Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Към кого мога да се обърна

Приятелят ми е гражданин на Индия. Искаме да вземе виза , за да дойде при мен в България и от там нататък ще продължим с плановете си занапред , както го мислим. Аз му направих покана , но получи отказ за виза. Сега чрез една фирма отново изпратих покана за получаване на бизнес виза. Нямаме още отговор , но след много ровене разбрах , че просто имало "тайна политика " да се отказват визи на кандидатстващи от там " без причина ".
    Необходима ми е информация , ако някой знае към кого можем да се обърнем , ако нещо се обърка и с бизнес визата /тъй като причини няма както казах / . Имало някакви специялисти юристи по въпросите относно индийските визи , но не мога да ги открия.
    Знае ли някой нещо по въпроса. Длъжни ли са да посочват мотиви , когато ти отказват бизнес -виза.
    Няма да стане да объркват целия ти живот занапред защото " имало тайна политика " , не че съм изненадана , все пак В България сме .
    Предварително благодаря за информацията

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Към кого мога да се обърна

Цитирай Първоначално написано от Yporita 11 Виж мнението
    Приятелят ми е гражданин на Индия. Искаме да вземе виза , за да дойде при мен в България и от там нататък ще продължим с плановете си занапред , както го мислим. Аз му направих покана , но получи отказ за виза. Сега чрез една фирма отново изпратих покана за получаване на бизнес виза. Нямаме още отговор , но след много ровене разбрах , че просто имало "тайна политика " да се отказват визи на кандидатстващи от там " без причина ".
    Необходима ми е информация , ако някой знае към кого можем да се обърнем , ако нещо се обърка и с бизнес визата /тъй като причини няма както казах / . Имало някакви специялисти юристи по въпросите относно индийските визи , но не мога да ги открия.
    Знае ли някой нещо по въпроса. Длъжни ли са да посочват мотиви , когато ти отказват бизнес -виза.
    Няма да стане да объркват целия ти живот занапред защото " имало тайна политика " , не че съм изненадана , все пак В България сме .
    Предварително благодаря за информацията

До колкото разбирам става въпрос за входна виза за Б-я. В този форум 99 % от хората живеят в УК, и вероятно като мен не са запознати много в детайли с визовата политика на Б-я. Но дано да получеш някакво инфо.

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Приятелят ми е гражданин на Индия. Искаме да вземе виза , за да дойде при мен в България и от там нататък ще продължим с плановете си занапред , както го мислим.
    Неговият план е ясен, мисли за твоя.
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

4. БЛАГОДАРЯ ambarica, madlena, lady, Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Ми като не може да дойде той, иди ти. Гледам, че нашите бая са затегнали визовия режим за индийци. Сгурно си имат техните причини. Вероятно ще намерите начин.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нямаме още отговор , но след много ровене разбрах , че просто имало "тайна политика " да се отказват визи на кандидатстващи от там " без причина ".
    Не знам дали има такава политика. Имаш предвид - кандидатстващи без причина или откази без причина?

На вашият отказ сигурно има причина, макар и фалшива.
    Тук по-старите имигранти също са искали визи, за да влязат във Великобритания. И тук си беше така - особено от едно време нататък... Намира се начин искането да е така мотивирано, че да няма отказ. И се молиш за подходящия политически момент... Иначе - потърси в други форуми, сигурно има информация - опитай на английски.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител Аватара на umsami
    Post Thanks / Like

По принцип е трябвало ти да му изпратиш една покана , но от 2 години покани се пращат само ако имаш недвижим имот на твое име и имаш доказани доходи за да издържаш госта си!
    Има само засилено наблюдение на документите за покани на държавите т 3-я свят и египет!

8. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от umsami Виж мнението
    По принцип е трябвало ти да му изпратиш една покана , но от 2 години покани се пращат само ако имаш недвижим имот на твое име и имаш доказани доходи за да издържаш госта си!
    Има само засилено наблюдение на документите за покани на държавите т 3-я свят и египет!
    Нищо лично - ама след като има 1-ви 2-ри 3-ти свят! От кой свят е Египет!!!??? И колко свята има....!!!???

Старо куче
    Post Thanks / Like

До клкото разбирам въпроса си в БГ.
    Пробвай да пратиш петиция до президента гоце (с малка буква). Циганите са от неговите избиратели.
    Може даже БГ паспорт да получи твоя манго.
    Само ако обещае че ще гласува за гоце де.
    Бъдете щастливи.

11. БЛАГОДАРЯ Tegmentum thanked for this post
    Born to be alive Аватара на Constantine
    Град
    Room at the top
    Post Thanks / Like

И кво като сме в България,тва значи ли че всеки гражданин на Третия свят трябва да влиза и да се чувства като у дома си?!Много нещо лаете,ама думичка не казвате за времето,когато ви сваляха гащите на летищата в EU и имахте хиляди ограничения...
    The Dark Side clouds everything.Impossible to see the future is.

13. БЛАГОДАРЯ golemiaK thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Constantinn Виж мнението
    И кво като сме в България,тва значи ли че всеки гражданин на Третия свят трябва да влиза и да се чувства като у дома си?!Много нещо лаете,ама думичка не казвате за времето,когато ви сваляха гащите на летищата в EU и имахте хиляди ограничения...
    точно щото помним кво беше,не трябва да допускаме това да става с други хора сега.както ние се бехме юрнали да се заробваме,сега тръгват други и тех ги тресат същите страсти като нас тогава!трябва да се борим срещу емиграционите ограничение и срещу деленето на света на 1-ви,2-ри,3-ти свят!това е един свят и хората живеещи на него имат едни и същи нужди
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    точно щото помним кво беше,не трябва да допускаме това да става с други хора сега.както ние се бехме юрнали да се заробваме,сега тръгват други и тех ги тресат същите страсти като нас тогава!трябва да се борим срещу емиграционите ограничение и срещу деленето на света на 1-ви,2-ри,3-ти свят!това е един свят и хората живеещи на него имат едни и същи нужди
    Не мога да го подмина просто. Предполагам нямаш предвид даунлоудването в тоалетната, а нужди от образование, храна, дрешка, тва онва.

Не си прав, някои имат по- големи нужди.

Даунлоуднахме върху темата
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Miss Caprice Аватара на dianaiv83
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Здравей и не искам да те отчайвам,но те на семейни не дават виза при легализиран брак в България ти искаш на гаджето ти от индия да дадат?!
    Не те виня нито ми е работа,но имате шанс ако бяхте женени,тогава ако вдигнеш малко врява в Външно министерство имаш права защото сте семейство и без основателна причина не могат да държат семейство разделено,има си и адвокати за тая работа.Иска се покана и доказателства от твоя страна,че ще се грижиш за нуждите му и ала бала...и той трябва да доказва,че има пеичина да иска да се върне там..разбирай бинес,дом,добри перспективи и прочие...
    Лично мнение...ако не сте женени,забрави,че ще му дадат виза,и 15 пъти да пробва няма да стане така.

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Към кого да се обърна при проблеми с хазяи (Лондон) ?
    От svetwah във форум Дом, бит, устройване в UK
    Отговори: 132
    Последно мнение: 27-05-2015, 23:08
  2. Към кого да се обърна?
    От the light във форум Зов за помощ
    Отговори: 17
    Последно мнение: 14-09-2014, 22:42
  3. Имам болничен за 1 месец, към кого да се обърна
    От harry във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 10
    Последно мнение: 04-05-2014, 20:51
  4. Неизплатено възнаграждение от ''mulalley' - към кого да се обърна?
    От hadjiata във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 13
    Последно мнение: 06-01-2013, 11:47
  5. Имиграционни услуги - моля препоръчаите към кого да се обърна
    От maximiliana във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-02-2010, 11:50

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си