Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Много ви моля за помощ - Черни точки пред/в очите

Здравейте,
    на 20 години съм и от октомври месец - вече 5ти месец имам черни точки в очите, които "плуват". Много са на брой и ужасно много ми пречат, изцяло се промени ежедневието ми, почти не искам да излизам защото се чувствам ужасно, заради тези точки, на където и да се обърна, каквото и да погледна те се движат в очите ми, побъркващо е, няма никакъв начин да ги игнорирам.
    Бях на очен лекар, първият път беше още в началото, просто ми казаха да си взема очила -0,75 или -1. Взех си ужасно скъпи очила -1, фотосоларни и 7слоя анти рефлекс, за съжаление не мога да ги нося, защото ми става лошо, и се чувствам некоординирана. Опитах, не стана просто.
    Преди 1 месец отново бях, този път при друг очен лекар в Пирогов, той ми направи толкова много изследвания - периметър, снимки някакви на очните ябълки, не знам още какво, каза че тези "мушици" нямало никога да се махнат и ме "успокои" като ми каза че и той имал. Аз едва не се разплаках, защото наистина усещам как губя и зрението си откакто се появиха тези точки. Виждам размазано, дори и с очилата, просто е ужасно.
    Моля ви за помощ, съвети, имал ли някой някога този проблем? Няма ден в който да не ги виждам..

Нов потребител Аватара на shopska salata
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Много ви моля за помощ - Черни точки пред/в очите

Цитирай Първоначално написано от hondina Виж мнението
    Здравейте,
    на 20 години съм и от октомври месец - вече 5ти месец имам черни точки в очите, които "плуват". Много са на брой и ужасно много ми пречат, изцяло се промени ежедневието ми, почти не искам да излизам защото се чувствам ужасно, заради тези точки, на където и да се обърна, каквото и да погледна те се движат в очите ми, побъркващо е, няма никакъв начин да ги игнорирам.
    Бях на очен лекар, първият път беше още в началото, просто ми казаха да си взема очила -0,75 или -1. Взех си ужасно скъпи очила -1, фотосоларни и 7слоя анти рефлекс, за съжаление не мога да ги нося, защото ми става лошо, и се чувствам некоординирана. Опитах, не стана просто.
    Преди 1 месец отново бях, този път при друг очен лекар в Пирогов, той ми направи толкова много изследвания - периметър, снимки някакви на очните ябълки, не знам още какво, каза че тези "мушици" нямало никога да се махнат и ме "успокои" като ми каза че и той имал. Аз едва не се разплаках, защото наистина усещам как губя и зрението си откакто се появиха тези точки. Виждам размазано, дори и с очилата, просто е ужасно.
    Моля ви за помощ, съвети, имал ли някой някога този проблем? Няма ден в който да не ги виждам..
    ако разбирам правилно си в БГ.....ако е така отиди за консулт във Варна....очна болница.....по HЗОК.....ако пак искаш там има и няколко частни клиники........и на двете места работят много добри специалисти......
    МОЖИ ДЪ СМИ СЪ УСРАЛИ......ВАЖНУТУ И ЧИ НИ СМИ СЪ ИЗЛОЖИЛИ....
    .................................................. .................
    ПО ДОБРЕ ЗДРАВ И БОГАТ.....ОТКОЛКОТО БЕДЕН И БОЛЕН !!!
    .................................................. ......................
    БЪЛГАРСКАТА МЕЧТА Е ЧАЛГА ТАИМ....ОНОВА БЕЗВРЕМИЕ , В КОЕТО ЗАДНИКЪТ СТОИ ПО ВИСОКО ОТ ГЛАВАТА....

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Мушичките пред очите могат да са следствие и от повишено налягане .Знам за такъв случай с такива оплаквания като твоите и се оказа повишено вътре очно налягане(ВОН).
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

4. БЛАГОДАРЯ svet67 thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от hondina Виж мнението
    Здравейте,
    Ще ти кажа само нещо ,без да се ангажирам,че при теб е същото.
    Майка ми цял живот се оплакваше от същото като теб,абсолютно по същия начин.Едва когато започна да не вижда,отиде при проф.Дъбов в МА /София/,той не зная дали още е жив,но сина му е със същото име и е голям капацитет.Та тогава професора й каза така-г-жо,имате перде и сте за операция.Когато тя му обясни за точиците-той й каза,именно така започва спускането на перде.Но ако се установи по -рано,има шанс да се забави процеса.Оперираха я и после всичко беше наред.Не се плаши от това,че ти намалява зранието,защото спускайки се ,това перде ти пречи да виждаш.Операцията може да бъде с лазер ,не е болезнена и рискована.Не казвам ,че при теб е това.Само казвам бягай бързо при добър очен лекар,имаше един проф.Константинов във Варна,светило,гений,той пък лично мен е оперирал /моята операция беше сложна и тежка,но той е факир, запази зрението ми на 100 %/,дано още да е жив и да е здрав,и дано да работи още.Ако не -доц,/а може и проф.да е вече/ Дъбов -МА-София,проф.Гугучкова -МА-София.Това от мен,дано с мъничко помогна.Късмет.

6. БЛАГОДАРЯ svet67, hondina thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

На останалите- благодаря за отговорите и съветите. От София съм и ще отида в МА (предполагам че визираш Военна болница, ако не е така поправи ме). Каквото и да е искам да ми кажат, че е поправимо, а не както предишните двама очни лекаря, да ми кажат че няма как да се премахнат.
    Отново, благодарности към всички.
    Поздрави

Старо куче Аватара на Miskinin
    Град
    Warrington, Cheshire
    Post Thanks / Like

Младо момиче, не съм специалист, но ми се струва, че имаш начален стадий на катаракта. Не е страшно, ако вземеш мерки навреме.
    Съветвам те да отидеш в очна клиника VISION. Всички са добри там, но ти препоръчвам др. Красимир Андреев.
    Успех!
    Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. Второто все още не е доказано.
    Човешката глупост е като правата - без начало и без край.

9. БЛАГОДАРЯ Foxy, hondina thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

няма какво да се добави - отивай на преглед при друг очен лекар!! няма друг начин за поставяне на диагнозата освен детаилен преглед при специалист.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

11. БЛАГОДАРЯ hondina, elitsa_beykova thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

моляте ако видиш това ми писши на скаип Kosyo_sven защото и аз имам същия проблем.и не знам как да постъпя

Старо куче Аватара на s_nikolova
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KosyoSVEN Виж мнението
    моляте ако видиш това ми писши на скаип Kosyo_sven защото и аз имам същия проблем.и не знам как да постъпя
    Можеш да и пишеш на лична, така вероятността да прочете съобщението е по-голяма.
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

Ловец на форумни идиоти
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KosyoSVEN Виж мнението
    Иди на лекар ,но междувременно не се шашкай много.По скоро имаш floaters отколкото нещо по-сериозно.Пусни floater през гугъл да видиш за какво става дума и да се поуспокоиш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз имам черни плаващи точки от 20 години /сега съм на 30/. В началото беше само една точка но с годините се увеличиха. Виждам ги само на по светъл фон. Бил съм при двама очни лекари. Единият ми каза като се увеличат да отида отново на прелед. Другият - 4е имам частично отлепване на ретината и да се пазя от удари по главата,запрашена среда. Ако се увеличат много се залепва с лазер.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Много моля за съдействие и помощ
    От dimitrovves във форум Зов за помощ
    Отговори: 40
    Последно мнение: 18-08-2014, 08:06
  2. Много бавно ми зареждат браузърите - моля за помощ?
    От stef013 във форум Интернет и компютри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 02-11-2011, 18:29
  3. Моля за помощ- сглупих много!
    От kocaka във форум Self-Employed
    Отговори: 7
    Последно мнение: 17-01-2010, 19:53
  4. моля за помощ-Self Assesment и последствията при закъснение-много СПЕШНО!!
    От WINNER във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-04-2009, 17:23

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker