деца, планувани с л#бов и не само за възпроизводство на човешкия род, са тези, които ще посадят и дадат след себи си любов!
    Успех и здраве на всички неродени бебета и разбира се родителите им!

40. БЛАГОДАРЯ Zara, Didkus, karen, lin-100, meri z and 5 others thanked for this post
    чело коте книжки Аватара на karen
    Post Thanks / Like

бе ...бассмана пак не знае ко се пита у темата май ,май ....
    я го игнорвайте!!!!!
    смешник !!!!! мн.ми е интересно той на колко год. е в момента и на колко години е малкото му дете ?
    ПС..истинския отг.ще даде- мн. светлина по -наболелия тематичен проблем....хихихи
    ко се пита у темата ,след поредното питие ... пред домашния ми любимец " компа"
    Anyone can go to Heaven..just be good!

42. БЛАГОДАРЯ Didkus, няма, lin-100 thanked for this post
    глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

Ама що така го нападнахте човека...? Темата е' за' или' против'....така ,че е нормално да има и против...!!!
    За мен лично всичко опiра до простичките неща, а те са възможност и желание ,ако ги има ок,ако не тогава идват големите проблеми, за които не ми се говори сега....!
    От дядо си помня едно: късни деца-ранни сираци.....това казваше той лека му пръст...,но както казаха по горе времената са други-може след някоя и друга годинка да измислят хапчето против стареене....
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

44. БЛАГОДАРЯ meri z, elitsa_beykova, Bettina thanked for this post
    penelopa
    Guest

Хапчето е измислено!
    Ние не живеем по времето на нашите деди!
    Всъщност, тук вече пиша моето и не само, много поколения, идващи след нас,-стареенето е процес, който може да се забави от много неща, касаещи точно нашия живот!
    Но така или инъче, няма прогноза, кой , кога ще остане сирак!
    Та нека всички деца се радват до дълбока старост на родителите си, които се подържат и са във форма и най-вече-Живи и Здрави и обичани взаимно!Това е най-важното!
    Няма рецепта за това-може би ген и ден, повече, отреден, от календара на дядо Божии!

46. БЛАГОДАРЯ meri z, merry thanked for this post
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Балх майка му е
    От vanko57 във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 16-10-2010, 20:56
  2. Отново за Сърбия и отново за зелените карти...
    От Mariya1973 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-07-2010, 16:02
  3. За моята майка
    От iva във форум С мама на кафе
    Отговори: 15
    Последно мнение: 08-10-2009, 16:38
  4. Как да доведа майка си в ЮК
    От dayoff във форум Туристически визи
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-09-2005, 08:26
  5. Малка шега!