Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 109
    На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бременна в УК без документи

Благодаря за инфото на всички!!!

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DarkFallout Виж мнението
    не само, че няма да те разбере, но и тя в момента няма как да докаже, че е ординари резидент или с подобен статут ...

напрактика, когато някой новодошъл си задава въпрос дали може да ползва нещо от DWP, HMRC или NHS всичко се връти около този въпрос ...

дали си ординари резидент или с подобни права се решава от всяка институция на case to case basis ...

може да си ординари резидент от първия ден престой тук (идваш, работиш купуваш/наемаш имот, записваш децата в местното училище, имаш банкова сметка, плащаш си данъци и осигуровки и т.н.) а може да не си след 3г. престой тук (нелегален престой например) ...

затова и тези уточнения са важни, т.к. гръмогласните и политически коректни статии в телеграф как всички чужденци ще трябва да плащат ако не са седяли в УК 12 месеца всяват само паника и заблуда ...

аз съм един от най потърпевшите от тъпите английски правила, защото плащам данъци и осигуровки като поп и не ползвам нищо ... а някой който е дошъл тук и работи на минимален доход почти не плаща данъци, плаща минимални осигуровки като СЕ, може да си домъкне жената и децата и да се лекуват всички в купом ... нали се сещаш че сметката я плащат такива като мен ... това обаче не променя реалността, а тя е таква каквата е ... батко ти камерън нищо не е променил кой знае колко ... пак ще взимат от моя джоб да плащат лечението на сульо и пульо ... това се опитвах и да му обясня на един пич, който се ядосваше нещо за БГ НЗОК и си мислеше, че тук не е така ... тук просто ще го дерат още по-здраво ... ма той не схвана ...
    Не знам дали е нужно,но все пак ще спомена,че мъжа ми е тук 2 плътни години(без прекъсване) и за ден не е спирал да работи има фирма,плаща си данъците,осигуровките и абсолютно всички сметки за които може да се сетите...и това са (пак повтарям) ДВЕ плътни години и никога до сега не се е възползвал от тази държавата,дори от правото си за GP не се е възползвал,а се лекува сам...

penelopa
    Guest

Да ти кажа, изречението, че се е лекувал сам( все пак не е уточнено , от какво се е лекувал сам ,ме вкарва в ужас), бих искала да отговоря:
    Защо?
    В джунглата ли живее, че се лекува сам!
    Ами да не се е лекувал сам, а да е потърсил, специализирана помощ!
    Не мога да си представя, как това е повод за гордост!Или нормален човек да го напише!!!!!!!!!!!
    Последно редактирано от penelopa : 07-10-2010 на 01:20

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    съгласна и точно затова че нямам време да и се обяснявам че не е ординъри резидънт и го казвам много просто за простичкият начин по който е попитала.
    Който няма време,да не се обяснява,а да си върши работата,никой не ти е сложил въже на врата,а за простичкия начин по-който си го написала не се оправдавай с другите.продължаваш да се държиш нагло,а после се чудиш ,защо получаваш подобно отношение...

5. БЛАГОДАРЯ kkkika thanked for this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    Да ти кажа, изречението, че се е лекувал сам( все пак не е уточнено , от какво се е лекувал сам ,ме вкарва в ужас), бих искала да отговоря:
    Защо?
    В джунглата ли живее, че се лекува сам!
    Ами да не се е лекувал сам, а да е потърсил, специализирана помощ!
    Не мога да си представя, как това е повод за гордост!
    Не смятам да отговарям на малаумници и на подобни простотии

7. БЛАГОДАРЯ kkkika thanked for this post
    penelopa
    Guest

Драга, с тази арогантност и .......твоето малоумие,..... повярвай ми далечко, няма да стигнеш.
    Едва ли някога, ще разбереш, какво имам предвид!
    Живи и здрави и не виждам, защо да не посетите близкото ГП.
    В кой век живеем, за някои хора се питам?

На почивка
    Post Thanks / Like

Драга, с тази арогантност и .......твоето малоумие,..... повярвай ми далечко, няма да стигнеш.
    Това е последния коментар който правя тук при хората които се имат за голяма работа....
    Виж какво ще ти кажа моето момиче и дупето да си съдереш не можеш да постигнеш и частица от това което аз съм постигнала и това което имам АЗ в живота,а колко далеч съм стигнала и колко далеч мога да стигна знаем единствено аз и хората които ме познават.
    Предполагам каква е професията ти тук,ама нали си в Лондон.....какво от това че си една .... чистачка,за твое голямо съжаление знаеш,че такава и ще си останеш.За съжаление и Великобритания се напълни с прекалено много селяндури и ето че за пореден път се доказва......
    Българите сме такава нация,че собствената работа винаги е по-трудна и по-тежка,а на другия абсолютно винаги много по-лека,всеки се бие в гърдите,а в действителност повечето го правят без никакво покритие,защото на думи всеки може.
    Аз бях до тук,под достойнството ми е да се занимавам с хора много под моето ниво...
    Успех на всички се................и,ще ви е много нужен( PENELOPA )

10. БЛАГОДАРЯ kkkika thanked for this post
    penelopa
    Guest

Сладурана си ти, а и без документи, за да показваш картони, на Пенелопа и да чакаш Жълта карта!Смях за мен!Плач за теб!
    Ама повярвай ми и с чистачеството няма да прокопсаш!
    Сори, че ще те разочаровам за мен-Не позна!
    Работя нещо различно, което и да ти кажа, няма да разбереш.А не виждам какво срамно има да си чистач.Била съм такава, без да съм чакала на някого, за да ............получа пенбената карта.чакала съм на себе си и се радвам от постигнато ти, за което, ти само, може и да сънуваш!
    Но да обиждаш на чистач е -Жалко!!!!!!!!!!!!!!!Не за друг, а за теб!Една българка, която се срамува, Яко!
    чакаш бебе, нервна си, чистиш на Суло и Пулев кенефите и ти казах за добро-имате нужда с годениката ти от ГП.
    Разбирай, това-колкото сивото ти стига.Ама за доброто на всички ви!
    А вината, май не е в теб, като си от скоро тук.
    Годеникът е бухтял яко на строежа и не е чул , да се регистрира.
    Казвам ти, като човек-отиди и провери в Гп, как седят, точно нещата.
    Като нямаш парички за тук, избраният ще ти плаща в България.
    Просто, като това!
    Последно редактирано от penelopa : 07-10-2010 на 02:20

На почивка
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Бременна в УК без документи

Събуди любопитството ми с критиката която насочи към мен без да ме познаваш и искам да ти задам 2-3 въпроса на които ако искаш разбира се ще ми отговориш.
    От кой град /село си,питам за БГ(този въпрос много често дава много отговори)?
    Кой набор си и за изминалите ти години какво си постигнала тук или в БГ? ( Само да подчертая,че с въпросите които задавам по-никакъв начин не се заяждам)
    Задавам ти тези въпроси,защото в писмата ти се усеща нотка на гордост от нещо постигнато в живота(може и да греша)
    Ако имаш желание и интерес аз бих споделила за високата оценка която имам за себе си и когато разбереш за успехите ми ще ти стане ясно ,че имам с какво да се гордея и че самочувствието ми е с голямо покритие,говоря за успехи без ничия помощ,успехи с които много малко хора могат да се похвалят........Познавам себе си и знам на какво съм способна,знам какво мога да постигна както в собствената си държава така и тук....
    Неразумно е да даваш оценка за човек който не познаваш,нали???
    21 век сме мила...няма нищо човек цял живот се учи...важното е че не те е срам да питаш....
    Хайде от мен всичко най,най и сбогом на простотията

Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

момиче лягай да спиш и не обръщай форума в лична среща, имаш необходимото инфо какво да правиш, върши си работата и не задълбавай в подробности и се радвай, че и толкова инфо си получила, в УК в момента всичко е толкова оплетено, че дори и местните, и дори и тези на които това им е работата, много често не знаят какво да те посъветват ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 07-10-2010 на 02:36
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

14. БЛАГОДАРЯ Zara, Firefly77s, merry thanked for this post
    penelopa
    Guest

Без да искаш, позна, че съм постигнала тук, доста неща, без помощта на годеници и пенбени карти, а с труд и учение и не се срамувам, а ми е кеф от постигнатото.( за България не го броя.всеки, нещо е учил, ако ще и в Каспичан, та да има диплома от там)
    А въпроси от сорта-от къде си, на колко си години, каква ти е заплата след такси-Тук се смятат за просташко поведение и липса на всякакъв стил.
    Поживей тука, постигни , нещо от което си запланувала,роди си детето и пак може да си поговорим за цели и кой какво е постигнал до момента.
    Но първо за сега-казах ти къде да отидеш-ГП-там ще ти дадат, най-добър отговор на поставения от теб въпрос по темата!
    Успех!

16. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Zara thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

няма, няма и се появи някоя мома като викторийка, дето си мисли че всичко що хвър1и се яде..
    пък всички много преуспели бе, влизат тук и въпрос Но1 'какви помощи ми се полагат''
    уф да ви имам успехите.
    викторийке, аз имам един съвет - бегай по-бързо в БГ-то, че тук зор ще видиш, освен ако не приемеш че ще живееш в голяяяяяяяяяяяяяма мизерийка. ама ти така или иначе сигурно веч1е си се примирила с това, щом си тръгнала помощи да търсиш.

айде със здраве и по-спокойно, че си бременна и ще си навредиш от толкоз нерви

sparky Аватара на mkmukok
    Post Thanks / Like

Тоя сайт съвсем изпрастя!!!

19. БЛАГОДАРЯ smartybonita, elitsa_beykova thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mkmukok Виж мнението
    Тоя сайт съвсем изпрастя!!!
    Axa .

21. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ми да, изпръщя, като въпросите дискуирани напоследък са:
    ''дойдох преди 2 месеца, бременна съм, какво помощи мога да взимам''
    ''бременна съм в 8мия месец, сега за пръв път ще ходя на лекар''
    ''помооооооощ, търся работа, каквато и да е''
    ''работих, работих, ама нещат да ми плащат''
    ''взех си всички данъци, верно ли не мога да работя 5 години''
    ''как да си върна всички осигуровки и данъци, пристигнах преди 1 седмица, ама чух че се връщат данъци тук''
    и така нататък...............
    то с изпръщели потребители, няма как сайта да не изпръщи

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Виктория, нямаш грам уважение към хората решили да вземат отношение по темата си. гледам плюеш на ляво и дясно и благодариш на кого? На тези дето са ти благодарили ли?Щото другите дето отговорят ги плюеш,е май Дарка се отърва...
    Не бъди толкова негативна, бебето го чувства и не е добре. Не се хващай за една дума и оттам да си мислиш, че си нападана. Определения от типа българките са кучки а всички бг в странство се мислят за голяма работа остави преди да се качиш на самолета, иначе влизаш и ти в категорията и става кофти
    Friends don't let friends get friends haircuts.

24. БЛАГОДАРЯ няма, iliyan65, Zara, smartybonita, elitsa_beykova and 1 others thanked for this post
    кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

ха тея дет идват с гоооолямото самочуствие от бг просто да забравят,върви пред познати и приятели ама не и тука,ква била що била ай сиктир .....не стига че хората си отделят от времето да и помогнат...пък тя ше са праай на .... бахти хората,бахти чудото....наглетци!
    п.с абе кво мислите за кубинците,щот от вчера само хубави работи си мисля за тях,ама приемам сякви идеи

fight the power!

26. БЛАГОДАРЯ Zara, madlena thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Абе душа..не се занимаваи с нас простолудието тук..вземи и напиши едно писмо с въпросите си на NHS и те ще ти отговорят наи-ясно и точно...инфо от първа ръка е супер,.+ ще ти отговорят и писменно..
    Ето ти адреса и телефона

NHS London
    Southside
    105 Victoria Street
    London SW1E 6QT

Tel: 020 7932 3700

И Бг маниерите ги остави в БГ...заедно с преуспяването си..

28. БЛАГОДАРЯ 55555, merry, madlena, shopska salata thanked for this post
    I'm watching you Аватара на robert72
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Абе душа..

И Бг маниерите ги остави в БГ...заедно с преуспяването си..
    Уважаема Зарче,
    от доста време ми прави впечатление поведението ти, явно ти си тази която след няколко години тук не може да се отърси от прословутите БГ маниери(колко жалко). Няма тема в която да не се заяждаш с някой и винаги ти започваш първа. Дано това да са комплексите на малкия град и недостатъчно успелия човек, който мисли че заслужава повече, а не вродена злоба(защото би било много жалко). Забелязвам също че след време си триеш по злобните коментари(така както си направила и в тази тема) за да не излезе, че ти започваш първа и после гледаш сеир от високо(много жалко).
    Много те моля, за в бъдеще недей да пишеш там където нищо не разбираш и нямаш какво да кажеш. Недей да търсиш теми на хора които се нуждаят от помощ и да ги осмиваш. Ако се изтъкваш пред тях това не им помага, може би се отразява добре на самочувствието ти, но по-добре им подай ръка (ако можеш и искаш) или просто си замълчи...

П.П. От футбол нищо не разбираш, подскачаш около мъжа ти и приятелите му, но се иска доста повече за да се взимат коментарите ти под внимание от хора които наистина се интересуват от тази игра, англичаните са достатъчно учтиви за да не ти го кажат в очите...
    Това че ходиш от време на време на мачове на МАНГАЛчестер Юнайтед не те прави разбирач(всяко ПАКИ, с каквито е пълен региона в който живееш е фен на този отбор, те с това са и известни, че нямат нито един привърженик който да живее в Манчестер).
    И не забравяй какво пеят феновете към гостуващите привърженици на Манчестер Ю. (мелодията е на Guantanamera) - ''Live round the corner, you only live round the corner.''

Остани със здраве и не си изливай комплексите върху хората.
    Make love, not war

30. БЛАГОДАРЯ Monika_33, elitsa_beykova, lizaaabg, kkkika thanked for this post
    Post Thanks / Like

ееее стига бе,войната е по забавна,любовта после....
    ей така кат почнат драченията и нападките и си ви представям като главни герои от ей тая сцена YouTube - Best Scene Of Movie Dead Snow (WITH SUBTITILES)
    ебати кефа зомбитата са новоригистрираните 2-3-ма интусиасти ударжат фронта ,понякога са леко бруталнички с тея чукове и резачки,а тоя със шейната ще да е някой модератор

fight the power!

Старо куче Аватара на s_nikolova
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от viktoria_aleksieva Виж мнението
    не може някой,който не те познава да се изразява по-подобен начин
    Предполагам каква е професията ти тук,ама нали си в Лондон.....какво от това че си една .... чистачка,за твое голямо съжаление знаеш,че такава и ще си останеш.За съжаление и Великобритания се напълни с прекалено много селяндури и ето че за пореден път се доказва......
    Не може някой, който не те познава да се изразява то начин, които не би ти харесало, но това изключение за теб ли е?

Въпреки че не съм съгласна с това, че чистачите са селяндури и трябва да се срамуват от това, по начина, които си го написала, ти това явно имаш впредвид и освен, ако не познаваш лично човека, към когото си се обърнала в по-горното си изказване, не си ли противоречиш?
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от robert72 Виж мнението
    Уважаема Зарче,
    от доста време ми прави впечатление поведението ти, явно ти си тази която след няколко години тук не може да се отърси от прословутите БГ маниери(колко жалко). Няма тема в която да не се заяждаш с някой и винаги ти започваш първа. Дано това да са комплексите на малкия град и недостатъчно успелия човек, който мисли че заслужава повече, а не вродена злоба(защото би било много жалко). Забелязвам също че след време си триеш по злобните коментари(така както си направила и в тази тема) за да не излезе, че ти започваш първа и после гледаш сеир от високо(много жалко).
    Много те моля, за в бъдеще недей да пишеш там където нищо не разбираш и нямаш какво да кажеш. Недей да търсиш теми на хора които се нуждаят от помощ и да ги осмиваш. Ако се изтъкваш пред тях това не им помага, може би се отразява добре на самочувствието ти, но по-добре им подай ръка (ако можеш и искаш) или просто си замълчи...

П.П. От футбол нищо не разбираш, подскачаш около мъжа ти и приятелите му, но се иска доста повече за да се взимат коментарите ти под внимание от хора които наистина се интересуват от тази игра, англичаните са достатъчно учтиви за да не ти го кажат в очите...
    Това че ходиш от време на време на мачове на МАНГАЛчестер Юнайтед не те прави разбирач(всяко ПАКИ, с каквито е пълен региона в който живееш е фен на този отбор, те с това са и известни, че нямат нито един привърженик който да живее в Манчестер).
    И не забравяй какво пеят феновете към гостуващите привърженици на Манчестер Ю. (мелодията е на Guantanamera) - ''Live round the corner, you only live round the corner.''

Остани със здраве и не си изливай комплексите върху хората.
    Make love, not war
    You have made my day ..mate.....Много се кефя някои като се изсипе отнякъде и почне с бисерите......много плоско...Ще ти спестя какво мисля за теб,а наи-малко имаш право да говориш за мен без да ме познаваш. Хич пък не ти влиза в работа къде ходя и какво правя...

34. БЛАГОДАРЯ robert72 thanked for this post
    I'm watching you Аватара на robert72
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    You have made my day ..mate.....Много се кефя някои като се изсипе отнякъде и почне с бисерите......много плоско...Ще ти спестя какво мисля за теб,а наи-малко имаш право да говориш за мен без да ме познаваш. Хич пък не ти влиза в работа къде ходя и какво правя...
    Точно за тези твои реакции говоря, mate! Не е важно какво мислиш за мен или за когото и да било. Човещината ти липсва ..., форума е на доброволни начала, не го възприемай като работа, не си длъжна да коментираш навсякъде. Не твърдя, че те познавам, мнението ми е базирано на повече от 10 000 коментара които си написала(може и да играеш някаква роля, не е необходимо да си такава за каквато се представяш в коментарите си). Пожелавам ти денят ти да остане все така приятен. Ако искаш да се запознаем - нямам нищо против.

Post Thanks / Like

айдеее прецакахте раотата....елмаза е следващата пресечка у десно

fight the power!

37. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

и това са (пак повтарям) ДВЕ плътни години
    Много назидателно бе .
    За ДВЕ плътни години тук,най-малкото което може да направи за вас е да знае как да се оправите, а не да се резилиш по форумите.

39. БЛАГОДАРЯ madlena, tsvelichkova, shopska salata thanked for this post
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 10
    Последно мнение: 13-11-2013, 16:16
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 20-05-2013, 22:17
  3. бременна без документи
    От ianka.s във форум Правна
    Отговори: 4
    Последно мнение: 15-06-2012, 11:23
  4. Бременна съм. Ами сега???
    От mdiliev във форум Бъдещи майки
    Отговори: 21