Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 75 от общо 75
    Roll On Аватара на papinbg
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Какво четете в момента?

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Африка има хиляди лица,някои от тях доста отблъскващи,кое ти харесва в Африка?
    Сега ме е обхванал синдрома на сериала "Лост".Доста ми се връща там,когато се срещна с хора с които сме работили заедно там ,разбирам че и те са на същата вълна,но не мога да намеря разумна причина да го направя,особено след като една приятелка почина от малария наскоро,седмица след като се прибра от там.Нека да взема синята карта догодина пък ще му мислим,трябва къща да се купува,това дали ще мине като разумна причина?
    Човече,то мойто мнение вече не е свързано с книги или писаници,обаче не мога да подмина тема за Африка,съжалявам за твоята приятелка,аз лично никога не съм се плашил от болести,а в Африка винаги съм намирал това,което е невъзможно да се намери в Европа или Америка
    P.S.Синята карта ще я вземеш,и къща ще купиш,но любовта към този континент,никога не изчезва

2. БЛАГОДАРЯ Kalo_75 thanked for this post
    само минавам Аватара на vladur1
    Град
    без обхват
    Post Thanks / Like

Steve Jobs by Walter Isaacson

Steve Jobs | Learning English Together

New York City & Times Square Night Tour

http://www.youtube.com/watch?v=Nsec4...&feature=share

ot blizkata goritsa Аватара на kum4o vul4o
    Град
    in the nearby forest
    Post Thanks / Like

Богомилството - Път на съвършените от Влад Пашов

I COME IN PEACE Аватара на SURVIVOR
    Град
    kent
    Post Thanks / Like

Днес случайно един колега от Литва ме подсети за книгата ''И сам воинът е воин'' на Юрий Долд-Михайлик.
    Чел съм я доста отдавна ........... някой да знае къде мога да я намеря?
    не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

в момента най-интересното 4етиво са последните врътки от януарския трансферен прозорец!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какво четете в момента?

Някой чел ли е Джон Уиндъм ?

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    Някой чел ли е Джон Уиндъм ?
    Чел съм Денят на Трифидите и Чоки от него.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

9. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Чел съм Денят на Трифидите и Чоки от него.
    И аз, харесаха ми тогава.

11. ХАРЕСВАМ! Staki liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    и на мен.
    Когато ми остане време ще прочета и "Нощта на трифидите" от Саймън Кларк.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Staki liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...и на мен тогава, нека да поясня...че пак ще ме критикуват с небивалици...1987 - купих си я от Българска книжарница в Кишинев...за 87 копейки...
    а ...сега се сетих ... и за Какавидите...а пък" Денят на Трифидите" за мен е нещо като "около Луната" на Верн... Чоки е ...еееех защо младите не четат...

15. ХАРЕСВАМ! Staki liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Ако ви е харесал Уиндъм ...вижте това...предварително питам : нали не приемате буквално всичко , което четете ? Нали вземате само това, което ви харесва от една книга ?
    http://sfbg.us/book/GBKL-GAL-099X

17. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...и на мен тогава, нека да поясня...че пак ще ме критикуват с небивалици...1987 - купих си я от Българска книжарница в Кишинев...за 87 копейки...
    а ...сега се сетих ... и за Какавидите...а пък" Денят на Трифидите" за мен е нещо като "около Луната" на Верн... Чоки е ...еееех защо младите не четат...
    Какавидите! Как я забравих! Една от любимите ми книги като дете!
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

19. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Какавидите! Как я забравих! Една от любимите ми книги като дете!
    Аз нямам любим жанр в литературата, чел съм най разнообразна, стига да ме увлече... да си призная последно време не чета много...

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Вече дочитам книгата The Art of Conflict Management: Achieving Solutions for Life, Work, and Beyond by: Professor Michael Dues. Много ми хареса и я споделям. Доста неща ми бяха известни, но някои ми бяха нови.

Препоръчвам на всеки, който работи в екип и/или се интересува от конфликтите в живота и как по-лесно да ги управлява - и не е чел тази книга, да я прочете - много е интересна, леко и приятно се чете, има практически указания и се отнася както за конфликти в работна среда, така и в личните взаимоотношения.

Може да се купи от много места, тук после я открих безплатно в пдф вариант, но е доста посъкратен, в сравнение с аудиовариантът, който слушам в Audible.

https://guidebookstgc.snagfilms.com/...Management.pdf

Aудиовариантът освен, че е много по-разширен, има допълнителни примери, както и записани ситуации, в които артисти разиграват един и същи конфликт няколко пъти с различен край и професорът ги коментира. Аз я слушам в Audible, защото имам абонамент там, тук я има безплатно, не знам дали е същия вариант.
    https://archive.org/details/24Confli...cessInProgress

В главата за слушането, например, в аудиоварианта професорът дава пример с една песен, която илюстрира защо често в един конфликт имаме чувството, че колкото и да обясняваме, другата страна просто не ни чува. Това го няма в пдф варианта.

Your Meanings (A song, author unknown)

You put your meanings in my words
    Till my words don't mean what they say

I don't mean you hear just what you want to hear
    No, you hear what you think I would say
    And when some of your meanings hurt you
    Then you get angry at me

And I put my meaning in your bitter tears
    And I hate you for hurting at me

But I only wanted you to know me
    To see me and hear me as I feel me inside
    Laughing easy, crying hard, seldom certain,
    always wishing we could fly

But you put your meaning in my words
    While my meanings stumble and fall

Our lips are still moving, there is sound in the air
    But I don't think we’re talking at all

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Diana Gabaldon : Dragonfly In Amber

Принципно не съм по романтиките,но се зачетох и...

Аз лично чета на приливи и отливи.Понякога прочитам по няколко книги седмично в продължение на месец,и после спирам за няколко месеца с четенето...едно време като малък четох много,но последните години я съм прочел 100-на книги,я не....

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Като по-млад четях "Мъжът и жената интимно",четях я често,чел съм я на няколко европейски езика както и на бразилски,австралийски и един дето не разбрах от коя държава е.Общо взето съдържанието е едно и също,разликите са главно в корицата.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

изчетох All the lights we cannot see.
    чета Stoner
    И ДВЕТЕ СА ВЕЛИКИ!
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

25. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Вече дочитам книгата The Art of Conflict Management: Achieving Solutions for Life, Work, and Beyond by: Professor Michael Dues. Много ми хареса и я споделям. Доста неща ми бяха известни, но някои ми бяха нови.

Препоръчвам на всеки, който работи в екип и/или се интересува от конфликтите в живота и как по-лесно да ги управлява - и не е чел тази книга, да я прочете - много е интересна, леко и приятно се чете, има практически указания и се отнася както за конфликти в работна среда, така и в личните взаимоотношения.

Може да се купи от много места, тук после я открих безплатно в пдф вариант, но е доста посъкратен, в сравнение с аудиовариантът, който слушам в Audible.

https://guidebookstgc.snagfilms.com/...Management.pdf

Aудиовариантът освен, че е много по-разширен, има допълнителни примери, както и записани ситуации, в които артисти разиграват един и същи конфликт няколко пъти с различен край и професорът ги коментира. Аз я слушам в Audible, защото имам абонамент там, тук я има безплатно, не знам дали е същия вариант.
    https://archive.org/details/24Confli...cessInProgress

В главата за слушането, например, в аудиоварианта професорът дава пример с една песен, която илюстрира защо често в един конфликт имаме чувството, че колкото и да обясняваме, другата страна просто не ни чува. Това го няма в пдф варианта.

Your Meanings (A song, author unknown)

You put your meanings in my words
    Till my words don't mean what they say

I don't mean you hear just what you want to hear
    No, you hear what you think I would say
    And when some of your meanings hurt you
    Then you get angry at me

And I put my meaning in your bitter tears
    And I hate you for hurting at me

But I only wanted you to know me
    To see me and hear me as I feel me inside
    Laughing easy, crying hard, seldom certain,
    always wishing we could fly

But you put your meaning in my words
    While my meanings stumble and fall

Our lips are still moving, there is sound in the air
    But I don't think we’re talking at all
    ...ти сериозно ли???

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Аз препрочетох скоро "Антихрист" от Емилиян Станев.
    Една книга за времена, закойто не искаме да си спомняме.
    Сега чета Едип цар - оригинала от Софокъл, преведен де, не ми е чак дотам добър древногръцкият
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

И Франсоа Вийон

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Лятна вечер в България
    (virginblack)

Вечерта беше свежа. Отвратителното слънце се беше скрило, беше валял кратък но мощен дъжд малко преди да изляза и жегата се беше отмила и изтекла в канавките. Тръгнах бавно към нас. Бях изнервена до предел. В един момент имах чувството, че съм като балон, ще се пръсна на милиарди парчета и ще се разпръсна във въздуха. Не ми се и прибираше.

Очертаваше се да се напия както обикновено, да гледам телевизия и това е. Нямах една стотинка, защото ми бавеха заплатата четвърти ден. Застанах на спирката , подготвена да чакам автобус 83 поне 40 минути.По това време всички бяха за “гараж”. Подпрях се и запуших. Пред мен подскачаше едно дете и нещо си пееше, имаше трима строителни работници, които изобщо не говореха на български и един пиянка кротко спеше на пейката. Беше повърнал малко по-рано до нея, за това и спеше здраво.

По едно време се заслушах в песничката на детето. Пееше нещо “ще си взема въртолет” и чак тогава осъзнах, че лапето май е само. Беше на около 4 години и половина. Поогледах се за родители- нямаше. Детето пееше на прекрасен български език.

Изведнъж то се приближи към мен и каза с усмивка “Дай ми стотинки да си купя да ям”. “Нямам” казах. “Е, те всички така казват” каза. И продължи да си тананика около мен. После каза :“Аз само си събирам стотинки за ядене, не съм просяк”. Засмях се и му казах "Нямам наистина, ти що не ми дадеш на мен, и аз нямам какво да яма тая вечер” казах на шега. То бръкна в джоба си и извади една шепа монети. “Вземи си” и поднесе шепата към мен. Изумях. “Я не се излагай, не искам, прибери си парите”. Той настояваше, че не може човек да не се храни, защото ще се разболее, аз пък се чудех къде по дяволите са родителите му.

Почнах да го разпитвам. Каза че живее в Красна Поляна, ама майка си не беше виждал скоро, а баща му рядко се прибирал, та за това ходел през деня да си “събира парички” и да си хапва, да ходи на зоопарка и такива неща. Лапето очевидно просеше отдавна. Лапето очевидно живееше само, започнах сериозно да се тревожа. Не спираше да лафи. Беше много умно дете, някой го беше научил, то някак знаеше.

Автобусът дойде и той ми каза “Мога ли да се кача с теб и да се повозя с теб”. И се качихме. В автобуса то мина през всички хора да си поиска стотинки. Някои му дадоха. Беше красиво дете. Имаше дълга, къдрава коса, разбира се доста мръсничка, обувките му бяха много големи, скъсани. Седна при мен. Хората в автобуса ни гледаха странно. Вероятно решиха че сме заедно и аз го пускам да проси или нещо от сорта. Обясняваше ми как трябва да си мия ръцете след всяко ядене и да си мия зъбите ПОНЕ от два пъти на ден. Започнах да се смея, но ако щеш вярвай, направо не знаех какво да правя.

Не можех да си представя че ще сляза и ще го оставя сам по нощите. Отвратително се сговних. Питах го дали ще се прибере у тях, той каза че е топло, мисли да иде до централна гара- имало влак който пристигал късно. Лапето просто си просеше от години. Стигнахме спирката ми и слязохме. Има едно денонощно за банички и кифли точно на спирката и му казах “Бягай да си купиш да се нахраниш”. Той се затърча, по едно време се спря и каза “Защо ходиш сама по тъмното, някой може да те нападне. Има такива хора”.

Тръгнах към нас. Натежа ми много. Не знаех какво да направя. Ако ми беше дал адрес или нещо поне да го заведа в тях, ама ......По едно време чух някой да тича след мен. Обърнах се и го видях “Купих две кифли за мен и две за теб”. Доплака ми се, стана ми лошо и усещах че почвам да се задушавам. Не знам как го казах “Айде да идем у нас, ще се изкъпеш, ще се наспиш и ще ти изпера дрехите”. “Добре", каза кротко той.

Отидохме, изядохме кифлите. Той лафеше през цялото време, гледаше телевизия и казваше “Ииии, рядко гледам телевизия. Много искам да ида на куклен театър, ама там децата ходят с майките си. Не смеех да питам нищо повече за родителите му. Вкарах го в банята, изтърках го, облякох го в някакви мои дрехи, една малка тениска на цветя и някакви къси гащи. И той легна на леглото в хола. Пуснах да гледаме “Книжа за джунглата”. Но той заспа. Изгледаше толкова........неистинско. Беше като децата по рекламите, имаше здрав вид, червени бузки, спеше все още като бебе- с вдигнати нагоре ръце.

Обадих се на един приятел и му казах. Той ми каза, че трябва да заведа детето в полицията. Направо ми се драйфаше като си помислех за това. На другата сутрин трябваше да изляза за работа в 9 и да се прибера в 12. Грехота ми е да си призная, ама се чудех дали няма да открадне нещо. Казах му че излизам за 3 часа, той каза “Добре и пак заспа”.
    Прибрах се със свито сърце. Очаквах, че няма да е там, вероятно е позадигнал тва онва. Не беше. Чакаше ме седнал на леглото и разглеждаше една книга със снимки от Австрия. Каза ми ‘Как може да оставиш отключено?? Има крадци навсякъде”. Влязох в банята и се разплаках. Бях взела заплатата си вече и бях купила за ядене. Седнахме да обядваме и после гледахме пак “Книга за джунглата”. Той не гледаше много. Разказваше ми, изумявах как е възможно да знае всички тези неща. Басиии, къде е майката на това дете? Бащата?

После се обадих на един приятел, който работи в едно от районните. Попитах го как е редно да постъпя. Той каза “Виж сега, не можеш да го оставиш при теб, нямаш и законно право”. Какво законно бе джанъм. Той още утре щеше да е на улицата , може да го пребият, да го ......Мишо каза да го заведа след 19 часа , когото и той ще е там. Казах на лапето “Трябва да те заведа в полицията” . “Знам” каза той.

Аз млъкнах, гушнах го и много плаках. “Защо плачеш?". Как можех да му отговоря и да му кажа, че бъдещето му е вероятно на улицата, че ще стане престъпник, че ще стане крадец, че наивната му детска душа щеше да умре, че меката обич и живеца в очите му щеше да угасне............

Отидохме. Аз му сложих в една торбичка две книжки, два сандвича, дадох му пари и го накарах да се закълне, че няма да ги дава на никого, че ще иде в зоопарка, помолих една комшийка, която има деца за някакви стари детски дрехи и го облякох в нормални дрехи, неговите старите бяха изсъхнали, Калина даде и обувки, не ме пита за какво са ми.
    Отидохме до полицията. Намерих Мишо и го помолих да ми се обади какво става. Изчаках докато направят някакви справки. После дойде и ми каза, че баща му ще дойде да го вземе. Предпочетох да си тръгна. Мишо каза че ще ми се обади по-късно. Целунах го и го погалих по косата. Той ми прошепна “Да се пазиш и винаги намирай някой да те изпраща в тъмното. Трябва да си намериш гадже”. Засмях се. Мамка му и шибан живот. МАМКА МУ.

След около 3 часа Мишо ми се обади. Каза, че е бил из полицията и преди , намирали са го и други хора, от 3 годишен е по улиците, майката е проститутка в Испания, бащата е алкохолик и го смазва от бои, ако изобщо се прибере. Не може да се прати в дом, не може да се даде за осиновяване, защото има легални родители. КАКВИ РОДТЕЛИ, крещях в истерия. Това е нечувана глупост. НЯМА ЛИ СОЦИАЛНИ СЛУЖБИ, как може да позволите това дете на почти 5 години да погуби живота си? Каква е тая шибана държава, какви са ТЕЗИ ИЗРОДИ, КОИТО ЖИВЕЯТ ТУКА.

Седнах пред празния телевизор, погледнах данните за детето, стисках бележката. Това беше преди 6 години. Сега е на 11. Днес става на 11. Знам , че е добре, знам че ако има Господ ще го пази.

Господи, пази го от хората.
    Никога не се върна. Никога не го видях отново.
    Казва се Калин.
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

30. БЛАГОДАРЯ captain caveman thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

good old skool virgin black,god bless her!

32. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

почнах арменският маркес или да сме точни-арменската маркеса,харине абгарян и "три ябълки паднаха от небето"
    това е от тея книги,които май всеки трябва да прочете и да каже шукар ли е,не е ли...аз всъщност съм в началото де,но началото е разтърсващо

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	200693_b.jpg
Разглеждания:	18
Размер:	643,9 КБ
ID:	8386

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    почнах арменският маркес или да сме точни-арменската маркеса,харине абгарян и "три ябълки паднаха от небето"
    това е от тея книги,които май всеки трябва да прочете и да каже шукар ли е,не е ли...аз всъщност съм в началото де,но началото е разтърсващо

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	200693_b.jpg
Разглеждания:	18
Размер:	643,9 КБ
ID:	8386
    Кажи като стигнеш края - аз нищо арменско не съм чел досега, само съм слушал арменско радио и арменски вицове.
    Ама сериозно - сподели мнение като я прочетеш.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от П.Димитров Виж мнението
    Кажи като стигнеш края - аз нищо арменско не съм чел досега, само съм слушал арменско радио и арменски вицове.
    Ама сериозно - сподели мнение като я прочетеш.
    преполових е-убиец е!
    ако ти се чете за бабите от село.аз нямах баба на село,ама тая книга ме кара да се чуствам се едно всяко лято съм бил при нея на село

пп дърпа се щедро от нета,от фейсбук групите в моя случай

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. какво чета в момента
    От captain caveman във форум Наука, литература, изкуство, образование
    Отговори: 76
    Последно мнение: 08-09-2017, 19:52
  2. Четете ли български книги...???
    От Captain Chaos във форум Нови книги
    Отговори: 71
    Последно мнение: 06-06-2014, 19:27
  3. Какво пием в момента
    От Georgii във форум Общ форум
    Отговори: 276