Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 62
    Sir Аватара на Don_Cappy
    Град
    Basingstoke
    Post Thanks / Like

По подразбиране Българин пратен за 3 години в британски затвор заради газов пистолет

Категория: Новини

Българинът Андрей Трифонов е бил осъден миналия вторник на 3 години затвор за незаконно притежаване на забранен във Великобритания газов пистолет, съобщи изданието "Енфийлд индепендънт".

41-годишният мъж бил пристигнал в страната преди месец, когато на 2 август 2009г. при рутинна проверка полицията открива оръжието.

Патрул видял паркирана край парк в Енфийлд бял "Форд ескорт", в която Трифонов бил задрямал, а на таблото имало сгъваем нож. Когато го попитали дали в колата има нещо, което полицията би трябвало да знае, той отвърнал, че в жабката има газов пистолет.

"Мъжът си мислеше, че има право да притежава такова огнестрелно оръжие", цитира вестникът думите на сержант Стюарт Гил.

За съда това не е оправдание и Трифонов е бил осъден за притежаване на забранено оръжие, способно да изстрелва "заряди с отровен газ", за притежаване на въздушно оръжие с пълнител с газови патрони и за притежаване на забранени муниции.

"Бдителността на нашите служители помогна да се премахне от улиците смъртоносно оръжие и да бъдат защитени не само жителите на район Саутбъри, но и всеки, живеещ в Енфийлд", заявява сержант Гил.

Източник:дневник.бг

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Българин пратен за 3 години в британски затвор заради газов пистолет

Хак му е.
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Българин пратен за 3 години в британски затвор заради газов пистолет

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Хак му е.
    Мислел си е,че е в България и всичко му е позволено...Да ....ама не......

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Българин пратен за 3 години в британски затвор заради газов пистолет

А интересно, как си го е купил? Мисля, че е доста трудно да си купиш оръжие тук. Не вярвам да си го носи от БГ...

freak like u Аватара на Georgii
    Post Thanks / Like

А интересно, как си го е купил? Мисля, че е доста трудно да си купиш оръжие тук. Не вярвам да си го носи от БГ...
    Не е трудно да се закупи оръжие,
    а за децата е по-лесно да си купят дрога отколкото цигари и алкохол.

6. БЛАГОДАРЯ KOMITA thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от georgii Виж мнението
    Не е трудно да се закупи оръжие,
    а за децата е по-лесно да си купят дрога отколкото цигари и алкохол.
    Все пак ми се струва, че възможността да си купиш оръжие в БГ е значително по-лесна от колкото тук. Ако беше лесно, всеки щеше да е въоръжен, а то дори и бандитите рядко използват огнестрелно оръжие.

Post Thanks / Like

Все пак ми се струва, че възможността да си купиш оръжие в БГ е значително по-лесна от колкото тук. Ако беше лесно, всеки щеше да е въоръжен, а то дори и бандитите рядко използват огнестрелно оръжие.
    Изобщо не може да става дума за сравнение,
    в България може да си закупиш
    напълно легално оръжие от всеки
    ловно-рибарски магазин барабар с
    боеприпасите и да пуцаш на воля.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от georgii Виж мнението
    Изобщо не може да става дума за сравнение,
    в България може да си закупиш
    напълно легално оръжие от всеки
    ловно-рибарски магазин барабар с
    боеприпасите и да пуцаш на воля.
    И аз това казвам, та затова се учудих на този ти постинг, щото аз питах за УК:
    Първоначално написано от georgii
    Не е трудно да се закупи оръжие,...

Post Thanks / Like

И в УК не е трудно,
    но пък в Бг е елемнтарно,
    аз от едно изложение в НДК
    бях купил 3-4 газови пистолета по 18лв
    и 3-4 въздушни пушки по 24лв.
    Не бяха всички за мен
    нямам арсенал, просто като казах
    цените и приятелите ми и те
    поискаха беше лето 2005 мисля.

Старо куче Аватара на HoOki®™
    Post Thanks / Like

При закупуване на газов в БГ се изисква личната карта, после ти дават едно "документче", нещо като разрешително с печатче от фирмата и информация за продукта. По скъпите газови са с подсилени цеви т.е. ако се развърти муфтата отпред, спокойно може да се стреля с лагери например или съчми (преработени с хаустен патрон). Точноста е до не повече от 10-на метра а вероятноста "затвора" да ти хвръкне в лицето е около 40%

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от HoOki®™ Виж мнението
    При закупуване на газов в БГ се изисква личната карта, после ти дават едно "документче", нещо като разрешително с печатче от фирмата и информация за продукта. По скъпите газови са с подсилени цеви т.е. ако се развърти муфтата отпред, спокойно може да се стреля с лагери например или съчми (преработени с хаустен патрон). Точноста е до не повече от 10-на метра а вероятноста "затвора" да ти хвръкне в лицето е около 40%
    A вероятността да те арестуват за притежание на газов пистолет е...? (в БГ)

Старо куче Аватара на HoOki®™
    Post Thanks / Like

A вероятността да те арестуват за притежание на газов пистолет е...? (в БГ)
    Минимална. Ако си носиш "документчето" с теб, когато носиш и пистолета няма никакъв проблем. Дори и да не си на 18 най-много да издеш един два шамара и да ти конфискуват оръжието. По строги са провилата при въздушните пистолети --> ЦъК .До колкото си спомням нямаш право да носиш такъв в населено място.
    Естествено, ако те пипнат с газов на който е отвъртяна "муфтата" и в пълнителя имаш преработени патрони, е възможно директно да заминеш към пандиза по-бързата процедура. Убийство с такъв вид оръжие е трудно разкриваемо поради невъзможноста да се проследи патрона.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

По подразбиране Българин, осъден на 3 години затвор за притежаване на газов пистолет

Хора, знаете ли подробности по случая?

Свят | Българин пратен за 3 години в британски затвор заради газов пистолет - Dnevnik.bg

Къде и от кого е постановена присъдата?

Magistrates' Court, Crown Court?

Имало ли е jury?

Какви са възможностите за обжалване?

Присъдата ми се струва жестока, но не знам подробности...

Някой по-информиран?
    Be prepared to walk the extra mile...

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Българин, осъден на 3 години затвор за притежаване на газов пистолет

За сметка на това пък, министърът на правосъдието освободи доказания убиерц Майкъл Шийлдс. На своята страница министърът посочи и защо - отишъл у родителите на Майкъл, и те му рекли че преди две седмици говорили с някой си който им се заклел че техен Майкъл не е убиец. Като видял това желязно ново доказателство, министърът подскочил и веднага освободил горкия Майкълчо.

Да припомним, че преди Майкъл се беше оплакал в съда в Страсбург че делото срешу него в България не било честно. Съдиите в Страсбург проучили случая, и отсекли че делото е честно и че е водено по всички правила!

Накратко : правосъдие по английски, т.е. правосъдие за англичани.
    НЯМАМ НУЖДА ОТ ИЗВИНЕНИЕ, ЗА ДА БЪДА ПРАГМАТИК.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Българин, осъден на 3 години затвор за притежаване на газов пистолет

пак ли ти е крива англия и англичаните???
    някаква друга песен можеш ли да запееш?

Post Thanks / Like

Дали можем да помогнем с нещо, за туй иде реч...

Иначе за тяхното 'правосъдие', за съжаление, знаем...

Верно думаш, Калояне-Борис, тъй мисли и Европейския съд за защита правата на човека...Толкова дела вече по чл. 6 (право на справедлив съдебен процес) от Европейската конвенция за защита правата на човека и основните свободи...

Системата им е остаряла, неадекватна...

И така...Думата ми беше за нашето момче...Що е сторило? Ако някой знае повече...

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    пак ли ти е крива англия и англичаните???
    някаква друга песен можеш ли да запееш?
    Мадленче, как ще реагираш ако някой размаже с паве главата на твой близък?
    НЯМАМ НУЖДА ОТ ИЗВИНЕНИЕ, ЗА ДА БЪДА ПРАГМАТИК.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Калоян-Борис Виж мнението
    За сметка на това пък, министърът на правосъдието освободи доказания убиерц Майкъл Шийлдс. На своята страница министърът посочи и защо - отишъл у родителите на Майкъл, и те му рекли че преди две седмици говорили с някой си който им се заклел че техен Майкъл не е убиец. Като видял това желязно ново доказателство, министърът подскочил и веднага освободил горкия Майкълчо.

Да припомним, че преди Майкъл се беше оплакал в съда в Страсбург че делото срешу него в България не било честно. Съдиите в Страсбург проучили случая, и отсекли че делото е честно и че е водено по всички правила!

Накратко : правосъдие по английски, т.е. правосъдие за англичани.
    Не виждам какво общо има единия случай с другия? Притежанието на огнестрелно оръжие е забранено и е криминално престъпление. А случаят на М. Шийлдс е просто политика. Той си плати, а нашите негласно се съгласиха да го помилват.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

Post Thanks / Like

Благодаря, Staki...

Значи е обсъждана темата...Нищо не пречи да я 'попреговорим'

Че е престъпление, престъпление е. Че е наказуемо, наказуемо е. Ама 3 години затвор...

Поне някаква поука да си вземат всички от форума затова, че има разлика между българското наказателно право и английското.

Има един текст в общата част на нашия наказателен кодес - чл. 4 Наказателният кодекс се прилага към българските граждани и за извършените от тях престъпления в чужбина.

Разбира се е пожелателен...Граничните моменти в правото са най-опасните...

Нямам време в момента да разяснявам в подробности, но максимума за притежаване на нож на публични места в Англия е 4 години. Aлтернативата е глоба (максимумът е хиляда паунда). Не знам как е постановена присъда, вероятно от Magistrates' court (непрофесионален съдия), защото това се води т.нар. summary offence. Възможно е да е и Crown Court.

Имало ли е някакви оттежняващи обстоятелства, които да оправдаят такава сериозна присъда? Все пак това е чужденец, който пребивавал няколко месеца в страната!!!

Ще пиша пак по-късно...Мисля, че темата заслужава внимание.

В Англия, както и в България, основният принцип, на който е изградена правната система, е ignorantia iuris neminem excusat (незнанието на правото не оневинява незнаещия). Много, много проблеми около този принцип, но ОСНОВЕН.

Ще пиша пак по-късно с по-подробна правна информация.

Post Thanks / Like

Бих помолила модераторите да върнат темата в Общ форум, за да бъде видяна от максимален брой хора. Благодаря.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    Благодаря, Staki...

Значи е обсъждана темата...Нищо не пречи да я 'попреговорим'

Че е престъпление, престъпление е. Че е наказуемо, наказуемо е. Ама 3 години затвор...

Поне някаква поука да си вземат всички от форума затова, че има разлика между българското наказателно право и английското.

Има един текст в общата част на нашия наказателен кодес - чл. 4 Наказателният кодекс се прилага към българските граждани и за извършените от тях престъпления в чужбина.

Разбира се е пожелателен...Граничните моменти в правото са най-опасните...

Нямам време в момента да разяснявам в подробности, но максимума за притежаване на нож на публични места в Англия е 4 години. Aлтернативата е глоба (максимумът е хиляда паунда). Не знам как е постановена присъда, вероятно от Magistrates' court (непрофесионален съдия), защото това се води т.нар. summary offence. Възможно е да е и Crown Court.

Имало ли е някакви оттежняващи обстоятелства, които да оправдаят такава сериозна присъда? Все пак това е чужденец, който пребивавал няколко месеца в страната!!!

Ще пиша пак по-късно...Мисля, че темата заслужава внимание.

В Англия, както и в България, основният принцип, на който е изградена правната система, е ignorantia iuris neminem excusat (незнанието на правото не оневинява незнаещия). Много, много проблеми около този принцип, но ОСНОВЕН.

Ще пиша пак по-късно с по-подробна правна информация.
    Не искам да влизам в спор с теб,защото знам ,че си професионалист в тазо област,ама виждаш ли някъде ground за обжалване...

притежаване на забранено оръжие, способно да изстрелва "заряди с отровен газ",
    за притежаване на въздушно оръжие с пълнител с газови патрони и за
    притежаване на забранени муниции.

Просто ми е интересно. не знам какъв е режима за газов пистолет, но моя шеф има пистолет, с които ходи на стрелби за забавление.знам през какъв ад мина доктао вземе разрешение . От полицията идваха в къщата му да проверят сеифа където се държи пистолета заклучен, има ли аларма и каква...

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Отговорът ми е писан набързо...Вземете го предвид като смекчаващо обстоятелство:)

Първо няколко общи неща, които смятам за важни:

1. Какви са ЦЕЛИТЕ за налагане на едно наказание? В България си имаме кодифицирано законодателство. В Англия нямат, така че отговорът на този въпрос може да се види в case law, a не в statute (закон). Затова ви давам отговор от българското право:

Чл. 36. (1) Наказанието се налага с цел:
    1) да се поправи и превъзпита осъденият към спазване законите и добрите нрави

2) да се въздействува предупредително върху него и да му се отнеме възможността да върши други престъпления и

3) да се въздействува възпитателно и предупредително върху другите членове на обществото.

Погледнете фактите на нашия случай: човекът се е страхувал от нападение, очевидно е живял в колата си...Съществени факти и обстоятелства, които трябва да се вземат предвид:
    • колко добре е знаел този човек английски език?
    • Владеел ли го е писмено, говоримо?
    • Имал ли е достъп до радио, телевизия?

Да не забравяме, че наказателното право е доста сложна материя. Горните факти трябва да се анализират много внимателно.

Другата цел на наказанието: да се въздейства върху него предупредително: Добре, съгласна съм. Има и други начини. Щом има по-ниски алтернативи (например глоби) , както и възможност за условна присъда...Все пак човекът не е рецидивист...По законите на своята страна, той разрешително за притежаване е имал (доколкото разбирам!). Ако наистина е дошъл миналия месец в страната (което се проверява за секунди чрез граничните власти), този човек е бил турист...Друг е въпросът, че сигурно не е дошъл като такъв. Всички тези факти: смекчаващи!

Другата цел на наказанието, на която английското правораздаване държи много: да се въздействува възпитателно и предупредително върху другите членове на обществото! Не се ли постига точно обратното с налагането на несъразмерно високо наказание?! Или: не остава ли впечетлението, че за представителите на определени нации и най-високото не е достатъчно тежко наказание?!

Доколкото разбрах от линка, дето е дала Зара/Мила, делото е гледано от Crown Court. Пак много въпроси тук: дадено ли му е право на човека да избере опцията за trial by jury, където фактическите въпроси се решават от 12 peers и има възможност за acquittal, който е необжалваем. Тоест: създадени ли са условия за fair trial (справедлив процес). Обикновено за това право се премълчава и получаването му е доста трудно, защото такъв процес е скъп. Защо това е важно? Защото обжалването в наказателната процедура в Англия е напълно различно от България. Възможностите са много, много ограничени (и още повече ако не си имал trial by jury!) и ! най-съществената разлика: няма обжалване на основа факти, има само обжалване на право. Давам само щрихи от процесуалната страна...

2. Говорим за т.нар. strict liability. Това е най-опасната част на наказателното право, където интервенцията в личния живот на гражданите е безмислостна. На такава територия винаги се „пипа” много внимателно, камо ли пък за чужденец. Давам линк на английски, че не мога да обясня всичко:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Strict_liability_(criminal)

3. Тук малко спекулативно, ама понеже нямам документ (присъдата) пред себе си...Човекът очевидно е бил подведен за 2 престъпления:
    • Притежаване на нож на публично място.
    • Притежаване на огнестрелно оръжие.

Значи комулативна присъда (concurrent)...Аз смятам, че ако се вземат смекчаващите обстоятелства предвид и това, което казах за определяне на наказанието, постановяването на присъда лишаване от свобода е закономерно само!!! като условна присъда. Камо ли пък три (3) години...

4. Принципът, за който говорихме: незнанието на правото не оневинява незнаещия! Хубаво де, ама в Англия НЯМА Държавен вестник. Нещо повече: законодателството има изключително ограничено значение. Правото се „твори” (пази, боже!) от съдиите. Откъде този човек да знае всички подробности, за които аз бегло споменах?!

Много написах, извинявам се...

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    Бих помолила модераторите да върнат темата в Общ форум, за да бъде видяна от максимален брой хора. Благодаря.
    Айде няма нужда. Един престъпник - (щото кой нормален човек ходи какъвто и да е пистолет) - ще лежи в затвора. Даже твърде много внимание му се отдели.
    Погледнете фактите на нашия случай: човекът се е страхувал от нападение, очевидно е живял в колата си...Съществени факти и обстоятелства, които трябва да се вземат предвид:
    • колко добре е знаел този човек английски език?
    • Владеел ли го е писмено, говоримо?
    • Имал ли е достъп до радио, телевизия?
    А това е пълна глупост в случая - носенето на оръжие не зависи дали владее или не английски.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 4
    Последно мнение: 24-10-2012, 14:55
  2. Затвор заради джобно ножче
    От TheINDEPENDENT във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 17
    Последно мнение: 26-09-2012, 06:03
  3. Българин в ирландски затвор
    От elicka във форум Други новини
    Отговори: 8
    Последно мнение: 09-05-2011, 04:57
  4. Не убивайте Вазов заради компютрите
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-02-2006, 09:59

Отметки

Правила за публикуване