Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 56
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Необходима ли е виза - съпруг-чужденец, временно пребиваващ в БГ?

Здравейте,
    моят съпруг е чужденец със статут временно пребиваващ в България, много скоро ще е постоянно пребивавщ. Принципно с превод на удостоверението ни за сключен граждански барк пътуваме в страни членки на ЕС, но от няколко дни правя проучвания за UK, британското посолство не дава визова информация и за това се обърнах към UK border agensy, но те ми дават само два варианта или туристическа виза или family permit.
    Малко ми е тъпо, защото би трябвало свободно да пътува заедно с мен. Някой има ли опит чувам за хора в случая на съпруга ми, които уж пътували свободно за УК, но бих се радвала да чуя нещо и от вас.
    Обръщам се с конкретни въпроси към Хоме офис а те ми отговарят с copy/paste и линкове. Сега почти съм подготвила някав набор от документи и в близките дни ще кандидатстваме за турист. виза, няма и кой да ми съдейства и всичко правя сама, понеже за БГ вече няма визи няма и съдействащи агенции. Разбрах че ако кандидатсваме за фемили пермит вероятността да му откажат е голяма.
    За сега отиваме на посещение на наши приятели , тоест на моя първа братовчедка. Понеже съпруга ми кандидатсва, кой от формулярите да попалня за VAF1A ili Vaf1B съответно генерал визитор или фемили визитор а от хоме офис нищо конкретно като отговор. Моля за помощ, плс

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Необходима ли е виза?

Какво гражданство има съпругът ви?
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Необходима ли е виза?

Гражданин на Турция, за тях има визов режим.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

не всички държави от ЕС са приели някаква си конвекция незнам си кой номер, която всъщност разрешава ако пътува с теб да може да влиза в страната членак на ЕУ без да има виза, ако е от визова държава.
    мисля че УК е една от неприелите.
    дори тези които са я приели пак не я спазват.
    аз съм имала подобрен проблем в Италия.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А знаеш ли коя е тази конвенция? Да проверя дали Великобритания я е приела и ратифицирала. Разбрах че има хора като съпруга ми, които успешно пътували до Англия без виза, а единствено с лична карта. Ако някой е запознат от близко нека сподели.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Immigrationboards.com :: View topic - E.U States that Allow Visa free Travel for E.U Fam

ако имаш време чети тук. Знаеш ли англ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много обемен материал, а времето ни е ограничено. Успях да намеря въпросната директива, която е 2004/38/EC и направих запитване до хоум офис и ми е любопитно как ще отговорят.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Няма ли някой практически опит? От това което изчетох, УК е приела през 2006 г. съответната директива 2004/38/EC , но нарушава правото на свободен достъп на членовете на ЕУ семейство.
    А визаинфосервисис просто не ми отговориха на този въпрос.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Необходима ли е виза - съпруг-чужденец, временно пребиваващ в БГ?

Е добре, де като му извадите туристическа виза, не може ли като пристигнете в УК, да задвижите въпроса на място? Проверете и в Турското посолство как стои въпросът, след като е турски гражданин.
    Не поглеждай с гняв назад.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sheny_1000 Виж мнението
    Няма ли някой практически опит? От това което изчетох, УК е приела през 2006 г. съответната директива 2004/38/EC , но нарушава правото на свободен достъп на членовете на ЕУ семейство.
    Аз поне не съм чула за свободен достъп на членове на ЕУ семеиство които са от визова държава. Вярно, по лесно е да се вземе турист виза или фамили пермит, но британското посолство в БГ ще ти отговори наи-добре на въпроса.

11. БЛАГОДАРЯ niknolt62 thanked for this post
    Напреднал Аватара на lomonosov81
    Град
    Winchester, Hampshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Необходима ли е виза - съпруг-чужденец, временно пребиваващ в БГ?

На сестра ми съпругът е с Руско гражданство. И е със статут на временно пребиваващ в България.
    Дойде със семейна виза за шест месеца.

13. БЛАГОДАРЯ niknolt62 thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

по принцип дори да са я прили не са длъжни да го пуснат. гранична полиция има право да спре който си поиска, дори и да е с виза.
    така че по добре не се хаби в това да им обясняваш директиви и ала бала а си съсредоточи усилията в кандидатстването за туристическа виза.
    каквото и да им покажеш, каквато и директива и дори и виза, ако искат мгат да не го пуснат да влезе, а колкто повече им обясняваш коя директова не спазват, толкова и му намаляват шансовете за влизане в УК.
    така че споко, изпозлвай енергията си в подготовка на документте за туристическа виза.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Вече подготвих всички докемнту за туристическа виза и утре е на интервю, отказахме се от варианта фемили пермит понеже изискват доста повече докумнети, а формуляра е 17 стр. и вероятността за отказ е голяма.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Така да споделя какво се случи, за тези на които им е любопитно и може би са в сходното положение. Когато отидохме да подадем документите за виза, служителката в посолството видимо доволно от документите, които сме събрали и превели, ни посаветва направо да кандидатстваме за фемили пермит. Така и направихме. Паспорта на мъжа ми, беше пратен в Полша заедно с документите за разглеждане, цялата тая процедура продължи повече от двайсет дена, добре че не ни се налагше да патуваме за чужбина по друг повод. Е ... отговора беше, отказана виза - ФИКТИВЕН БРАК бла бла бла. Оказва се, че от 4 години имам сключен фиктивен брак, здраве да е. Ако случайно това лято се излъжемда заминем за Англия, направо с колата или самолет без визи и глупости. По принцип така с мъжа ми си пътуваме извън БГ, само с превод на свидетелството за сключен граждански брак.

17. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

абе хора, юК НЕ Е в Шенген!
    квото и да правите - трябва си виза!
    еми умря Марко вече за лесните визи за не-ЕС граждани...и слава богу де...
    пък и като се има предвид колко народ получава бг паспорт ей така...особено от съседските държави (Македония, Турция), затова са писали че смятат брака за фиктивен + е ясно че за да докопа паспорт му трябват 5 години, много ясно че ще седи с тебе поне 5 години. може би затова така са го преценили точно щото сте заедно от по-малко време...
    вие си знаете брака ви какъв е, аз само разсъждавам като страничен човек...
    има много англичани които не успяват да получат юк-туристическа виза за жените си нон-ЕС, въпреки че са граждани на юк, така че изобщо не съм изненадана от вашия случай. е, те му намериха и цаката де...ма ти не си бритиш гражданин и при вас пак ще е трудно, тъй че няма смисъл да обяснявам къв е трика.
    но се изкефих че и хамериканците вече познаха да се усещат и да режат за паспорти народ дето се е развел до 2 година след като е взел постоянното жителство и като ги отрежат - бай бай бейби, щото на практика нито им удължават зелената карта, нито им дават гражданство...
    абе взеха да се усещат вече и в ЕС и в сащ как се осраха с тия лесни визи...време беше!!!
    Последно редактирано от RNOH : 05-06-2010 на 21:44
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

19. БЛАГОДАРЯ Zara, niknolt62, ety73 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Паспорта му беше пратен в Полша, понеже в БГ нямали действащ визов отдел. Имаше някакъв срок за обжалване, но нямахме нито време нито желание да се занимаваме. Времето, за което бяхме планували да пътуваме беше отминало с чакане на отговор.
    Междудругото в БГ за пет години не се става гражданин... и нашия брак не е просъществувал заради такива глупави причини.

21. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, madlena thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Паспорта му беше пратен в Полша, понеже в БГ нямали действащ визов отдел. Имаше някакъв срок за обжалване, но нямахме нито време нито желание да се занимаваме. Времето, за което бяхме планували да пътуваме беше отминало с чакане на отговор.
    Междудругото в БГ за пет години не се става гражданин... и нашия брак не е просъществувал заради такива глупави причини.
    Шени, съжалявам, че така се е получило при вас... Аз попаднах в подобна ситуация и знам как се чувствате - имах отказ за виза в предизборна ситуцаия, когато "затягат" положението и режат повече, за да се оправи статистиката... На твое място бих обжалвала или подала за нова виза, защото вероятно не сте добавили "достатъчно" документи, които да ги убедят, че сте съжителствали заедно в периода след брака. Не бих те съветвала да пътувате ей така, без нищо, до Англия, защото вероятността да не го пуснат да влезе в страната е голяма - вероятно, ще излезе, при проверката на паспорта, че му е отказан достъп до ЮК веднъж вече. Ще е по-неприятно, ако това стане на границата и трябва да се връщате.

За колко години се става гражданин в България, впрочем? Питам без мисъл за заяждане, просто ми е интересно - не зная законите. Помня, че имах една позната, чийто син преди години се ожени за румънка (семейството на моята позната са от Северна България, по границата, така че говореха румънски). Бяха женени, живяли доста време в България като семейство, жената беше родила бебе и т.н., и пак се налагаше да пътува всеки месец до граница, защото все още не й бяха излезли документите за легален престой и й беше разрешен само едномесечен престой в България. Като ми го разказа моята позната, не вярвах на ушите си - каза - абе нямаш идея каква е бюрокрацията и колко е трудно- ама да не те занимавам...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

23. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Документите си бяха повече от достатъчни, само за преводи бях дала около 100 лв, но както казваш Мила, имат си някаква статистика
    Но и в България не е много розаво положението... лично ние проблеми нямаме. Но за придобиване на Бг поданство се изискват 5 години продължително + 3 години постоянно пребиваване, подават се документи в президентството и се чака отговор, който трае нормално мжду 2/3 години = което прави около поне 10 години

25. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, Мила thanked for this post
    Miss Caprice Аватара на dianaiv83
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Да тва го направиха след 2007 точно,допреди това имаха късмет кой взел гражданство взел,имаха правои на двойно преди,а сега НЕ,трябва да се откажат от тяхното ако желаят да придобият нашето.
    Лудост,преди 2007 след доказани 3г брак имаха право да получат поне ресиденс и после паспорт,вече всичко тотално го промениха и е това,което ти обясняваш.Ако тръгнете така ще го спрат на границата мило и ще си имате разправии.Гледай с покана от някой ако имате,ще стане определено,но задължително трябва да спазва срокове на визи иначе никога отново няма да му стъпне кракът в Европа.
    Късмет желая!
    Документите си бяха повече от достатъчни, само за преводи бях дала около 100 лв, но както казваш Мила, имат си някаква статистика
    Но и в България не е много розаво положението... лично ние проблеми нямаме. Но за придобиване на Бг поданство се изискват 5 години продължително + 3 години постоянно пребиваване, подават се документи в президентството и се чака отговор, който трае нормално мжду 2/3 години = което прави около поне 10 години

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Моят съпруг ще кандидатства за виза в близките месеци.Надявам се че 8 год.брак и 2 деца-на 9 и на 5 год. няма да им се стори че е фиктивен бракът ни.Изобщо не сме се пробвали да кандидатства за bg паспорт след като видяхме какво стана с негов приятел-държаха му документите 1 година след като са с 6 месеца давност и му се обадиха че му трябват нови.Мъжът ми си пътува в шенген с визи без проблем.Не съм си виждала децата 6 месеца и се надявам че всичко ще е наред че вече не се издържа.

28. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Miss Caprice Аватара на dianaiv83
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

За да се дават добри съвети обикновено трябват повече данни относно партньора особено от каква държава идва и какъв е статута му в момента.Сега в твоя случай ми звучи като човек,който е пътувал и преди,знае правилата,виза и следване на дата на влизане и излизане строго,за да може отново да пътува ,така както досега.Дано всичко да ви е наред.От опит зная,че със покана става най-лесно,но и този гарант трябва да е сериозен човек с добра служба,който си плаща там всички осигуровки и работи фул тайм...поне при мои познати точно така се получи и никога са нямали проблем след това с вземане на виза.

Цитирай Първоначално написано от bakari Виж мнението
    Моят съпруг ще кандидатства за виза в близките месеци.Надявам се че 8 год.брак и 2 деца-на 9 и на 5 год. няма да им се стори че е фиктивен бракът ни.Изобщо не сме се пробвали да кандидатства за bg паспорт след като видяхме какво стана с негов приятел-държаха му документите 1 година след като са с 6 месеца давност и му се обадиха че му трябват нови.Мъжът ми си пътува в шенген с визи без проблем.Не съм си виждала децата 6 месеца и се надявам че всичко ще е наред че вече не се издържа.

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Съпругът ми е от Танзаниа.Постоянно пребиваващ е вече 5 години.По принцип аз винаги си проверявам нещата,защото грешките се заплащат скъпо.Мисля че Шени е трябвало да подаде за туристическа виза-фамили пърмита се издава когато съпругата от eu ще пребивава или вече е в uk.Аз бях 6 месеца на сезонна работа,но вече съм селф и когато намеря достатъчно работа за да докажа доход той ще може да кандидатства за фамили пърмит,който дава право и на работа.

31. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dianaiv83 Виж мнението
    Да тва го направиха след 2007 точно,допреди това имаха късмет кой взел гражданство взел,имаха правои на двойно преди,а сега НЕ,трябва да се откажат от тяхното ако желаят да придобият нашето.
    Лудост,преди 2007 след доказани 3г брак имаха право да получат поне ресиденс и после паспорт,вече всичко тотално го промениха и е това,което ти обясняваш.Ако тръгнете така ще го спрат на границата мило и ще си имате разправии.Гледай с покана от някой ако имате,ще стане определено,но задължително трябва да спазва срокове на визи иначе никога отново няма да му стъпне кракът в Европа.
    Късмет желая!
    Аз мисля, че е по-добре да се доказва, че бракът не е marriage of convenience.

На мен точно виза с покана ми отказаха. И човекът беше с много добра заплата, статут и т.н. Обаче ми отказаха с мотива, че заплатата ми, която преизчислиха в лири, нямала да ме мотивира да се върна в България - тогава бях държавен служител...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз мисля, че е по-добре да се доказва, че бракът не е marriage of convenience.

На мен точно виза с покана ми отказаха. И човекът беше с много добра заплата, статут и т.н. Обаче ми отказаха с мотива, че заплатата ми, която преизчислиха в лири, нямала да ме мотивира да се върна в България - тогава бях държавен служител...
    Аз имам четири отказа за виза..един преди 1989 г и три след това.

34. БЛАГОДАРЯ niknolt62 thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dianaiv83 Виж мнението
    Късмет желая!
    не е лудост - напротив!
    що ще дават гражданство на някой, който не смята да живее в страната постоянно /разбирай мин. 8-10 години/??
    гражданството означава не просто паспорт и не мисля че е редно да се раздава ей така.
    гърците и германците не го раздават след 5 ами също след общо 8 години работа в страната. и колкото и да е неудобно за нас, понеже всеки драпа да докопа едно такова за колкото се може по-кратко време, истината е че ако няма да сте достатъчно дълго/постоянно в тая държава , няма за кво изобщо да й ставате граждани!

крайно време беше бг да стегне малко нещата, стига вече раздаване на паспорти на всеки циганин/македонец и други подобни, наредили се на опашката!
    време е и юК да направи същото.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

36. БЛАГОДАРЯ ety73, niknolt62 thanked for this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос относно ПОСТОЯННО пребиваващ чужденец на територията на България
    От Adrenaline във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-05-2011, 22:32
  2. Пътуване до UK с лична карта на постоянно пребиваващ в BG чужденец ????????
    От chode във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 27-06-2009, 22:52
  3. Трябва ли виза за UK на Руски гражданин със статут на постоянно пребиваващ в БГ
    От Dido_en_73 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 12
    Последно мнение: 06-08-2007, 19:50
  4. Необходима ли ще е виза за Uk след присъединяването ни към ЕС?
    От julianb във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 19
    Последно мнение: 03-10-2006, 23:21
  5. Покана на съпруг/съпруга за посещение с изтекла виза.
    От Bupyc във форум Туристически визи
    Отговори: 26
    Последно мнение: 18-08-2005, 15:01

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker