Здравейте,

Кандидатсвах за HSMP и взех син сертификат. Когато кандидатствах не попълних нищо за моята приятелка.

По всякаквите документи пише, че family member (което включва unmarried partner) на човек с HSMP син сертификат има право да получи и той син сертификат.

Четох доста официални страници и постове по темата, но освен споменатото горе право нищо друго не мога да намеря.

Въпросите ми са:
Как приятелката ми да кандидатсва за син сертификат?
Каква апликейшън форма трябва да попълни?
Какви документи да представи като доказателсво за нашата връзка?

От изчетената информация стигнах до извода, че трябва да използва BR1, но тази форма въобще не изглежда да е "подходяща" за случая. При Tier 1 варианта си има специална dependent апликация. Дали и в моя случай има такава?

За списъка с доказателства: Никъде не мога да намеря "официален" списък. Има няколко изброявания на разни документи, които не са характерни за България.
С приятелката ми сме в УК от около 2 месеца и единствените документи, които имаме са стейтмънти от УК банка за обща сметка и разни писма на общия ни адрес, където живеем.

Да добавя още един въпрос - някой минавал ли е тази процедура скоро и съответно да е бил в подобна ситуация?

Ще съм ви изключително благодарен, ако ми помогнете!