»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 9 от общо 9

“ема: SAWS и Ќ»Ќ

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jul 2010
    ћнени€
    36
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране SAWS и Ќ»Ќ

«дравейте,
    „етох, но не открих конкретен отговор и затова реших да попитам. »звин€вам се, ако вече са задавани подобни въпроси.
    ѕо SAWS съм ходила две години, през които не съм кандидатствала за Ќ»Ќ. ѕредстой ми трета, през ко€то мисл€ да го направ€. „етейки, че все по р€дко одобр€ват на интервюто, въпросът ми е, с Work Permit ( SAWS) и договора от фермата дали см€тате, че ще имам проблеми?руги€т въпрос е относно акта за раждане - пише да е оригинал, но тр€бва ли да има преведено копие? Ѕлагодар€ предварително

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jul 2010
    ћнени€
    36
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: SAWS и Ќ»Ќ

Ќ€кой ли не може да отговори?

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

по принцип не би тр€бвало да има проблем

защо реши че ти тр€бва акт за раждане?

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jul 2010
    ћнени€
    36
    Post Thanks / Like

Ќе помн€ вече къде го прочетох, за идентификаци€та наред с лична карта, паспорт и т.н. го имаше и акта за раждане, но може и да е било само н€кои от гореизброените.
    Ѕлагодар€ за отговора

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

ако не си казал изрично че си бг или какъвто и да е гражданин различен от ” ,
    ще пише че изискват акт за раждане.
    не ви е необходим такъв на интерв\то.

сладур јватара на Doondie
    –егистриран на
    Sep 2008
    √рад
    ѕлевен
    ћнени€
    3 999
    Post Thanks / Like

Lightbulb ќтносно: SAWS и Ќ»Ќ

÷итирай ѕървоначално написано от tokich ¬иж мнението
    «дравейте,
    „етох, но не открих конкретен отговор и затова реших да попитам. (...)
     ъде чете по-точно? “ук, във форума, ли?

»з http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...tml#post201884:
    ÷итирай ѕървоначално написано от Doondie ¬иж мнението
    (...) Ќа следващи€ ден от пристигането ми вече попълвах документи за откриване на банкова сметка (в LloydsTSB), както и формул€р за получаване на ќЌ (осигурителен номер, т.е. NINO, както го вод€т на сайта на HMRC). Ѕанковата ми карта дойде след 10-ина дни, а ѕ»Ќ-ът - 3 дни по-късно. ¬ н€кои ферми NIN-ът на хората идвал за 2-3 седмици. ¬ нашата бе малко друго€че - след като минаха 2,5 месеца от пристигането ми, реших да се оправ€ сам, отидох до стратфордски€ JobCentrePlus, обадих се по телефона и си запазих час за интервю за NIN за след два дни (от понеделник за ср€да) - за мен и за един от съквартирантите ми съответно. “ака и не б€х свикнал на телефонни€ им английски тук, но вече нещата се орпав€т. ¬ уречени€ ден б€хме в Coventry (предвид това, че в Stratford не се провеждат подобни интервюта, които на практика са 10-минутни срещи), минахме след двама пол€ци, едини€т от които въобще не говореше английски (what the fuck?!) - питаха ме каквото ме питаха и по телефона, дадох им да ми копират личната карта, седмични€ фиш (pay slip-а ми), работното разрешително, както и писмото от фермата, че живе€ и работ€ там (което сам си съчиних, а те ми подписаха). »злишно е да повтар€м въпросите, които и ≈мо е описал.  азаха ми, че до 2-3 седмици ще имам номер. —амо дето чай не пихме с жената - баси "интервюто" беше.  акто пишеше на една от брошурките в нашенски€ JobCentrePlus - интервюто е за установ€ване на самоличността ми, както и че имам нужда от номера, за да се осигур€вам. —лед три седмици получих писмо, че имам номер, който е еди кой си и че до 6-8 седмици ще ми дойде и картата. (...)
    »з http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...tml#post324322:
    (...) ѕреди всичко, работодател€т н€ма просто да ви съдейства за получаването на осиг. номера - негово задължение е вие да ги получите.  ато б€х на бригада и б€ха минали вече 2,5 месеца от началото ѝ, номерът ми тъй и не ми бе връчен, а ми оставаше още месец фермерстване, поради което сам отидох до JC+, сам се обадих за насрочване на интервю (за мен и за едини€ от съконтейнерниците ми), сам си написах бележка, че работ€ и живе€ във фермата (те само се подписаха), сам отидох на интервю в съседен по-гол€м град (с ѕламен, де - нали и за него се обадих) и си получих номера и картата за отрицателно време. (...)
    »з http://www.bghelp.co.uk/forums/%C1%F...tml#post361978:
    (...)  огато аз б€х на бригада, л€тото на 2008 г., фермите б€ха длъжни в рамките на 2 месеца да уред€т издаването на осиг. номер на сезонните си работници. »мах колеги, които за 2-3-та година б€ха на бригада и н€маха номер, защото работодателите им не са си свършили задължението. ¬ече съм писал тук, че след като мо€т номер не дойде, а б€ха минали 2,5 месеца, откакто б€х дошъл, обадих се в JobCentrePlus, отидох на интервю в недалечен съседен град и получих номера и картата след 2 седмици. ќбадих се за интервю и за ѕламен (един от съконтейнерниците ми) и отидохме заедно. (...)

÷итирай ѕървоначално написано от tokich ¬иж мнението
    Ќе помн€ вече къде го прочетох, за идентификаци€та наред с лична карта, паспорт и т.н. го имаше и акта за раждане (...)
    » аз не помн€ къде си го прочела (), но моето писмо с дата 18 август 2008 г., което тр€бваше да получа преди интервюто за осигурителен номер, гласи дословно следното на стр. 2, IDENTITY AND RIGHT TO WORK DOCUMENTATION (на стр. 1 се намеква, че тези със звездичка специално съм бил посъветван да предостав€ на интервюто):
    You have been advised to provide the following items for the interview. If you do not do so it could affect your application for a National Insurance Number.

GENERAL
    * Valid Passport
    * Valid ID card

Two or more passports if of dual / multi nationality
    Home Office documents
    Work Permit
    * Letter from employer
    Contract of employment
    Details of looking for work
    Pay Slips
    Mortgage agreement
    Rental agreement
    * Letter confirming where residing
    Marriage / Civil Partnership Certificate
    Birth certificate
    Deed poll
    Driving licence
    Police Registration Certificate
    Residence Document or Card
    Certificate of Application
    Adoption Certificate
    Registration Certificate

COMPANY DIRECTOR (of own limited company)
    Certificate of Incorporation
    Memorandum of Association
    Articles of Association
    Stock transfer form

FREELANCE / SELF EMPLOYED
    Letter from HMRC about your self-employment
    Services contract
    Invoices
    Letter from accountant
    Letters from Clients

NON EC / EEA STUDENT
    Letter from college, including details of type and length of course and weekly hours
    Student ID card
    јз двете писма ги б€х обединил в едно. ћисл€, че за всеки случай си носех и работното разрешително от Home Office по SAWS, договора с фермата, както и н€колко пеещи гащета (така, де - pay slips ). Ќе помн€ точно, но май всичко, което носех, го снимаха. ѕоради което тр€бваше да нам€там и 10-ина автографа.
    Ќа въпроса ми, защо не са дошли във фермата, отговориха, че едно телефонно обаждане от фермата е щ€ло да бъде достатъчно, за да се изпрат€т служители на м€сто.

¬сичко добро!

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jul 2010
    ћнени€
    36
    Post Thanks / Like

ћного се извин€вам, но €вно не съм чела достатъчно - т.е. три дни
    Ѕлагодар€ много за информаци€та.
    »наче относно телефонното обаждане от фермата - първата година въобще не б€х в час ( не, че сега съм много), миналата година уж се б€ха обадили и щеше да идва н€кой, така си и мина времето и докато се усетих н€маше за кога да се обаждам аз и затова го оставих за сега. —ега пък чета, че по- трудно ги давали и затова писах и получих отговори, за което отново благодар€.
    Ћек ден!

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jul 2010
    ћнени€
    36
    Post Thanks / Like

Proving your identity
    You will need to prove your identity to the Department for Work and Pensions (DWP) if:

you are starting work or looking for work and need an National Insurance number
    you need an National Insurance number in order to claim benefit, pension or allowance
    DWP will accept a range of documents (originals, not photocopies) when you are proving your identity. The following list is not exhaustive and you should always bring as many identity documents as you can to your interview, for example:

valid passport (UK or foreign)
    national identity card (UK or foreign)
    residence permit or residence card (including biometric immigration residency documents)
    full birth certificate
    adoption certificate
    full marriage certificate
    civil partnership certificate
    driving licence (UK or foreign)
    If you do not have any of these (or any other) identity documents, then you can still apply for a National Insurance number and the information you supply will be checked and may be sufficient to prove your identity.

»з:Applying for a National Insurance number : Directgov - Money, tax and benefits

≈то това съм прочела. » понеже не съм омъжена, осиновена и доколкото знам н€мам нужда от резидънс пърмит, останаха останалите. Ќо €вно може и без него.
    ѕоздрави

Ќов потребител
    –егистриран на
    Aug 2012
    ћнени€
    34
    Post Thanks / Like

ќтказан Ќ»Ќ- поради не съвсем верни инвойси за работата ми като чистачка. –аботила съм за тези клиенти ,но не толкова колкото инвойси съм написала/-и те  акво се случва? јко н€кой знае мол€ да ми пише.Ѕлагодар€ !
    ¬същност работ€ като кеар асистант ,но на интервюто се €вих като чистачка ,не съм казвала ,че работ€ като болногледач в старчески дом като селф-емплоед ,защото мисл€ ,че н€мам право на тази работа.

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. ќт SAWS към селф?
    ќт EastSideMan във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    ќтговори: 7
    ѕоследно мнение: 14-03-2012, 21:59
  2. SAWS
    ќт mech0 във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    ќтговори: 1
    ѕоследно мнение: 05-12-2008, 05:13
  3. ќт SAWS към Workpermit ?
    ќт vall1984 във форум ќбщ форум
    ќтговори: 2