Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Синя карта и работа без договор и пейслип

Здравейте
    Интересувам се какво мислите за следната ситуация:
    Аз съм селф жена ми има синя карта,когат и беше издадена тя започна работа в кафене и работи повече от година там като през това време работодателя и не и направи договор нито и даде паълипс като се оправдаваше с счетоводителя си.Сеган искаме да взема и аз синя карта но тя няма как да докаже че е работила там тъй като няма нито договор нито паъслип.Някои може ли да даде идея какв може да се направи в тази ситуация
    Мерси предварително!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Синя карта и работа без договор и пейслип

нищо, за да можеш и ти да получиш синя карта. няма как да я получишш без да докажеш че съпругата ти е работила 12 месеца.
    иначе, се оправяйте с работодателя й да я назначи с колкото може по-задна дата (тя няма да е кой знае колко, заради счетоводството, което изисква определени ретърни като работодател,, които той оевидно не може да изпрати със задна дата)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аха ясно,благодаря ти!
    Ами тя от 7 месеца не работи за него то се знаеше че има нещо гнило ама ......
    той фактически е излагал че не трябва да дава паъслипове ама явно е свършоло вече.

Напреднал
    Post Thanks / Like

А работодателят как е плащал на жена ви? На черно ли, тоест кеш ли? Ако е било по банка със сигурност е трябвало да е придружено с пейслип или евентуално на база селф емплоймънт срещу фактури от страна на жена ви. Това ми звучи малко безотговорно от ваша страна - цяла година да е работила там и чак сега да се сещате 7 месеца след напускането да търсите документи със задна дата...

Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

Писмения договор не е задължителен, а payslips не се издават в следните случаи:

# not an employee; for example contractors, freelancers or 'workers'
    # a member of the police service
    # a merchant seaman, master or crew member working in share fishing and paid solely by a share in the profits or gross earnings of a fishing vessel

Being paid and payslips : Directgov - Employment

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lucky Girl Виж мнението
    А работодателят как е плащал на жена ви? На черно ли, тоест кеш ли? Ако е било по банка със сигурност е трябвало да е придружено с пейслип или евентуално на база селф емплоймънт срещу фактури от страна на жена ви. Това ми звучи малко безотговорно от ваша страна - цяла година да е работила там и чак сега да се сещате 7 месеца след напускането да търсите документи със задна дата...
    Не става въпрос за безотговорност в случея а по скоро за доверчивост.но както и да е.станалото станало.тя работеше там защото шефа уж ми беше приятел и просто му се доверих.благодаря за всичи отговори

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Синя карта след 12 месеца работа на договор като нает.Ненужна.
    От petvas във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 49
    Последно мнение: 19-05-2012, 22:13
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 05-10-2011, 18:16
  3. Отговори: 23
    Последно мнение: 25-04-2011, 09:27
  4. Синя карта (мога ли да работя фул тайм по договор, и едновременно като селф-имплойд)
    От ABBA във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-01-2011, 15:06
  5. Със синя карта, договор за employee и без NIN
    От staiko1 във форум Registration Certificates
    Отговори: 16
    Последно мнение: 18-07-2010, 10:04

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си