Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 50 от общо 50
    Miss Caprice Аватара на dianaiv83
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Необходима ли е виза - съпруг-чужденец, временно пребиваващ в БГ?

Дам лудост,щото такива двойки се мъчат по този начин,като незнам дали си наясно,че всяка година искат не искат трябва да плащат колко беше там по 500лв за година че пребивава на територията на страната,няма право да напускат страната освен с виза и ги третират все едно,че всички бракове са за нещо,а не по любов,ебахти малоумниците!Откъде накъде ще карат хората да се чувстват зле заради различният избор...?
    И ако трябва да съм искрена умрял някой да ходи да живее в България,просто им се чудя за какво се мъчат да се уреждат баш с нащо българско гражданство,дето освен да пътуват наоколо за нищо друго не става,кви ли права им дава та се натискат им се чудя!
    Ей с такива малоумници съм се разправяла щото си мислят,че още са по Комунистическо и хората ще мълчат,някакъв си мухльо ще си дава права да осъжда това какъв брак бил!Без доказателства решават,че както това момиче каза брака е фиктивен?!
    Имам безкрайно богат опит с малоумници и много познати,които до момента се борят и мъчат заради това,че са избрали за съпруг/а такъв гражданин,който не е европеец.Не говоря ей така само да си правя проветрение на устата.
    Само такива хора,които са минали през този ад могат да разберат за какво иде реч,това е истината.На чужд гръб и 100 тояги са малко.

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    не е лудост - напротив!
    що ще дават гражданство на някой, който не смята да живее в страната постоянно /разбирай мин. 8-10 години/??
    гражданството означава не просто паспорт и не мисля че е редно да се раздава ей така.
    гърците и германците не го раздават след 5 ами също след общо 8 години работа в страната. и колкото и да е неудобно за нас, понеже всеки драпа да докопа едно такова за колкото се може по-кратко време, истината е че ако няма да сте достатъчно дълго/постоянно в тая държава , няма за кво изобщо да й ставате граждани!

крайно време беше бг да стегне малко нещата, стига вече раздаване на паспорти на всеки циганин/македонец и други подобни, наредили се на опашката!
    време е и юК да направи същото.

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

2. БЛАГОДАРЯ bakari thanked for this post
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Необходима ли е виза - съпруг-чужденец, временно пребиваващ в БГ?

Моя много близка приятелка беше в това положение и отидоха в Германия така.Съдействах им за покана от един много сериозен човек там,който вече е пенсионер,но винаги е имал прекрасна служба и положение,плаща си всички осигуровки,застраховки итн.Той им изпрати покана от негово име и му издадоха визата веднага,без никакви проблеми,което мен лично ме изненада защото за Германия са доста стриктни като цяло,но понеже там имам много близки и познати беше добър изход за тях.Дадоха му визата и оттогава я намал отказ досега,защото следва стриктно датите на влизане и излизане от страните.
    Знам ли явно си има разлика от случай до случай!
    Желая им много късмет на всички,защото имам много познати минали през този ад и знам колко страдат!

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз мисля, че е по-добре да се доказва, че бракът не е marriage of convenience.

На мен точно виза с покана ми отказаха. И човекът беше с много добра заплата, статут и т.н. Обаче ми отказаха с мотива, че заплатата ми, която преизчислиха в лири, нямала да ме мотивира да се върна в България - тогава бях държавен служител...

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

4. БЛАГОДАРЯ bakari, Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dianaiv83 Виж мнението
    Дам лудост,щото такива двойки се мъчат по този начин,като незнам дали си наясно,че всяка година искат не искат трябва да плащат колко беше там по 500лв за година че пребивава на територията на страната,няма право да напускат страната освен с виза и ги третират все едно,че всички бракове са за нещо,а не по любов,ебахти малоумниците!Откъде накъде ще карат хората да се чувстват зле заради различният избор...?
    И ако трябва да съм искрена умрял някой да ходи да живее в България,просто им се чудя за какво се мъчат да се уреждат баш с нащо българско гражданство,дето освен да пътуват наоколо за нищо друго не става,кви ли права им дава та се натискат им се чудя!
    Ей с такива малоумници съм се разправяла щото си мислят,че още са по Комунистическо и хората ще мълчат,някакъв си мухльо ще си дава права да осъжда това какъв брак бил!Без доказателства решават,че както това момиче каза брака е фиктивен?!
    Имам безкрайно богат опит с малоумници и много познати,които до момента се борят и мъчат заради това,че са избрали за съпруг/а такъв гражданин,който не е европеец.Не говоря ей така само да си правя проветрение на устата.
    Само такива хора,които са минали през този ад могат да разберат за какво иде реч,това е истината.На чужд гръб и 100 тояги са малко.
    ама дай да се разберем - ти бъркаш даването а гражданство с улесняване пътуването на въпросния човек преди да го е получил из европа.

гражданството се дава от бг, а условията за пътуване в другите европейски държави си го решават съответните европейски държави!
    моето мнение е че гражданство трябва да се дава само на някой който действително достатъчно дълго време е пребивавал в страната и е работил там.
    кво значи на кого му притрябвало да живее в бг - погледни малко по-далече от носа си и осъзнай че тука става дума за придобиване на европейско гражданство, което дава много други привилегии извън бг.

от тука нататък неа кво да спорим.
    като сте се хванали с такива мъже има 2 варианта - трайте си докато мине времето и си получат гражданството и спирате да мрънката затова че ДРУГИТЕ ЕС държави не им дават визи, вината за което не виждам кво общо има с българия ??!или отивате да живеете в техните държави!
    както казах, бъркаш някои неща с други...
    пък и сорри, ама има толкоз фиктивни бракове за документи, особено сега като се затегнаха нещата за ЕС визи, че не е истина...
    пък много знаеш ти на един арабин кво му е в главата....и дали неа ти бие шута след като вземе пас-а /не визирам лично теб, давам просто пример/.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

6. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, niknolt62, няма thanked for this post
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Изобщо не възнамерявам да споря
    Не можеш да визираш мен,защото аз такъв проблем нямам лично,макар че и да имах,знам как да се оправям.
    Абсолютно съм съгласна,че гражданство не бива да се дава ей така на сульо и пульо,незнам какъв процент такива бракове има,но знам много случаи които браковете са си напълно реални и са базирани единствено на любов и нищо друго,мъчно ми е като знам през какво преминават наистина,въпреки,че си права и всеки,който е сключил подобен брак е редно да знае и с какво се захваща!
    Аз лично нямам никаква дилема да решавам лично за себе си,аз съм си решила за себе си какво да правя,фактът,че съм тук мисля че дава ясна представа,че не съм с човек,който няма право на виза,той си има британско гражданство и аз съм тая дето е с по-малко права тука..
    Незнам относно фиктивните бракове,защото аз познати с такива точно бракове просто нямам,но вероятно си права и има такива хора,не споря!Язък само,че заради тея с фиктивни,ще страдат и онези,които са се избрали по любов,жалко е,но тва е положението!
    А относно последното изказване,много ама много си права,над 80% от арабите си търсят спасение към Европа,сега с точност не мога да кажа но гарантирам че малко от тези бракове оцеляват след вземането на паса,Факт!Сега няма да обсъждаме хилядите различия,които се появяват по време на тези бракове и,че не само те,но и самите европейки си дават ясна сметка,че надали имат бъдеще с хора,които са толкова различни от тях...
    Ей тва е ,Лек ден ти желая.

ама дай да се разберем - ти бъркаш даването а гражданство с улесняване пътуването на въпросния човек преди да го е получил из европа.

гражданството се дава от бг, а условията за пътуване в другите европейски държави си го решават съответните европейски държави!
    моето мнение е че гражданство трябва да се дава само на някой който действително достатъчно дълго време е пребивавал в страната и е работил там.
    кво значи на кого му притрябвало да живее в бг - погледни малко по-далече от носа си и осъзнай че тука става дума за придобиване на европейско гражданство, което дава много други привилегии извън бг.

като сте се хванали с такива мъже има 2 варианта - трайте си докато мине времето и си получат гражданството и спирате да мрънката затова че ДРУГИТЕ ЕС държави не им дават визи, вината за което не виждам кво общо има с българия ??!или отивате да живеете в техните държави!
    пък и сорри, ама има толкоз фиктивни бракове за документи, особено сега като се затегнаха нещата за ЕС визи, че не е истина...
    пък много знаеш ти на един арабин кво му е в главата....и дали неа ти бие шута след като вземе пас-а /не визирам лично теб, давам просто пример/.

""

8. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Rhon
    от известно време се опитвам да не ти обръщам внимание. Но да си призная доста ме подразни. Съпругът ми от 9 г е в БГ. Няма намерение да придобива БГ гражданство !!! Защото трябва да се откаже от собственото си, което няма как да стане.

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Тъй като се чувствам някак си лично засегната искам да кажа ,че моят мъж е от Африка-Танзания е там.И че никога през живота си не съм мечтала че ще стещна толкова добър човек и баща на децата си.Колкото и да не ни е лесно в бг аз съм щастлива че съм успяла да се оженя не само за голямата си любов ,но тя се оказа и моята половинка в живота.Форумът мнооого ми помогна,но не разбирам след като Вие сте чужденци в страните където живеете защо съдите другите .Светът е едно голямо село и много отдавна националността или цветът на кожата нямат никакво значение.Да не говорим че имам най-прекрасните деца на света-и красиви и умни- и това е мнение и на местните в Уелс,с които работя.Освен това мъжът ми никога не е искал да става бг гражданин-той е горд със страната си и просто е извадил лош късмет,че е срещнал своята половинка в бг.Но никога не е съжалявал за това ,че е с мен-дори и в бг.
    Последно редактирано от Мила : 09-06-2010 на 12:10 Причина: цитат. Моля, за цитиране, ползвайте бутона Quote.

11. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, Мила thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Извинявайте-не успях да маркирам както трябва цитатът на rhon.Но втората половина на коментара си е моя

Град
    London
    Post Thanks / Like

Винаги са ме изумявали всякакви расистки изявления във форума.Точно за това се боря децата ми да не порастнат в бг-те са прекрасни и това че са мулатчета не ги прави с нищо по-различни от което и да било друго дете.Умръзна ми да ги зяпат по улиците-в повечето случаи защото са много хубави,но и това в един момент почва да дразни.

14. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Искам да благодаря на всички от форума,които ми помогнаха с инфо в последните 9 месеца-Зара,Мадлена и много други.И на Дианаив83 за разбирането.Не не съм добре-само не мога да разбера защо съм толкова бясна.Тук срещнах страхотни хора-от България,Полша и местни с които станахме много добри приятели и които ми помогнаха да избутам 6 месеца без семейството си.В същото време има и някои които са ужасни-пак от същите националности.Така че аз не деля хората кой от къде е а какъв е.А вие?

16. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, Мила thanked for this post
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Успокой се бакари,не си струва да си хабиш нервите за хора,които нито познаваш,нито желаеш да познаваш.Нормално е в един форум да има хора с различни мнения по всички въпроси.Тук във форумът сигурно може да срещнеш същия тип расисти,които виждаш и на улицата да се обръщат след дечицата ти.За стжаление българите сме си в голяма степен расисти,който иска да опонира,но е точно така!Имах 2 познати,които имаха връзка със африканци и където и да отидеха заедно ги зяпаха като малоумни...еми те си бяха свикнали и в един момент даже се забавляваха да им гледат физиономиите!
    Както прекрасни хора с отворено съзнание,в живота си ще срещаш и адски много ограничени индивиди,които по-надалеч от носът си не могат да видят.
    Сега сигурно ще ми препишат и че съм с африканец,щото симпатизирам на теб и ситуацията в която се намираш.Тука така става обикновено,ако с нещо не си съгласен(значи си лично засегнат) и ти имаш същия или подобен проблем и затва горещо защитаваш съответната позиция.Някои хора просто не могат да си представят,че понякога просто си различен човек,отворен за различното и може да разбереш как се чувства даден човек,без да си в това положение.
    Да не ти пука бакари,ти гледай вие да сте си добре,да се обичате,уважавате и да си отгледате дечицата в една щастлива атмосфера,без да усещат тези расистки настроения...поне ТУК те няма да го усетят така както в България!

Цитирай Първоначално написано от bakari Виж мнението
    Искам да благодаря на всички от форума,които ми помогнаха с инфо в последните 9 месеца-Зара,Мадлена и много други.И на Дианаив83 за разбирането.Не не съм добре-само не мога да разбера защо съм толкова бясна.Тук срещнах страхотни хора-от България,Полша и местни с които станахме много добри приятели и които ми помогнаха да избутам 6 месеца без семейството си.В същото време има и някои които са ужасни-пак от същите националности.Така че аз не деля хората кой от къде е а какъв е.А вие?

""

18. БЛАГОДАРЯ bakari, Мила thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Тъй като се чувствам някак си лично засегната искам да кажа ,че моят мъж е от Африка-Танзания е там.И че никога през живота си не съм мечтала че ще стещна толкова добър човек и баща на децата си.Колкото и да не ни е лесно в бг аз съм щастлива че съм успяла да се оженя не само за голямата си любов ,но тя се оказа и моята половинка в живота.Форумът мнооого ми помогна,но не разбирам след като Вие сте чужденци в страните където живеете защо съдите другите .Светът е едно голямо село и много отдавна националността или цветът на кожата нямат никакво значение.Да не говорим че имам най-прекрасните деца на света-и красиви и умни- и това е мнение и на местните в Уелс,с които работя.Освен това мъжът ми никога не е искал да става бг гражданин-той е горд със страната си и просто е извадил лош късмет,че е срещнал своята половинка в бг.Но никога не е съжалявал за това ,че е с мен-дори и в бг.
    и кво общо има тва с моя постинг
    къде видя расистко изказване???
    и мъжа ти като не ще бг гражданство - по какъв повод всъщност се изказваш, че и е сложено като коментар към моето изказване
    прочети ми пак мнението и се опитай да разбереш кво съм искала да кажа.
    ако не ти е ясно, пак го прочети. няма абсолютно нищо расистко в това да смятам че бг не трябва да раздава паспорти на куцо и сакато и че няма вина за това че други държави решават да не дадат визи на мъжете ви, поради което смятам изказването ти за доста неадекватно.

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

20. БЛАГОДАРЯ niknolt62, Zara thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря Дианаив83.Имах нужда от подобно потупване по рамото.Имам страхотни приятели в бг и тук и за мен само тяхното мнение е важно. След месеци четене на форума се опитвах да игнорирам всички нападки срещу различните от нас-но всяко търпение си има граници.Някой от вас дава ли си сметка че ние тук сме също пришълци и че докато не ни опознаят и не ни приемат заради качествата,които имаме като хора тук мислят за нас по същият начин както някои тук мислят пакитата,индийците или африканците!?

22. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    обичам да обичам хората Аватара на niknolt62
    Post Thanks / Like

и кво общо има тва с моя постинг
    къде видя расистко изказване???
    и мъжа ти като не ще бг гражданство - по какъв повод всъщност се изказваш, че и е сложено като коментар към моето изказване
    прочети ми пак мнението и се опитай да разбереш кво съм искала да кажа.
    ако не ти е ясно, пак го прочети. няма абсолютно нищо расистко в това да смятам че бг не трябва да раздава паспорти на куцо и сакато и че няма вина за това че други държави решават да не дадат визи на мъжете ви, поради което смятам изказването ти за доста неадекватно.
    Това си е техен расистки похват.И претенций за привилегий./Ние сме такива и всички трябва да ни се възхищават.Който не ни се възхищава и отрича правото ни на превилегий е елементарен расист !–такава им е идеята/
    Ние сме елементарни хора защото сме сключили бракове с наши сънародници или други европейци.А те се на много по високо интелектуално и духовно ниво защото са встъпили в брак с по виша раса /от африка ,азия и т.нт/
    И ние трябва да се чувсваме виновни ако постоянно и безрезевно не ги боготворим.
    Ако това не е расизъм здраве му кажи
    Последно редактирано от niknolt62 : 10-06-2010 на 03:53

24. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Благодаря Дианаив83.Имах нужда от подобно потупване по рамото.Имам страхотни приятели в бг и тук и за мен само тяхното мнение е важно. След месеци четене на форума се опитвах да игнорирам всички нападки срещу различните от нас-но всяко търпение си има граници.Някой от вас дава ли си сметка че ние тук сме също пришълци и че докато не ни опознаят и не ни приемат заради качествата,които имаме като хора тук мислят за нас по същият начин както някои тук мислят пакитата,индийците или африканците!?
    Нас отдавна са ни приели и има места където се предпочитат българи за работа като фирмата им оправя и документите за работа, района на Елсмер е пълен с българи .Мой съученик е преводач там.

всяко търпение си има граници
    Естеството на божественния ти гняв ми е понятно.Но гняви се на себе си.Щом не можеш да приемеш че всеки има право на собственно мнение / принцип на демократичното общество/ и не понасяш различните мнения ,възгледи и виждания.А търсиш под вола теле в случая с RNOH
    Последно редактирано от niknolt62 : 10-06-2010 на 04:08

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Бакари, с най-добри чувства към теб - когато човек е в чужбина (като нас), където приятелите му не са толкова близо, колкото му се иска, несъзнателно очаква приятелско отношение и разбиране от сънародниците си в най-големия български форум за ЮК... Обаче подобни очаквания е добре да бъдат умерени - за да не не последва разочарование и огорчение.

И тук, в това виртуално пространство, както и навсякъде в реалния живот, ще има хора, които ще разберат и приемат теб и семейството ти - както и такива, които ще осъдят твоя избор. Само че в реалния живот осъждащите те няма да са от кръга, с който си общуваш, няма да потропат на вратата ти и да ти обяснят възгледите си, а тук, понеже е анонимно и виртуално, всеки ще скочи да ти размахва пръст, без да си го питала и да си показва възпитанието... Един непоискан съвет - не се огорчавай, остави ги да си приказват... Но и не очаквай да се променят. Както в реалния живот правим избор с кого да общуваме - направи го и тук.

Абсолютно си права, че и в ЮК има много хора, за които сме първо източноевропейци, т.е. бедняци, дошли да си вадят хляба в тяхната щедра държава. Чак по-нататък може да видят какъв точно е човека, какво представлява и т.н. А може и никога да не пожелаят да го видят. Но и тук си имаме собствения избор, нали? Общуваме с тези, които нямат предразсъдъци - както и в България. На останалите - пътния лист и готово (виж ми подписа)
    Цитирай Първоначално написано от niknolt62 Виж мнението
    Нас отдавна са ни приели и има места където се предпочитат българи за работа като фирмата им оправя и документите за работа, района на Елсмер е пълен с българи .Мой съученик е преводач там.
    Примерът ти не е много удачен, защото чужденците по принцип са "много добре приети" във ферми и др. места, където работата е непривлекателна и местните не си дават труда да се напъват за малки пари на час...

всяко търпение си има граници
    Естеството на божественния ти гняв ми е понятно.Но гняви се на себе си.Щом не можеш да приемеш че всеки има право на собственно мнение / принцип на демократичното общество/ и не понасяш различните мнения ,възгледи и виждания.А търсиш под вола теле в случая с RNOH
    Ти с твоя менторски тон си идеален "учител" в това отношение... Но защо ли си мисля, че някакси не си съпричастен към проблемите на българите в чужбина? Иначе "обичаш да обичаш хората"...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

27. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, bakari thanked for this post
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Ник незнам усещаш ли се понякога какви ги драскаш и доколко е смислено изказването ти.Имай си твое мнение,но не се опитвай да се правиш на съдник.Покажи ми с цитат момичето къде е посочило,че търси привилегиИи,че всеки трябвало да и се възхищава!???!
    Къде казва точно ми го посочи,че си по-елементарен от нея дето си взел(не помня украинка ли беше съпругата ти) а тя примерно се е омъжила за Танзаниец.Какво интелектуално ниво бе брат ми?Кой ти говори тук за интелектуално ниво?Тя си знае защо и по какви причини изборът и се е спрял на него,не ни влиза на нас в работата.Момичето не иска нищо освен съвет как да се събере със семейството си.Теб тва кво толкова те дразни?
    Ще се ядосва много ясно на изказвания като твоя примерно,ти тва и целиш!
    Никой не ти отнема правото да си имаш свое мнение,но не се опитвай да налагаш твоето над останалите,няма да стане просто.Уважение на избора на другите хора,това се иска...никой не коментира правото на мнение в случая!
    Лек ден от мен

Това си е техен расистки похват.И претенций за привилегий./Ние сме такива и всички трябва да ни се възхищават.Който не ни се възхищава и отрича правото ни на превилегий е елементарен расист !–такава им е идеята/
    Ние сме елементарни хора защото сме сключили бракове с наши сънародници или други европейци.А те се на много по високо интелектуално и духовно ниво защото са встъпили в брак с по виша раса /от африка ,азия и т.нт/
    И ние трябва да се чувсваме виновни ако постоянно и безрезевно не ги боготворим.
    Ако това не е расизъм здраве му кажи

""

29. БЛАГОДАРЯ niknolt62, bakari thanked for this post
    Post Thanks / Like

Примерът ти не е много удачен, защото чужденците по принцип са "много добре приети" във ферми и др. места, където работата е непривлекателна и местните не си дават труда да се напъват за малки пари на час...

. Но защо ли си мисля, че някакси не си съпричастен към проблемите на българите в чужбина? Иначе "обичаш да обичаш хората"...
    примерът е много удачен защото там работят и португалци или и португалците сааааа ..!? Парите който се изкарват там са повече от на работещ в офис.
    Но защо ли си мисля, че някакси не си съпричастен към проблемите на българите в чужбина? Иначе "обичаш да обичаш хората
    на тия въпроси съм отговарял много пътиии.Пак не си спомняш?

към българите–да
    хората, Мила,хората
    Последно редактирано от niknolt62 : 11-06-2010 на 05:17

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dianaiv83 Виж мнението
    Ник незнам усещаш ли се понякога какви ги драскаш и доколко е смислено изказването ти.Имай си твое мнение,но не се опитвай да се правиш на съдник.Покажи ми с цитат момичето къде е посочило,че търси привилегиИи,че всеки трябвало да и се възхищава!???!
    Къде казва точно ми го посочи,че си по-елементарен от нея дето си взел(не помня украинка ли беше съпругата ти) а тя примерно се е омъжила за Танзаниец.Какво интелектуално ниво бе брат ми?Кой ти говори тук за интелектуално ниво?Тя си знае защо и по какви причини изборът и се е спрял на него,не ни влиза на нас в работата.Момичето не иска нищо освен съвет как да се събере със семейството си.Теб тва кво толкова те дразни?
    Ще се ядосва много ясно на изказвания като твоя примерно,ти тва и целиш!
    Никой не ти отнема правото да си имаш свое мнение,но не се опитвай да налагаш твоето над останалите,няма да стане просто.Уважение на избора на другите хора,това се иска...никой не коментира правото на мнение в случая!
    Лек ден от мен
    Ай стига ве жена с 2 деца и момиче!?!?Сигурно и девойка? Дианче опита се леко да ме поднесеш в темата за британските деколтета. чувстваш ли как добре те дебалансирам от тогава.Лек ден .Нищо лично .Само спорт.
    Последно редактирано от niknolt62 : 11-06-2010 на 05:16

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

примерът е много удачен защото там работят и португалци или и португалците сааааа ..!? Парите който се изкарват там са повече от на работещ в офис.
    Португалцита сааааа... чужденци! Изненадаааа! По-предпочитани за черния труд от други чужденци не означава добре приети. Поне не по моите разбирания.
    Но защо ли си мисля, че някакси не си съпричастен към проблемите на българите в чужбина? Иначе "обичаш да обичаш хората"
    на тия въпроси съм отговарял много пътиии.Пак не си спомняш?

към българите–да
    хората, Мила,хората
    Не, не си спомням да си дал удовлетворителен отговор. Написал си "обичам да обичам хората", а не "обичам да обичам българите (като аз определям, кои са българи)". Разликата е мнооого голяма...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Португалцита сааааа... чужденци! Изненадаааа! По-предпочитани за черния труд от други чужденци не означава добре приети. Поне не по моите разбирания.

Не, не си спомням да си дал удовлетворителен отговор. Написал си "обичам да обичам хората", а не "обичам да обичам българите (като аз определям, кои са българи)". Разликата е мнооого голяма...
    Мила отговарял съм ти много пъти на тоя въпрос! Горе има една опция,, търсене" попитай някой модератор как фунционира и намери отговорите ми.

Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз съм на 36 год и не се крия зад пседоними-Бакари ми е фамилията и си я харесвам много.Успях да докажа себе си на мястото където работих 6 месеца и всички казват ,че е срамота да нямам право да остана повече за разлика от рускините с литовски и латвииски паспорти които имат.И хората искат да се върна след година и половина когато ще можем да работим свободно.Така че съм спокойна-справих се в напълно нова и непозната за мен страна доста добре.Благодарение на форума знам какво трябва да правя оттук натам-само късмет и търпение.Не търся нито привилегии нито съжаление-аз съм щастливо омъжена и имам добри приятели.Принципът в живота ми е-не прави на другите това което не искаш да правят на теб.Всеки трябва да изживее собственият си живот но се дразня когато някои се опитват да налагат собственото си мнение като единствено правилно.Благодаря Ви за подкрепата и разбирането-хубаво е да знаеш че наоколо има и хора,които уважават правото на избор и на другите.

35. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, Мила, HoOki®™, Staki thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Бакари, няма защо да се доказваш или да си тровиш нервите в някакви виртуални спорове. Има много хора, които избиват комплекси, като затрупват с негативизъм разни форуми.... понеже в реалния социален живот не са особено смели.
    Не цитирам и не визирам никого тук... това се случва като цяло в интернет пространството.

37. БЛАГОДАРЯ bakari, iliyan65, dianaiv83, Мила, HoOki®™ and 1 others thanked for this post
    Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

гърците и германците не го раздават след 5 ами също след общо 8 години работа в страната
    хихи, няма никакво значение дали си работил в Гърция 8 месеца или 8 години за добиването на поданство, както и дали си роден в Гърция/работил в Гърция или живял в Гърция ... недей да пишеш глупости ... както и някъде другаде ти четох измислиците как в Гърция не било позволено да имаш няколко поданства ... абсолютно невярно ...

за Германия, провери и ще видиш, че има опростени процедури за получаване на поданство на съпруги/зи на германски граждани и това става за 2-3г. ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

39. БЛАГОДАРЯ bakari, HoOki®™ thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

[QUOTE=DarkFallout;357127]хихи, няма никакво значение дали си работил в Гърция 8 месеца или 8 години за добиването на поданство, както и дали си роден в Гърция/работил в Гърция или живял в Гърция ... недей да пишеш глупости ... както и някъде другаде ти четох измислиците как в Гърция не било позволено да имаш няколко поданства ... абсолютно невярно ...

за Германия, провери и ще видиш, че има опростени процедури за получаване на поданство на съпруги/зи на германски граждани и това става за 2-3г. ...[/QUOTE]

??
    ти съвсем си оглупял напоследък
    тая "опростена процедура" я има навсякъде и се кандидатства като spouse, което няма нищо общо с "нормалната" процедура при която работиш и живееш в държавата, за която аз всъщност говоря.
    за какво всъщност ми опонираш?
    никъде не съм писала никъде за това колко поданства са позволени в гърция, ма понеже казваш че нямало значение колко време живееш/работиш в гърция за гражданство - не се офлянкай, ами давай инфо как става номера, всичките ша се наредим за гръцки паспорти!

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

[QUOTE=RNOH;357240]
    Цитирай Първоначално написано от DarkFallout Виж мнението
    хихи, няма никакво значение дали си работил в Гърция 8 месеца или 8 години за добиването на поданство, както и дали си роден в Гърция/работил в Гърция или живял в Гърция ... недей да пишеш глупости ... както и някъде другаде ти четох измислиците как в Гърция не било позволено да имаш няколко поданства ... абсолютно невярно ...

за Германия, провери и ще видиш, че има опростени процедури за получаване на поданство на съпруги/зи на германски граждани и това става за 2-3г. ...[/QUOTE]

??
    ти съвсем си оглупял напоследък
    тая "опростена процедура" я има навсякъде и се кандидатства като spouse, което няма нищо общо с "нормалната" процедура при която работиш и живееш в държавата, за която аз всъщност говоря.
    за какво всъщност ми опонираш?
    никъде не съм писала никъде за това колко поданства са позволени в гърция, ма понеже казваш че нямало значение колко време живееш/работиш в гърция за гражданство - не се офлянкай, ами давай инфо как става номера, всичките ша се наредим за гръцки паспорти!
    Да,и тук е така.Срока е2 години.
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос относно ПОСТОЯННО пребиваващ чужденец на територията на България
    От Adrenaline във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-05-2011, 22:32
  2. Пътуване до UK с лична карта на постоянно пребиваващ в BG чужденец ????????
    От chode във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 27-06-2009, 22:52
  3. Трябва ли виза за UK на Руски гражданин със статут на постоянно пребиваващ в БГ
    От Dido_en_73 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 12
    Последно мнение: 06-08-2007, 19:50
  4. Необходима ли ще е виза за Uk след присъединяването ни към ЕС?
    От julianb във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 19
    Последно мнение: 03-10-2006, 23:21
  5. Покана на съпруг/съпруга за посещение с изтекла виза.
    От Bupyc във форум Туристически визи
    Отговори: 26
    Последно мнение: 18-08-2005, 15:01

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker