Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно дело

Здравейте!
    Имам един много деликатен въпрос ,на който ако някой ми даде адекватен отговор.
    Та по същество : мой близък беше бит от лице ,нямащо 18 години.Лицето е родено 1993 година.Той Обаче нанесе следна телесна повреда на моя близък-двойно счупване на долната челюст плюс изваждане на други два зъба.
    По-конкретно : Фактът ,че лицето ,нанесло побоя ,е непълнолетно ,означава ли ,че ще се измъкне 'по тънката' процедура в изхода на дялото ,и като цяло ,каква е вашето мнение за този казус ?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Въпрос относно дело

в БГ ли си или в УК?

наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Лица до 14г. не носят наказателна отговорност.
    За непълнолетни извършители на престъпления е предвидена такава, ако се докаже , че разбират " свойството и значението на извършеното деяние"...

4. БЛАГОДАРЯ ElinaT thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Petko_Tomrushki Виж мнението
    За непълнолетни извършители на престъпления е предвидена такава, ако се докаже , че разбират " свойството и значението на извършеното деяние"...
    това и за БГ, и за УК ли се отнася??

наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Мисля, че въпроса е зададен от човек , който живее в БГ.
    Говорех за българското законодателство и то по спомени от преди 2005 : ) не вярвам да има коренна промяна, обаче...
    С това в UK не съм запознат.
    Ако се съди по публикации за "детската" престъпност тук в UK, нешата сtоят зле.
    На мястото на питащия, бих направил консултация с добър юрист.
    Последно редактирано от Petko_Tomrushki : 26-09-2010 на 13:13

7. БЛАГОДАРЯ madlena, ElinaT thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ми тогава трябваше да уточниш че говориш за българското законодателство, когато си отговорил.
    не случайно съм задала въпрос преди твоят отговор, къде се намира питащият.
    а след това трябваше и на теб да ти задам въпрос, за да може когато някога някой влезе и чете тази тема да знае за какво става въпрос.

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Petko_Tomrushki Виж мнението
    Лица до 14 години в България НОСЯТ наказателна отговорност.Биват привеждани в т.н. ТВУ до навършване на 18,след което биват изпращани в обикновен затвор.Това разбира се важи само за деца на обикновените хора в БГ,деца на величия не могат да бъдат в такива места....,или пък на платежоспособни лица.../мутри,депутати...и др. подобни/
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Wlady Виж мнението
    Здравейте!
    Имам един много деликатен въпрос ,на който ако някой ми даде адекватен отговор.
    Та по същество : мой близък беше бит от лице ,нямащо 18 години.Лицето е родено 1993 година.Той Обаче нанесе следна телесна повреда на моя близък-двойно счупване на долната челюст плюс изваждане на други два зъба.
    По-конкретно : Фактът ,че лицето ,нанесло побоя ,е непълнолетно ,означава ли ,че ще се измъкне 'по тънката' процедура в изхода на дялото ,и като цяло ,каква е вашето мнение за този казус ?
    Аз понеже си падаx побойник ще ти кажа, ако говориш за БГ имат ли връзки и кинти няма значение възрастта им, ще се измъкнат. Навързани са, като свински черва, редуват се: мафия, висша класа, мафия, висша класа, мафия, мафия....

Ако говорим за тук, нямаш ли доказателства, ще бъде тяхната дума срещу твоята и ще им дават по едни смешни 160-180 часа обществено полезен труд и ти загубват една камара време.

Та и двете системи не са перфектни! Мога да ти кажа как е и в други страни, ама предполагам питаш за УК или БГ. От моите дългогодишни приключения и личен опит, бих казала бии и бягай, иначе няма начин да спечелиш!

Много съжалявам за приятелят ти, ама може би е време да преосмисли, къде и с кой се подвизава, както и вътрешните си катализатори тикащи го към подобен вид постъпки, ако са постоянно явление. Аз го направих и спечелих или просто ми писна да ме трошат, че остарях и трудно заздравявам вече. Ха, ха, ха.....

Горда и Миролюбива гражданка от година и 3 месеца.
    Последно редактирано от ElinaT : 28-09-2010 на 02:08

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

11. БЛАГОДАРЯ madlena, gomorrah thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос, около дело
    От krissi във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 8
    Последно мнение: 09-01-2012, 21:42
  2. Въпрос относно NIN
    От afrikata във форум Self-Employed
    Отговори: 3
    Последно мнение: 25-04-2009, 15:33
  3. Въпрос относно ИЛР
    От northstar във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-09-2008, 21:20
  4. въпрос относно NIN
    От Mel_84 във форум Self-Employed
    Отговори: 6
    Последно мнение: 04-08-2008, 10:00
  5. Отговори: 2
    Последно мнение: 29-12-2007, 13:27

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми