Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тема: "The God Delusion"

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране "The God Delusion"

В момента върви това филмче по Мore4. Струва ми се интересно.
    Как религията се отразява на света?...
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

2. БЛАГОДАРЯ Doondie, Mystic, korry thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: "The God Delusion"

Цитирай Първоначално написано от lady Виж мнението
    В момента върви това филмче по Мore4. Струва ми се интересно.
    Как религията се отразява на света?...
    Деградивно му се отразява.
    Ти нали си вярваща? Защо тогава ти е интересно?
    The Root of All Evil?: The God Delusion
    (предупреждение: има 3 дразнещи реклами от по 15-ина секунди в началото - да го имате предвид)

4. БЛАГОДАРЯ Mystic, lady thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да си вярващ не значи да си овца. На мен са ми интерсни всякакви гледни точки. Някои имат само сърца, други - само глави... някои ги имат и двете. Г-н водещия слагаше под общ знаменател вярата и религията, което според мен не е точно така, но беше интересно филмче. Запалените пастори, равини и прочие пък отричат всякакви постижения на науката, което също е голяма глупост.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.

6. БЛАГОДАРЯ vanko57 thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ми то религия и бог са 2 различни неща
    тва дето се опитват да ни налагат е религия
    обаче тва че не съм религиозна не значи че не вярвам в бог
    просто не приемам и няма да приема да ми налагят измислени от хората правила които нямат нищо божие в себе си.
    католиците и муслимите са пример за масова манипулация, от която направо ме е гнус. и двете религии са ненормални маниаци, католиците масово обратни и пед.офили...
    в Кьолн като ги питах що гигантската им катедрала е пълна с езически и масонски символи и те кво общо имат с християнството ме гледаха като паднали от марс...другия път ще снимам, да ви покажа за кви набучени в свещите червени стрели става дума и други езотерични глупости...
    тва не е християнство, тва си е мега масонски ритуализъм...

обаче ми прави впечатление че числото на психично болните яко се увеличава /съдя по собствени пациенти/ и че народа все повече яко декомпенсира психически и се оставя да го мамят и да го повличат в подобни секти, където вярва в квото му сервират и се чувства изкуствено "supported" от останалите дружки в отбора, докато бавно ограбват душата му...
    някой гледал ли е един british филм в който всички на земята се превръщат в зомбита и само 2-3ма оставаха нормални?
    идеята за зомбитата ми се струва че много добре индиректно изразява тва дето се опитвам да кажа по-горе...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

8. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: "The God Delusion"

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    в Кьолн като ги питах що гигантската им катедрала е пълна с езически и масонски символи и те кво общо имат с християнството ме гледаха като паднали от марс...другия път ще снимам, да ви покажа за кви набучени в свещите червени стрели става дума и други езотерични глупости...
    Обещано! :-)

Цитирай Първоначално написано от lady Виж мнението
    Да си вярващ не значи да си овца. [...]
    Кажи го това на онзи с брадата, според когото "мъжете [тук] позволяват на жените да се обличат като уличници", че тяхната религия трябва да господства в света (или с други думи - смърт за неверниците) и прочие простотии. Онзи пък с бомбето, дето се молеше на стената -какво ще кажеш за него? А за милионите хора, посетили мястото, където "се явила" Дева Мария, да питам ли?

ми то религия и бог са 2 различни неща
    тва дето се опитват да ни налагат е религия
    обаче тва че не съм религиозна не значи че не вярвам в бог
    просто не приемам и няма да приема да ми налагят измислени от хората правила които нямат нищо божие в себе си.
    Хубаво, щом религия и бог (или Бог, в случай че е име, а не нарицателно) са различни неща (т.е. приемаме, че Господ (Йехова или както е по паспорт ), Аллах и другите, които ги има, са измишльотини, плод на нечие въображение), какво излиза тогава? Както чичкото от филмчето (оксфордски професор) казва, ако съществува създател, то кой тогава е създал него? Или сега ще кажете, че създател няма, а че разбирането за съществуването на бог е по-абстрактно... Примерно-о-о бог е любов.
    Дано не ни се смеят много извънземните за това, в което вярваме, като дойдат. Казвам "като дойдат", понеже се надявам да е час по-скоро. И разбира се да не са вярващи, че ще ни изтребят.

[...] народа все повече яко декомпенсира психически и се оставя да го мамят и да го повличат в подобни секти, където вярва в квото му сервират и се чувства изкуствено "supported" от останалите дружки в отбора [...]
    Ти остави сектите - не знам дали си гледала филмчето, но накрая дават и за някакви евангелисти, чийто духовен... как да го нарека... баща е толкова нас*ан, че няма накъде. Казва на водещия да не е арогантен, а самият той се мисли за всезнаещ и през цялото време се държеше надменно. Че едва ли не и с ругатни ги изпратиха от мултимилионния си евангелистки център.

Както и да е - темата винаги ще предизвиква дискусии, но ако всеки си вярва, в каквото иска, за лична употреба, не се опитва да налага убежденията си на другите и не ги съди за това, че не ги споделят, всичко ще е наред.

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    [/CENTER]

Дано не ни се смеят много извънземните за това, в което вярваме, като дойдат. Казвам "като дойдат", понеже се надявам да е час по-скоро. И разбира се да не са вярващи, че ще ни изтребят.

Те са вече тук, не си ли го разбрал? Те нямат души.
    А относно кой е създал Бог? Името са го измислили хората, не са могли да си обяснят много неща. Енeргията, баланса, любовта, справедливостта, състраданието ... няма как да се създадат. Бог не е страх. А точно това религиите се опитват ( и успяват сред миряните си) да всеят, за да ги подчинят. Не им трябват мислещи хора. И тъй като времената не са лесни, все повече хора се присъединяват към разни секти. Не искат да мислят, или поемат отговорност. Има много добри хора между тях, познавам доста. Отдавна са се отказали да ме "вербуват", щото разбраха, че няма смисъл, но признавам, че има много доброта в тях. За мюсюлманите пък въобще не ми се говори - боли ме за жените им.
    Прав си, че всеки има право да вярва в каквото си иска, само да не го натрапва на хората.
    Съгласна съм с написаното от RNOH по-горе.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 12-07-2013, 21:47
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 28-03-2012, 22:18
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 30-10-2011, 17:46
  4. Отговори: 1
    Последно мнение: 18-06-2011, 16:06
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 03-09-2007, 00:47

Отметки