Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345
Резултати от 101 до 109 от общо 109
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бременна в УК без документи

По добрия вариант го каза ти, емплоъед през него. ..

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ...аз лично не виждам причината да не се оженят.
    Хубуу де ко точно ще и поможен Женитбата така и не разбрах. Пак няма да може да се възползва от продължаване на статуса си след разпадане на семейство, щото е British. Остава едиснтвено възможност за ситуацията под иммиграционните правила, при наличие на насилие и че и се разрешава да остане в страната, ИММ. Rule 289А. Иначе какато е написано всичко, нищо не му пречи какато са женени да я зареже и да трябва пак да се спасява сама, нсихто че имат сключен брак. Та така и не разбрах какъво ще и помогне сключването на брак с Англичанин, освен ако не е замесено насилие. Пък и тя няма right of residence pod иммиграционните права че да го запазва изобщо, но може и да стане. И пак стигаме до стартова ситуация, просто ще трябва да си ползва правата на движение сама.

За мене ако трябва да говорим за възможноти, които са асбсолутно крайни, е да го държи самия него под заплаха че може да си загуби детето, ако смята да прави нещто от сорта на споменатите драми.

Как става това, ми просто, оставаш в БГ, раждаш си, не го слагаш на никакъво свидетелство за разядне, името му не съществува, и си остава на мама детето, докато той не придобие права през court ордер, за което ще се рабере преди да се случи и си свободна да си хванеш чукалата и се пръждосаш към БГ, където може да дойде да си види детето, пак през същите процедури. Тъй че, раждане в БГ, таткото изосбщо и не формулира никъде, правата са нa маман, и е свободна да си го има за trump card, като и се правят на важни. Та говорим за законнен blackmail...ако иска. Ма той я обича, и няма да е нужно да се стига до там върваме. Цинично, колкото и да звучи...и нека да видим как ще успее да си се прави на мъж тогава. Та точно обратното на съвета за женене, най добрата възможност е да си запазиш emotional blackmail leverage, и ни за женитба ни за бащинство да говорим, като го държиш под ръка, с тва че ще си види детето през крив макарон, ако посмее да свърши някоя тъпотия. В сащото време можеш просто да го играеш, квото го играеш, ползвайки се от самостоятелните си права, като той например го играе employer, и можеш да си взимаш и детски и тнт.

Тъй че противно на женитбата и бащинството, за мене раждане в БГ, и самостоятелни права върху детето са най изгодното нещо.

...макар че е вярно, ако е женена за него, че съда може да реши да я остави в къщата му, ако е по изгодно за детето, докато навърхи пълнолетие поне, и той да плаща за нея, но и тва трябва самата тя да си го извоюва самичка през court ордерс, понеже не е автоматично... и това не е гарантирано, и то изобщо, макар че оттам също има legal leverage като някакъв отворена врата, ако изозбщо той има някаква собственост на разположение.

Таткото ако чете, ще и предложи, още утре да се женият и ще отиде собственоръчно да я прибере от БГ, да ражда в UK, освен ако не му дреме че ще има дете разбира се, или пък ако тя не е като споменатите наивници, дори да им ражда в UK и да ги прави бащи с права, фиргурирщи като такива на свидетеслтвото за раждане, дори и без женитба. Тогава, коли го беси го, може да и стажни животеца, просто щоото по тупа ситуация от тва да се омъжиш за BRitish и да си EU гражданин няма.

Ма не е ясно що трябва се набутва изобщо и да му дава някакви прававърху детето , като общо взето ако ще става дума за наякаква издръжка, и то смешна, то нищо не и пречи да си я взема от него, от БГ, просто щото се води биологичен родител така или иначе, пък той пак да си стои без каквито и да е права върху детето.

...сума Полякини изпоосадиха бившите си за издръжки в UK, и познай че на хората им се всема акула да плащат и да ходят се разправят по съдилища да ги регулират някак си според непостоянни доходи. Карсота... Ни детето си вижда, ни има права върхи него, и си плаща като поп...та нека да не бъдем циници, поне не и в понеделник.

Не я караите да се набутва и да си губи най сериозната карта която изоибщо може и да има под ръка...тва да може си земе детето когато иска и да се изнесе де очите и видят, когато си иска, без да може миличкия да и каже гък, не и без да е минал през съдилища да придобива някакви права върху детето...тя и женена и неженеа пак трябва да е селф-суфициент или да е икономически активна, озвен ако нещо не е сериозно не е ставало за да я оставят в UK при разпадане на връзка след насилие по имиграциионните правила. Мноо тупа ситуация се получава с тая обратна дискриминация като има и British замесен, ма тва е положението.
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 08-12-2014 на 12:41

2. ХАРЕСВАМ! Мила, imamvapros liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bus.F****.Bus Виж мнението
    По добрия вариант го каза ти, емплоъед през него. ..

Хубуу де ко точно ще и поможен Женитбата така и не разбрах. Пак няма да може да се възползва от продължаване на статуса си след разпадане на семейство, щото е British. Остава едиснтвено възможност за ситуацията под иммиграционните правила, при наличие на насилие и че и се разрешава да остане в страната, ИММ. Rule 289А.
    Юридическата страна на нещата си я изяснил доста добре Аз всъщност нямах точно това предвид. Както и да го гледаме, един брак означава (готовност за) по-голяма степен на обвързаност, отколкото едно просто съжителство, та дори и с дете. Не съм разсъждавала от гледна точка на това, как тя да го върже повече, това ти си го направил по-добре от мене. Имах предвид друго - че ако наистина е готов да я приеме с всичкото й, не би трябвало да има проблем да се ожени за нея. Същото важи и за нея, всъщност... За мен, когато една жена заминава от България в друга страна, за да живее в друга страна, трябва основно да помисли върху тези неща - особено в случай, в който изцяло ще зависи от един мъж - ама напълно и изцяло и майка й няма да живее на съседната улица, за да си грабне детето и да се прибере при нея, ако се скарат, нито ще е в съседен град, нито ще е на 300 км в същата държава дори. И че детето няма да има възможност да пътува за България, ако любимият не се съгласи да му извади паспорт, така че тя ще е вързана тук, заради детето си, дори и да иска да се прибере, а и приятелите й може би няма да са там, та затова е редно да помисли дали с този мъж взаимно са готови да делят всичко - и добро и лошо и затова споменах брака - защото това е една по-голяма степен на декларация за обвързаност. И го казвам като жена, която е имала дълготрайна връзка без брак и е била на мнение, че "подписът не решава/променя нищо", но впоследствие осъзнах, че всъщност доста променя. За мен готовността да се сключи брак означава, че мъжът мисли за тази жена като за жената на живота му (и обратното) и иска да дели всичко с нея. Не че не могат да се променят нещата в бъдеще, но когато се прави такава стъпка, е добре да се помисли за това, каквото е в момента. Иначе... за другото си прав - за "вързването" и т.н. Аз там не съм специалист.

4. БЛАГОДАРЯ KAMEL1Q thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! dimitriana, imamvapros liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

...хм, като се замисли човек, може да го върне в първи клас, ако е решила да играе на карти, и някой да кавз кво да играе. Но ти говориш за ценности, норми, разбирания, и неща които нямат стойнист озвен за някои които вярва в тях. Дано не се намесват, подобни размили в главите им та да се чудя как да се пркарат един друг, но просто като вариант си права. Брака е колкто полезен е и израз на подчинение, не само декларация че си готов за нещо повече, с брака закона те обвързва и ти дава права един спрямо друг, в същото време губиш неща, като възможност да си хванеш детенце и да му кажеш се спасява, например. Всъщност, погледнатао от другата страна, която не е толкова суха, и за която говориш ти, едва ли мога да изразя мнение, то ще съм го изкалколирал дотам че едва ли ще е останало и майсто за submission или акт of surrender.

6. ХАРЕСВАМ! dimitriana, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви отново за всеки отговор и препоръка.Явно,че "монетата има много страни"...За сега не мислим за женитба.Ценя и всеки съвет относно начините да "застраховам" бъдещето си.Разликата,обаче,идва от това,че в моето съзнание това бъдеще става наше.Без значение дали има или няма брак,самият факт,че този човек ще бъде баща на детето ми (живот и здраве) е достатъчно показателен.Колкото и наивно да изглежда.Вземаме решения и носим последствията от тях.На този етап,факторите са такива,че решението за нас е да живеем в UK.Там той изкарва парите си,а това не е маловажно.За това и ми се искаше да се информираме за възможностите и евентуалните алтернативи.И ги имам в предвид.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KAMEL1Q Виж мнението
    Колкото и наивно да изглежда. ...че този човек ще бъде баща на детето ми (живот и здраве) е достатъчно показателен
    Вземи да прочетеш и другите теми и зареди патрон в барабана, завърташ, затваряш и натискаш спусъка...ако не гръмне, уцелила си от тотото. Да живей, живей наивността, дето се вика. Любителки на силни усещания, колкото щеш..."legal alien"
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 09-12-2014 на 19:06

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Вземи да прочетеш и другите теми и зареди патрон в барабана, завърташ, затваряш и натискаш спусъка...ако не гръмне, уцелила си от тотото. Да живей, живей наивността, дето се вика. Любителки на силни усещания, колкото щеш..."legal alien"
    Без коментар...

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

с 2 много просто думи - вземете се оженете и стига сте си правили живота ненужно сложен
    Бус-а вече уточнихме че има commitment issues

п.с. Бус мерси за комплиментите, ама добре че се включи Мадлена и каза нещата кратко ясно и с директен отговор към зададения въпрос без хиляда и един цитата или линка
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

RHON, with all due respect, дето се казва идея си нямаш за кво иде реч, ма и то никак. Извини, нищо лично, ма тва дето го пишеш никъде другаде не е упоменато, поне аз не съм срещал такоуа животно в UK. И пак да ти кажа, сичко е за поединчен случай, и е поотделно. Ко означава тва, няма такова нещо като минавам през някого, обратното, винаги се смятам за единичен случя, в който може и да имам някакъви права на база на това че мъжът ми има права.

Дурабле relationship се доказва и то не чак толкова проблематично, в зависимост от случая и ситуация. Дурабле relationship не важи в нейния случаи, шото не може се ползва от тъй възможнист така или иначе.

И да се ожени, пак ще трябва да може да задоволи теста. Самия брак не и дава нищо само по себе си...тя иска да реши евентуален проблем, не просто да сключи брак и пак да се сблъска с същите проблеми които би имала без да има брак. Мнoгoкратоно самия аз съм изразявал мнение, че за да тръгнеш за UK без да си женена за някпои е като да играеш руска ролетка. Но в случая не е решение, поне не без да има допълнителни разходи и някой друг да го е пробвал преди.

Трябва да кандидащва за leave то remain, което струва доста пари...оттам евентуално когато го има, ще може да се възползва от някакъви възможности и за осигуряване и за детски. Или пък да си търси възможнист да се оправя сама, като той я подсигурява по EU законите....не е сигурно дали вече става дума за три години, а не за пет, щото и закона се смени от 3-и на 5-т гoдини, което практически изравнява waiting period спрямо възможнистои за получаване на PR, по единия или другия път.

Та понеже си нямаш и идея за ко иде реч...няма и как да ти го обясня по друг начин освен с цитиране на закони. Цитираме закони, захтото те са основата на правата у тая милна UK. Ако имаш нещо против цитати, хубаво, но па да говорим общи приказки какато в твоя случай, и тва е мноо зле, да не кажем подвеждащо и безотговорно.

айде стига с пълните измислитци...

Е тва е guide от сорт към които се обръщат такова де дават advice за кво се полагало и кво не...моля ти се посочи ни къде точно изобщо я има тая възможност с прикачванията.
    Прикачен файл 7158

чакаме...и другото е че случая и е от тия де изобщо няма да можеш и да го намериш като разрешение вътре, щото е и специфичен и хората идея си нямат че има възможнисто от сорта на 4.15, chapter 4, от IDI's, демек, още от старта ще и кажат беги...

Същото кажи речи се отнася и за здравни осигуровки...теста прилаган е един и същ.

Категори в който може да се вмести под EU законите:

(тва не важи в неговия случай,...заради определението на Европейски гражданин, което изключва Бритънец, освен в някои ситуации.)

Категори в който може да се вмести под чисто UK имиграционни закони, или можеш да addнеш и тва спрямо жени на Бритънски граждани и сеттлед:
    EDI's, CHAPTER 4 REGISTRATION CERTFICATE APPLICATIONS (05/04/2013)

Веднъж попаднал в някоя, престоя ти евентуално се води легален и оттам и задоволяваш теста за residence и оттам, можеш да се възползваш и от здрави осигуровки, и в някои от ситуациите и от детски.

За коя точно категория ни говориш ти???

...ей ти съвсем пресен case де можеш да видиш ко става ако не се водиш в някоя от категориите...йок, накратко
    http://www.courtsni.gov.uk/en-GB/Jud...G9359Final.htm
    Ма ного ми хареса тъз сентенция - "да задоволи теста" :-) " О времена, о нрави". "Език свещен на моите деди"
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    с 2 много просто думи - вземете се оженете и стига сте си правили живота ненужно сложен
    Бус-а вече уточнихме че има commitment issues

п.с. Бус мерси за комплиментите, ама добре че се включи Мадлена и каза нещата кратко ясно и с директен отговор към зададения въпрос без хиляда и един цитата или линка

и ако не казва изтината или не е update-ната ко ша праим тогаз???цитатите са за review, което ти не обичаш, макар по професийта да трябва да ти е втора природа, тва че са объркващи, не съм виновен аз...sorry, оплачи се на тея де са ги писали.. Те не са за мене, за тея де ги интересува, дали наистина е така, това което се говори. Бе3 тях, мненияята са просто прази приказаки...караааааи...мнения от сорта на 3-и реда, са смешни, невалидни, безпочвени, въздухарски и тнт...демек мнението е базирано на тая цитати, или те го правят валидно, нормативно, или па дори и практически в даден случай...но щом ги предпочиташ такива, кой може ти попречи на избора. И ай сега commitment issues сам имал, нещо изобщо не си разбрала като цяло мненията ми,...

Ма ного ми хареса тъз сентенция - "да задоволи теста" :-) " О времена, о нрави". "Език свещен на моите деди"
    преведи ми satisfy the test/ а тест...как е да влезе или се вмести в теста или нещо от сорт...иди обяснявай.
    няаам иде как се задоволява тест на български, открехни ме моля.

"да можем да задоволим всички критерии нa теста"???

http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...LEX:32002L0030
    Директивата се задоволява с минимални изисквания за постигането на тази цел и не надвишава необходимото за целта.
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 09-12-2014 на 22:22

Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 10
    Последно мнение: 13-11-2013, 16:16
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 20-05-2013, 22:17
  3. бременна без документи
    От ianka.s във форум Правна
    Отговори: 4
    Последно мнение: 15-06-2012, 11:23
  4. Бременна съм. Ами сега???
    От mdiliev във форум Бъдещи майки
    Отговори: 21