Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 38
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ryanair-всичко за билети такси багаж и други

Очаквам след Ноември Rayanair да стане една от най-изплозваните компании за полети до България.
    Летище Пловдив ще е голям плюс за едни като мен, за други няма да е такъв но пък цените им вероятно ще обърнат представи и предпочетания.
    Преди дни позната си купи Двупосочен до България в последната минута и цената и излезе 270 паунда!!!

Нека в темата по долу съберем всичката полезна информация повечето която я има в техните Terms and Condition и FAQ.
    Линк към таблицата с таксите им Ryanair Fees
    И всичките им въпроси и отговори.
    FAQS : Travel Questions

1.Едно от първите неща които трябва да се спомене е, че при плащането на двупосочен билет с карта различна от Prepaid Mastercard ще платите 10 паунда допълнително.
    За целта задължително си изкарайте такъв вид карта, много компании ги предлагат breadPrepaid MasterCard - Prepaid MasterCard Home Page, Travel Money Card - Best Exchange Rates - FairFX Currency Card са друга компания.

2. Багажа в кабината ви е безплатен за целта той трябва да бъде до 10 килограма а големината на чантата 55-40-20 сантиметра, на сайта си те продават чанта отговаряща на тези условия, но вие може и сами да си откриете такава, колкото по малко тежи чантата толкова по добре тук в този форум има доста обсъждано Best place to buy cabin luggage for Ryanair. - MoneySavingExpert.com Forums, споделете ако сте си купили от някъде подобна чанта. инфо от сайта им Cabin Baggage Allowance

3.Чекиран багаж. Всяка чанта се заплаща по отделно за всяка посока на полета. Два вида чанти се приемат, до 15 и до 20 кг.
    Имате право по 2 чанти на човек. Ако багажа ви превишава килограмите плаща се по 20 кг на багаж.
    Ако пътувате зимата слагайте якета и блузи на вас, а не в багажа.
    Цената на 15 кг чанта в една позока е 15 паунда през цялата година без Юли и Август. През тях е по 20 паунда(За канарските острови имат по вискоки цени)
    Чанта от 20 кикограма е 25 паунда нормално, а Юли и Август е по 30 паунда
    Checked Baggage Allowance

4.За смяна на дата се плаща солено 35 паунда на човек на посока.

5.Смяна на име е още по солена 100 паунда на човек.

6.Когато купувате билети вижте дали показва под тях колко от тези билети има останали.
    Примерно ако има останали 2 билета от 40 паунда а на вас ви трябват общо 4 не ги купувайте заедно 4те а 2 по 2.
    Това което трябва да направите първо е да проверите за дадена дата колко е един билет, ако са останали малко ще го пише отдолу с червено колко са такива.
    Ако са останали само 2 примерно на 40 паунда купете ги тях първо и после останалите 2 на следващата цена която ще е вероятно с 10 паунда отгоре. Ако директно напишете 4 билета няма да ви даде нищо на цена от 40 паунда а директно на 50 паунда и 4-те билета. Онзи ден така спестих 60 паунда за един полет.

Има още доста неща които могат да се допълнят с директни линкове ще продължа и добавям в темата и с ваша помощ.
    Факта е един полетие им са най евтините. В момента ги проверявам до Канарските острови и ми излизат с поне 40% по евтини от който и да е друг авиопревозвач. Самолетите им са нови и с малко закъснения.
    Последно редактирано от lordm : 21-08-2010 на 16:59
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ imam vapros, m_maggy19, eng, passion, Samuil73 thanked for this post
    Born to be alive Аватара на Constantine
    Град
    Room at the top
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Ryanair-всичко за билети такси багаж и други

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Факта е един полетие им са най евтините. В момента ги проверявам до Канарските острови и ми излизат с поне 40% по евтини от който и да е друг авиопревозвач. Самолетите им са нови и с малко закъснения.
    Ами с тези факти,които си изложил полетите им далеч не са най-евтините,Уиз еър имат такса 13 паунда за багаж до 32 килограма?!Смяната на датата и името е по-евтина и няма 10 паунда такса при плащане с дебитна карта...Единственото предимство на тази компания,което аз виждам е,че е удобна за хората живеещи в Пловдив.Разни хора-разни идеали...
    The Dark Side clouds everything.Impossible to see the future is.

4. БЛАГОДАРЯ BG_London thanked for this post
    Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Constantinn Виж мнението
    Ами с тези факти,които си изложил полетите им далеч не са най-евтините,Уиз еър имат такса 13 паунда за багаж до 32 килограма?!Смяната на датата и името е по-евтина и няма 10 паунда такса при плащане с дебитна карта...Единственото предимство на тази компания,което аз виждам е,че е удобна за хората живеещи в Пловдив.Разни хора-разни идеали...
    зависи как летиш и докъде летиш, аз летя без багаж и имам мастеркард припейд, до дъблин полетите ми излизат без пари от лийдс ... имам и полет купен за 5 паунда ... сигурно ще намеря и за 1 паунд ако се разтърся ...

няма най-добра и най-лоша компания, аз съм летял с всички, зависи дали ти е удобно, дали ти върши работа и дали цената е дорба ... всеки сам си преценява ... аз имам купен полет на БА за 230 паунда в едната посока, защото само той ми върши работа ... ако стачкуват на Хийтроу или самите БА кел файд че съм платил толкова кинти ...

P.S. нито пловдив нито станстед са ми удобни, особено при 2 полета на седмица и в тези часове, които са дадени, нямам намерени да летя с тях до БГ за великден, а другите билети вече са ми купени ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 18-08-2010 на 19:21
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

6. БЛАГОДАРЯ lordm, BG_London, iliyan65 thanked for this post
    Старо куче Аватара на emory
    Post Thanks / Like

Ниско тарифна компания --като всяка останала - докато чакаш на терминала и гледаш как самолета се чисти пред теб / за 10 минути , само големия буклук / да не говорим за проверка на самолета пред полета ,,,,,,,
    Принципно така си правят времето че си 10 мин преди времето за кацане си там и тръгваш от дестинацията по-късно / пак 10-15 мин / не закъсняват
    саита им работи , но нерви докато купиш билет , на тел им не звънете 1.5 паунда на мин -- докато кажеш за какво звъниш и билета е безплатен

като не ви харесва -- мнението
    заповядайте в буум-буум рууум !
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CA%E...tml#post440997
    лесно и удобно за всички

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Ако трябва плуайте, вземете колело, ходете пеша, но никога с тази компания. никога. това е единствената компания без е- мейл, без опция за оплаквания, компанията, която при букване по телефона ти включва багажа в сметкта и на летището ти казват да си го платиш, понеже не влизал багажа в тази цена, обясняват ти ка резервация по телефона е невъзможна, искат ти 60 пауда за багаж, 80 евро за отпечатване на нови пасове и ...не излиташ или си оставяш багажа. Компанията чийто кол център дава заето 25 от 24 часа и може да ги осъдиш ....посмъртно, понеже изпращаш ФАКС с оплакването си. Компанията която няма сайт за жалби, та хората са се принудили да си направят сами такъв с такива фрапантни случаи, че лошо да ти стане. Може тоя факс да е в Албания например. Влизам само да ви кажа това. Добри кецове и пеша....Изиджет не са и те изи. Е#ем ти аеролиниите. Ще станат номер едно те, нали шефът им кара персонала да краде сапуни и кибрити и салфетки от хотелите...
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

9. БЛАГОДАРЯ BG_London, Constantine, ppepyno thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Ако трябва плуайте, вземете колело, ходете пеша, но никога с тази компания. никога. това е единствената компания без е- мейл, без опция за оплаквания, компанията, която при букване по телефона ти включва багажа в сметкта и на летището ти казват да си го платиш, понеже не влизал багажа в тази цена, обясняват ти ка резервация по телефона е невъзможна, искат ти 60 пауда за багаж, 80 евро за отпечатване на нови пасове и ...не излиташ или си оставяш багажа. Компанията чийто кол център дава заето 25 от 24 часа и може да ги осъдиш ....посмъртно, понеже изпращаш ФАКС с оплакването си. Компанията която няма сайт за жалби, та хората са се принудили да си направят сами такъв с такива фрапантни случаи, че лошо да ти стане. Може тоя факс да е в Албания например. Влизам само да ви кажа това. Добри кецове и пеша....Изиджет не са и те изи. Е#ем ти аеролиниите. Ще станат номер едно те, нали шефът им кара персонала да краде сапуни и кибрити и салфетки от хотелите...
    аре сега, не си им прочела условията и се пенявиш, тука хората си купуват специални якета с по 30 джоба за да не имплащат багаж, ти сега се светна, че е шибано с багажа, ми лети с БА бизнес класа ... те не ти дават даже цъкаш из възможностите за букинг без да им тикнеш, че си прочела условията ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 18-08-2010 на 20:28
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

11. БЛАГОДАРЯ lordm, BG_London thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DarkFallout Виж мнението
    аре сега, не си им прочела условията и се пенявиш, тука хората си купуват специални якета с по 30 джоба за да не имплащат багаж, ти сега се светна, че е шибано с багажа, ми лети с БА бизнес класа ... те не ти дават даже цъкаш из възможностите за букинг без да им тикнеш, че си прочела условията ...
    Говоря ти за букване по телефона, понеже не приемат Соло карти. Знам какво се натиска, не съм чак толкова неграмотна.

Град
    Post Thanks / Like

Говоря ти за букване по телефона, понеже не приемат Соло карти. Знам какво се натиска, не съм чак толкова неграмотна.
    с нискобюджетните компании, няма значение кои, всякакви комуникации по телефона са безумни, мен ми бяха пратили заблуждаващи и-мейли от изиджет, че ми прецакват полета, няма да ти казвам колко съм висял на телефона само за да ми кажат, че са направили грешка и всичко е наред ... пратих им 3 мейла на нито един не отговориха ... уизейр, върших една по специфична работа с тях, тоя младеж с който говорих само се консултираше с някакъв унгарец какво да прави, връзката прекъсна, свърши им работното време и трябваше да звъня пак на следващия ден ... и всичко това е на тарифирани телефони ... преди година бях изпуснал една буква в името на детето ... пак чардж поне полета беше много евтин ...

затова и си имам пълна колекция карти и сметки, да не им плащам никакви чарджове на мръсните копелета, който иска да плаща ... и чета и дребния шрифт ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 18-08-2010 на 20:52

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

досега се говореше,че уизър за зле...но най-хубавото тепърва предстой с райнеър...дупе да им е яко на тея роден на изток от рая!(те по принцип са корави деца на черния кърски труд и не се оплакват от нищо,да видим райнеър дали ще ги разреве)
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

15. БЛАГОДАРЯ iliyan65, mimidesi thanked for this post
    Born to be alive Аватара на Constantine
    Град
    Room at the top
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    досега се говореше,че уизър за зле...но най-хубавото тепърва предстой с райнеър...дупе да им е яко на тея роден на изток от рая!(те по принцип са корави деца на черния кърски труд и не се оплакват от нищо,да видим райнеър дали ще ги разреве)
    Баче...на теб тоя самолет ти идва дюшеш,кацаш в Пловдив-ще имаш време и града да разгледаш и може и на мач на Локото да идеш... и после ей го де е Пазарджик....
    The Dark Side clouds everything.Impossible to see the future is.

17. БЛАГОДАРЯ passion thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Constantinn Виж мнението
    Баче...на теб тоя самолет ти идва дюшеш,кацаш в Пловдив-ще имаш време и града да разгледаш и може и на мач на Локото да идеш... и после ей го де е Пазарджик....
    баче...аз през пловдив НЯМА да летя,при НИКАКВИ обстоятелства!

пп от летището до в къщи в пз ми е един час,от пловдивското летище до в къщи час и половина
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Post Thanks / Like

баче...аз през пловдив НЯМА да летя,при НИКАКВИ обстоятелства!

пп от летището до в къщи в пз ми е един час,от пловдивското летище до в къщи час и половина
    С каруца ли ще пътуваш до Пловдив? не е повече от 50 км от летището.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

20. БЛАГОДАРЯ passion thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

50 до пловдив по съмнителен път,оттам през целия град и още 37...от летището до къщи в пз е 100 км магистрала,която хич не е зле!!!
    се пак темата е за райнеър...ще оревете света,ама като нема друга алтернатива и рака е риба!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Post Thanks / Like

50 до пловдив по съмнителен път,оттам през целия град и още 37...от летището до къщи в пз е 100 км магистрала,която хич не е зле!!!
    се пак темата е за райнеър...ще оревете света,ама като нема друга алтернатива и рака е риба!
    Не се минава през Пловдив въобще, минава се по околовръстното все едно от Асеновград да тръгнеш до Пазарджик .Google Maps

23. БЛАГОДАРЯ deina74 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не се минава през Пловдив въобще, минава се по околовръстното все едно от Асеновград да тръгнеш до Пазарджик .Google Maps
    пътя за асеновград на излизане от пловдив има ноо мръсни куки!!!спират поголовно,се едно са зели пътя на прайс!
    ...нема пич...мерси за типсовете,ама нема как за пазарджик да мина през пловдив,колкото и екзотично да ми звучи..дядо ми,неговия баща и дядо вкупом ще се заобръщат в гроба,ако разберат,че сипвам бензин в пловдивска безиностанция,като ли да кацна в пловдив!!!а баща ми сигурно нема да ми говори...
    некой път ще ти разказвам,как само и само да не зареда в пловдив останах без бензин на 10 км след стамболийски пред пазарджик...и като спряха едни майни да ми сипят ме питаха що не съм заредил на излизане от пловдив....баси...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

страничен наблюдател Аватара на DANTSCHOOOO
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

...мерси за типсовете,ама нема как за пазарджик да мина през пловдив,колкото и екзотично да ми звучи..дядо ми,неговия баща и дядо вкупом ще се заобръщат в гроба,ако разберат,че сипвам бензин в пловдивска безиностанция,като ли да кацна в пловдив!!!
    Интернета създава грешни впечатления, помниш ли? На летището само му казват Пловдив, иначе е по-близо до Асеновград, още по-близо - до Крумово (има-няма два километра по черния път) а съвсем точно си е в Маврудово.
    Заобикаляш КЦМ-то през Куклен и Брестник и се разминаваш с онези куки.
    Животът е борба!

avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

пътя за асеновград на излизане от пловдив има ноо мръсни куки!!!спират поголовно,се едно са зели пътя на прайс!
    ...нема пич...мерси за типсовете,ама нема как за пазарджик да мина през пловдив,колкото и екзотично да ми звучи..дядо ми,неговия баща и дядо вкупом ще се заобръщат в гроба,ако разберат,че сипвам бензин в пловдивска безиностанция,като ли да кацна в пловдив!!!а баща ми сигурно нема да ми говори...
    некой път ще ти разказвам,как само и само да не зареда в пловдив останах без бензин на 10 км след стамболийски пред пазарджик...и като спряха едни майни да ми сипят ме питаха що не съм заредил на излизане от пловдив....баси...

а каква е идеята зад тази ненавист???
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

27. БЛАГОДАРЯ Kamen thanked for this post
    На почивка Аватара на koce
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emory Виж мнението
    Ниско тарифна компания --като всяка останала - докато чакаш на терминала и гледаш как самолета се чисти пред теб / за 10 минути , само големия буклук / да не говорим за проверка на самолета пред полета ,,,,,,,
    Принципно така си правят времето че си 10 мин преди времето за кацане си там и тръгваш от дестинацията по-късно / пак 10-15 мин / не закъсняват
    саита им работи , но нерви докато купиш билет , на тел им не звънете 1.5 паунда на мин -- докато кажеш за какво звъниш и билета е безплатен
    Ако искаш мога да накарам стюардесите да чистят докато самолетът захожда за кацане.
    Абе,кой върви на почивки с тебе- на море-пясъка ти е мокър,
    на планина борчетата са ти ниски,
    пък и навсякъде те настъпват...

Post Thanks / Like

Ryanair Email address - FlyerTalk Forums

Ryanair Campaign

И не забравяйте да си купите специалната им чантичка за ръчен багаж. И лаптопа да е вътре. И да е точно, ама точно 8 кила, 100 грама и бъркаш да плащаш. И не забравяйте че по телефона ще разговаряте с някой слабо владеещ както език, така и правилата за резаервация.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Ето тук тези дами са го казали всичко:

YouTube - FASCINATING AIDA - Cheap Flights
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

31. БЛАГОДАРЯ iliyan65 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Ryanair Email address - FlyerTalk Forums

Ryanair Campaign

И не забравяйте да си купите специалната им чантичка за ръчен багаж. И лаптопа да е вътре. И да е точно, ама точно 8 кила, 100 грама и бъркаш да плащаш. И не забравяйте че по телефона ще разговаряте с някой слабо владеещ както език, така и правилата за резаервация.
    10 килограма е не 8, днес си купих чанта за кабината подобна на тази Carry-On Cabin Size Hand Luggage | Eastpak Transfer Wheeled Luggage Whitedrop | Travel Bag | Adventure Avenue

33. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Когато купувате билети вижте дали показва под тях колко от тези билети има останали.
    Примерно ако има останали 2 билета от 40 паунда а на вас ви трябват общо 4 не ги купувайте заедно 4те а 2 по 2.
    Това което трябва да направите първо е да проверите за дадена дата колко е един билет, ако са останали малко ще го пише отдолу с червено колко са такива.
    Ако са останали само 2 примерно на 40 паунда купете ги тях първо и после останалите 2 на следващата цена която ще е вероятно с 10 паунда отгоре. Ако директно напишете 4 билета няма да ви даде нищо на цена от 40 паунда а директно на 50 паунда и 4-те билета. Онзи ден така спестих 60 паунда за един полет.

Иначе цените на полета в един самолет се определят по броя на продадените билети.
    Да кажем има 150 места първите 20 ще са на 30 паунда следващите 20 на 40 и така докато накрая примерно стигне 100 паунда.
    Според мен са продадени доста билети до Пловдив, цените се покачиха доста от първата седмица.
    Аз лично очаквам да има полети и през други дни не само събота.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Тия RYANAIR луди ли са?
    http://img141.imageshack.us/img141/7679/46026813.jpg
    Билетите са за една и съща дата на Ryanair, Bulgaria Air и British Airways. 3 Adult + 1 Child.

Напреднал Аватара на georgi2
    Град
    Reading
    Post Thanks / Like

Друг недостатък е също,4е трябва задължително да си си направил онлайн 4ек и да си си принтирал бордната карта,ако си само с ръ4ен багаж. Ако не си плаща се 40.00 на летището и те пращат да си правиш оналайн 4ек и да си принтнеш картата на специални машинки,което отнема 20 минути минимум. При едно лошо сте4ение на обстоятелствата спокойно можеш да си изпуснеш полета,заради това.

trakon
    Guest

Радио "Фокус" Летище Пловдив е затворено заради снеговалеж
    22 февруари 2011 | 08:45 | Агенция "Фокус"

Летище Пловдив в момента е затворено. Това съобщи за радио "Фокус"-Пловдив Боньо Бонев, оперативен директор на аеропорта. Предстои снегопочистване на падналия сняг за приемане на полет от Стенстед Лондон в 11.40 часа. Няма отложени полети досега.

38. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кога ли ще пуснат Ryanair билети за след март 2015?
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 26-11-2014, 22:52
  2. Само днес 04.11 25% намаление на билети за Ryanair през Януари
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-11-2014, 08:40
  3. ryanair повреден багаж
    От Injectopliaktor във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 47
    Последно мнение: 20-10-2014, 18:52
  4. Почти безплатни билети с RyanAir