Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    penelopa
    Guest

По подразбиране Правилния начин на живот

Това го копирвам от един друг форум, но така или инъче, то е било копирвано н пъти, та няма значение.

Статията според мен има супер голяма логика!
    И е някакси във връзка с темата на Кори.Непрекъснато сме бомбандирани от вестници, телевизия, колеги, семейство..................как да живеем.
    В един момент, ние самите се оплитаме в калчищата и караме, както я кара съседа Пенчо, Генчо, Давид................
    Всеки трябва да си намери баланса за себе си и кое е правилно, здравословно и нездравословно за самия него.
    Много ми хареса, затова копирам тука.Дава материал за размисъл:

Докторът на медицинските науки Пауло Убиратан (Paulo Ubiratan) работи като главен лекар в болницата в Пуерто Алегре в Бразилия.
    По надолу ще намерите фрагменти от интервю, взето от него от местната телевизия
    Въпрос: Упражненията за сърдечно-съдовата система удължават живота, истина ли е това?
    Отговор: Сърцето е създадено за изпълнение на определено количества съкращения. Не ги похабявайте за упражнения. Вашият жизнен период ще изтече независимо от начина на използване на сърдечните съкращения. Това е все едно, да казвате, че вие можете да удължите живота на своята кола, като я карате с по-висока скорост. Искате да живеете по-дълго? Спете и уважавайте сиестата.
    В: Следва ли да се прекрати потреблението на червено месо и да се консумират повече плодове и растителна храна?
    О: Необходимо е да се разбере стратегията на ефективността на храненето. Какво ядат кравите? Трева и царевица. Какво е това? Растителна храна. По такъв начин задачата на животните - е да осигурят най-ефективния начин да 'вкара' растителната храна във вашия организъм. Искате да ядете ечемик? Яжте пилешко.
    В: Следва ли да се намали употребата на алкохол?
    О: В никакъв случай. Виното се приготвя от грозде. Брендито - това е дестилирано вино, което означава, че от гроздето е отделена течност, благодарение на която вие извличате само полза от нея. Бирата се прави от ечемик. Не ограничавайте прекалено неговата употреба.
    В: Какви предимства дават редовните физически упражнения?
    О: Моята философия е такава: ако нищо не ви боли, не правете нищо. Вие сте си съвсем наред.
    В: Вредно ли е пърженото?
    О: В наше време храната се пържи в масло с растителен произход и се насища от него. Как може да бъде вредна допълнителната растителна храна?
    В: Как спортната зала помага да се намали наднорменото тегло?
    О: Абсолютно никак. Единственото, което могат да направят упражненията за мускула - е да увеличат размера на дадения мускул.
    В: Шоколадът вреден ли е?
    О: Това е какао. Още един представител на растителната храна. Хубав продукт който ви носи щастие. Животът не трябва да е едно пътешествие към гроба с цел да пристигнете там в добро здравословно състояние, с привлекателно и добре съхранило се тяло. По-добре да го започнете с чаша бира в едната ръка и хубав сандвич в другата и да го завършите след безкрайно практикуване на секс, с напълно уморено, използвано тяло, викайки: ето струваше си това прекрасно пътешествие!..
    В: Какво бихте ни посъветвали още?
    О: Ако постоянното ходене беше полезно, то пощальоните биха били безсмъртни. Косатките плуват цял живот,ядат риба и пият вода, и въпреки това са дебели. Зайците бягат и скачат без почивка, но живеят не повече от 15 години. Костенурките не бягат и нищо не правят, и въпреки това живеят по 450 години.

2. БЛАГОДАРЯ Мила, shopska salata, korry, gonzo99, Georgii and 5 others thanked for this post
    sunny girl Аватара на Dorito
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Правилния начин на живот

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    Това го копирвам от един друг форум, но така или инъче, то е било копирвано н пъти, та няма значение.

Статията според мен има супер голяма логика!
    И е някакси във връзка с темата на Кори.Непрекъснато сме бомбандирани от вестници, телевизия, колеги, семейство..................как да живеем.
    В един момент, ние самите се оплитаме в калчищата и караме, както я кара съседа Пенчо, Генчо, Давид................
    Всеки трябва да си намери баланса за себе си и кое е правилно, здравословно и нездравословно за самия него.
    Много ми хареса, затова копирам тука.Дава материал за размисъл:

Докторът на медицинските науки Пауло Убиратан (Paulo Ubiratan) работи като главен лекар в болницата в Пуерто Алегре в Бразилия.
    По надолу ще намерите фрагменти от интервю, взето от него от местната телевизия
    Въпрос: Упражненията за сърдечно-съдовата система удължават живота, истина ли е това?
    Отговор: Сърцето е създадено за изпълнение на определено количества съкращения. Не ги похабявайте за упражнения. Вашият жизнен период ще изтече независимо от начина на използване на сърдечните съкращения. Това е все едно, да казвате, че вие можете да удължите живота на своята кола, като я карате с по-висока скорост. Искате да живеете по-дълго? Спете и уважавайте сиестата.
    В: Следва ли да се прекрати потреблението на червено месо и да се консумират повече плодове и растителна храна?
    О: Необходимо е да се разбере стратегията на ефективността на храненето. Какво ядат кравите? Трева и царевица. Какво е това? Растителна храна. По такъв начин задачата на животните - е да осигурят най-ефективния начин да 'вкара' растителната храна във вашия организъм. Искате да ядете ечемик? Яжте пилешко.
    В: Следва ли да се намали употребата на алкохол?
    О: В никакъв случай. Виното се приготвя от грозде. Брендито - това е дестилирано вино, което означава, че от гроздето е отделена течност, благодарение на която вие извличате само полза от нея. Бирата се прави от ечемик. Не ограничавайте прекалено неговата употреба.
    В: Какви предимства дават редовните физически упражнения?
    О: Моята философия е такава: ако нищо не ви боли, не правете нищо. Вие сте си съвсем наред.
    В: Вредно ли е пърженото?
    О: В наше време храната се пържи в масло с растителен произход и се насища от него. Как може да бъде вредна допълнителната растителна храна?
    В: Как спортната зала помага да се намали наднорменото тегло?
    О: Абсолютно никак. Единственото, което могат да направят упражненията за мускула - е да увеличат размера на дадения мускул.
    В: Шоколадът вреден ли е?
    О: Това е какао. Още един представител на растителната храна. Хубав продукт който ви носи щастие. Животът не трябва да е едно пътешествие към гроба с цел да пристигнете там в добро здравословно състояние, с привлекателно и добре съхранило се тяло. По-добре да го започнете с чаша бира в едната ръка и хубав сандвич в другата и да го завършите след безкрайно практикуване на секс, с напълно уморено, използвано тяло, викайки: ето струваше си това прекрасно пътешествие!..
    В: Какво бихте ни посъветвали още?
    О: Ако постоянното ходене беше полезно, то пощальоните биха били безсмъртни. Косатките плуват цял живот,ядат риба и пият вода, и въпреки това са дебели. Зайците бягат и скачат без почивка, но живеят не повече от 15 години. Костенурките не бягат и нищо не правят, и въпреки това живеят по 450 години.
    Егати и доктора!!!! Ами дайте да се тъпчем с пържено пилешко, което се е наситило с РАСТИТЕЛНА мазнина и да пием вино до припадък, 'щото то е направено от гроздов сок и е полезно!!! Не спортувайте, повтарям не спортувайте - спортът намалява броя на определените съкращения на сърдечния мускул! Може да пострадате. Абе къде е учил този доктор???? Косатките са дебели, защото тази подкожна мазнина им е нужна. Я да се опита този доктор да плува в ледени води, да видим как ще се почувства? Дебели са защото точно това им е нужно, за да оцелеят в дивата природа Айнщайн! Дебели са, защото това са косатки, не сърни Боже мой! Зайците, костенурките и прочие живеят според вида си. Прости биологични особенности.

Ако пържените и мазните храни бяха ползени, нямаше да има толкова хора страдаши от атеросклероза, високо кръвно налягане, запушване на кръвоносните съдове! А ако постоянното ходене беше вредно вероятно ние щяхме да се раждаме с крила, но не би! Ех, тежко на пощальоните

П.П Ако нищо не ви боли, вие не сте наред! Започнете консумация на мазни, пържени, сладки храни, по възможност пийте по-често (той черния дроб не е много важен). Каквото намерите, за предпочитане вино (то е направено от гроздов сок ). Алкохола ще се изпари от самосебе си и за тялото ви ще остане само ползения гроздов сок. Увеличете консумацията на месо, то е преработена пшеница. Така ще си набавите и растителна храна, с един куршум два заека . И да не вземете да направите някое и друго упражнение? Недейте, може някой заблуден мускул да увеличи размера си, а ние не искаме това нали? Ако не пушите, започнете! Цигарите също са от растителен произход
    Да не забравя шоколада, който е какао, още една растителна добавка в менюто..... и да...пийте братя, пийте....
    С така описаната диета, ако още нищо не ви боли, няма страшно - ЩЕ ВИ ЗАБОЛИ!!!! Все пак не искаме да ходим здрави у гроба я !!!
    Последно редактирано от Dorito : 18-03-2010 на 23:25
    Човек не може да избяга от самия себе си ......

4. БЛАГОДАРЯ Мила, gonzo99, Georgii, dovedove thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Пенелопа, усмихна ме твоят доктор...
    Разбрах какво не трябва да правим, според него. Не разбрах какво трябва да правим, за да живеем дълго и да сме здрави.
    Пък и той много свиреп, този доктор...

Твоите разсъждения преди да почне цитата повече ми допаднаха

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ SURVIVOR, няма, gonzo99 thanked for this post
    penelopa
    Guest

Ти се ме разбрала какво имам предвид!
    Живеи, според нуждите на твоето тяло и душа на пъров място!
    А този доктор, е нещо като да кара хората към размисъл.
    За себе си мога да кажа, че ако изям една свинска пръжола и метаболизма ми спада.Почвам да се угоявам.Аз не съм вегетарианец , но много рядко ям месо.
    Аз слушчам тялото ми какво иска.
    Но , когато съм била 10 мес. бебе съм изяла един шоколад-100 ли беше 200 грама-Млечна Крава, барабар със станиола.Много хитро съм отвлякла вниманието на родата и съм се напапала с най-любимата до ден днешен храна-шоколад...................
    Майка ми полудяла( и книжната опаковка съм изля) и плачела-това бебе ще умре............., а баба ми казала-а най-много да го запече станиола.
    Шоколад...............как съм правила в нас кражби на него, от кутии, купени за подарък.
    Няма правино и неправино!
    Правилното е само за нас!

8. БЛАГОДАРЯ Щурчо, meden linzer 90, lady, Мила, gonzo99 and 1 others thanked for this post
    children's nurse Аватара на meden linzer 90
    Post Thanks / Like

Talking Относно: Правилния начин на живот

Ти се ме разбрала какво имам предвид!
    Живеи, според нуждите на твоето тяло и душа на пъров място!
    А този доктор, е нещо като да кара хората към размисъл.
    За себе си мога да кажа, че ако изям една свинска пръжола и метаболизма ми спада.Почвам да се угоявам.Аз не съм вегетарианец , но много рядко ям месо.
    Аз слушчам тялото ми какво иска.
    Но , когато съм била 10 мес. бебе съм изяла един шоколад-100 ли беше 200 грама-Млечна Крава, барабар със станиола.Много хитро съм отвлякла вниманието на родата и съм се напапала с най-любимата до ден днешен храна-шоколад...................
    Майка ми полудяла( и книжната опаковка съм изля) и плачела-това бебе ще умре............., а баба ми казала-а най-много да го запече станиола.
    Шоколад...............как съм правила в нас кражби на него, от кутии, купени за подарък.
    Няма правино и неправино!
    Правилното е само за нас!

10 mounts

NOW

В кой университет е учил този доктор?
    Hello there!I jist wanted to stop and show some love and respect your pace.I hope everything is gooing good with you.Take care

10. БЛАГОДАРЯ няма, gonzo99 thanked for this post
    Нов потребител Аватара на shopska salata
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Пенелопа, усмихна ме твоят доктор...
    Разбрах какво не трябва да правим, според него. Не разбрах какво трябва да правим, за да живеем дълго и да сме здрави.
    Пък и той много свиреп, този доктор..
    ............................започнете с чаша бира в едната ръка и хубав сандвич в другата и да го завършите след безкрайно практикуване на секс, с напълно уморено, използвано тяло, викайки: ето струваше си това прекрасно пътешествие!...................
    .
    на мен тези съвети ми допадат........а ката се замисля......"здравословното хранене" е измислено преди 50 години ?!?!.........
    МОЖИ ДЪ СМИ СЪ УСРАЛИ......ВАЖНУТУ И ЧИ НИ СМИ СЪ ИЗЛОЖИЛИ....
    .................................................. .................
    ПО ДОБРЕ ЗДРАВ И БОГАТ.....ОТКОЛКОТО БЕДЕН И БОЛЕН !!!
    .................................................. ......................
    БЪЛГАРСКАТА МЕЧТА Е ЧАЛГА ТАИМ....ОНОВА БЕЗВРЕМИЕ , В КОЕТО ЗАДНИКЪТ СТОИ ПО ВИСОКО ОТ ГЛАВАТА....

12. БЛАГОДАРЯ няма, lady, gonzo99, ppepyno thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Защото преди хората са водили по-здравословен начин на живот. И аз обичам junk food, но този доктор ме разби. Ега ти бохема...
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

14. БЛАГОДАРЯ gonzo99, няма thanked for this post
    Напреднал Аватара на gonzo99
    Град
    manchester
    Post Thanks / Like

Има известна логика в това което ни съветва този доктор,малко са стряскащи методите му ,защото ни е набивано в главата ,че трябва да се живее здравословно,но аз за себе си ,ще избера само част от съветите му.Онези съвети които ще оправдаят мързеливостта ми за да не се чувствам гузна когато си похапвам повечко и трупам килограмчета.А това че трябва да отидем щастливи в гроба ,просто ме разби-чудно ми е как неговите съвети ще се съчетаят със твърденията за живот и след смъртта,дали ако сме щастливи в гроба ,ще сме щастливи и на оня свят и ако е така то тогава къде остава ада....
    Когато слушаме тялото си и го разбираме ,знаем най добре какво иска от нас,проблема е че не всеки може да се вслуша и да разбере знаците на тялото си.
    Бъди щастлив с това ,което имаш,докато се бориш за това,което желаеш.

16. БЛАГОДАРЯ няма, lady, Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

То всеки може, ами дали иска. Аз често просто не искам да го слушам и то ми го връща тъпкано.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

18. БЛАГОДАРЯ gonzo99, няма, Мила, ppepyno thanked for this post
    mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Много си е прав човека, няма абсол/тно никакъв смисъл да умираш здрав, много по-добре е да изживееш живота си судоволствие.
    "I wanna rock'n roll all night, and party every day.....''
    ''KISS!!!”

20. БЛАГОДАРЯ няма, gonzo99, korry thanked for this post
    Нов потребител Аватара на shopska salata
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ppepyno Виж мнението
    Много си е прав човека, няма абсол/тно никакъв смисъл да умираш здрав, много по-добре е да изживееш живота си судоволствие.
    двама пиянки \" работещи \" на портала на гробищата ......../ дават им по нещичко.....хапка ...пийка....за бог да прости /.........карат ковчег......- Еее ко стаа бе млад човек що така ?.......Ами ко стаа ....цял живот ядене , пиене , цигари ............след 3 дни......Ееее ко стаа млад човек що така ?.......ами не знаем...цял живот спортува , не пие , не пуши...........АБE БРАТО !!!......аз мислех да се отказвам и да заживея здравословно...........ама то като ше е за 3 дена разлика ?........няма смисъл !!!
    МОЖИ ДЪ СМИ СЪ УСРАЛИ......ВАЖНУТУ И ЧИ НИ СМИ СЪ ИЗЛОЖИЛИ....
    .................................................. .................
    ПО ДОБРЕ ЗДРАВ И БОГАТ.....ОТКОЛКОТО БЕДЕН И БОЛЕН !!!
    .................................................. ......................
    БЪЛГАРСКАТА МЕЧТА Е ЧАЛГА ТАИМ....ОНОВА БЕЗВРЕМИЕ , В КОЕТО ЗАДНИКЪТ СТОИ ПО ВИСОКО ОТ ГЛАВАТА....

22. БЛАГОДАРЯ korry, Didkus, няма thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

който не пие и не пуши...той ще умре здрав!
    (руска поговорка)
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

24. БЛАГОДАРЯ Didkus, няма, zmei4o_pk thanked for this post
    sunny girl Аватара на Dorito
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ppepyno Виж мнението

Да, но я се замисли - обикновенно болестта не идва седмица преди да умрем сити и доволни на живот. Хубаво щеше да е, ако ставаше така наближава ни реда, разболяваме се и тогава умираме. Обаче многобройни са случаите, когато тежки болести се случват на 35 и какво тогава? Можеш ли в този случай да кажеш, е... може и да съм болен, но поне се насладих на живота и няма да си отида здрав от този свят? Разбира се, не говоря за случаите когато нещата не зависят от нас. Вярно е, че хората, опитващи се да живеят здравословно също се разболяват, понякога много тежко, но искам да кажа, че е несериозно когато сами си го търсим. Ако можем да избегнем нещо лошо, защо да не го направим? Никой не се замисля реално за нещо лошо, докато не се случи на него. Вуйчо ми беше заклет пушач. Преди 6 години започна да получава страшни пристъпи на задух. Посред нощ се будеше в съня си и не можеше да си поеме въздух и удряше по пода с юмруци. Страшно беше. Ходи при много лекари, много изследвания мина. Пооправи се. Сега е добре, но от тогава не е запалил и една цигара.

Всеки решава за себе си. Никого не поучавам.
    Човек не може да избяга от самия себе си ......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Post Относно: Правилния начин на живот

Здравейте, предстой да пътувам за Лондон, имам договор за детегледачка за 1 година. Оставям десетгодишното си дете в България. Какви ще са ми възможностите да го взема след като завърши тази година училище и как ще се уреди учението му там, изобщо моля за подробности...

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

Нищо' прекалено' не е на хубаво.....!
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

batko_vi_piranha Аватара на batko_vi_piranha
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Прекрасна тема, както обичам да казвам...Пенелопа имаш отлично чувство за хумор-започвам деня си със смях и веселие ...колкото до статията тя не е писана от доктор...не знам кой се е изгаврил с въпросния лекар, но това, което разбрах от нея е , че е писана от някои надрусан,БЕЗВОЛЕВ, в много тежък алкохолен делириум изпаднал човечец, които вижда смисъла на живота в биричката, лоестия сандвич, свинското, винското, секса и тем подобни....и всичко това го е довело до такъв мързел, че да не иска да се мърда много за да не си изразходва ограничените сърдечни удари. Каква духовна нищета !
    Иначе статията би била верна ако беше озаглавена : " Нездравословния начин на живот"
    Друго нещо, което искам да ви сниша до полезрението, мили невинни деца, е че всичко, това написано в статията е пример за така наречения 'тамастичен' начин на живот, в превод 'ТАМАС' значи ТЪМНИНА. С други думи ако живеете според статията ще потънете във вечен непрогледен мрак и не ще намерите път назад. На земен език това просто значи: Мисълта ви ще стане бавна и нездрава, тялото ви ще се превърне в немощна маса и няма да ви се подчинява. Ще се превърнете в едни слабохарактерни , безволеви плазмодии, които където и да се появят в обществото че нарушават баланса. Ще се получи ефекта на доминото и целия организъм ( обществото ) започва да страда.
    За тези месоядните ще кажа...има три вида убийство : 1. Този, който физически убива, 2. този, който доставя месото, 3. този , който консумира.
    Ако трябва да бъдете , ама много, много честни към себе си - вие не сте нищо по различно от едни безволеви убийци, които са толкова мързеливи и страхливи да си убият сами месото.
    Искрено се надявам, Пенелопа, тази статия да е наистина на шега.

А сега лек ден и да ви е сладко....

Ваш, Batko-vi-...
    Dentibus Albis

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. UK - начин на живот
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 206
    Последно мнение: 09-10-2013, 19:50
  2. застраховка живот
    От ladyostrich във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-02-2013, 19:17
  3. възможност за живот в UK
    От чинчила във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 48
    Последно мнение: 05-07-2011, 12:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker