Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567
Резултати от 151 до 172 от общо 172
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Майчинство

Мадлена, в тази тема два пъти си написала, че „ако си плащала клас 2 осигуровки се счита че си изкарвала толкова че да взимаш сумата от 135.45“, взимайки предвид този твой отговор към други потребители, приемам, че това е отговорът и на моя въпрос – че вероятно и аз имам право на 135.45. Надявам се да не греша
    1 . Интересно ми е защо сред изискванията за МА пишат, че дори и да си плащал Ни2, ако си притежавал сертификат за този период, няма да се зачита плащането на Ни2, а в същото време моите два месеца на плащане на Ни2, в които притежавам и сертификат, няма да свалят размера на майчинството?
    2 . И по повод този твой коментар в началото на темата „ооооо, по принип когато плащаш осигуровки, трябва да имаш определен миминум оборот. иначе осигуровките ти отиват на вятъра и не ти се счита годината за стаж“:
    – за СЕ ли се отнася?
    - какъв стаж имаш предвид – трудов или социален?
    - четох, че за пенсия е нужно само да си плащаш Ни2, няма мин. оборот? Ако е така, значи не отиват на вятъра, а броят за песния?
    - мислех си, че доста съм чела по тези въпроси, но никъде не съм срещала досега такова изискване - къде мога да прочета за това какъв трябва да е мин. оборот, че Ни2 да не отиде на вятъра и годината да се зачита за стаж?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivva Виж мнението
    Мадлена, в тази тема два пъти си написала, че „ако си плащала клас 2 осигуровки се счита че си изкарвала толкова че да взимаш сумата от 135.45“, взимайки предвид този твой отговор към други потребители, приемам, че това е отговорът и на моя въпрос – че вероятно и аз имам право на 135.45. Надявам се да не греша
    1 . Интересно ми е защо сред изискванията за МА пишат, че дори и да си плащал Ни2, ако си притежавал сертификат за този период, няма да се зачита плащането на Ни2, а в същото време моите два месеца на плащане на Ни2, в които притежавам и сертификат, няма да свалят размера на майчинството? ти имаш 26 седмици, в които си плащала осигуровки и не си имала сертификат. периодът е 26 седмици в 66 седмици да се осигуряваш. А НЕ ЦЕЛИ 66 седмици
    2 . И по повод този твой коментар в началото на темата „ооооо, по принип когато плащаш осигуровки, трябва да имаш определен миминум оборот. иначе осигуровките ти отиват на вятъра и не ти се счита годината за стаж“:
    – за СЕ ли се отнася?
    - какъв стаж имаш предвид – трудов или социален?
    - четох, че за пенсия е нужно само да си плащаш Ни2, няма мин. оборот? Ако е така, значи не отиват на вятъра, а броят за песния?
    - мислех си, че доста съм чела по тези въпроси, но никъде не съм срещала досега такова изискване - къде мога да прочета за това какъв трябва да е мин. оборот, че Ни2 да не отиде на вятъра и годината да се зачита за стаж?
    по принцип когато давам инфо я давам защото съм я прочела някъде и я знам. не харесвам да ме предизвикват и да изскват да им доказвам това което казвам. който иска ми вярва, който не иска се рови и чете.

успех
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ти, не съм искала да те предизвиквам и точно защото се доверявам на твоята информация зададох допълнителни въпроси. Исках само линк, където да прочета какъв конкретно е минимума за оборот и т.н. Търсих и не открих такъв, затова те питам. Но благодаря ти все пак и за отговора и на втория въпрос.

4. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Майчинство

Някой знае ли дали по време на 3-те месеца неплатено майчинство трябва да ми се изплати отпуска и банк холидаъс за този период? Договорът ми не е много подробен и не пише нищо за това. Предполагам, че не, но за всеки случай.
    Wild is the wind

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

da, това е parental leave

Do I accrue holiday during parental leave?

Annual leave entitlement is accrued during parental leave. However, annual leave cannot be carried over from one holiday year to the next and if your parental leave will fall over two holiday years, it is advisable that you take any outstanding entitlement before commencing your parental leave.

Please note that where statutory and customary holidays fall during a parental leave period, it is not possible to accrue these holidays and take time off once your parental leave has ended.

razучи по-подробно за notice, мисля че трябваше да кажеш минимум 21 дни преди да ти изтече maternity leave

7. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Майчинство

всъщност сега четс, че това си е все така statutiry maternity leavei togawa e w sila slednoto:

Your employment rights

Your employment rights are protected while on Statutory Maternity Leave. This includes your right to:
    pay rises
    build up (accrue) holidayreturn to work

9. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Майчинство

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    всъщност сега четс, че това си е все така statutiry maternity leavei togawa e w sila slednoto:

Your employment rights

Your employment rights are protected while on Statutory Maternity Leave. This includes your right to:
    pay rises
    build up (accrue) holidayreturn to work
    Да, да, по време на SMP със сигурност се трупат отпуските това го знам, но по време на неплатеното additional maternity leave (AMP) дали?
    Wild is the wind

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Майчинство

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Да, да, по време на SMP със сигурност се трупат отпуските това го знам, но по време на неплатеното additional maternity leave (AMP) дали?
    Здравейте! Моят казус е следния, от октомври 2012 със съпруга ми сме в Англия, аз в момента съм бременна в 9 месец, преди един месец взех Nin, регистрирах се като Self-employed от октомври и имам 26 седмици в тестовия период до термина ми за да се класирам за майчинство! Въпросът ми е какво трябва да направя сега, знам че трябва да си платя Nin-а за задните месеци откакто съм селф-емплой, но незнам как след като нямам фиш, пък и нямам много време да чакам да дойде фиш.А, и освен това трябва ли да имам приключена година за да си платя Nin-а.Моля зя съвет какви стъпки да предприема при тези обстоятелства!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пише ви Адриан(мъжа на магикрастева)
    Здравейте,моля за малко помощ за да не направим някоя глупост с жена ми.
    Живеем в Англия от година и половина,работим с нормален договор( розова карта).Бече си взехме сините карти.
    Жена ми е бременна в 24 седмица.Цялата бременност си ходи на докторите тук.Дадоха и МА1.Работила е 20 седмици от тест периода 66 седмици.Спря защото направи аборт(забременя след 2 месеца пак).
    Има пайслипове,които го доказват.Въпросът ми е ,дали може да кандидатсва за Maternity Allowance(137,50 поунда).Чета,че трябват някакви 26 седмици от тест периода,след това чета ,че трябва 13 седмици...малко съм объркан.Ако е тъка,тя може да стане селф емплойд,но дайте ми савет какво точно трябва да направим.
    Благодаря предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Red face За: Майчинство

Здравейте, пише ви гергана!
    Mоля за малко помощ. Регистрирана съм като Self-employed от 1 Април 2012 (платен НИ от 1.04.2012 - 6.10.2013).
    от Септември 2012 до Януари 2013 съм работила Employed обаче с агенция, след това реално започнах като SE до момента. (NO Small Earnings Exemption Certificate)
    Бременна съм в 20 седмица (Due date: 13.04 2014 ) и ще подавам документи за Maternity Allowance.
    Test Period: 6.01.2013- 12.04.2014. това включва 1 месец и от Employed-a (P45 -> leaving date 8.02.2013).
    --Трябва ли да попълвам Part4? Или просто може да използваме това, че съм била и SЕ, въпреки че не съм работила преди Януари.2013?
    --В моят случай на Part5 b (от кога до кога съм SE) какво би трябвало да отговоря? FORM: 1 Април 2012 kaтo дата на регистрация TO: date или Януари 2013?
    --В допълнение към формата какво още е нужно да се изпрати: MATB1 certificate & invoices ?

благодаря много

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Майчинство

Цитирай Първоначално написано от vessy1979 Виж мнението
    Може би малко късно си пускам коментара, но все пак сте го направя за следващите които се интересуват.
    Момичетото много правилно задава въпроса, защото ако се води на работа някъде( дори и при мажа си) и и се плащат осигуровки и фиктивна заплата, тя има право на МАТЕРНИТИ ПЕЙ, което е различно от МАТЕРНИТИ АЛАОУНС, първото е 90% от заплатата които е получава( дори и фиктивна, но трябва да е работила поне 26седмици в тази фирма, преди датата на раждане, повече инфо в сайта на ХМРС), а второто е максимум 124 паунда на седмица( което не е много сигурно, в зависимост какво прецени служителят които разглежда документитено и тук има условие за определени работни седмици). И счетоводител се разправя с документите за майчинство, когато става въпрос за МАТЕРНИТИ ПЕЙ. Естествено и на двете се плащат данъци след това,
    В сайта на ХМРС, има по малко информация и за двете, и всеки може да си прочете.
    И като извод, не винаги става въпрос за вратичка а за полагащи се права, дори и за чуждденци
    кой има право на maternity пeй и кой на meternety алоyенс?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

откъде го намеритози пост на веси, че не го виждам да го изтрия
    юкак е успяла да напипе толкоз глупости в 5 реда, незнам!

на твоят въпрос - матернити пей се взима когато си нает на работа. условието по прост начин казано е че трябва дас и бил нает на работа преди да си забременяла (тоест преди последният цикъл, а не преди да си открила че си бременна, когато вече си на поне 4 седмици). размера е 136.28 или 90% от седмичното ти възнагреждение , whichever is lower. през първите 6 седмици е 90% от седм ти възнаграждение. смята се в определени седмици от бременността. мат пей се облага с данък.
    мат алаунс е 136.28 ако си се осигурявал и си плащал клас 2 осигуровки в определен период от време.NE се облага с данък. също за цели на такс кредити 100 лири от 136-те не се смятат в дохода. докато при мат пей цялата сума се смята за такс кредит цели като догход

тук особеното е че вече трябва физически да са платени осигуровките и предвид че сметките за клас 2 идват на всеки 6 месеца е малко трики ако искаш да хващаш последният влак за да се класираш за mat allowance

преди нямаше значение дали са физически платени. просто беше достатъчно да си регистриран да ги плащаш, тоест да си селф емплойд

16. БЛАГОДАРЯ redhotman thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

мат алаунс е 136.28 ако си се осигурявал и си плащал клас 2 осигуровки в определен период от време.NE се облага с данък. също за цели на такс кредити 100 лири от 136-те не се смятат в дохода. докато при мат пей цялата сума се смята за такс кредит цели като догход

значи в нашия случаи може да се вземе maternity пай, защото приятелката ми работи почти една година като наета в хотел и ще работи там, докато може. обаче тя от септември е студентка и в хотела е part time, работи 4 дена по 5хаса. какво се взема под внимание при тази ситуация?
    и този tax credit за какво иде реч, че малко извън темата, но пък ми стана интересно за working tax credit ли говорим или друго? thanks

Старо куче
    Post Thanks / Like

a?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Това което питаш се съдържа в написаното от мен в поста по нагоре

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте.Извинявам се ако отговорът ми се намира някъде в горните редове,нo четох много по темата и не ми стана много ясно на какво имам право и на какво не.Ще се радвам ако някой отговори и на мен,защото не ми остава още много време да се ориентирам в ситуацията.Казусът ми е следният.Тук сме с партньорът ми ot края на юни 2013.От тогава и работим като self.През октомври 2013 кандидатствахме за НИН.На мен ми дадоха на него не. Края на ноември разбрах че съм бременна .Той взе НИН февруари тази година. Продължавам да работоя като self но вече съм 6месец ,незнам още колко ще мога да работя.Та въпросите са ми няколко. Имам ли право на майчинство ,защото докато родя няма да имам 66 седмици работни тук ? Имаме ли право да кандидатстваме за общинско илище ,или поне за housing benefit ? Zashtoto първо трябва да сменим квартирата ,а и аз ще спра да работя ще трябва да се оправяме само с неговите доходи ,които по документи от февруари са около 2500 на месец от които 1000 връща на ръка за наем за машини ,тоест няма документ за разход за тях и дефакто все едно сме с 2500 доход на месец? Той също е селф.Ще ви бъда признателна ако дадете някави идеи и съвети и отговорите на въпросите ми .Предварително благодаря за което .

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Майчинство

Цитирай Първоначално написано от Cvetna Виж мнението
    Здравейте.Извинявам се ако отговорът ми се намира някъде в горните редове,нo четох много по темата и не ми стана много ясно на какво имам право и на какво не.Ще се радвам ако някой отговори и на мен,защото не ми остава още много време да се ориентирам в ситуацията.Казусът ми е следният.Тук сме с партньорът ми ot края на юни 2013.От тогава и работим като self.През октомври 2013 кандидатствахме за НИН.На мен ми дадоха на него не. Края на ноември разбрах че съм бременна .Той взе НИН февруари тази година. Продължавам да работоя като self но вече съм 6месец ,незнам още колко ще мога да работя.Та въпросите са ми няколко. Имам ли право на майчинство ,защото докато родя няма да имам 66 седмици работни тук ? Имаме ли право да кандидатстваме за общинско илище ,или поне за housing benefit ? Zashtoto първо трябва да сменим квартирата ,а и аз ще спра да работя ще трябва да се оправяме само с неговите доходи ,които по документи от февруари са около 2500 на месец от които 1000 връща на ръка за наем за машини ,тоест няма документ за разход за тях и дефакто все едно сме с 2500 доход на месец? Той също е селф.Ще ви бъда признателна ако дадете някави идеи и съвети и отговорите на въпросите ми .Предварително благодаря за което .
    За хаузинг бенефит най-добре попитайте в съвета (council-a), пак там попитайте за общински жилища, но е вероятно списъкът да е много дълъг и дори и да ви впишат, да се наложи да чакате много, понякога с месеци, че и години. Възможно е да ви посъветват да се преместите в другото жилище и да подадете за хаузинг бенефит. За доходите, както ги обясняваш - трябва да подадете данъчни декларации, в които да опише приходите си за миналата финансова година (април 2013 - април 2014) - и разходите също, разбира се. Резултатите от тази декларация ще са база за преценка дали ви се полагат някакви помощи или не.

Аз не разбирам как може да дава 1000 паунда на когото и да било по каквато и да е причина без документ??? Този човек няма ли да му издаде документ, че плаща наем за тази сума - защото иначе наистина излиза, че доходът му е 2500, т.е. ще плаща данък и на това, което дава на чорбаджията.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Аз съм в 6-ти месец, първа бременност и съвсем скоро ще мога да кандидатствам за Maternity Allowance, тъй като съм self-employed. Счетоводителят ми обяви почти три цифрена сума, за да ми пусне майчинските! Започнах да чета и установих, че ще се справя и без неговата "помощ"..Само че разбира се има някои неща, които не са ми съвсем ясни около всичките тези бенефити, които се полагат на бъдещите мами. И тъй като счетоводителят ми не спомена за този бенефит и случайно попаднах на него ще се радвам да потвърдите дали наистина имам правото да кандидатствам за него, а именно Sure Start Maternity Grant, който се изразява в еднократна помощ от Ј500, ако очаквате първото си дете или близнаци. В момента единствените бенефити, които взимаме с приятеля ми са Working Tax Credit, а след раждането ще добавим и Child Tax Credit. И другото, което не ми е ясно е има ли някаква връзка между Working Tax Credit и Maternity Allowance, т.е. когато започнат да ми изплащат майчинските ще ми спрат ли Working Tax Credit-а? Благодаря

Нов потребител
    Град
    Skelmersdale
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Майчинство

Здравейте, в края на Февруари моята приятелка прекъсва работа по майчинство,но пред нас стои въпросът от къде ще и бъде плащано то.Тя започна работа в Англия Януари 2016 с агенция ,с която работи плътно до1 ноември от първи ноември работи за работодател с изпитателен срок до момента.Тя забременя август преди да започне с въпросният работодател.Сега не можем да получим адекватна информация има ли право на майчинство да й се плаща или не и ако има от къде трябва да й се плаща? Благодаря предварително за съветите и информацията

24. Recommend Mamama12 recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте група интересувам се какво трябва да направия за майчинство в бг . Аз съм бъдеща майка и работя в uk чрез агенция на договор и ще се прибирам ноември до тогава ще имам работени 10 месеца какво тряпа да направя за майчинство от бг в бг не отuk ??? Благодаря предварително хубав ден

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mamama12 Виж мнението
    Здравейте група. Интересувам се, какво трябва да направя за майчинство в бг . Аз съм бъдеща майка и работя в uk чрез агенция на договор, и ще се прибирам ноември. До тогава ще имам работени 10 месеца. Какво трябва да направя за майчинство от бг в бг, а не от uk ??? Благодаря предварително, хубав ден
    Струва ми се, че няма да е лесно.
    3. Условия за придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане, отглеждане на малко дете и при осиновяване на дете от 2- до 5-годишна възраст.
    За придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане е необходимо да са изпълнени следните условия:
    • към началото на отпуска лицата да са осигурени за общо заболяване и майчинство;
    • да имат най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за общо заболяване и майчинство. Дванадесетмесечният осигурителен стаж може да е прекъснат или непрекъснат и не е задължително да е положен непосредствено преди излизането в отпуск за бременност и раждане или при един и същ работодател;
    • да им е разрешен съответният вид отпуск.

(чл. 10, чл. 48а, чл. 52а и чл. 53а от КСО и чл.3 и 4 от НПОПДОО)
    Парични обезщетения за майчинство
    Вие работите през (предполагам - българска) агенция, но въпроса е - какъв работник сте в момента - български (осигурен в България или британски - осигурен в ЮК)?
    Ако сте осигурена в НОИ - няма проблеми. Прсто си вадите болничен и по стандартната процедура. Но ако сте осигурена в ЮК, по NIN в UK ... Тогава:
    Ако спрямо лицето през периода на трудова заетост в другата държава-членка е приложимо законодателството на съответната държава, за този период то ще бъде освободено от задължение за внасяне на здравноосигурителни вноски в НЗОК.
    За да се удостовери този факт пред Националната агенция за приходите, се представя формуляр, издаден съгласно правилата за координация на системите за социална сигурност (напр. А1, Е 101, ЕЗОК, Е 104, Е 106 или аналогичните документи по Регламент (ЕО) № 883/2004 и др.) или друг документ/удостоверение, издаден от компетентна институция на държавата-членка, в който изрично е посочен конкретен период на задължително здравно осигуряване в тази държава-членка. Въз основа на данните, посочени в документа, месеците без данни за здравно осигуряване в България ще бъдат покрити и ще бъде коригиран здравноосигурителния му статус.
    Освобождаване от здравноосигурителни вноски в България на българите в чужбина
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

27. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Mamama12 Виж мнението
    Здравейте група интересувам се какво трябва да направия за майчинство в бг . Аз съм бъдеща майка и работя в uk чрез агенция на договор и ще се прибирам ноември до тогава ще имам работени 10 месеца какво тряпа да направя за майчинство от бг в бг не отuk ??? Благодаря предварително хубав ден
    Здрасти, бъдеща майко!

1. На договор като наета или самонаета си?
    2. Ще напускаш ли работодателя си?
    3. Кога точно пътуваш за България?
    4. За кога ти е терминът?
    5. Защо не родиш в Англия и да оправиш статута на детето по-лесно?

Майчинство не се ли получава само ако в момента на излизане в отпуск си нает по трудов договор? Съответно не плаща ли работодателят майчинските, а държавата - само детските надбавки?

Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. майчинство
    От Ekaterina79 във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 26-07-2012, 15:08
  2. маичинство
    От anemalp във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 09-02-2011, 21:38
  3. Майчинство - тук и в бг
    От Zenati във форум Правна
    Отговори: 27