Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 107
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: относно записване на дете в училище

Цитирай Първоначално написано от veronika 296 Виж мнението
    А нещо по подробно за училището,можеш ли да споделиш..
    Ами училището е католическо, тои е рецепшън клас сега. Пише цифри, букви, брои до 100 и наобратно, опитва се да чете....
    Ако имаш конкретни въпроси ще ми е по лесно..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cocko73 Виж мнението
    Когато подаваш апликацията за секандъри имаш възможност да избереш 6 училища като ги подреждаш под ред на желанията ти.Поне в нашия район е така и в крайна сметка детето отива в училището където има свободно място.Голямата ми дъщеря бе приета в 5-тото училище от списъка, така че не смятам че това е свободен избор.Имаш право на възражение ако настояваш за определено училище, но трябва да чакаш и през това време детето си стои в къщи.За праймари си избираш едно училище ,но ако няма място там пак могат да предложат друго.Така че нещата са строго индивидуални ,според случая и според момента.
    да наистина е така ,но все пак ти си избираш училищата и вече си има ред по които процедират,като-колко близо живееш до училището дали си имал брат или сестра които учат или са учили там също и приятели-познати,но предполагам знаете че всяко училище си има различни изисквания и учебна програма,а за свикването на детето те се приспособяват бързо към новата среда!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

обаждахме се в две училища днес които са ни най- близки,то няма и други тук където живеем и в двете ми казаха че за другата година няма места.Някой имал ли е подобен проблем,правят ли копромиси,иначе ще трябва да пътувам 10 мил до възможното друго училище и после 20 мили до работа...

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

обаждахме се в две училища днес които са ни най- близки,то няма и други тук където живеем и в двете ми казаха че за другата година няма места.Някой имал ли е подобен проблем,правят ли копромиси,иначе ще трябва да пътувам 10 мил до възможното друго училище и после 20 мили до работа...
    Подайте докумети и в двете. Сина ми преди да почне в ресепшън, го бях записал в няколко и навсякъде нямаше места. В това, в което почна (по стечение на обстоятелствата, се оказа най-близко до нас - само на 2 мин), беше на десето място в лист на чакащите, но малко преди да почне срока се обадиха, че е приет. Мисля, че по принцип като разглеждат апликейшъните гледат колко близо живеете до училището.

А иначе учат много неща, но в reception year, повече е под формата на игра. В края на годината обаче сина ми можеше да брои до много и да смята простички неща, да пише всички букви, да блендва звуци и спелва и чете 3 буквени думички и тн. А и проговори на английски. Учителката му беше много горда. Като почна училище, беше само от около 2 месеца в UK речника му се изчерваше с двадесетина думи, от нърсърито. След два месеца на училище говореше вече с изречения, а сега не му спира устата и понякога и майка му не може да го разбира. Сега в първи клас е по-сериозно, но пак наблягат на играта. Когато ид аго питам какво са учили, той за почва с "Ами играхме ..." Иначе учат да четат и смятат по-сложни неща, че дори и малко френски. Знае да пее 100 песни и много истории. И в ресепшън и в 1ви клас имат един път на седмица спорт. Но сега в първи клас имат и клубове след училище- футбол, йога и мулти скилс. Ние ходим на мулти скилс - там редуват от всички спортове по малко.

5. БЛАГОДАРЯ veronika 296, deina74, elitsa_beykova thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Подайте докумети и в двете. Сина ми преди да почне в ресепшън, го бях записал в няколко и навсякъде нямаше места. В това, в което почна (по стечение на обстоятелствата, се оказа най-близко до нас - само на 2 мин), беше на десето място в лист на чакащите, но малко преди да почне срока се обадиха, че е приет. Мисля, че по принцип като разглеждат апликейшъните гледат колко близо живеете до училището.

А иначе учат много неща, но в reception year, повече е под формата на игра. В края на годината обаче сина ми можеше да брои до много и да смята простички неща, да пише всички букви, да блендва звуци и спелва и чете 3 буквени думички и тн. А и проговори на английски. Учителката му беше много горда. Като почна училище, беше само от около 2 месеца в UK речника му се изчерваше с двадесетина думи, от нърсърито. След два месеца на училище говореше вече с изречения, а сега не му спира устата и понякога и майка му не може да го разбира. Сега в първи клас е по-сериозно. Учат да четат и смятат по-сложни неща, че дори и малко френски. Знае да пее 100 песни и много истории. И в ресепшън и в 1ви клас имат един път на седмица спорт. Но сега в първи клас имат и клубове след училище- футбол, йога и мулти скилс. Ние ходим на мулти скилс - там редуват от всички спортове по малко.
    Благодаря ти много за изчерпателният отговор.Реших да напиша писмо до директора и да му обясня ситуацията,дано да има ефект.
    Друг интересен въпрос които ми се иска да дискутираме е дали има дискриминация в училищата от това че детето е чужденец.Говорих с една моя колежка литовка,нейното дете е запо4нало училище от 7 г и е миало големи проблеми с децата учителката се правела че не знаела нищо,пренебрегвала спрямо останалите деца-англичанчета,и понеже не знаел английски,го смятала за глупав и не му позволявала да взима участие в мероприатията.Не знам какво да кажа,дано да нямаме такива проблеми

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Благодаря ти много за изчерпателният отговор.Реших да напиша писмо до директора и да му обясня ситуацията,дано да има ефект.
    Друг интересен въпрос които ми се иска да дискутираме е дали има дискриминация в училищата от това че детето е чужденец.Говорих с една моя колежка литовка,нейното дете е запо4нало училище от 7 г и е миало големи проблеми с децата учителката се правела че не знаела нищо,пренебрегвала спрямо останалите деца-англичанчета,и понеже не знаел английски,го смятала за глупав и не му позволявала да взима участие в мероприатията.Не знам какво да кажа,дано да нямаме такива проблеми
    Не сме имали никакви проблеми. Дори напротив. Понеже известно време ходеше и на after school club, където ходят и по-големи деца, всичките го познаваха и му бяха приятели. Има много приятели и в класа си, а всичките учители са много любезни и внимателни. Явно сме случили на учлилище, а и при по-малките деца сигурно е по-лесно.

Не знам дали има смисъл да пишеш на директора, но може да пробваш. Мисля, че всички училища си имат офис администратор, които се занимава с тези неща. Аз само с нея съм си комуникирал - тя ми даде информация за училището и ни записа в листа на чакащите и после тя се обади да ни предложи място и пак тя ни прие документите и т.н.

8. БЛАГОДАРЯ deina74, veronika 296 thanked for this post
    Напреднал Аватара на deina74
    Град
    Byfleet,Surrey
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Не сме имали никакви проблеми. Дори напротив. Понеже известно време ходеше и на after school club, където ходят и по-големи деца, всичките го познаваха и му бяха приятели. Има много приятели и в класа си, а всичките учители са много любезни и внимателни. Явно сме случили на учлилище, а и при по-малките деца сигурно е по-лесно.

Не знам дали има смисъл да пишеш на директора, но може да пробваш. Мисля, че всички училища си имат офис администратор, които се занимава с тези неща. Аз само с нея съм си комуникирал - тя ми даде информация за училището и ни записа в листа на чакащите и после тя се обади да ни предложи място и пак тя ни прие документите и т.н.
    Да,точно това ме притеснява всъщност че няма да започне от началото а вече ще е пропуснал няколко години тук и как ще ги навакса.Всички други деца ще знаят да пишат и четат-а той тепърва ще трябва да учи това ,когато останалите ще взимат материал който той няма да разбира...Наясно съм,че много други деца и родители са минали през това и са се справили по един или друг начин.Притеснява ме както казвате да не му се присмиват,да не го игнорират.Но живот и здраве ще видим.Вече проверих училищата наоколо и се оказа,че има доста и то наблизо-дай боже да имаме късмет и всичко да е наред.
    Дори да обиколим света в търсене на красотата,не я ли носим в себе си,не ще я открием

Нов потребител
    Post Thanks / Like

знам че ако не го приемат детето в нито едно училище в района които живееш,можеш да подадеш жалба в об6тината,те ще намерят решение,но е добре още сега да го запишеш в най близките училища които са във вашия район,надявам се да нямате такъв проблем и всичко да е наред!

user Аватара на staiko1
    Град
    London,UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Обръщам се с молба към всички родители на ученици!

Цитирай Първоначално написано от bulgarka Виж мнението
    Аз си взех детето преди 2 години и си свърших хомеуорка преди да я взема-обадих се в local education autority(ЛЕА) и поисках списък с училищата в района и попълних апликациите за различни училища(може да каже че детето е тук),отнема поне 10 дни да ти се обадят обратно.На интернет можеш да провериш кое училище е хубаво и кое не.Когато го приемат в някое училище дори и да е лошо трябва да започне и си оставете документите в хубавото уцилище да чакат,когато има място те ще ви се обадят и детето може да се премести.ЛЕА са длъжни да намерят място на детето,но понякога може да е и в училище което е по-далече.Когато подаде документите може да ходи и да го вземе.
    Здравейте! От 2 год. съм в Лондон. Сега ( на 1 юли) идва 13-годишната ми дъщеря. Живея в Баркинг. По какъв критерий да разбера кое училище е хубаво и кое - не? Не знам за кое училище да настоявам и да чакам да се освободи място, ако няма. Моля, ако има опитни родители с 13-14 годишни деца в Баркин, да дадат съвет за хубаво училище.

12. БЛАГОДАРЯ polyart thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Записване в училище в УК - документи, процедура

Ofsted home / Ofsted - Ofsted репорти за държавните училища
    Independent Private Schools - Independent Schools Council - репорти за частните училища

все пак въпроса опира до кое училище ще избере вас, а не вие кое ще си изберете

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Записване в училище в УК - документи, процедура

За академичните резултати:
    ENGLISH SCHOOL LEAGUE TABLES
    Times Parent Power
    Само пощенския код трябва да въведете и ще излязат училищата в района.
    В сайта на ББС са само държавните, в сайта на Таимс са всички.

15. БЛАГОДАРЯ poli75, staiko1, polyart thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

По подразбиране Документи за записване в училище

Доста порових из Форума, но не намерих точен отговор на въпроса ми, а той е: Какви документи са необходими да запиша детето си, което е за 6-ти клас в Бг в училище в УК. Разбрах, че от сайта на консила ще намеря инфо за училищата в района там ли отново бих намерил инфо относно документите. И още нещо, правилно ли съм разбрал, че образованието до 7-ми клас е безплатно ? И някой знае ли дали може да я запиша по средата на учебната година.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Документи за записване в училище

Цитирай Първоначално написано от skolev70 Виж мнението
    Доста порових из Форума, но не намерих точен отговор на въпроса ми, а той е: Какви документи са необходими да запиша детето си, което е за 6-ти клас в Бг в училище в УК. Разбрах, че от сайта на консила ще намеря инфо за училищата в района там ли отново бих намерил инфо относно документите. И още нещо, правилно ли съм разбрал, че образованието до 7-ми клас е безплатно ? И някой знае ли дали може да я запиша по средата на учебната година.
    Сертификат за завършен клас, акт за раждане, ако има медицински картони, имунизационни паспорти ама май за последното е е болка за умиралка. Поне аз така бях информирана от едно две училища. Питай ги направо. А е добре да огледаш няколко училища до колкото съм запозната и да си избереш.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

18. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, няма thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

какви медицински картони, какво имунизационни паспорти, какво сертификати???
    кои са тези училища които са те информирали??
    имунизационният паспорт няма абсолютно нищо общо със записването за училище, също така и медицински картон.
    сертификат за завършен клас не е необходим.

този въпрос е обсъждан токова много във форума, виж във форум мама има стики теми и поне още 20 в които има отговор на въпроса ти.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    какви медицински картони, какво имунизационни паспорти, какво сертификати???
    кои са тези училища които са те информирали??
    имунизационният паспорт няма абсолютно нищо общо със записването за училище, също така и медицински картон.
    сертификат за завършен клас не е необходим.

този въпрос е обсъждан токова много във форума, виж във форум мама има стики теми и поне още 20 в които има отговор на въпроса ти.
    Извинявам се за незнанието. Казвам какво ми се изпрати по мейл от училището, до което се допитах и какво ми се обясни любезно по телефона. Казаха, че ако детето има медицински картон от учлището е хубаво да го взема (детето ми е с тежка алергия, за което информирах заради храната , която не бива да й се дава). Освен това тряба да й се правят 3 реимунизации, за което трябва да й занеса имунизационния паспорт, за да се види какво не й е правено. И аз това и набавих, сертификатъ й е на гръцки с обяснение за предметите , които е изучавала и как се е справяла с отделните дисциплини (това е по Кипърските разпоредби, вероятно там тв ане го искат, ама там така си я изпратиха, даже всичко й е преведено на английски, те са тъпи, ама не и те си имат разпоредби). Ще направя това, което ми се каза по телефона и с мейл. Верятно не се иска, вероято нищо не се иска, както казваш. Не пречи да ги занеса, а и не виджам как ще докажа че детето е завършило първи клас, че да го запишат втори.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

това че има алергия е съвсем друг въпрос - да трябва да занесеш някакво history
    имунизациите нямат нищо общо с училището. това са ти го казали просто от куртоазия защото си казала че пристиогаш от друга държава и те са те посъветяали по принцип какво да донесеш, а не че имунизационнният картон има нещо общо със записването на училище.
    когато си записваш детето ня училище няма нужда да доказваш кой клас е завършила. детето се записва в класа в който трябва да бъде според възрастта си по английската образователна система, а не според документа за кой клас е завършен в друга държава.

и забравете че ще си избирате училище, ако искате детето ви да започне веднага. естетствено вие ще кажете кое искате, ама да ви сложат в него веднага, шанса е нулев. може след няколко години, особено ако живеете в пренаселен имигрантски квартал.
    избирате само ако си давате дето на частно училище, даже и там не избирате, а ако минете асесмент ви взимат.
    Последно редактирано от madlena : 11-08-2010 на 13:53

Post Thanks / Like

това че има алергия е съвсем друг въпрос - да трябва да занесеш някакво history
    имунизациите нямат нищо общо с училището. това са ти го казали просто от куртоазия защото си казала че пристиогаш от друга държава и те са те посъветяали по принцип какво да донесеш, а не че имунизационнният картон има нещо общо със записването на училище.
    когато си записваш детето ня училище няма нужда да доказваш кой клас е завършила. детето се записва в класа в който трябва да бъде според възрастта си по английската образователна система, а не според документа за кой клас е завършен в друга държава.
    а как разбираш това или аз не разбирам правилно?

Thank you for enquiring about The Gower School.

If you would like to see further information about the school, its curriculum, our term dates and fee structure please see our website The Gower School. Please note our fee sheet shows details of term time (35 weeks), full time (48 weeks), full day hours (8am-6pm) and core day hours (9am-4pm).

Could you please clarify when you are looking for your daughter to start? Before I am able to look at availability for place could I ask you tell me the following about your daughter: Full name, DOB, current school, any previous settings (nursery schools). Please also provide me with a copy of her latest school report.
    Best wishes,

Miss Rebecca Williams
    Administrative Assistant
    The Gower School

Montessori Nursery 0-5 years Montessori School 4-11years
    18 North Road 10 Cynthia Street
    Islington Barnsbury
    London N7 9EY London N1 9JF

T: 020 7700 2445
    F: 020 7609 1119
    The Gower School

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

1. човека пита за държавни училиша, не за частни. това което ми показваш е частно училище. приема там е различен.
    2. ако имаш predwid school report, товА не сее равнява на свидетелство за завършен класкаквото се издава в бг (питащият идва от бг)
    Последно редактирано от madlena : 11-08-2010 на 14:19

24. БЛАГОДАРЯ lady, merry thanked for this post
    Post Thanks / Like

1. човека пита за държавни училиша, не за частни. това което ми показваш е частно училище. приема там е различен.
    2. ако имаш predwid school report, товА не е свидетелство за завършен клас.
    Както винаги си права. Няма да вадя цялата си кореспонденция с 5 училища. Това ако е независимо, не виждам какво е различното от другите, последно съм говорила с държавно училище, ако public приемем че е такова, искат ми акт за раждане и къде и каво е учили детето, питаха ме дали и колко разбира английски, като наблегнаха на това, че това няма занчение. Ако човека иска да иде и да го запише без документ. Аз лично ще занеса това, което ми казаха от последното училище, а то не беше различно. С тях съм говорила по телефон за свободни места. Обаче аз няма да споря. Сигурно има родители, които са си записали децата без документ къде и дали са учили. И school report дали не е това което имам аз: дисциплините, които е учлила в първи клас, как се справя с тях, на какво ниво е граматиката й (гръцката) подписано от всичките й преподаватели там, но това е за Кипър, сигурно не важи за УК. От пет места ми казаха едно и също. Но да приемем, че аз не съм разбрала или недочула. Няма да споря. За имунизациите си е мой проблем, разбира се те не се правят в училище.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

върджин, не споря с теб.
    репорта който имаш от кипър е това което биха искалио тук. в бг не се издавза такива репорти. ти си казала сертификат за завършен клас. овека идва от бг, на него не му трябва сертификат за завършен клас, най-малкото за да докаже 1е е завършило детето един клас и да го запишат във следващият както си написла в поста си. в кой клас ще го запишат не зависи от сертификата.
    човека има конкретен въпрос идвайки от БГ, ти си му казала
    -имунизационен паспорт - не, не трябва
    -медицински картон - не не трябва
    - свидетелство за завършен клас - не не трябва
    това е което оспорвам, а не твоят репорт от кипърското училище, което не е релевант с въпроса зададен в тази тема.

не виждам за какво се спори, тук в този форум е повторено 1000 пъти, че нищо не се носи като си записваш детето, идвайки от БГ и са опидсани процедурите пои записване в училище.

27. БЛАГОДАРЯ lady, merry thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Virginblack;371030] Това ако е независимо, не виждам какво е различното от другите,QUOTE]

ами може и да не виждаш, ама разликата е от земята до небето в процедурата по записване

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

върджин, не споря с теб.
    репорта който имаш от кипър е това което биха искалио тук. в бг не се издавза такива репорти. ти си казала сертификат за завършен клас. овека идва от бг, на него не му трябва сертификат за завършен клас, най-малкото за да докаже 1е е завършило детето един клас и да го запишат във следващият както си написла в поста си. в кой клас ще го запишат не зависи от сертификата.
    човека има конкретен въпрос идвайки от БГ, ти си му казала
    -имунизационен паспорт - не, не трябва
    -медицински картон - не не трябва
    - свидетелство за завършен клас - не не трябва
    това е което оспорвам, а не твоят репорт от кипърското училище, което не е релевант с въпроса зададен в тази тема.

не виждам за какво се спори, тук в този форум е повторено 1000 пъти, че нищо не се носи като си записваш детето, идвайки от БГ и са опидсани процедурите пои записване в училище.
    Благодаря Мадлена ! Кратко, но ясно обяснение относно документите. Ето не знаех, че няма значение за кой клас е в БГ, а има значение на колко години е. Тя е родена на 31.12.1998г. В кой клас трябва да бъде в УК ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Документи за записване в училище

cocko73
    нов user Дата на присъединяване: Oct 2008
    Благодарил: 12
    Благодарено 44 пъти в 26 мнения

Относно: Записване в училище

--------------------------------------------------------------------------------

Не съм сигурна дали и за твоята дъщеря ще бъде така,но моята завършва 4 клас в Бг.Когато отидох да я запиша на училище ми искаха нейния паспорт , доказателство за адрес и евентуално документ ,че взимам детски.Дадоха ми и бланки които трябва да попълня с предпочитаните от мен училища.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз също скоро ще заминавам и ще записвам детето ми на училище в УК.От училището,с което се свързах ми казаха да им изпратя името,датата и годината на раждане,за да определят в кой клас ще е,освен това при записването съответно ще трябва единствено паспорта на детето и доказателство за адрес.

32. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от caffee Виж мнението
    Аз също скоро ще заминавам и ще записвам детето ми на училище в УК.От училището,с което се свързах ми казаха да им изпратя името,датата и годината на раждане,за да определят в кой клас ще е,освен това при записването съответно ще трябва единствено паспорта на детето и доказателство за адрес.
    браво...виж как лесно стават нещата, като се порови малко човек...и не се налага да занимаваме форума...

Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Дете на 7 г. 2014 г. - записване в католическо училище?
    От denitsa_zz във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 27
    Последно мнение: 18-06-2014, 10:49
  2. Записване в училище
    От vilivili333 във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-09-2010, 17:55
  3. Записване в училище
    От koki1936 във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-08-2010, 20:36
  4. Записване на дете на училище-въпрос?