Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 109
    На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране Бременна в УК без документи

Здравейте,имам няколко въпроса на които се надявам да ми отговорите,ще ми помогнете изключително много.
    От скоро съм в Лондон,тук съм при годеника ми с който все още нямаме брак.Той е self-employed,а аз нямам никакви документи, от 2 мес. чакам жълта карта,но за сега само си чакам.Разбрахме че съм бременна преди няколко дни,по принцип нямаме намерение да се прибираме в БГ,но след като аз нямам никакви документи и съм бременна предполагам,че бременността ми ще ни излезе доста солено тук.как мислите вие?Ето и въпросите -
    1. след като нямам никакви документи как протичат прегледите,изследванията....
    2.колко струва един преглед при гинеколог?
    3.Може ли да ми препоръчате специалист или клиника към която да се обърна?
    4.Колко струва едно раждане тук?
    5.след като родя ще имам ли право на майчинство,на детски надбавки или някакви помощи и какво трябва да направя за да имам право да ги получавам (какви документи трябва да имам)?
    6.Какви документи трябва да имам за да получавам безплатно здравеопазване в УК
    7.след като мъжът ми е self-employed,а аз нямам никакви документи може ли да сключим брак в УК и ако може какви привилегии ми дава това за бременността и след като се роди детето?
    8.Имам европейска здравна карта,с нея мога ли да получа безплатни прегледи и къде?
    Предварително ви благодаря за помоща!!!

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бременна в УК без документи

здравейте, първото нещо което трябва да направите е да се регистрирате при GP и да кажете че сте бременна. Здравеопазването тук е безплатно. 6те можете да получавате детски надбавки също

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

С брак или не законите в тази държава са еднакви и за женените и за неженените партньори. Утре ще ви пиша повече

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от charladies Виж мнението
    здравейте, първото нещо което трябва да направите е да се регистрирате при GP и да кажете че сте бременна. Здравеопазването тук е безплатно. 6те можете да получавате детски надбавки също
    Не даваи подвеждащи съвети..ако не е живяла една година тук, ще си заплаща всичко,,,,

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от viktoria_aleksieva Виж мнението
    Здравейте,имам няколко въпроса на които се надявам да ми отговорите,ще ми помогнете изключително много.
    От скоро съм в Лондон,тук съм при годеника ми с който все още нямаме брак.Той е self-employed,а аз нямам никакви документи, от 2 мес. чакам жълта карта,но за сега само си чакам.Разбрахме че съм бременна преди няколко дни,по принцип нямаме намерение да се прибираме в БГ,но след като аз нямам никакви документи и съм бременна предполагам,че бременността ми ще ни излезе доста солено тук.как мислите вие?Ето и въпросите -
    1. след като нямам никакви документи как протичат прегледите,изследванията.... не можеш да имап никакви прегледи и изследвания докато не се запишеш на ГП. в момента всеки чужденец който е бил по-малко от 12 месеца в УК НЕ може да получава безплатна медицинска помощ. Дори да успееш да се запишеш на ГП и да започнеш да ходиш на консултации в някой момент от бременността, когато се разбере че си била тук по-малко от 12 мес ще трябва да си заплатиш всички грижи които си получила до момента. тива ще се разбере рано или късно защото нямаш НИН. НИН се записва на каро започнеш тона ти за бремеността, когато започнеш да се срещаш с акушерка около 12-15 гестационна седмица.
    2.колко струва един преглед при гинеколог? - един прегллед струва от 40 до ........
    3.Може ли да ми препоръчате специалист или клиника към която да се обърна? - когато си бременна не е нужно да ходиш при специалист, освен ако нямаш усложнения.
    4.Колко струва едно раждане тук? - грижите повреме на бремеността и раждането сруват около 6500 лири.
    5.след като родя ще имам ли право на майчинство,на детски надбавки или някакви помощи и какво трябва да направя за да имам право да ги получавам (какви документи трябва да имам)? няма да имаш право на нишщо, защото не си живяла тук достатъчнон и не си плащала осигуровки
    6.Какви документи трябва да имам за да получавам безплатно здравеопазване в УК -да си плащала осигуровки определен шериод преди да забременееш
    7.след като мъжът ми е self-employed,а аз нямам никакви документи може ли да сключим брак в УК и ако може какви привилегии ми дава това за бременността и след като се роди детето? - никакви
    8.Имам европейска здравна карта,с нея мога ли да получа безплатни прегледи и къде? - можеш да получиш emergency treatment, за съжаление бременност и раждане не се сч1итат за emergency treatment
    Предварително ви благодаря за помоща!!!

ако всичко което си написла по-горе ставаше просто ей така, целият свят щеше да се изсипе да ражда тук.
    do skoro ставаше да минаваш между капките, ама дейвид камерон започна да запушва разни дупки, така че вече не става.
    as simple as that

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    ако всичко което си написла по-горе ставаше просто ей така, целият свят щеше да се изсипе да ражда тук.
    do skoro ставаше да минаваш между капките, ама дейвид камерон започна да запушва разни дупки, така че вече не става.
    as simple as that
    Мадлена никой не е казал че нещата стават просто ей така,както ти се изразяваш.Любовта на живота ми е тук вече 2 год.,и беше крайно време да дойда да живея при него,а не да се изсипя, както си се изразила и както повечето се изсипват и то не само тук(може би и ти си в това число,от изсипаните).Просто поисках информация на някой въпроси,на които съвсем скоро ще ми отговори компетентно лице,просто нямах търпение да разбера поне част от въпросите,но както винаги се сблъсквам с арогантни българи като теб............Каквито и да са отговорите, моето семейство ще гради живота си тук и ще отгледаме децата си тук......
    Само един съвет от мен,научете се да бъдете хора с добро възпитание и ако имате желание да помогнете на някого направете го без арогантност и без фантазия.Просто бъдете по мили,а не кучки(типично българска черта) и ако смятате че сте достатъчно компетентни по-даден въпрос помогнете,ако ли не не се изказвайте неподготвени(мадлена)...

7. БЛАГОДАРЯ golemiaK, elitsa_beykova, няма, bony m, kkkika and 2 others thanked for this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

И все пак благодаря за информацията макар и неясна!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Бременна в УК без документи

Мадлена никой не е казал че нещата стават просто ей така,както ти се изразяваш.Любовта на живота ми е тук вече 2 год.,и беше крайно време да дойда да живея при него,а не да се изсипя, както си се изразила и както повечето се изсипват и то не само тук(може би и ти си в това число,от изсипаните).Просто поисках информация на някой въпроси,на които съвсем скоро ще ми отговори компетентно лице,просто нямах търпение да разбера поне част от въпросите,но както винаги се сблъсквам с арогантни българи като теб............Каквито и да са отговорите, моето семейство ще гради живота си тук и ще отгледаме децата си тук......
    Само един съвет от мен,научете се да бъдете хора с добро възпитание и ако имате желание да помогнете на някого направете го без арогантност и без фантазия.Просто бъдете по мили,а не кучки(типично българска черта) и ако смятате че сте достатъчно компетентни по-даден въпрос помогнете,ако ли не не се изказвайте неподготвени(мадлена)...
    Хей Вики, ами ти щом търсиш компетентни отговори ще те посъветвам да ги търсиш на компетентно място..... you know what I mean:-)

10. БЛАГОДАРЯ madlena, няма thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Newtownards,Northern Ireland
    Post Thanks / Like

Вики,не че нещо,но мога да ти кажа че Мадлена е една от компетентните в този форум,и колкото и въпроса да съм и задал винаги ми е отговаряла адекватно,и в случая мисля че и на теб ти е дала верен отговор,за това ако обичаш не я нападай така,а просто благодари за отговора!И мисля че всеки един от нас е дошъл тук за по добро бъдеще за себе си и семейството му!Желая ти всичко най-хубаво и се надявам да имаш лека бременност и безпроблемно раждане!Успех!

12. БЛАГОДАРЯ madlena, gomorrah, няма thanked for this post
    Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

пак да повторя и в тази тема, че това с 12те месеца, всеки чужденец и НИН е пресилено описание ...

Under the current Regulations, anyone who is engaging in employment with an employer who has his principal place of business in the UK, or who is a self-employed person whose principal place of business is in the UK is fully exempt from National Health Service (NHS) hospital charges in England. This exemption applies to your spouse, civil partner and children (under the age of 16 or 19 if in further education) if they are living with you in the UK on a permanent basis.
    Are you engaging in employment in the United Kingdom? : Department of Health - Health care

момичето ако се ожени, приятелят и си я вкара в сметките на жилището и и отвори банкова сметка, и да и искат пари няма да са прави ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 06-10-2010 на 06:42
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

14. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

И все пак благодаря за информацията макар и неясна!!!
    отговорила съм конкретно на всеки един твой върос, не виждам какво му е неясното.
    като искаш компетентна инфо, отиваш при някой компетентен,
    в този форум инфото е пт потребители, ,които не са адвокати.
    ае със здраве
    заяждането ти го отдавам на хормонален дисбаланс, заради бремеността ти и няма да ти отговоря на острия тон.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DarkFallout Виж мнението
    пак да повторя и в тази тема, че това с 12те месеца, всеки чужденец и НИН е пресилено описание ...

Are you engaging in employment in the United Kingdom? : Department of Health - Health care

момичето ако се ожени, приятелят и си я вкара в сметките на жилището и и отвори банкова сметка, и да и искат пари няма да са прави ...
    Док, ако в провинцията тази нака.редба не се енфорсва, в лондон не е така.
    не е пресилено, а е написано такова каквото е правилото.
    дали в някоя болница някой ще го енфорсва или не ние няма как да знаем.
    аз пиша какво е правилото, което е такова от много време но просто не е било енфорсвано и съм сигурна е в провонцията не се енфорсва изобщо. както и в лондон не винаги. примерно ако имаш персонал от агенция в болницата е много вероятно никой да не те пита от кога си тук и ала бала, и тези от агенцията да не следват протокола.
    аз ти казвам какъв е протокола приет от всички PCT в лондон и грейтър лондон, а дали се енфпрсва е отделен въпрос.

Град
    Post Thanks / Like

Док, ако в провинцията тази нака.редба не се енфорсва, в лондон не е така.
    не е пресилено, а е написано такова каквото е правилото.
    дали в някоя болница някой ще го енфорсва или не ние няма как да знаем.
    аз пиша какво е правилото, което е такова от много време но просто не е било енфорсвано и съм сигурна е в провонцията не се енфорсва изобщо. както и в лондон не винаги. примерно ако имаш персонал от агенция в болницата е много вероятно никой да не те пита от кога си тук и ала бала, и тези от агенцията да не следват протокола.
    аз ти казвам какъв е протокола приет от всички PCT в лондон и грейтър лондон, а дали се енфпрсва е отделен въпрос.
    няма такова правило, има редица правила, съответно няма как да се енфорсва едно единствено правило, като има десетки ...

дал съм линкове към релевантните извадки, просто ги прочети и толкоз ...

пак да напиша, аз съм тук от 11 месеца, ако някой се беше опитал дори и първия ден като съм дошъл тук да енфорсне правилото за 12те месеца, ще му разкатая фамилията ...

човек трябва да си знае правата ...

NHS, Home Office, HMRC всички грешат и то грешат по много и редовно ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

18. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

съгласна съм е са много правилата.
    в тази тема отговарям на конкретен въпрос, който е че някой е тук от 2 месеца, не работи, не е селф емплойд ... и аз отговарям е няма право на безплатно леенеие.
    ако след това стане ясно е има мъж, мъжа й работи и незнам си какво, има друго правила.......
    в тази тема не говорим по принцип, а отговаряме на конкретна ситуция при ковто питащият няма право на безплатно лечение, дали ще се енфорсва това или не никой не може да каже. също няма как да хвърлям боб да знам дали има други обстоятелства при които питащият става екземпт. аз отговорила на база на дадената информация.

Град
    Post Thanks / Like

съгласна съм е са много правилата.
    в тази тема отговарям на конкретен въпрос, който е че някой е тук от 2 месеца, не работи, не е селф емплойд ... и аз отговарям е няма право на безплатно леенеие.
    ако след това стане ясно е има мъж, мъжа й работи и незнам си какво, има друго правила.......
    в тази тема не говорим по принцип, а отговаряме на конкретна ситуция при ковто питащият няма право на безплатно лечение, дали ще се енфорсва това или не никой не може да каже. също няма как да хвърлям боб да знам дали има други обстоятелства при които питащият става екземпт. аз отговорила на база на дадената информация.
    без да се заяждам, ма това е един от отговорите ти и той не е верен:

в момента всеки чужденец който е бил по-малко от 12 месеца в УК НЕ може да получава безплатна медицинска помощ.
    да започнем от там, че NHS енфорса правила по критерии резиденс, а не националност ...

21. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

съгласна съм напълно с това, което казваш.

наистина съм се изразила неправилно и общо взето така съм се изразила, защото ако кажа на питащата ''можеш да ползваш бзплатно лечение, ако си ординари резидънт'''. как мислип дали ще ме разбере?

Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

Добре ама кой и как следи това да се спазва....Аз тук не съм чула да има на някой отказана мед.помощ- от нелегалните имам в предвид и те си ползват като другите.Никой не ги връща.

Град
    Post Thanks / Like

съгласна съм напълно с това, което казваш.

наистина съм се изразила неправилно и общо взето така съм се изразила, защото ако кажа на питащата ''можеш да ползваш бзплатно лечение, ако си ординари резидънт'''. как мислип дали ще ме разбере?
    не само, че няма да те разбере, но и тя в момента няма как да докаже, че е ординари резидент или с подобен статут ...

напрактика, когато някой новодошъл си задава въпрос дали може да ползва нещо от DWP, HMRC или NHS всичко се връти около този въпрос ...

дали си ординари резидент или с подобни права се решава от всяка институция на case to case basis ...

може да си ординари резидент от първия ден престой тук (идваш, работиш купуваш/наемаш имот, записваш децата в местното училище, имаш банкова сметка, плащаш си данъци и осигуровки и т.н.) а може да не си след 3г. престой тук (нелегален престой например) ...

затова и тези уточнения са важни, т.к. гръмогласните и политически коректни статии в телеграф как всички чужденци ще трябва да плащат ако не са седяли в УК 12 месеца всяват само паника и заблуда ...

аз съм един от най потърпевшите от тъпите английски правила, защото плащам данъци и осигуровки като поп и не ползвам нищо ... а някой който е дошъл тук и работи на минимален доход почти не плаща данъци, плаща минимални осигуровки като СЕ, може да си домъкне жената и децата и да се лекуват всички в купом ... нали се сещаш че сметката я плащат такива като мен ... това обаче не променя реалността, а тя е таква каквата е ... батко ти камерън нищо не е променил кой знае колко ... пак ще взимат от моя джоб да плащат лечението на сульо и пульо ... това се опитвах и да му обясня на един пич, който се ядосваше нещо за БГ НЗОК и си мислеше, че тук не е така ... тук просто ще го дерат още по-здраво ... ма той не схвана ...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

съгласна и точно затова че нямам време да и се обяснявам че не е ординъри резидънт и го казвам много просто за простичкият начин по който е попитала.

Град
    Post Thanks / Like

в нейния случай обаче, има време до края на бремеността да се жени за годеника си и да си оправя нещата, помощи няма да вземе никакви най-вероятно, но поне прегледите, раждането и консултациите ще може да ги оправи въз основа на неговия престой и това, че работи ...

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Отиди и пробвай да се запишеш при GP. Моя приятелка, която не беше омъжена, но имаше съжителство с британски гражданин, пробва така да се запише. От сърджерито й обясниха, че първите 6 месеца ще трябва да заплаща, след това ставало безплатно. Мисля, че на място най-добре ще знаят. И пиши после тук ,какво са ти отговорили, моля те.

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Бременна в УК без документи

Цитирай Първоначално написано от 55555 Виж мнението
    Хей Вики, ами ти щом търсиш компетентни отговори ще те посъветвам да ги търсиш на компетентно място..... you know what I mean:-)
    Ами аз май вече споменах,защо съм се обърнала за отговори към сайта.Нямам намерение да го повтарям отново

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от skakaueca Виж мнението
    Вики,не че нещо,но мога да ти кажа че Мадлена е една от компетентните в този форум,и колкото и въпроса да съм и задал винаги ми е отговаряла адекватно,и в случая мисля че и на теб ти е дала верен отговор,за това ако обичаш не я нападай така,а просто благодари за отговора!И мисля че всеки един от нас е дошъл тук за по добро бъдеще за себе си и семейството му!Желая ти всичко най-хубаво и се надявам да имаш лека бременност и безпроблемно раждане!
    Успех!
    Не нападам преди да бъда нападната.Съгласна съм,че всеки разумен човек търси най-доброто за семейството си,и това дали ще е тук или някъде другаде всеки решава сам,но не може някой,който не те познава да се изразява по-подобен начин,думата "изсипва" e дума ,която съм сигурна би подразнила и теб........
    Благодаря за пожеланията много са мили
    Успех и от мен и всичко най,най,най....ти пойелавам

На почивка
    Post Thanks / Like

отговорила съм конкретно на всеки един твой върос, не виждам какво му е неясното.
    като искаш компетентна инфо, отиваш при някой компетентен,
    в този форум инфото е пт потребители, ,които не са адвокати.
    ае със здраве
    заяждането ти го отдавам на хормонален дисбаланс, заради бремеността ти и няма да ти отговоря на острия тон.
    Има една приказка "Каквото почукало ,такова се обадило".Не намесвай хормонален баланс или дисбаланс ,това са глупости, и ти го знаеш ти сама предизвикваш подобно отношение...,и все пак благодаря за инфото

На почивка
    Post Thanks / Like

Лелееееееееее ако знаех,че подобна........ ще се изсипе и ще продължава да се изсипва тук,нямаше да си правя труда да пиша.Но честно казано не се учудвам,та все пак тук всички са българи...............нямам думи...........хайде да приключим по-въпроса.Поне аз нямам намерениие да влизам отново тук и да чета коментарите ви.....пълна загуба на време
    Ако влезете в един български сайт за бъдещи и настоящи майки,никога няма да видите подобно отношениие,но нали българина като отиде за известно време в друга държава и става голяма работа............толкова са жалки всички тези хора................
    Последно редактирано от viktoria_aleksieva : 07-10-2010 на 01:32

32. БЛАГОДАРЯ gdd55 thanked for this post
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 10
    Последно мнение: 13-11-2013, 16:16
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 20-05-2013, 22:17
  3. бременна без документи
    От ianka.s във форум Правна
    Отговори: 4
    Последно мнение: 15-06-2012, 11:23
  4. Бременна съм. Ами сега???
    От mdiliev във форум Бъдещи майки
    Отговори: 21