Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 19 от общо 19
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как да си купим хубав и евтин автомобил?

Отговорът на този въпрос не е толкова лесен, причината е, че автомобилите в UK са с високи цени по начало.
    Един от начините да се купи кола на доста по ниска цена от нормалната е да се прибегне до salvage¬- морга за поправими коли.

На доста места, предимно извън Лондон има такива морги, та, се предлагат различни типове коли, катастрофирали и намерени след кражба. След инцидент някои застрахователни компании изплащат напълно колата на собственика и я дават на salvage. При откраднатите коли когато се открият и вече са изплатени на собственика, изборът на застрахователната компания е отново да прибегне до автоморга.
    В Моргите колите се делят на няколко типа от А най тежко катастрофирали които стават за части до D , съвсем лек удар при който не се налага да се минава на преглед за установяване на годност на колата след ремонта и.
    Аз лично познавам българи които са минавали по този път. Някои разбират от коли и ремонти и се наемат сами в избор и поправка на автомобила. Други вземат приятели монтьори да им помогнат в избора и ремонта. Ако не спадате към нито една от двете категории може да наемете някои да ви помогне в избора и ремонта на колата.Има доста българи които са вещи в тези неща, някои работят в сервизи а други имат собствени.
    Колкото и да им платите пак колата ще ви излезе доста по евтина, някога е възможно и да излезе на половин цена. Ако майсторите са добри след ремонта няма да си личи че колата е била удряна. Много други емигранти и дори англичани прибягват до този начин да се сдобият с мечтаната кола.
    АЗ мога да ви препоръчам тези българи, разбират си от работата и цените им са добри

Bodywork and coachwork,hi-quality spraying ,
    profesional polishing. 200 B Merton Road,Wandswort SW18 5SW,London
    tel: 0208700005,07990880431,07799372103
    Петър и Иван

Във форума вие може да ме допълвате с други автомонтьори.

Ето и един малък списък с интернет сайтове на salvage

http://www.3ms.co.uk/stocklist1.htm

http://www.akddesigns.co.uk/dmh//frame.htm

http://www.chaseautos.com/

ако знаете други споделете.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Dick Hurts
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от lordm
    Ако майсторите са добри след ремонта няма да си личи че колата е била удряна. Много други емигранти и дори англичани прибягват до този начин да се сдобият с мечтаната кола.
    АЗ мога да ви препоръчам тези българи, разбират си от работата и цените им са добри
    Стига с тия тарикатлъци бе Лорде, пак на "прееби еби другарче" ли ще си играем, от всеки друг бих очаквал това изялвление, но не и от теб.
    Ти кво си мислиш, че хората в Лондон са супер шматки.
    Моя съвет е не си харчете парите, ако никога не сте се занимавали с коли!!!
    Последно редактирано от Dick Hurts : 09-02-2005 на 03:05

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Стига с тия тарикатлъци бе Лорде, пак на "прееби еби другарче" ли ще си играем, от всеки друг бих очаквал това изялвление, но не и от теб.
    Ти кво си мислиш, че хората в Лондон са супер шматки.
    Моя съвет е не си харчете парите, ако никога не сте се занимавали с коли!!!
    Щом така мислиш твое право.
    Мой познат си купи две коли, от едната изкара 3000 паунда, а другата мерцедес я купи за 3000 за ремонт плати 1000 излезе му 4000 паунда и си я остави за себе си.Тези модели Мерцедес вървяха по 6000 паунда по това време.
    Аз също се замислям да си купя така кола бях в една морга и видях че е пълно с хора, поляци, руснаци, литовци индийци.
    Реших че е добре да споделя с вас. нО щом го смятате за пре**и другарче....

Казах ви че може да препоръчата и монтьори, неправа реклама на никог.
    Както и да е различни хора различни виждания.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от lordm
    Мой познат си купи две коли, от едната изкара 3000 паунда, а другата мерцедес я купи за 3000 за ремонт плати 1000 излезе му 4000 паунда и си я остави за себе си.Тези модели Мерцедес вървяха по 6000 паунда по това време.
    Аз също се замислям да си купя така кола бях в една морга и видях че е пълно с хора, поляци, руснаци, литовци индийци.
    Реших че е добре да споделя с вас. нО щом го смятате за пре**и другарче....

Казах ви че може да препоръчата и монтьори, неправа реклама на никог.
    Както и да е различни хора различни виждания.
    Лорде, виждам че не разбираш много от коли и пак ти казвам не се хвърляй да купуваш ударени коли, в повечето от случаите тези коли са непродаваеми, освен ако не си в този бизнес от отдавна и знаеш точно какви коли да купуваш, моят съвет е не си прави експерименти, а прави това което можеш и ти се отдава. Това че някой се опитват да продадат коли които са "WRITE OFF" е известно, но ако купиш такава кола и после искаш да я продадеш на някой без да му кажеш, че е такава, това имах в предвид че е "Преби другарче".
    Никой не ти говореше за реклама, но след този твой отзив
    Казах ви че може да препоръчате и монтьори, неправа реклама на никого
    Вече напълно се убедихме всички че е точно обратното на това което твърдиш.
    Последно редактирано от Dick Hurts : 10-02-2005 на 00:37

Cognizant User Аватара на BGet
    Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Бенковски, вместо да нападаш Лорда можеше просто да посочиш негативните страни на тоя подход, за да може всеки да прецени за себе си. Аз съм съгласна, че това не е за всеки, но сигурна съм има хора, които ще се заинтересуват. И това дали е изгодно, дали можеш да я продадеш и т.н. зависи от конкретната ситуация и намерения на човека.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от BGet
    Бенковски, вместо да нападаш Лорда можеше просто да посочиш негативните страни на тоя подход, за да може всеки да прецени за себе си. Аз съм съгласна, че това не е за всеки, но сигурна съм има хора, които ще се заинтересуват. И това дали е изгодно, дали можеш да я продадеш и т.н. зависи от конкретната ситуация и намерения на човека.
    За какви ситуации и намерения говориш, това да не е бюро за запознанства, това е бизнес и ако не разбираш от него ще изгориш доста пари.

Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Говоря за това, че за някой може да не е бизнес, а просто евтина опция за кола, която да кара няколко години и да хвърли след това. Ето ти една възможна ситуация. Не е задължително след това да търси да я продава. Един от твойте аргументи е, че ако продаваш такава кола и не обявиш, че е удряна това е измама. Според мен тук изобщо не става дума за това да се вземат такива коли с цел да бъдат продавани.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от BGet
    Говоря за това, че за някой може да не е бизнес, а просто евтина опция за кола, която да кара няколко години и да хвърли след това. Ето ти една възможна ситуация. Не е задължително след това да търси да я продава. Един от твойте аргументи е, че ако продаваш такава кола и не обявиш, че е удряна това е измама. Според мен тук изобщо не става дума за това да се вземат такива коли с цел да бъдат продавани.
    Искаш да ми кажеш, че ако купиш кола за 3-4 бона, ще я караш 4-5 години и ще я хвърлиш, не ставай за смях, това дори и англичаните не го правят, камо ли българите, който търкалят една кола 20-30 години.

ivan_lon
    Guest

По подразбиране

Opredeleno ne razbirate ot biznes :D (ne se izhvarlam)

Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Е не можах да разбера за какъв бизнес става дума!
    Определено Лорда нямаше намерение да дава съвети за бизнес, а чисто практическа информация.
    А мойта намеса касае това, че вие големите "бизнесмени" вместо да бъдете конструктивни с нещо полезно само нападате.

Напреднал Аватара на Ivan
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Май някой е тръгнал да избива комплекси из форумите. Вместо да критикувате Лорд-а за това, се е изровил адреси и се опитва да помогне с информация на който му трябва, вземете да набавите още и кажете добрите и лошите страни.
    Ако искате да си мерите пишките идете в кенефа.
    Тук всичко е с идеална цел - а именно помощ на който му трябва. Никой не се опитва да ви излапа спестените с много пот пари.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation kak da si kupim hubav avtomobil ot varna...?

Eto go i otgovora, mlad ekip studenti, professionalisti i entusiasti reshiha da obedinqt vsi4ki avtosaloni vyv varna v edin obsht sait: www.varnacars.com, polagat golemi usiliq da se preborqt s pro4utite: Bulgarska "pestelivost", predubejdeniem, gordelivost, zavist kum kolegite e.t.c molq daite ocenka na saita za momenta, a sy6to i v perspektiva!

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от jambezi
    Eto go i otgovora, mlad ekip studenti, professionalisti i entusiasti reshiha da obedinqt vsi4ki avtosaloni vyv varna v edin obsht sait: www.varnacars.com, polagat golemi usiliq da se preborqt s pro4utite: Bulgarska "pestelivost", predubejdeniem, gordelivost, zavist kum kolegite e.t.c molq daite ocenka na saita za momenta, a sy6to i v perspektiva!
    Става въпрос за Англия, не за България!!!

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Наистина този вариант със колите от моргите не е лош, ама да имаш време да обикаляш, после да търсиш монтьори, а да не забравяме, че трябват и доста готови пари кеш. Аз нямам кола, щото нямам книжка, а нямам книжка щото неискам да карам( а тва е и друга тема). Та значи като решим да си взимаме кола, мисля да си вземем на изплчане нова кола от магазина. Има много автосалони и авто къщи и всичките се състезават кой да предложи най-добрата оферта. Наистина такава нова кола излиза няколко пъти по-скъпа от кола от морагата, но зависи на кой какво му трябва и какви възможности има.
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Don_Toni
    Наистина този вариант със колите от моргите не е лош, ама да имаш време да обикаляш, после да търсиш монтьори, а да не забравяме, че трябват и доста готови пари кеш. Аз нямам кола, щото нямам книжка, а нямам книжка щото неискам да карам( а тва е и друга тема). Та значи като решим да си взимаме кола, мисля да си вземем на изплчане нова кола от магазина. Има много автосалони и авто къщи и всичките се състезават кой да предложи най-добрата оферта. Наистина такава нова кола излиза няколко пъти по-скъпа от кола от морагата, но зависи на кой какво му трябва и какви възможности има.
    Баче Тон, знаеш ли че като изкараш колата от магазина и цената и е вече паднала с 10-15%.
    Защо да купуваш нова от магазина, при положение че кола на 3 години цената и е вече паднала между 40-65% зависи от марката и модела на автомобила!!!

Малката Кибритопродавачка Аватара на Mel
    Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Thumbs up

Е 4ак пък и хубава и ефтина ,и двете ще е трудно да ги намериш. Все нещо ще липсва. Няма перфектни неща.
    Shop, shop, till I drop!!!

:tonqe:

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Бенковски, прав си, аз съм срещал и автокъщи които продават коли на 3,4,5 и повече години на изплщане и парите са добри. Това също е добър вариант.
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

Arrow British Car Auctions

Хубави коли на прилични цени можете да намерите и по аукционите. Аз съм купил 4 коли за мен и приятели от Blackbushcar auction и всички сме много доволни. Може да попаднете на real bargain. Предимството е че има стотици коли струпани на едно място и голям избор. Идете поне 1 час преди започване и си купете каталог, набелязвате колите които ви интерисуват, минавате да ги огледате и си поставете vashata мах. цена creshty всяка от тях. Ако никога не сте били на аукцион постоите отстрани и наблюдавайте как точно става наддаването. Аукцинерите говорят много бързо и е възможно да не разбирате в началото но след 1/2 час ще сте ок. Трябва да имате 10% от цената на автомобила за депозит а ако ще го платите веднага още по-добре. НИКОГА не включвайте в наддаването моментално,огледайте колко човека играят и когато останат 2ма или 1 се включете с минимална стъпка.
    Последната кола си купих от Ebay преди месец и сам много доволен, не е лошо и там да погледнете. Ами това се сещам за сега, ако нещо сам пропуснал питайте.
    http://www.british-car-auctions.co.uk/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Как да си купим хубав и евтин автомобил?

здравейте чудя се защо не намирате евтини коли аз тук от Бг.гледам ТОЗИ сайт и ми се струва доста евтино кажете ми има ли някаква уловка един познат си донесе Пежо и му стъпи с разходите 2500 лв. (донесе го на ход) такава в БГ. срува около 7-8000 лв.Аз се оглеждам за ОПЕЛ ФРОНТРА от 1992 до 1998 г. тук най-евтино може да се намери за 5000-5500 ама не става за нищо т.е. има много ремонти по нея читавите са от 8 000-15 000 лв. според зависи от годината в UK гледам има от 250 до 2000 лири.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. От къде да си купим евтин тютюн в Bath?
    От pet-6est във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-05-2012, 09:45
  2. Покупка на нов автомобил V/S lease на автомобил ?!
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 75
    Последно мнение: 23-05-2011, 14:07
  3. Интернет как купим?
    От petkopenkov във форум Интернет и компютри
    Отговори: 17
    Последно мнение: 04-05-2008, 01:12

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове