Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

По подразбиране Моля за съвет - сватба в UK -документи, преди и след нея

Здравейте, бих искал да попитам как върви процедурата за искарване на документи на приятелката ми след като подпишем граждански брак? Аз съм с британско поданство ,а тя си е само регистрирана като self-employed,няма никакви регистрационни карти. Знам че преди време някои беше пуснал подобна тема във форума но доста търсех да я намеря тази тема но така и не успях. До колкото си спомням май не трябваха никакви документи за нея след брака освен евентуално писмо от Home office което да удостовери че тя има право свободно да си работи в UK. Бихте ли си казали мнението ,също така някои от вас които е подписвал в вашия local council би ли казал какви са изискванията относно облеклата при подписване i.e трябват ли сватбени рокли и костюми и тем подобни. Само да каже че смятаме да подпишем тук по формално,а по късно в БГ да направим баш сватба както се казва.Благодаря ви!

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моля за съвет

Няма dresscode при подписване, но вие естествено, ще се облечете прилично.
    След подписването пред Home office трябва да представите сертификата си, доказателство за адрес, както и да изпратите паспортите cи. Поне при мен беше така преди 3 години, ако има някой с по-пресен опит, нека сподели. Изпращат писмо и син сертификaт за право на работа.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

3. БЛАГОДАРЯ Tralala thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lady Виж мнението
    Няма dresscode при подписване, но вие естествено, ще се облечете прилично.
    След подписването пред Home office трябва да представите сертификата си, доказателство за адрес, както и да изпратите паспортите cи. Поне при мен беше така преди 3 години, ако има някой с по-пресен опит, нека сподели. Изпращат писмо и син сертификaт за право на работа.
    Съмнявам се да изпращат сертифкат без да е поискан. Тя всъшност не се нуждае от него за да работи, но като потвърждение за правата си може да го изкара. Ето с тази форма се кандидатства : http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...omania/formbr1
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

5. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да, пропуснала съм да дам формата, но мислех, че се подразбира. Thanks.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, имам и аз един въпрос по тази тема. Да разбирам ли че не се изисква никакво разрешение за да се оженим ако и 2мата сме БГ граждани?
    Аз съм синя карта а тя селф-емплойед.
    Така както го описвате вие отиваме женим се и пращаме писмо на ХО със БР1 формата попълнена от нея после за да си получи синята карта.
    Това ли е процедурата или пропускам нещо?

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitarsl Виж мнението
    Здравейте, имам и аз един въпрос по тази тема. Да разбирам ли че не се изисква никакво разрешение за да се оженим ако и 2мата сме БГ граждани?
    Аз съм синя карта а тя селф-емплойед.
    Така както го описвате вие отиваме женим се и пращаме писмо на ХО със БР1 формата попълнена от нея после за да си получи синята карта.
    Това ли е процедурата или пропускам нещо?
    В общи линии е така.
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моля за съвет - сватба в UK -документи, преди и след неяк

Можеш да разпечаташ формата (BR1),попълвате я и се обадете на ХО и отидете на място и да ви искарат синята карта . Ние така направихме и сме много доволни и услугата е безплатна,не гyбите време и не е нужно да плащате на посредници. Успех !!!

Нов потребител Аватара на вярващ
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моля за съвет - сватба в UK -документи, преди и след нея

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Здравейте, бих искал да попитам как върви процедурата за искарване на документи на приятелката ми след като подпишем граждански брак? Аз съм с британско поданство ,а тя си е само регистрирана като self-employed,няма никакви регистрационни карти. Знам че преди време някои беше пуснал подобна тема във форума но доста търсех да я намеря тази тема но така и не успях. До колкото си спомням май не трябваха никакви документи за нея след брака освен евентуално писмо от Home office което да удостовери че тя има право свободно да си работи в UK. Бихте ли си казали мнението ,също така някои от вас които е подписвал в вашия local council би ли казал какви са изискванията относно облеклата при подписване i.e трябват ли сватбени рокли и костюми и тем подобни. Само да каже че смятаме да подпишем тук по формално,а по късно в БГ да направим баш сватба както се казва.Благодаря ви!
    Първо трябва да сте наясно как смятате да се ожените, като БГ граждани или Брит и Бг. Като смесена двойка може да се ожените в съответния ви ''Registry office'' или в бълг, посолство в Лондон. Само като български граждани може да сключите брак в посолството в Лондон. За всички подробности, които ви интересуват запитайте съответните институции. Черпи вода от извора......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Моля за съвет - сватба в UK -документи, преди и след нея

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    само една подсказка - хубаво е да регистрирате брака си и в Бг - just in case, както се казва, защото човек никога не знае какво ще му поднесе животът. не че е жизненонеобходимо, но може да спести време и пари, защото, както казах, човек никога не знае. желая ви дълъг семеен живот и щастие.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Валямил Виж мнението
    само една подсказка - хубаво е да регистрирате брака си и в Бг - just in case, както се казва, защото човек никога не знае какво ще му поднесе животът. не че е жизненонеобходимо, но може да спести време и пари, защото, както казах, човек никога не знае. желая ви дълъг семеен живот и щастие.
    Отговорила си на въпрос, зададен през февруари 2010-та година.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

това забелязах, след като написах отговора....ха-ха. карай, повече инфо и за други няма да е излишно. направи ми впечатление, защото в момента служебно се сблъсквам с тези неща и затова. надявам се, че съм предизвикала само добронамерени усмивки...еййй, зорко око си

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 16-02-2014, 15:28
  2. Отговори: 25
    Последно мнение: 03-10-2011, 18:28
  3. смяна на документи след брак в англия моля за помощ??
    От mihaellaivanova във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 15-04-2010, 20:23
  4. Отговори: 7
    Последно мнение: 22-06-2008, 11:53
  5. подадени док. преди 01/07-съвет
    От Lyuba във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-04-2007, 15:17

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми