Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 75
    not so new user Аватара на nikey_vv
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какво четете в момента?

Е, казвайте, разказвайте, препоръчвайте, питайте ...
    "Баннете всички! Администраторът ще разпознае своите."
    Симон дьо Модерор, 1209 г.

penelopa
    Guest

По подразбиране Относно: Какво четете в момента?

My sisters keeper.
    Харесва ми.Много интересна книга.
    Не съм гледала още филма , но ще го направя, като завърша книгата.А ти, какво четеш в момента?

3. БЛАГОДАРЯ nikey_vv thanked for this post
    avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Пътят на Тойота!

Страхотна е, беше изчерпана преди време по книжарниците и съвсем скоро я намерих. Даже си купих и втората част.
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

5. БЛАГОДАРЯ няма, nikey_vv, Charlotte thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз току що приключих "Железния юмрук: в архивите на българската тайна полиция" от Алексения Димитрова.

Заслужаваше си. Всъщност оказа се, че това е едно по-разширено журналистическо разследване. Димитрова е използвала правата си по закона за свободен достъп до информацията в САЩ и е изискала доста архиви от тамошните тайни служби. В тази книга тя сравнява техните досиета с тези от нашите тайни служби (доколкото са и позволили достъп и доколкото не са били унищожени) отнасящи се за едни и същи събития, погледнати от двете страни за Желязната завеса. Има интересни разкрития за референдума през 1946; ескортирането на царското семейство и шпионирането им в Александрия( Египет) и Испания; "войната" на шпионите; лагерите; резолюциите на Политбюро за конфискация на ценности през 1949-1953 и изчезването им от БНБ, изземването на колекцията от 14 000 монети( гръцки, римски, тракийски, византийски, ..) на доктор Хараланов и по-късната поява само на 7000 от тях в Историческия музей в Шумен;ограбването на инвентарите от царските дворци и изполването им за декори в Бояна-филм; откраднатия мерцедес на Борис III и необяснимото му намиране в Империал Палас Хотел в Лос Анжелис; механизмите на цензуриране, подслушване, изнудване, размяната на шпиони ...; конкретни случаи от досиетата на някои известни личности, Георги Марков, Леа Иванова, Георги Димиртов (и доказателства от изледвания на високото съдържание на живак в мозъка му, подкепящи теорията, че е бил отровен от Сталин) и още много .......
    Препоръчвам я книгата !!!!!

Сега мисля да сменя тотално тематиката, но още се чудя какво да захвана.

7. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nikey_vv Виж мнението
    Аз току що приключих "Железния юмрук: в архивите на българската тайна полиция" от Алексения Димитрова.

Заслужаваше си. Всъщност оказа се, че това е едно по-разширено журналистическо разследване. Димитрова е използвала правата си по закона за свободен достъп до информацията в САЩ и е изискала доста архиви от тамошните тайни служби. В тази книга тя сравнява техните досиета с тези от нашите тайни служби (доколкото са и позволили достъп и доколкото не са били унищожени) отнасящи се за едни и същи събития, погледнати от двете страни за Желязната завеса. Има интересни разкрития за референдума през 1946; ескортирането на царското семейство и шпионирането им в Александрия( Египет) и Испания; "войната" на шпионите; лагерите; резолюциите на Политбюро за конфискация на ценности през 1949-1953 и изчезването им от БНБ, изземването на колекцията от 14 000 монети( гръцки, римски, тракийски, византийски, ..) на доктор Хараланов и по-късната поява само на 7000 от тях в Историческия музей в Шумен;ограбването на инвентарите от царските дворци и изполването им за декори в Бояна-филм; откраднатия мерцедес на Борис III и необяснимото му намиране в Империал Палас Хотел в Лос Анжелис; механизмите на цензуриране, подслушване, изнудване, размяната на шпиони ...; конкретни случаи от досиетата на някои известни личности, Георги Марков, Леа Иванова, Георги Димиртов (и доказателства от изледвания на високото съдържание на живак в мозъка му, подкепящи теорията, че е бил отровен от Сталин) и още много .......
    Препоръчвам я книгата !!!!!

Сега мисля да сменя тотално тематиката, но още се чудя какво да захвана.
    Мисля, че Гришам ще ти допадне! Всичко съм му прочел, ОБОЖАВАМ ГО и мисля, че ако не си попадал на него, ще ти допадне.
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

9. БЛАГОДАРЯ nikey_vv, няма thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

'Grumpy Old Men' - Stuart Prebble..

big laugh...и доста вярна

11. БЛАГОДАРЯ nikey_vv thanked for this post
    penelopa
    Guest

Ники, предполагам, че щом харесваш такива книги , то и Дан Браун ще ти хареса, ако не си чел досега негови книги разбира се.

13. БЛАГОДАРЯ nikey_vv thanked for this post
    Старо куче Аватара на Wolf
    Град
    Somewhere in the dark...watching you
    Post Thanks / Like

"Горещата Конспирация" от Робърт Лъдлъм. Чете се на един дъх. Имам чувството, че преди 10 години Лъдлъм е знаел част от сценариите, които се случват днес. Добър трилър. Препоръчвам го.
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

15. БЛАГОДАРЯ няма, nikey_vv, Charlotte thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    Ники, предполагам, че щом харесваш такива книги , то и Дан Браун ще ти хареса, ако не си чел досега негови книги разбира се.
    На Дан Браун съм ги изчел всичките - е те са само 5 thanks

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Wolf Виж мнението
    "Горещата Конспирация" от Робърт Лъдлъм. Чете се на един дъх. Имам чувството, че преди 10 години Лъдлъм е знаел част от сценариите, които се случват днес. Добър трилър. Препоръчвам го.
    Това изглежда обещаващо! Робърт Лъдлъм — Горещата конспирация (1) — Моята библиотека

наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Поздрави за темата!
    "Български хроники" на С.Цанев - чета я със смесени чувства.

19. БЛАГОДАРЯ nikey_vv, няма thanked for this post
    На почивка Аватара на koce
    Post Thanks / Like

www.topsport.bg
    Импотентен Барби срещу Блякбърн...

Напреднал Аватара на mell
    Post Thanks / Like

Dear John-книгата е невероятна накрая сълзите тръгват сами,няма нищо общо с филма които сега ще излезне.Вече го гледах и не ми хареса
    Before i fall-момиче което загива и се събужда в деня който 6те се случи.доста интересна

22. БЛАГОДАРЯ Charlotte, няма thanked for this post
    penelopa
    Guest

The Time Traveler's Wife,последната книга, която прочетох.
    Невероятно силна книга за истинската л#бов,човешките взаимоотношения,предложени по един много интересен начин и вечността.
    Гледах и филма,който също много ми хареса, но там няма как да бъдат представени толкова много детайли за час и половина, което прави книгата Неповторима.
    Но и екранизяцията му си заслужава да се гледа.
    Разстрисащо!

24. БЛАГОДАРЯ meden linzer 90, Charlotte thanked for this post
    freak like u Аватара на Georgii
    Post Thanks / Like

Джеки Стоев - By the way

26. БЛАГОДАРЯ Charlotte, nikey_vv thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

'The Long Goodbye' - Raymond Chandler

'Farewell, My Lovely' - R. Chandler - following close behind

28. БЛАГОДАРЯ Staki, ElinaT, nikey_vv thanked for this post
    Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

Интересни предположения....новите открития на д-р Ганчо Ценов "Загадката на нашата история " приятно четиво.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Elizabeth Kostova - Historian много добра книга, куеста разказва за търсене на Дракула по Балканските страни, включително и България

Andrea Camilleri - The Scent of the night - леко крими разказче с известна ирония и хумор

В момента чета Lovely Bones - Alice Sebold - гледната точка е уникална с това, че разказвача (14 годишно убито момиченце) е в рая и от там наблюдава своето семейство и приятели...някаде по средата съм, има много неприятно описани моменти
    след като я прочета ще гледам и филма

Поздрави за темата!
    Добре че пътувам по 2 часа на ден с рейс, та да прочета някоя книжка ))

31. БЛАГОДАРЯ nikey_vv, няма thanked for this post
    penelopa
    Guest

The Lollipop Shoes на Joanne Harris.
    За любителите на тази медна-магическа разказвачка, които не са разбрали, като мен-това е продължение на най-известната й ( мен ми е друга, най-обичаната от нея книга) творба - Шоколад.
    Някъде една трета прочетох от вчера и съм очарована.
    Имам чувството, че ще се окаже по-добра от първия й голям хит.
    Дълбоко се надявам да я екранизират.

на почивка Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

The Lollipop Shoes на Joanne Harris.
    За любителите на тази медна-магическа разказвачка, които не са разбрали, като мен-това е продължение на най-известната й ( мен ми е друга, най-обичаната от нея книга) творба - Шоколад.
    Някъде една трета прочетох от вчера и съм очарована.
    Имам чувството, че ще се окаже по-добра от първия й голям хит.
    Дълбоко се надявам да я екранизират.

ми трябва само да навият Джони Деп и Пенелопе Круз и ще хвърля едно око...........

ppпп пардон жулиет бинош..
    Последно редактирано от steve : 16-05-2010 на 17:26

penelopa
    Guest

Само че, тук се появява и един нов персонаж-една Голяма и май не толкова добра котка-Ягуар.Така, че не знам , кого ще поканят в тази роля?
    Може би жената-котка?
    Книгата, която ми е най-любима от Харис е Blackberry Wine.

на почивка Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Само че, тук се появява и един нов персонаж-една Голяма и май не толкова добра котка-Ягуар.Така, че не знам , кого ще поканят в тази роля?
    Може би жената-котка?

е за нуждите на кинематографията може и някоя по -хищна катерица.....има една в Green Park която обича кюфтенца от консерва ,но се назлъндисва на соса ......

аз чета един InDesignCS2 ..даже и да не стана много по-гениален отколкото съм в момента, поне ще оформя красиво някой и друг гръден мускул ,прасец и бедро като го разнасям насам-натам....тежи около кило ,кило и нещо по груби изчисления

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Влюбила се прекрасната богиня Ищар в младия красавец Таммуз. Не можела да живее без него ден, даже минута, а когато бил далече от нея, потъвала в дълбока печал. Веднаж Таммуз се отправил на лов в степта и вече не се върнал. От слугите, съпровождащи ловците, богинята узнала, че внезапно се извил силен вихър, Таммуз паднал, като покосена тръстика и изпуснал последния си дъх. Като научила това, богинята потънала в дълбока скръб. Не можела да се примири със смъртта на този, който бил за нея по-ценен от живота й. Mислите й били устремени към страната, от която не се връщал никой, от владенията на мрака, където властвала нейната сестра Ерешкигал. Облякла богинята най-красивата си дреха, сложила най-прекрасните си накити и се отправила по тъжния път, който се спускал надолу към сенките на мъртвите. Смазана от мъката си вървяла Ищар и неусетно стигнала до голяма медна порта, която била отворена за мъртвите, но недостъпна за живите. Заблъскала богинята с всички сили по вратата и извикала: "Отворете! Отворете тази врата или ще я разбия и ще пусна мъртвите навън." Щом чула тези викове, раздиращи вековната тишина, сърцето на Ерешкигал се изпълнило с ярост и тя запитала пазачите на портата: "Кой е там? Кой блъска така, сякаш е пиян безумец и смущава вечния покой?" Но пазачите отвърнали почтително: "Не, това не е пиян безумец! Това е богинята Ищар - твоята сестра, която е дошла за Таммуз. Пусни я, защото наистина ще разбие портата!" Ерешкигал махнала с ръка и наредила да я пуснат. Вратата се отворила, скърцайки оглушително, но за да премине, Ищар трябвало да даде на стражите част от украшенията си. Не успяла обаче да направи няколко крачки и пред нея се издигнала друга медна порта. И на тези стражи дала част от украшенията, които й останали, за да продължи. Богинята минала през седем порти и всеки път давала част от накитите си, а след като раздала всичко, давала одеждите си, докато останала съвсем гола. Така продължила всред непрогледния мрак, опипвайки стените, които били влажни и хлъзгави от сълзите на умрелите. Падала и ставала, но продължавала непреклонно напред и без да обръща внимание на унижението, застанала гордо пред господарката на подземното царство. "Върни ми Таммуз, сестрице! Не мога да живея без него!" казала Ищар, но Ерешкигал отвърнала надменно: "Не мога да върна живота на умрелите заради нечий каприз. Има толкова младежи - нека те заменят твоя Таммуз." Ищар обаче възразила: "Таммуз е един и няма друг, прекрасен като него." Тогава разгневената Ерешкигал махнала с ръка и Ищар паднала бездиханна на земята. В този миг, без Ищар, цялата земя затихнала. Престанали да растат тревите, опустели птичите гнезда, овците не раждали агнета. Целият живот започнал да се разпада, а от дълбините започнал да настъпва подземният мрак. Боговете погледнали от небесата и не могли да познаят до скоро цветущата земя. Изплашени, те изпратили свой пратеник в подземното цардтво с изрична заповед: "Върни Ищар и заедно с нея, Таммуз!" Колкото и да кипяла от ярост Ерешкигал, колкото и да виела и фучала в безсилната си злоба, колкото и да крещяла, че няма връщане от нейното царство, трябвало накрая да се примири и да се подчини на волята на боговете. И в мига, когато Ищар, заедно с Таммуз се върнали на земята, настъпила пролетта. Всичко разцъфнало с буйни цветове. Птиците запяли възторжено в клоните на кичестите дървета, възпявайки любовта. Всички врати в храмовете на Ищар се разтворили и ликуващите хора прославяли връщането на Ищар и Таммуз.

ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

37. БЛАГОДАРЯ няма, nikey_vv thanked for this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

the highway code
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

penelopa
    Guest

В момента, чета, една супер интересна книга за мен, по която имало филм, съвсем наскоро.
    The last king of Scotland
    От политика, не се вълнувам, но ако някой успее да ми я поднесе по правилния начин, бих станала и активист за дадена кауза.
    Книгата съчетава-история, интрига, любов, по време на холера, прекрасни описания на Африка и непознати детайли от живота на този деспот в Уганда.
    Много, много интересна, като факти и стил на писане!
    Когато чета нещо невероятно, си забавам четенто-или искам, никога книгата да не свършва, както в случая!
    Препоръчвам и се каня, тези дни и филма да видя.

40. БЛАГОДАРЯ nikey_vv thanked for this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. какво чета в момента
    От captain caveman във форум Наука, литература, изкуство, образование
    Отговори: 76
    Последно мнение: 08-09-2017, 19:52
  2. Четете ли български книги...???
    От Captain Chaos във форум Нови книги
    Отговори: 71
    Последно мнение: 06-06-2014, 19:27
  3. Какво пием в момента
    От Georgii във форум Общ форум
    Отговори: 276