Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 107

Hybrid View

Предишно мнение Предишно мнение   Следващо мнение Следващо мнение
    Нов потребител Аватара на honey
    Post Thanks / Like

По подразбиране Записване в училище в UK - документи, процедура

Моя приятелка иска да прибере синът си при себе си в Лондон. Момчето е на 14 години. Досега не е дошло тук, защото майката и бащата се развеждат и докато не са й присъдили родителските права, бившият й вече съпруг не й е давал правото да го вземе. Това ще стане ей сега след края на първият им срок в БГ - мисля че ми каза 10 февруари. Въпроса ми към вас родители на ученици е:
    1. Знаете ли какво следва от тук нататък за това дете и какви документи трябва, за да го запишат тук на училище?
    Питам, защото детето идва по никое време на учебната година, а от Министерството на образованието в БГ са им казали, че трябва на място да питат какви са им изискванията. То няма къде да остане, освен при бащата докрая на училището си, а приятелката ми не желае, защото май има намесена още една жена.
    Ако някой знае нещо, или е попадал в подобна ситуация, или поне има информация къде точно трябва да се обади, нека да го публикува тук.
    За съжаление тя няма Интернет, затова аз играя ролята на посредник.
    Благодаря предварително и се надявам скоро някой да даде идея!

Напреднал Аватара на monkey
    Post Thanks / Like

Post Re: Обръщам се с молба към всички родители на ученици!

Здравей, аз имам дете което е в UK от 3 години.Тогава не бяха необходими никакви докъменти.Отидохме в у4илишето ,питахме,поискаха паспорта на детето и това беше.Започна у4илише наравно с другите.Сега е на 12 години и е year 7 в High school. Ше започне от този клас които е подходяш за него,зависи кога е роден.

3. БЛАГОДАРЯ honey thanked for this post
    Нов потребител Аватара на honey
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Обръщам се с молба към всички родители на ученици!

Цитирай Първоначално написано от monkey
    Здравей, аз имам дете което е в UK от 3 години.Тогава не бяха необходими никакви докъменти.Отидохме в у4илишето ,питахме,поискаха паспорта на детето и това беше.Започна у4илише наравно с другите.Сега е на 12 години и е year 7 в High school. Ше започне от този клас които е подходяш за него,зависи кога е роден.
    Благодаря ти monkey за отговора. Ще й предам1 Дано само това, че е никое време на учебната година да не ги бърка, защото така ще загубена учебна година хем в БГ, хем в УК.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

когато детето дойде тук (не преди да е дошло) избират училище, в чиято catchment area са. кандидатстват в училището (необходими са документи за самоличност, нищо повече) ако училището има свободни места вземат детето веднага, ако няма, чакат докато се освободи място.
    Могат да подадат и документите в local educational authority като посочат няколко училища и да чакат в кое ще се освободи място. въпреки че от това authority ще им кажат да кандидатстват и във всяко училище поотделно.
    не е нищо сложно с кандидатстването. проблемът е дали ще има свободни места. никое училище не е длъжно да ти вземе детето на училище просто зашото си в неговият район. вземат ако имат място.
    познавам хора, които са чакали 8 месеца за място.
    особено ако живеят в по-емигрантски квартал, който е overcrowded е вероятно че ще чакат доста за място.
    другият вариант е independent school, където се влиза по-лесно, но таксите са около 2000-3000 лири на семестър.

6. ХАРЕСВАМ! Валямил liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз си взех детето преди 2 години и си свърших хомеуорка преди да я взема-обадих се в local education autority(ЛЕА) и поисках списък с училищата в района и попълних апликациите за различни училища(може да каже че детето е тук),отнема поне 10 дни да ти се обадят обратно.На интернет можеш да провериш кое училище е хубаво и кое не.Когато го приемат в някое училище дори и да е лошо трябва да започне и си оставете документите в хубавото уцилище да чакат,когато има място те ще ви се обадят и детето може да се премести.ЛЕА са длъжни да намерят място на детето,но понякога може да е и в училище което е по-далече.Когато подаде документите може да ходи и да го вземе.

Нов потребител Аватара на rra
    Post Thanks / Like

Моето дете дойде тук скоро, веднага ми предложиха училище в района, което не харесах и намерих сама училище в съвсем друга ерия. Ако не ти хареса училището в което ти предлагат място първо потърси сама по-добро, защото забрави за преместване или друго място. Аз си разпечатах всички училища от района в който исках да запиша детето и започнах да се обаждам на всяко едно и да питам за свободно място. На третото училище на което се обадих имаха място и взеха детето. Вече месец е на училще. Искаха ми моя и на детето паспортите.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Прегледай другите теми,има доста писано за това какво е нужно за да се запише дете в английско училище.

Мадлена ти е дала точен отговор.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

user Аватара на staiko1
    Град
    London,UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Обръщам се с молба към всички родители на ученици!

Цитирай Първоначално написано от bulgarka Виж мнението
    Аз си взех детето преди 2 години и си свърших хомеуорка преди да я взема-обадих се в local education autority(ЛЕА) и поисках списък с училищата в района и попълних апликациите за различни училища(може да каже че детето е тук),отнема поне 10 дни да ти се обадят обратно.На интернет можеш да провериш кое училище е хубаво и кое не.Когато го приемат в някое училище дори и да е лошо трябва да започне и си оставете документите в хубавото уцилище да чакат,когато има място те ще ви се обадят и детето може да се премести.ЛЕА са длъжни да намерят място на детето,но понякога може да е и в училище което е по-далече.Когато подаде документите може да ходи и да го вземе.
    Здравейте! От 2 год. съм в Лондон. Сега ( на 1 юли) идва 13-годишната ми дъщеря. Живея в Баркинг. По какъв критерий да разбера кое училище е хубаво и кое - не? Не знам за кое училище да настоявам и да чакам да се освободи място, ако няма. Моля, ако има опитни родители с 13-14 годишни деца в Баркин, да дадат съвет за хубаво училище.

11. БЛАГОДАРЯ polyart thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Обръщам се с молба към всички родители на ученици!

Цитирай Първоначално написано от bulgarka Виж мнението
    НЕ може да подадеш молбата предварително(преди детето да е тук), защото в Applycationa трябва да се попълни информация за Primary School на детето и от там веднага ще разберат че то не тук.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena
    когато детето дойде тук (не преди да е дошло) избират училище, в чиято catchment area са. кандидатстват в училището (необходими са документи за самоличност, нищо повече) ако училището има свободни места вземат детето веднага, ако няма, чакат докато се освободи място.
    Могат да подадат и документите в local educational authority като посочат няколко училища и да чакат в кое ще се освободи място. въпреки че от това authority ще им кажат да кандидатстват и във всяко училище поотделно.
    не е нищо сложно с кандидатстването. проблемът е дали ще има свободни места. никое училище не е длъжно да ти вземе детето на училище просто зашото си в неговият район. вземат ако имат място.
    познавам хора, които са чакали 8 месеца за място.
    особено ако живеят в по-емигрантски квартал, който е overcrowded е вероятно че ще чакат доста за място.
    другият вариант е independent school, където се влиза по-лесно, но таксите са около 2000-3000 лири на семестър.
    Мои приятели се местят в Лондон и доста са притеснени относно местенето на децата в училище как става и дали ще намерят свободни места по средата на училищната година. Същата ли е процедурата, както я описваш, какви документи трябва да вземат от училището, в което са сега, ако не успеят да се намерят свободни места в училище в Лондон, губят ли тази година?
    Wild is the wind

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Записване в училище в УК - документи, процедура

Въпроса не е към мен,но нека ти отговоря...

От къде се местят?От друго населено място в УК или от България?

Ако е от ук училище трябва писмо от сегашното училище където да пише по кой предмет кое ниво е детето както и писмото което винаги дават с мнението на всеки учител относно това как се представяло детето през изминалия срок.
    Ако не намерят училище веднага не губи годината,а само материал който трябва сам да намери начин как да набави.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

15. БЛАГОДАРЯ Charlotte, madlena thanked for this post
    Напреднал Аватара на DaniTP
    Post Thanks / Like

Преди месец и половина преместих сина си от едно училище в друго(в Лондон)и имах големи проблеми с директорката на старото училище.Не можах да разбера по какви причини не искаше да пусне детето но въпреки това го преместих като от новото училище ме увериха че схте изискат всичко каквото им е необходимо по служебен път.Единственното което поискаха беше акт за раждане.
    :

17. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    Нов потребител Аватара на peretasi
    Post Thanks / Like

Освен паспорта на майката и детето не искат ли документ на майката 4е работи и е леглано в страната?

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от peretasi
    Освен паспорта на майката и детето не искат ли документ на майката 4е работи и е леглано в страната?
    По стечение на обстоятелствата сменяхме улилища-праймъри и секъндари...Само в първото училище,като дойдохме в страната искаха паспорта на децата.От нас никой никога не е искал нищо и няма как да иска като ОБУчЕНИЕТО В АНГЛИЯ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Ако детето не ходи на училище тогава правят проблем.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Задължително, но за легално пребиваващи. На моя приятелка бяха отказали да запишат детето, защото тогава беше с туристическа виза. Сега като сме в ЕО не знам какви документи биха искали, преди гледаха визите.

Нов потребител Аватара на Val
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Smile Re: Записване в училище в УК - документи, процедура

Аз взех децата си в началото на тази учебна година. Големят ми син е на 13 години. Малкият на 8 години. Подадох молба в общината за записване в училище. За малкият ниамаше никакав проблем. Приеха го в наи близкото училище. Но с големият беше по трудно. Получихме писмо (което ни беше донесено на рака от служител) че няма места никаде в цялата община и че имаме прво да изискваме училище за детето ни. Записахме се в уеитинг листа на три училища. Казаха да званим профилактично в общината за да провериаваме за места и в другите училища. Две седмици званях и през това време се освободи место в училището което искахме. Та извадихме касмет.
    Исках да кажа че е доста важно да детето да попадне в точното училище, понеже е на 14 години и шансовете му да се премести от едно училище в друго са малки. А и такмо ще трагне по сталбицата на горе, едно преместване ще го варне в началото.
    Надявам се да сам била полезна с моят личен опит.
    Честита Баба Марта!
    Бадете здрави!
    Chovek e goliam kolkoto sa golemi mechtite mu!

22. БЛАГОДАРЯ idi thanked for this post
    Нов потребител Аватара на idi
    Post Thanks / Like

Здравейте момичета!
    Бях пуснала една тема в "Да се запознаем", но за съжаление никой не ми отговори. Или няма наистина деца в този район, или майките не влизат в Интернет, или....незнам. Макар че, докато оглеждах района, на много места дочух познатата родна реч....
    Какато и да е. Вече получихме апликационната форма и сега ни предстои да я попълним и да направим избора на училище.
    Знам, че тук има хора които са компетентни по въпроса /т.е. вътре в системата са или поне я познават/, както и има майки минали по този път.
    Интересува ме, къде мога да видя резултатите на училищата /линк/, както и да разгадая по табличките каква е успеваемостта им, кое е по-добро, за да насоча избора си натам.
    В България е лесно - попиташ приятели, познати и те ти препоръчат някое. Но тук....
    Благодаря ви предварително и се надявам, поне тук да получа отговор.

новачка Аватара на tuida
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Записване в училище

Дъщеря ми завършва седми клас в България. От новата учебна година ще учи в Лондон. Моля, да ми отговорите, трябва ли да легализирам дипломата за завършено основно образование или е достатъчен само превод от заклет преводач.

Магаре Аватара на yorik
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Записване в училище

Цитирай Първоначално написано от tuida Виж мнението
    Дъщеря ми завършва седми клас в България. От новата учебна година ще учи в Лондон. Моля, да ми отговорите, трябва ли да легализирам дипломата за завършено основно образование или е достатъчен само превод от заклет преводач.
    Не съм сигурен дали изобщо е необходима тази диплома. Най-добре е да се обадиш в самото училище и да попиташ какви точно документи са необходими. Твърде възможно е да трябва да държи някакъв изпит защото в края на всеки stage те държат изпити. За да се ориентираш за техните степени може да погледнеш тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Education_in_England

26. БЛАГОДАРЯ tuida thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Не съм сигурна дали и за твоята дъщеря ще бъде така,но моята завършва 4 клас в Бг.Когато отидох да я запиша на училище ми искаха нейния паспорт , доказателство за адрес и евентуално документ ,че взимам детски.Дадоха ми и бланки които трябва да попълня с предпочитаните от мен училища.

28. БЛАГОДАРЯ tuida thanked for this post
    Нов потребител Аватара на cvete_39
    Град
    Basingstoke
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tuida Виж мнението
    Аз мисля че свидетелство за завършено основно образование в България се издава след завършен 8-ми клас, ако греша, моля за извинение. Синът ми дойде да учи тук след завършен 6-ти клас, миналата година. Изисках от училишето удостоверение за завършения етап на обучение, в случая 6-ти клас, което дадох за превод. Когато го записвах на училище тук никoй не е поискал това свидетелство. Така че според мен е достатъчен само превод.

30. БЛАГОДАРЯ tuida thanked for this post
    новачка Аватара на tuida
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора
    Колкото за основното образование- тази година завършва първия випуск от новата програма. Степен "Основно образование" вече е след завършен седми клас.

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

По подразбиране Документи за записване в училище

Доста порових из Форума, но не намерих точен отговор на въпроса ми, а той е: Какви документи са необходими да запиша детето си, което е за 6-ти клас в Бг в училище в УК. Разбрах, че от сайта на консила ще намеря инфо за училищата в района там ли отново бих намерил инфо относно документите. И още нещо, правилно ли съм разбрал, че образованието до 7-ми клас е безплатно ? И някой знае ли дали може да я запиша по средата на учебната година.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Документи за записване в училище

Цитирай Първоначално написано от skolev70 Виж мнението
    Доста порових из Форума, но не намерих точен отговор на въпроса ми, а той е: Какви документи са необходими да запиша детето си, което е за 6-ти клас в Бг в училище в УК. Разбрах, че от сайта на консила ще намеря инфо за училищата в района там ли отново бих намерил инфо относно документите. И още нещо, правилно ли съм разбрал, че образованието до 7-ми клас е безплатно ? И някой знае ли дали може да я запиша по средата на учебната година.
    Сертификат за завършен клас, акт за раждане, ако има медицински картони, имунизационни паспорти ама май за последното е е болка за умиралка. Поне аз така бях информирана от едно две училища. Питай ги направо. А е добре да огледаш няколко училища до колкото съм запозната и да си избереш.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

34. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, няма thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Документи за записване в училище

Само акт за раждане или паспорт, рипорт от предишното училище, това ако се сменя училище в страната, от чужбина не искат. Имат право да поискат и документи, с които да докажете местоживеене, но мнооого рядко го правят.

36. БЛАГОДАРЯ skolev70 thanked for this post
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Дете на 7 г. 2014 г. - записване в католическо училище?
    От denitsa_zz във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 27
    Последно мнение: 18-06-2014, 10:49
  2. Записване в училище
    От vilivili333 във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-09-2010, 17:55
  3. Записване в училище
    От koki1936 във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-08-2010, 20:36
  4. Записване на дете на училище-въпрос?